تست اعتیاد به شیره

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تست شیره چگونه انجام می شود ؟ معمولا قبل از اینکه فردی بخواهد نقش مهمی را بر عهده بگیرد، سلامت او باید مورد بررسی قرار بگیرد و یکی از معیارهای سلامت، عدم وابستگی به اعتیاد است. برخی افراد قبل از ازدواج یا استخدام، تصمیم به ترک گرفته و موفق می‌شوند که بدون هیچ ترس و نگرانی، تست‌های اعتیاد خود را منفی تحویل بگیرند و مسیر جدید زندگی خود را پیدا کنند.

اما برخی از افراد نیز به دلیل لغزش‌های بد موقع، فشار خانواده و یا به وجود آمدن ضرورت‌های زمانی، به دنبال منفی کردن تست اعتیاد به شیره خود به هر نحوی هستند و متاسفانه آسیب‌های زیادی نیز در این راه به آن‌ها وارد می‌شود. تست شیره نیز با اهداف مختلف گرفته شده و متخصصان ترک اعتیاد به شما در این زمینه راهنمایی لازم را ارائه می‌دهند. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تست شیره | اثر شیره چند روز در بدن باقی می ماند؟

تست شیره | اثر شیره چند روز در بدن باقی می ماند؟

شیره از خانواده تریاک و با ماده موثر مورفین است که خاصیت تسکین دهندگی داشته اما بسیار اعتیاد آور است. برای تست اعتیاد به شیره، تست مورفین انجام می‌شود. تست مورفین شایع و انجام آن آسان است. بنابراین ساده‌ترین آزمایش و پایین‌ترین سطح آزمایشگاه‌ها نیز قابلیت تشخیص مصرف شیره را دارند.

آزمایشگاه‌ها معمولا برای تست مورفین آزمایش ادرار می‌گیرند که در آن صورت، 2 تا 3 روز پس از ترک پاسخ منفی می‌شود. در صورت گرفتن آزمایش خون، این زمان به 8 روز می‌رسد.

آزمایش از مو که یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین راه‌های تست اعتیاد به شیره است که حتی تا 3 ماه پس از آخرین مصرف نیز جواب تست مثبت شود. البته در صورت شدت و مدت زیاد مصرف، همه این زمان‌ها قابلیت افزایش دارند. برای آشنایی با نشانه های اعتیاد به شیره کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : تست اعتیاد

انواع آزمایش و تست اعتیاد به شیره 

از جمله تست ها و آزمایش هایی که برای تست شیره انجام می گیرد می توان به تست ادرار، آزمایش خون، آزموایش مو اشاره کرد. البته روش های خانگی که معمولا بر اساس تست ادرار نیز می باشند برای تشخیص شیره در فرد مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به طور مختصر در مورد هر کدام از این روش ها توضیح داده شده است :

کیت تست ادرار یا تست نواری

کیت تست ادرار یا تست نواری

کیت تست ادرار یا نواری که به صورت خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه استفاده از این کیت به صورت است که چند قطره از ادرار فرد را بر روی یک نوار که در کیت قرار دارند می ریزند تا وجود مواد مخدر در بدن را مشخیص کند. تست اعتیاد می تواند تا 72 ساعت وجود مواد مخدر را در بدن مشخیص نمایید. توجه داشته باشید که این تست باید در اتاق صورت گیرد. 

کیت و تست بزاقی تست اعتیاد به شیره

این کیت نیز همانند کیت تست ادرار است. با قرار دادن کیت در دهان فرد و واکنش بزاق او می توان مصرف شیره توسط فرد را تشخیص داد. این تست می تواند مصرف مواد مخدر را تا چند روز گذشته شناسایی نمایید. 

کیت سه کاره

این کیت همانند کیت های ادرار و بزاق عمل می کند و می تواند وجود چند ماده مخدر در بدن فرد را مورد تشخیص قرار دهد. 

آزمایش خون برای تست شیره 

آزمایش خون برای تست شیره 

تجزیه و تحلیل خون توسط آمایشگاه یکی از روش های تشخیص و تست اعتیاد به شیره است. این تست نسبت به کیت ها می تواند زمان طولانی را مورد بررسی قرار دهد. دقت آزمایش خون نسبت به روش های خانگی بسیار بیشتر است. 

آزمایش ادرار تست شیره

امکان مورد بررسی قرار دادن ادرار در آزمایشگاه وجود دارد. این روش از روش خانگی دقیق تر است. بدن فرد بعد از مصرف مواد مخدر مورد تاثیر قرار می گیرد. کلیه ها بعد از مصرف در حال دفع مواد مخدر هستند که با استفاده از این آزمایش ادرار می توان مصرف را در فرد مورد بررسی قرار داد

آزمایش مو 

آزمایش مو تست اعتیاد به شیره می تواند حتی بعد از گذشت سه ماه مصرف شیره را مشخیص کند. این تست به طور کلی برای شرایط و موقعیت های حساس مورد استفاده قرار می گیرد. در این آزمایش نمونه نزدیک به پوست سر ، زیر بغل و بازو یا حتی موهای ناحیه تناسلی مورد بررسی قرار می گیرد. 

 

چه عواملی در منفی شدن تست اعتیاد به شیره موثر است؟

ساختار بدن هر فرد و کیفیت ماده مصرفی متفاوت است و دادن یک نسخه واحد به همه اشتباه است. پس متوجه باشید که مسکن‌های حاوی کدئین به دلیل وجود ماده موثر مورفین، می‌تواند آزمایش شما را مثبت کند. اما در ادامه برخی از اصلی‌ترین عواملی که در منفی یا مثبت شدن تست اعتیاد به شیره اثر گذارند را بیان می‌کنیم:

میزان تحرک و سوخت و ساز بدن

بدن انسان به طور خودکار قابلیت سم زدایی دارد و از طریق عرق و ادرار، سم‌های موجود در بدن را دفع می‌کند. طبیعتا کسی که تحرک بیشتر و مصرف بیشتر مایعات داشته باشند، با سرعت بیشتری سم از بدن آن‌ها خارج می‌شود.

سن

چون با افزایش سن، سوخت و ساز بدن نیز کاهش می‌یابد، افراد مسن‌تر معمولا دیرتر ماده مخدر از بدن‌شان دفع می شود.

سلامت جسمانی

سلامت جسمانی باعث می‌شود که بدن عملکرد مناسب‌تری داشته باشد. دفع سموم به عنوان یکی از ملاک‌های سلامت، در بدن‌های سالم سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود.

وزن و سایز بدن

مواد مخدر قابلیت ترکیب شدن در چربی را دارند و حجم بیشتر چربی، سموم بیشتری را در خود نگه می‌دارند. علاوه بر آن، چربی زیاد در بدن سرعت سوخت و ساز را پایین می‌آورد و باعث می‌شود که ماده مخدر دیرتر دفع شود.

شدت و زمان مصرف

طبیعتا هرچه میزان و مدت زمان مصرف شیره طولانی‌تر باشد، دفع آن از بدن دشوارتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید : ترک اعتیاد در خانه

 

راه های منفی شدن تست شیره

شیره، تریاک و هروئین از یک خانواده بوده و هم تست آن‌ها و هم راه‌های منفی شدن تست‌شان مانند همدیگر است. طبیعتا تنها راه سالم و مطمئن منفی شدن تست اعتیاد، تلاش برای خارج کردن آن از بدن است. بنابراین باید از ساختار خود بدن برای منفی کردن تست اعتیاد به شیره  خود کمک بگیرید. راه‌های منفی کردن تست اعتیاد به شیره:

  • افزایش میزان ادرار بهترین راه دفع سم است. مصرف زیاد مایعات دو مزیت دارد. هم باعث افزایش ادرار شده و سموم را از این طریق از بدن خارج می‌کند و هم باعث رقیق شدن ادرار می‌شود که موجب مشکوک شدن تست اعتیاد با ادرار می‌شود.
  • ورزش کردن کمک می‌کند که هم سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و هم با تعریق، سموم را به حالت طبیعی از بدن دفع می‌کند. احتمالا متوجه شده‌اید که پس از ترک شیره، عرق شما بوی تندتری دارد و دلیل آن نیز دفع سم مخدر از بدن شماست. بنابراین نگران نباشید و به ورزش خود ادامه دهید.
  • قرص‌هایی که به عنوان داروهای نگهدارنده در ترک اعتیاد شناخته می‌شود می‌تواند به منفی شدن تست کمک کند. متادون و B2 اصلی‌ترین داروهای نگهدارنده هستند. البته فراموش نکنید که این داروها نیز خود مخدر و اعتیادآور هستند و مصرف آن‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.
بیشتر بخوانید : بهترین روش ترک شیره

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تست اعتیاد به شیره و ترک اعتیاد می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ترک اعتیاد تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫2 دیدگاه ها

  1. روش تون برای ترک عالی بود خواستم تشکر کنم همسرم الان یک ماهه کامله که لب به هیچی نزده ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره