تست اعتیاد به ب2

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

انجام تست اعتیاد به ب2 یا بوپرنورفین، خواسته بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند یا خانواده‌های آنهاست. با توجه به اینکه این دارو می‌تواند خاصیت اعتیادآوری بالایی داشته باشد، استفاده از آن باعث نگرانی بسیاری از خانواده‌ها می‌شود. به ویژه اینکه مصرف کنندگان این دارو معمولاً در حال ترک اعتیاد به یک ماده مخدر دیگر هستند، ایجاد یک وابستگی جدید می‌تواند موضوع نگران کننده‌ای برای فرد و خانواده باشد.

برای انجام تست اعتیاد به ب2 دو راه وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از کیت‌های تشخیصی اعتیاد به ب 2 یک جواب سریع و نسبتاً دقیق راجع به این نگرانی خود پیدا کنید. همچنین می‌توانید با انجام آزمایش خون و درخواست برای شناسایی اعتیاد به ب2، نتیجه قابل اطمینان تری به دست آورید. در ادامه مقاله به بررسی کامل تست اعتیاد به ب2 می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

 

 قرص ب2 یا بوپرنورفین چیست؟

تست اعتیاد به بورپرونورفین یا ب 2

بوپرنورفین یا ب2 یک داروی مسکن نیمه صنعتی است که در مراکز درمانی برای کاهش دردهای متوسط تا شدید از آن استفاده می‌شود. درعین حال این دارو به دلیل خاصیت مخدرگونه ای که دارد معمولاً از جانب کلینیک‌های ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد به مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کنار تمامی خصایص درمانی بوپرنورفین، این دارو درصورتی که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند خاصیت اعتیادآوری داشته و مصرف کنندگان را درگیر وابستگی به یک داروی جدید نماید. برای آشنایی بیشتر با علائم اعتیاد به قرص ب 2 کلیک کنید.

فروشگاه آرامیس
بیشتر بخوانید : تست اعتیاد 

آیا قرص ب 2 مورفین دارد ؟ 

در پاسخ به این سوال که آیا قرص ب2 مورفین دارد یا نه باید گفت قرص ب2 دارای مشتقات متمایزی است که با مورفین، کدئین، فنتانیل یا متادون متفاوت است، که همین امر سبب اعتیاد آور بودن این دارو می شود. همچنین باید بدانید که قدرت اعتیاد آوری ب2 40 برابر مورفین است و عواقبی همانند اعتیاد به ب2 را برای شما به همراه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعتیاد به مورفین کلیک کنید. 

آیا قرص ب 2 تست اعتیاد را مثبت می کند ؟

همانطوری که می دانید تبلیغات زیادی برای منفی شدن تست اعتیاد به ب2 وجود دارد. به همین دلیل برخی از افراد برای منفی شدن تست اعتیادشان پیش از ازدواج و یا دیگر آزمایش ها شروع به مصرف این قرص می کنند. 

قرص ب 2 یک داروی ترک اعتیاد محسوب می شود که در مراکز ترک اعتیاد برای ترک اعتیاد به مواد مخدر و افیونی استفاده می شود. به طور کلی در زمان تست اعتیاد به مورفین نتیجه تست را منفی می کند اما در صورت انجام تست ها و آزمایش های دقیق تر مصرف قرص ب 2 مشخص خواهد شد. 

توجه داشته باشید که مصرف ب 2 می تواند خیلی بسیار خطر ساز باشد. چرا که مصرف ب 2 با بسیاری از مواد افیونی تداخل دارد و می تواند موجب تشنج و حتی مرگ فرد شود.  شما در هر جایی که هستید می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه تست اعتیاد به ب2 با متخصصان ذهن نو تماس بگیرید. 

 

قرص ب 2 چند روز در بدن می ماند ؟ 

قرص ب 2 معمولا حدود 25 تا 60 ساعت در بدن می ماند و در آزمایشات دارویی آزمایشگاه مصرف ب 2 تا 10 روز بعد از آخرین مصرف ظاهر خواهد شد. 

ب2 به مدت 3 در تست ادرار و بزاق، 6 روز در خون، و تا 90 روز در تست مو قابل تشخیص است. 

 

تست اعتیاد به ب2 چیست

تست اعتیاد به ب2 چیست

بررسی غلظت ب2 در ادرار | تست اعتیاد به ب2

یکی از روش‌های تشخیص اعتیاد به داروی بوپرنورفین استفاده از کیت‌های تشخیصی به نام rapid bup test است. این شیوه از ارزیابی، اگرچه با سرعت بالا و بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی خاص قابل اجراست اما قدرت تشخیصی بالایی ندارد و احتمال اشتباه یا منفی کاذب در این تست وجود دارد. زیرا این تست صرفاً در شرایطی نتیجه اعتیاد را مثبت نشان می‌دهد که غلظت بوپرنورفین در ادرار به 10 میلی گرم یا بیشتر از آن رسیده باشد.

درصورتی‌که به هر دلیلی غلظت این دارو در ادرار فرد کمتر باشد، تست قدرت تشخیص آن را ندارد. به طور کلی در این شیوه، آنتی بادی‌هایی به نام مونوکلونال مورد بررسی قرار می‌گیرند و درصورتی که غلظت بوپرنورفین در ادرار کمتر از میزان مشخص باشد محل‌های اتصال به ذرات پوشیده شده از آنتی بادی را در تست پر نمی‌کند.

بیشتر بخوانید : ترک اعتیاد به ب2 

تست اعتیاد به ب2 | بررسی اعتیاد به ب2 از طریق آزمایش خون

اگرچه استفاده از داروی ب2 در آزمایش خون مشخص نمی‌شود و حتی می‌تواند پاسخ تست اعتیاد شما را به طور کلی منفی نماید اما در صورتیکه از آزمایشگاه خواسته شود تا نمونه خون را به لحاظ وجود بوپرنورفین بررسی نماید، می‌توان با بررسی مشتقات مورفین، استفاده فرد از بوپرنورفین در یک هفته گذشته را مورد بررسی قرار داد. این شیوه از تست اعتیاد به ب2 اگرچه دقت بیشتری دارد اما برخلاف بررسی نمونه ادرار به حدود یک هفته زمان احتیاج دارد.

تست اعتیاد به ب 2 از طریق مو | تست اعتیاد به ب2

تست اعتیاد به ب 2 با مو طولانی مدت ترین تست اعتیاد است که می تواند تا 90 روز بعد از مصرف توسط این تست مصرف این دارو تشخیص داده شود. تست اعتیاد با از جمله آزمایش هایی است که تنها در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد. 

منفی شدن تست اعتیاد با مصرف ب2

منفی شدن تست اعتیاد با مصرف ب2

داوری ب2 یا بوپرنورفین خاصیت سم‌زدایی بسیار قویی دارد و به طور علمی مصرف آن باعث از بین رفتن نشانه‌های اعتیاد به مواد مخدر می‌شود. به همین خاطر بسیاری از مبتلایان به سومصرف مواد مخدر از چند روز پیش از انجام آزمایش اعتیاد از داروی بوپرنورفین استفاده می‌کنند و نتیجه تست خود را خلاف واقعیت نشان می‌دهند.

با این حال مصرف کنندگان این دارو باید در نظر داشته باشند که امروزه اکثر مراکز آزمایش اعتیاد از کیت های مخصوص برای تشخیص مصرف ب 2 نیز استفاده می کنند. مصرف خودسرانه بوپرنورفین می‌تواند باعث وابستگی به این دارو شود. جهت دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

مثبت شددن تست اعتیاد به ب2

اگر درپی انجام تست اعتیاد به ب2، با هریک از دو روش بالا نتیجه تست مثبت شده به این معناست که شما به این دارو اعتیاد پیدا کرده و می‌بایست برای درمان آن اقدام نمایید. با توجه به عوارض شدید جسمانی و روحی ناشی از کنارگذاشتن ناگهانی بوپرنورفین بهتر است برای درمان اعتیاد به این دارو از یک متخصص کمک بگیرید.

متخصصین به شما کمک خواهند کرد که به صورت تدریجی مصرف این دارو را کاهش دهید و درعین حال با انجام جلسات مشاوره و بازپروری احتمال مصرف مجدد را کاهش دهید. با توجه به اینکه مصرف طولانی مدت مواد مخدر می‌تواند ترک اعتیاد را دشوارتر نماید بهتر است هرچه سریعتر در این زمینه اقدام نمایید. جهت شروع درمان و ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره زمینه در زمینه تست اعتیاد به ب2 و ترک اعتیاد می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

1. میزان دقت تست اعتیاد به ب2 بوپرنورفین چقدر است؟

شیوه ارزیابی از طریق نمونه ادرار درصورتی اعتیاد فرد را تأیید می‌کند که غلظت بوپرنورفین در ادرار حداقل 10 میلی گرم باشد به همین خاطر احتمال خطا وجود دارد اما در بررسی نمونه خون، مصرف بوپرنورفین در یک هفته منتهی به آزمایش قابل بررسی است.

2. چرا استفاده از قرص ب2 باعث منفی شدن تست اعتیاد می‌شود؟

این دارو خاصیت سم‌زدایی بالایی دارد و استفاده از آن تمامی نشانه‌های اعتیاد در خون و ادرار شما را پاک خواهد کرد. به همین خاطر مصرف آن از چند روز پیش از انجام آزمایش باعث منفی شدن تست اعتیاد می‌شود. البته درصورتی که از آزمایشگاه خواسته شود تا مصرف مشتقات مرفین را نیز مورد بررسی قرار دهد استفاده از بوپرنورفین مشخص خواهد شد.

3. استفاده از بوپرنورفین برای چه مدتی باعث اعتیاد می‌شود؟

پاسخ این سؤال با توجه به سن و جنس مصرف‌کننده و میزان مصرف در هر وعده متفاوت خواهد بود اما به‌طورکلی این دارو خاصیت اعتیادآوری کمتری نسبت به مرفین یا متادون دارد و باید برای مدت طولانی‌تری مورد استفاده قرار بگیرد. مشاوره به شما کمک می کند تا بهترین درمان ممکن را برگزینید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫8 دیدگاه ها

    1. سلام برای منفی شدن جواب تست اعتیاد به ب2 با توجه به وضعیت جسمی شما راهکارها متفاوت هست. برای اطلاع بیشتر با شماره های درج شده تماس بگیرید.

  1. سلام منم هفته‌گذشته پنج شنبه بهم خبر استخدامی دادن و باید آزمایش بدم من ۴ سال تمام در اوج ذلت و و بدبختی بودم و خیلی خیلی تلاش کردم ک‌کارای استخدامیم انجام بشه ولی نشد و در اوج ناامیدی بهم یکبارع خبر دادن ک‌باید بیای و رفتم و باید تست اعتیاد بدم ، من قرص ب۲ خوردم ، از روز ۵ شنبه یکباره‌همه قرصا رو‌گذاشتم کنار و حتی ی استامنیفون‌هم استفاده‌نکردم امروز ۳ شنبه هس و من با هزار و‌یک‌روش انداختمش هفته بعد ، اگ‌بخام دقیق حساب کنم میشه ۶ روز ک‌مصرف ب۲ نداشتم ولی میخام ۳ روز یا ۴ روز‌دیگم صب کنم بعدش برم با خیال راحت من توی این مدت هم آب زیاد خوردم و هم‌ ورزش میکنم و هشت ماهه قبلشم‌ورزش میکردم هرچند مصرف داشتم ، باید بگم فقط ۲ روز اول سخت بود ک صورتم پاشید از همدیگه و شبا خواب نداشتم ولی بعد ۴ روز اینا رفته رفته کمتر شدن ، نمیگم علایمی ندارم ، اما کمتره‌مثلا‌توی‌طول روز بالا پایین داره ، ی چندساعت خوشی ی ساعت‌نا خوش ، من از خدا کمک‌گرفتم انشالله ک حل میهش

  2. سلام من ۲۰ سالمه و ۱ ماهه روزی ۱ چهارم ب ۲ مصرف میکردم الان ۳ روزه مصرفی نکردم و فردا آزمایش ادرار ۱۰ کاره باید بدم ب نظرتون منفی میشه یا مثبت؟

    1. سلام ب2 میتونه بیش از سه روز در بدن بمونه. میتونید برای پاکسازی سریع با شماره های درج شده تماس بگیرید راهنمایی تان می کنند.

      1. سلام من استخدام دارم میشم تمامی ازمایشهایی که تومرکزمیگرفتن منفی میشدمصرف ب۲ چون ازمایش معمولی بودولی این باربرای استخدام دادن ازمایشگاههای بیرون توروخداکمکم کنیدحداقل برای روزی زنوبچم هرکاری میکنم نمیشه خلاص بشم من چندین ساله درگیرب۲هستم یه راهی بزاریدجلوی پام تاازمایشم منفی بشه لطفا

  3. سلام شما نوشتید که حداقل باید ب 2 به ده میلی گرم برسد .مصرف هر دو روز یک چهارم جواب آزمایش ازدواج رو منفی نشون میده یا مثبت ؟؟؟ممنون میشم جواب بدید.تشکر از مطالب خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره