آدرس کمپ ترک اعتیاد اصفهان

اگر به دنبال آدرس کمپ ترک اعتیاد در اصفهان می‌گردید، ما در این مقاله به منظور رفاه حال شما آدرس بهترین کمپ‌های ترک اعتیاد اصفهان را جمع آوری کرده‌ایم. کمپ های ترک اعتیاد  اصفهان مراکز نگهداری هستند که افراد تلاش می‌کنند دوره سم زدایی را در آنجا بگذرانند. با این حال بسیاری از این کمپ‌ها غیر قانونی بوده و از روش‌های منسوخ شده‌ای برای ترک دادن بیماران استفاده می‌کنند. از همین رو باید با ویژگی‌های یک کمپ استاندارد آشنا باشید و اگر یکی از عزیزان‌تان به مشکل اعتیاد دچار شد، برای درمان او به هر مرکز ترک اعتیاد اصفهان اعتماد نکنید. در ادامه به توضیحات کامل‌تری در این باره پرداخته‌ایم. برای انتخاب بهتر مشاوره ترک اعتیاد دریافت کنید.

 

آدرس کمپ ترک اعتیاد اصفهان

در این مقاله به منظور رفاه حال مراجعینی که به دنبال کمپ ترک اعتیاد اصفهان می‌گردند، لیستی از این مراکز ترک اعتیاد اصفهان را گردآوری کرده‌ایم که به شرح زیر می‌باشند.

1- کمپ اسارت تا رهایی زنده رود – اصفهان، جاده فرودگاه، روستای آمرزید آباد

2- مرکز سعادت گستر – اصفهان، مقابل شهرک صنعتی جی، روستای آمرزید آباد، کوچه کیمیا

3- مرکز امید – اصفهان، فلکه دانشگاه صنعتی کیلومتر5جاده محمود آباد

4- مرکز ترک آسمان – اصفهان، اتوبان معلم، بعد از پل شریعتی، پشت پمپ بنزین کیمیا

5- مرکز آرمان سبز رهایی – فریدونشهر نرسیده به شهر برف انبار

6- کلینیک نگین – اصفهان، خیابان آبشارسوم کیلومتر25جاده زیار، شهرزیار(میدان امام رضا ) به طرف جاده ورزنه، کیلومتر10 جاده ورزنه ابتدای روستای تاریخی برسیان، طبقه فوقانی درمانگاه سوم شعبان

 

آدرس کمپ ترک اعتیاد اصفهان | در این مراکز چه کاری انجام می شود؟

کمپ ترک اعتیاد اصفهان به مرکزی گفته می‌شود که برای افراد در حال ترک اقامتگاهی فراهم می‌کند. در این اقامتگاه‌ها بیماران دوره سم‌زدایی خود را می‌گذرانند تا بدن‌شان از هرگونه مواد پاک شود. کمپ های ترک اعتیاد اصفهان استاندارد از نیروهای متخصصی نظیر پزشک، روانشناس، پرستار و مددکار اجتماعی کمک می‌گیرند تا در طول این دوران خدمات مورد نیاز را ارائه دهند. با این حال در بسیاری از این مراکز ترک اعتیاد اصفهان استاندارهای لازم رعایت نمی‌شود و افراد برای ترک مجبور به تحمل فشارهای بسیار زیادی می‌شوند.

همین نقص‌ها آسیب‌های روانی زیادی را به بیماران وارد می‌کند و در نتیجه بعد از مرخصی و یا حتی در حین درمان در مقابل مصرف مجدد به شدت آسیب پذیرتر می‌شوند. بنابراین حتما باید قبل از فرستادن عزیزتان به این مراکز وضعیت آنجا را به درستی بررسی کنید و کمپ های نامطمئن و بی‌کیفیت را برای درمان اعتیاد انتخاب نکنید.

علاوه بر کمپ‌ ترک اعتیاد اصفهان امروزه روش‌های سرپایی مختلفی برای ترک اعتیاد ابداع شده‌اند که ضرورت بستری کردن را از بین برده‌اند. از جمله این روش‌ها می‌توان به مراکز ترک اعتیاد اصفهان با مواد نگهدارنده نظیر متادون تراپی و درمان‌های روان شناختی نظیر درمان شناختی- رفتاری، گروه درمانی و خانواده درمانی اشاره کرد. در جدول زیر می توانید با کلیک بر هر ماده اعتیاد آور با روش‌های درمانی مربوط به آن آشنا شوید. 

ترک اعتیاد به مواد مخدر

درمان اعتیاد به مواد مخدر

ترک تریاک

ترک شیره

ترک ترامادول

ترک هروئین

ترک متادون

ترک ب 2

ترک اعتیاد به مواد محرک در کمپ ترک اعتیاد اصفهان

ترک اعتیاد به مواد محرک

ترک کوکائین

ترک شیشه

ترک کراک

ترک اعتیاد به مواد توهم زا

ترک اعتیاد به مواد توهم زا

ترک ماری جوانا

ترک حشیش

ترک ناس

ترک ال اس دی

 

آدرس کمپ ترک اعتیاد اصفهان | چه کسانی باید به کمپ مراجعه کنند؟

همان طور که گفته شد امروزه مراجعه به کمپ ترک اعتیاد اصفهان ضروری نیست و با استفاده از خدمات مشاوره ترک اعتیاد و مراجعه به مراکز سرپایی می‌توان در مسیر بهبود اعتیاد قدم گذاشت. با این حال در برخی شرایط متخصصین توصیه می‌کنند که بستری شدن نسبت به سایر روش‌ها ارجحیت دارد. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– زمانی که فرد در محیط خانه حمایت چندانی ندارد.

– زمانی که خانواده پرتنشی دارد و در مدت سم زدایی باید درگیری‌های خانوادگی را نیز تحمل کند.

– وجود فرد مصرف کننده‌ای دیگر در خانه

– سابقه پرخاشگری در دوره سم زدایی

– احتمال عدم تبعیت از دستورات درمانی در خانه و قطع درمان

– ناتوانی در تحمل علائم ترک ناشی از محرومیت مواد به صورت سرپایی

 

قبل از مراجعه به کمپ ترک اعتیاد اصفهان از اعتیاد بیمار اطمینان پیدا کنید

علاوه بر موارد گفته شده لازمه در ارتباط با بیمار معتاد خود محتاطانه رفتار کنید، چرا که اعتیاد تنها بیماری جسم نیست. اطرافیان نقش مهمی در روند اعتیاد بازی می‌کنند. بنابراین با بالا بردن اطلاعات خود درباره اعتیاد بهتر می توانید به عزیزتان و حتی خودتان کمک کنید. ترک اعتیاد به روش های مختلفی انجام می‌شود که با توجه به ویژگی بیماران روش مناسب انتخاب می‌شود، پس در بردن بیمار به کمپ ترک اعتیاد اصفهان عجله نکنید. علائم و رفتار هر بیمار با توجه به ویژگی های شخصیتی و نوع ماده مخدر متفاوت است. در جدول زیر با کلیک بر هر کدام از مواد می توانید آشنایی بیشتری در ارتباط با اعتیاد مربوطه داشته باشید. برای اطلاع از علائم اعتیاد معتاد کلیک کنید.

انواع  مواد مخدر

مصرف تریاک

اعتیاد به شیره

قرص ترامادول

اعتیاد به هروئین

اعتیاد به متادون

ب 2 یا بوپرنورفین

 

انواع مواد محرک

کوکائین

علائم اعتیاد به شیشه

اعتیاد به کراک

 

انواع مواد توهم زا

ماری جوانا

اعتیاد به حشیش

قرص اکس

ال اس دی

 

سایر انواع مواد اعتیاد آور

اعتیاد به الکل

مصرف سیگار

ناس

ماده مخدر دستمال

قرص دراگون

 

ویژگی های یک کمپ ترک اعتیاد اصفهان استاندارد

همان طور که گفته شد بسیار مهم است که با ویژگی‌های یک کمپ اعتیاد استاندارد آشنا باشید و هر مرکزی را برای درمان انتخاب نکنید. چرا که سم زدایی تنها اولین قدم در ترک اعتیاد است، اما برای آن کافی نیست. در واقع آنچه موجب پرهیز پایدار می‌شود توانمند شدن فرد از نظر روان شناختی است.

با این حال افرادی که در کمپ های اجباری سم زدایی را شروع می‌کنند بالعکس تحت فشارهای روانی بسیاری قرار می‌گیرند که باعث می‌شود در بسیاری از موارد با وجود سپری کردن دوران بسیار سخت پاکسازی بدن بازهم به سمت مصرف مواد گرایش پیدا کنند. در نتیجه این کمپ‌ها نه تنها به فرد کمک چندانی نمی‌کنند بلکه اوضاع او را پیچیده‌تر می‌سازند. برای انتخاب یک روش ترک اعتیاد استاندارد لازم است که به وجود موارد زیر دقت نمایید.

– برخورداری از مجوز رسمی از سازمان بهزیستی

– عدم استفاده از روش های اجباری نظیر تنبیه بدنی برای ترک

– برخورداری از متخصصین مورد نیاز از جمله پزشک، پرستار، روانشناس و مددکار اجتماعی

– داشتن محیط مناسب شامل امکانات رفاهی کافی

برای بردن به کمپ باید نتیجه تست اعتیاد ارائه داد؟

گاه بیمار با انجام رفتارها و نشانه هایی اطرافیان را به شک و شبهه می اندازد، در این زمان معمولا خانواده ها با تحمیل تست و یا مراجعه به مراکز ترک اعتیاد اصفهان تلاش آن هم به صورت اجباری سعی در اثبات اعتیاد فرد دارند. غافل از اینکه این رفتارها بی اعتمادی و جدایی بین بیمار و خانواده را دو چندان می‌کند. توصیه می کنیم حتما برای کسب اطلاعات مقاله اعتیاد چیست را مطالعه کنید. در جدول زیر نیز می توانید با انواع تست اعتیاد آشنا شوید. 

تست شیشه

تست هروئین

تست تریاک

تست ماری جوانا

تست متادون

تست ترامادول

تست حشیش

تست شیره

تست مورفین

تست اعتیاد به ب2

تست اعتیاد به کوکائین

تست اعتیاد به کراک

 

برای دریافت مشاوره در زمینه کمپ ترک اعتیاد اصفهان می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ترک اعتیاد تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا برای ترک شیره حتما باید به کمپ ترک اعتیاد مراجعه کرد؟

امروزه برای ترک مواد افیونی نظیر تریاک و شیره درمان های سرپایی مختلفی ابداع شده است. برای مثال بسیاری از درمانگران برای کسانی که نمی خواهند مدت طولانی از کار و زندگی دور بمانند ترک اعتیاد به کمک داروهای نگهدارنده و استفاده از مشاوره روانشناسی را پیشنهاد می دهند. در ابن روش ها بدون اینکه نیاز به بستری و اقامت در یک مرکز داشته باشید می توانید روند درمانی خود را آغاز کنید.

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  من25سالمه متاهلم ویه فرزندهم دارم.
  من حدود3ساله که درعذابم ومشکل مالی دارم میخوام ترک کنم ولی حامی مالی ندارم واین مشکل برام خیلی سخت شده ازخیرینی که دست معتادان درعذابومیگیرن وکمکشون میکنن که بهبودپیداکنن وبه اغوش خانواده برگردن این خواهشودارم اگرکسی هست ومیتونه به من کمک کنه تابهبودپیداکنم بامن تماس بگیره ازتون خواهش میکنم من یه بچه3ماهه دارم خسته شدم ازاین اعتیادلعنتی که منوول نمیکنه خواهش میکنم ازتون بهم کمک کنین تاترک کنم.0993*****

 2. با سلام
  خیلی داشتم فکر میکردم چی بنویسم که بتونم عمق احساس و نیازم رو بیان کنم ولی دیدم ساده و خودمونی بگم بهتره؛ ی جوانِ ۲۹ ساله هستم که متاسفانه چند سالی هست درگیر اعتیادم و زورم بهش نمیرسه و نابودم کرده حقیقتا ? ! با اینکه شغل و درآمد و .. ولی الان محتاجِ کمک مالی هستم که ترک کنم / اگه کسی بتونه کمکم کنه که منم برگردم به زندگی و … بجز دعاهایِ مادرم که پشت سرشِ ، هرچقدر که هزینه درمانم بشه چند ماه بعداز اینکه خوب شدم بهش برمیگردونم !
  ( خوشحالم کنین ) دمتون گرم

 3. دوست من سلام اول بشین باخودت فکرکن برای چی میخای ترک کنی,بعدیه تماس بگیر با مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره