ترک شیره

آیا روش‌های ترک شیره را می‌شناسید؟ تریاک نوعی ماده مخدر اعتیادآور است که مشتقات زیادی همچون شیره دارد. امروزه بسیاری از افراد به این ماده مخدر سنتی اعتیاد دارند و با توجه به عوارض خطرناک شیره و تاثیر بسیار زیاد اعتیاد بر زندگی افراد، باید چاره‌ای برای درمان و ترک آن اندیشید. روش‌های متعددی برای ترک وجود دارد اما بسیار مهم است که شما روشی را برگزینید که بیشترین احتمال موفقیت را داشته باشد. با آگاهی از انواع روش‌های ترک شیره می‌توانید بهترین روش را انتخاب کرده و گامی در جهت زندگی سالم خود بردارید. همچنین مشاوره ترک اعتیاد نیز می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : تست اعتیاد به شیره 

عوارض مصرف شیره

شیره نیز مانند تریاک عوارض زیادی دارد زیرا سوزاندن جوشانده تریاک، اثر آن را چند برابر کرده در نتیجه عوارض بیشتری به همراه دارد. بیشترین اثر شیره  بر روی قلب می‌باشد و باعث مشکلات قلبی و عروقی می‌شود. افراد در اثر مصرف مکرر شیره و تریاک در معرض خطر افزایش مرگ و میر ناشی از این شرایط هستند زیرا شیره در معده جذب ضعیفی دارد اما به خوبی در روده کوچک جذب می‌شود. استفاده معمول از تریاک و مشتقات آن باعث بدتر شدن شرایط جسمی و روحی شده و عمر را کوتاه می‌کند. جهت آشنایی بیشتر با عوارض علائم اعتیاد به شیره کلیک کنید.

روش های ترک اعتیاد به شیره

روش‌های زیادی برای ترک اعتیاد به شیره وجود دارد و نوع روش درمانی برای ترک اعتیاد براساس نوع اعتیاد و شدت آن تعیین می‌شود. درمان اختلالات همزمان مانند اختلال افسردگی اساسی، اضطراب و سایر بیماری‌های روحی نیز ممکن است بخشی از درمان فرد باشد. کاهش یا ترک مواد مخدر می‌تواند از بسیاری جهات باعث بهبود زندگی فرد معتاد شود و سلامتی جسمی و روحی او را بهبود ببخشد. همچنین درمان اعتیاد، آسیب دائمی به اندام‌های حیاتی و احتمال مرگ را کاهش می‌دهد.

1. ترک در خانه

ترک شیره در خانه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا هر روش درمانی باید دارای برنامه و سیستم پشتیبانی باشد تا مفید واقع شود. سعی نکنید به تنهایی مرحله ترک اعتیاد در خانه را پیش ببرید. هر روش درمانی را که انتخاب کنید، داشتن تأثیرات مثبت و سیستم پشتیبانی جامع برای آن ضروری است. هر چقدر بتوانید برای تشویق و راهنمایی به افراد بیشتری مراجعه کنید ، شانس بهبودی فرد بیشتر است.

2. ترک شیره به شیوه سنتی

ترک شیره در روش سنتی، مصرف مواد به طور تدریجی کاهش پیدا می‌کند و در آخر به صفر می‌رسد. بسیاری از افراد معتاد از این روش به نتیجه رسیده‌اند اما به دلیل عدم ترک وابستگی روانی، امکان بازگشت وجود دارد. 

3. ترک شیره با بوپرنورفین

بوپرنورفین به طور کلی برای کمک به افراد معتاد به مواد مخدر و تریاک، برای مقابله با علائم ترک شیره دردناک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پزشکان ممکن است برای درمان اعتیاد، بوپرنورفین را به عنوان داروی مستقل برای فرد تجویز کنند. این دارو در طول سم زدایی از هروئین، هیدروکدون، فنتانیل، اکسی کدون و سایر مواد مخدر تجویز می‌شود. بوپرنورفین می‌تواند بسیاری از تأثیرات هروئین یا مسکن را از بین ببرد بدون اینکه فرد را در معرض عوارض جانبی خطرناک قرار دهد. با این حال استفاده بیش از حد آن می‌تواند اعتیاد بیشتری به وجود بیاورد.

4. ترک به شیوه ناگهانی

هنگامی که مصرف یک ماده مخدر به طور ناگهانی متوقف می‌شود، هیچ نشانه‌ای از آن ماده مخدر در بدن باقی نمی‌ماند. ترک شیره به شیوه ناگهانی عوارض زیادی برای بدن به وجود می‌آورد. بعد از ترک ناگهانی، اعصاب فرد دچارضعف شده و از نظرروانی و جسمی ضربه ی بزرگی به او وارد می‌شود. این عوارض می‌تواند حتی فرد را به مرگ برساند یا باعث آسیب زدن او به خودش شود. به همین دلیل سم زدایی باید با راهنمایی پزشک یا یک متخصص انجام شود.

5. ترک شیره به روش سم زدایی UROD

سم زدایی معمولاً اولین قدم پاکسازی بدن از داروها و مدیریت علائم ترک شیره است و یک روش بسیار مدرن و موثر برای ترک اعتیاد محسوب می‌شود. سم زدایی یک عمل گران قیمت است که معمولا در ICU انجام می‌گردد و بدن تحت درمان دارویی قرار می‌گیرد. دوزهای بسیار بالای مواد سم زدا، تحت بیهوشی عمومی یا آرام بخشی شدید به بیمار تزریق شده و به دنبال آن تزریق آهسته نالوکسان انجام می‌شود.

6. ترک شیره با متادون

این دارو معمولاً برای درمان اعتیاد به مواد مخدر مانند شیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود فرد با استفاده از آن اعتیاد را ترک کند. متادون با اتصال به گیرنده‌های مواد مخدر در بدن، علائم ترک را تسکین می‌دهد. همچنین برای درمان درد مزمن نیز استفاده می‌شود. از آنجا که فرآیند ترک می‌تواند علائم نامطلوبی ایجاد کند، به مصرف کنندگان متادون توصیه می‌شود زیر نظر پزشک سم زدایی را انجام دهند.

7. ترک شیره در مراکز درمان اعتیاد

نیازهای هر فرد معتاد بسته به نوع درمان متفاوت است. درمان اعتیاد باید متناسب با شرایط و اعتیاد فرد باشد. مکان‌های زیادی برای کمک به فرد معتاد وجود دارد؛ تمام افراد به سم زدایی تحت نظارت پزشکی یا مداوا در توانبخشی نیاز ندارند و در شرایط اعتیاد حاد تحت درمان مراکز ترک اعتیاد به شیره قرار می‌گیرند. مراقبت‌های لازم به عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه مصرف مواد مخدر، شرایط پزشکی یا روانپزشکی بستگی دارد. علاوه بر پزشکان و روانشناسان، بسیاری از مددکاران اجتماعی و مشاوران نیز خدمات ترک اعتیاد را ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید : ترک اعتیاد به مواد مخدر 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ترک اعتیاد تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالات متداول

روش های ترک اعتیاد به شیره چیست؟

روش‌های ترک اعتیاد در خانه، ترک به روش ناگهانی، ترک به روش سم زدایی، ترک با متادون و…. از روش‌های ترک اعتیاد به شیره می‌باشند که باید با توجه به شرایط فرد و نظر متخصص مورد استفاده قرار گیرند. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

عوارض مصرف شیره چیست؟

شیره نیز مانند تریاک عوارض زیادی دارد که بیشترین اثر آن بر روی قلب می‌باشد و مشکلات جدی در این زمینه به دنبال دارد.

روش ترک شیره با استفاده از سم زدایی به چه صورت است؟

سم زدایی معمولاً اولین قدم پاکسازی بدن از داروها و کاهش علائم ترک است که بسیار موثر می‌باشد و باید زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

نوشته های مشابه

‫76 دیدگاه ها

  1. به این روش می گن ترک تدریجی و روش مفید و موثری هم هست. اما نه برای همه ، در واقع هر روش درمانی برای یه نفر میتونه بهترین و برای یه نفر دیگه بدترین روش ترک اعتیاد باشه. برای همین توصیه میکنیم که همیشه تحت نظر متخصص ترک کنید تا بتونه در صورت لزوم روش بهتری جایگزین کنه

   1. راستش من بدلیل مشکلاتی ک.داشتم نزدیک ب 2 سال بطور مداوم شیره مصرف کردم. قصد ندارم با قرص ترک کنم. قصد ندارم کم کم برم جلو.تا قبل این دوسال همش مصرف داشتم بمدت 10سال.قبلا سابقه ترک داشتم ولی برگشتم.نهایتا 2روز اولش سخت بود چون مصرف کمی داشتم.
    ولی الان جوری شیره مصرف کردم ک نزدیک ب 6 روزه هیچکاری نکردم حتی از سیگارم بدم میاد.ولی هر روز بقدری درد دارم ک نمیدونم چکار کنم. وقتی مسکن میخورم بهتر میشم ولی بعد مسکن دوباره داغونم.اصلا خواب ندارم و عصبی شدم شدیدا. نمیدونم مسکن رو ادامه بدم یا نه؟

    1. هر چه دوره مصرف بیشتر باشه اثار اعتیاد عمیق تره پس طبیعیه که زمان بیشتری هم برای دفع سموم لازم داشته باشید. اما روشی که انتخاب کردید نمیتونه جوابگو باشه و باعث اسیب بیشتر میشه. حتما از خدمات درمانی و مشاوره ترک اعتیاد استفاده کنید.

   1. سلام بله میتونید دوباره با مشاورتون برای ترک اعتیاد و یا سایر مسائل صحبت کنید. اگر اسم ایشون رو به یاد ندارید منشی راهنمایی تون می کنند تا ایشون رو پیدا کنید.

    1. سلام‌من قبلامتادون مصرف میکردم ۷سال روز۸تاقرص۲۰میل میخوردم ولی الان خداراشکر۴ماهه ترکش کردم اولش اب تریاک به مدت یک ماه خوردم دبعدش خودتریاک میکشیدم روز دو یاسه وعده یعنی روز۳گرم الان یک ماهه شیره میخورم الان‌میخوام شیره هم بزارم کنارولی میترسم لطفاراهنمایی کنیدمنو..به یک مشاورعالی نیازدارم اینم شماره منه۰۹۱******۲

     1. شماهیچ کاره شاقی انجام ندادین!شما مصرفتونو عوض کردین مواد مخدرروبایدترک کرد نه عوض !حتمابایک مشاوره کن وگرنه یااخرش تیمارستانه یا زندانه یاقبرستان من یک همدرد هستم

 1. سلام من شش ساله شیره میکشم مقدارشم کنترل کردم ولی خسته شدم میخام ترک کنم از کجا شروع کنم برای ترک شیره؟

  1. سلام خیلی خوبه که خودتون برای درمان اقدام کردید. یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت ترک اعتیاد انگیزه ترک هست. با توجه به اینکه خواسته خودتان ترک هست پیشنهاد می کنیم با دریافت مشاوره روانشاسی ترک اعتیاد به صورت تلفنی درمان تان را شروع کنید تا متخصص راه های ممکن را در اختیارتان بگذارند.

   1. سلام من با مصرف بالای شیره رفتم پیش یه روانپزشک تو شهدمون به نام دکتر ****که فوق تخصص تو درمان اعتیاد هستن سه میلیون ازم گرفت و دارویه ترکیبی دست ساز بهم داد بدون کوچکترین خماری ترک کردم دارو واسه ۲۱ روز بهم داد و کم کم از دوزش گم کرد در کنار بقیه داروهای ترک و تقویتی خدایی تو کارش استاده خیلی و لا گمک داروهاش من اصلا خماری نداشتم و راحت راحت ترک کردم و به خودم اومدم دیدم ۲۱ روز پاکم و خماری هم نداشتم و الان شش ماه میگذره که پاک و سرحال شدم.بخای حسابش کنی خدایی منی که روزی ۶ گرم شیره میخوردم سه تومن پولی نیست چون فقط هزینه یه ماهه شیرمو دادم دکتر و درمان شدم و یکسال هم عمل داشتم و رسیدم به ۶ گرم خوردن!یه سر برین پیشش یه دکتری که دارو ترکیبی بهتون بده هستن ولی خیلی کمن این دکترا که متادون و ب۲ بهت ندن…

    1. سلام آقا پویاخداروشکرکه رهایی پیدا کردین توروخدامیتونی ب منم کمک کنیدشماکجا زندگی میکنید من شهرستانم اسم داروها ی که دکتر بهتون داد برام بفرستی منم نجات پیدا کنم یاشماره دکتر بهم بدی این شماره خودمه 09189181602محمدی

    2. واقعا خدا قوت اراده خیلی مهمه فقط این پاکی رو با چنگ و دندون نگهدار
     به امید پاکی همه اونایی که مصرف دارن

    3. سلام داداش لطف میکنی اسم داروهایا شماره وادرس دکترواسم پیام کنی ..انشالله صدسال عمرکنی وپاک بمونی التماس دعاازهمه برادران رادارم

  2. سلام من خانم هستم تقریبا دو ماه از تریاک و فک کنم دو ماه از شیره هر روز استفاده کردم الان تقریبا نزدیک دو روزه نکشیدم چند روز طول میکشه تموم شه ؟ درد ندارم فقط سرفه و آبریزش چشم و بینی و لرز بدن ویکم بی حسی پا ممنون میشم جواب بدین

  3. سلام رسول !عزیزم داداشم باافراد متخصص به اسم مشاوران ترک مشورت کن .تنهاراه ترک افیون مشاوره است

 2. من سه سال پیش میکشیدم بعد خیلی راحت ترک کردم. الان دو شش ماهه شروع کردم دوباره خیلی پشیمونم میخوام ترک کنم ، ولی این سری نمیدونم چرا فقط یه هفته میتونم تحمل کنم. لطفا کمک کنید دلیلش چیه؟

  1. سلام دقیقا همین روند اعتیاد هست که باعث میشه که فرد خطر اون رو نادیده بگیره و با هر بار اعتیاد و بالا رفتن دوز مصرف ترک سخت تر شده و درمان را با مشکل مواجه می کند. به همین منظور توصیه می کنیم حتما هر چه زودتر مشاوره ترک اعتیاد بگیرید.

  2. شماوابستگی جسمی رادرگذشته تحمل کردین !امااین رواز نظرروانی باید درک کنی .بروتوی انجمنNAمشاوره بگیر

 3. سلام به همه دوستان و کسانی که این سایت رو راه انپاری کردن ، خیلی خسته نباشید میگم. من خودم ده سال بود شیره میکشیدم الان پنج سالی هست که ترک کردم. هیچ چیز مهمتر از اراپه خود ادم نیست البته این بزرگواران متخصص ترک هم درست میگن من خودم به حرفای خیلیشون گوش کردم تقریبا همشون یه چیز میگن ولی مهمه که بتونید با درمانگر ارتباط بگیرید رفیق شید اونوقت انگیزه هاتون خیلی قوی تر میشه من خودم الان مربی ترک هستم به بچه هایی که با من کار میکنن همیشه میگم که باید خودتون رو از دغدغه خالی کنید بدترین چیز برای اعتیاد فکر و خیاله حالا یه راهی باید برای این فکرا پیدا کنید نه که برید دوباره شروع به مصرف کنید خودتونو و خونوادهاتونو بدبخت کنید. مرسی از ذهن نو که اجازه داد ما دو کلوم با ابن رفیقامون درد و دل کنیم

 4. من دو ۳ماهه شروع ب خوردن شیره کردم میخوام بذارمش کنار نوبت ی روانپزشک حاذق هم گرفتم اما میترسم نتونم دردشو عوارض شو تحمل کنم بخاطر این افیون زندگیم از هم پاشید همسرم طلاق گرفت پدرو مادرو خونواده هم خیلی عذاب میکشن فکرو خیال خواب و خوراکو ازم گرفته لطفا کمک و راهنمایی کنید تشکر

  1. سلام خیلی خوبه که برای شروع درمان از یک فرد متخصص می خواهید کمک دریافت کنید. مسلما ترک اعتیاد مسیر سختی داره اما همین مسیر توسط خیلیا طی شده و به موفقیت رسیده پس شما هم میتونید با انگیزه و روش صحیح به مقصود برسید. اما روانپزشکان بیشتر درمان دارویی ارائه میدن و برای ترک مشاوره روانشناسی حتما باید دریافت بشه. با شماره های درج شده تماس بگیرید به صورت تلفنی و حضوری می توانید مشاوره دریافت کنید.

  2. سلام من ۴ماه شیره مصرف میکردم الان ۲۰روزه ترک کردم البته روزی ۳ عدد کدیین مصرف میکردم الان ۳روزه دیگه نمیخورم یکم بیقرارم خاستم ببینم تاکی ادامه داره

   1. سلام کدیین جایگزین مناسبی برای ترک شیره نیست، این حس بی قراری با ادامه روند ممکنه بیشتر بشه و احتمال بازگشت به اعتیاد رو بالا میبره. بهتره از روش های مناسب ترک و داروهایی که برای این منظور ساخته میشن استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که 4 ماه شاید مدت زیادی برای اعتیاد نباشه اما باز هم اعتیاد شکل گرفته و شیمی بدنتون باید تحت نظر یک متخصص به حالت اول برگرده. از مواد غذایی سبک و فیبر دار استفاده کنید. روزانه پیاده روی داشته باشیدو برای حفظ سلامت روجی جتما از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده کنید.

  3. ببین عزیزم منم یه زنم الان سی سالمه متاسفانه بخاطر مشکلات خانوادگی رو به این مواد آوردم وشیره میکشیدم اولش تفننی ولی بعد چنان تو دامش افتادم که خودمم موندم.چندباره چندسال پیش ترک کردم ولی اوضاع روانی داغون بود دوباره روی آوردم سرش زندگیم با یه بچه ازهم پاشید.ولی تو خداتو شکر کن که بار اولته و تازه سه ماهه مصرف داشتی خ راحت میتونی ترک کنی بدون اینکه کسی بفهمه من بهت قول میدم من ازین شرایط بدتر داشتم.این بار ترک سوممه و میدونم خ سختتره ولی چاره ای ندارم چون خسته شدم.تورو خدا کنارش بزار تو هنوز اول راهی..با قرص ب دو اصل نه تقلبی راحت میتونی ترک کنی با دوز پایین از اول با یه چهارم شروع کن بسته به توانت و مصرفت هر موقع احساس کردی دردت داره شروع میشه باز یه چهارم دیگه بزار زیر زبونت بسته به توان خودت به مرور دوزش رو کم کن اگر در روز دوبار قرص میزاشتی تبدیل کن به یه بار در روز و بعد باز همون یه چهارم رو کمتر کن و بعد دیگه نخور زیاد نخوری که باز خودش اعتیاد داره همینطور که گفتم یه دو سه شبی بدن درد و بیقراری داری که که با مسکن یا دوش حمام و شیاف و اینا باید تحمل کنی آبجوش زنجبیل و دارچین تو این مدت بخور.من بهت قول میدم اگر واقعا سه ماه فقط مصرف داشتی این حتی بیشتر در عرض یه هفته راحت بزاری کنار بدون عوارض تازه با اونا خ راحتتر و سرحال تری نسبت به مصرف مواد شرطیکه تا چند روزی فقط و سریع دورش رو بزاری پایین و ترک کنی چند شبی هم بیقراری و درد داری که حل میشه هرچند مدت معرفت خ کم بوده خ راحت مث اب خوردن میتونی راحت بشی ..کاش منم مث تو بودم.من الان سه شبه تو ترکم و داغونم بخاطراینکه چندباره گذاشتم کنار خ اذیتم استرس شدید دارم ولی امیدمو به خدا دارم و توکل بهش کردم بیشتر روانم داغون الانکه. با همون وجود شب سوم رو الان از شب پیش یعنی بیست و چهار ساعت بعد یه چهارم ب دو خوردم.ولی شما که مدت مصرفت پایین بوده خ راحتتر میتونی بزاری کنار نیازی به هیچ مرکزی هم نیست بهت قول میدم اگر حرفم و گوش کنی دعای خیرمم میکنی چون خیلیا ازهمین روش الان راحت شدن کافیه فقط اراده کنی

  4. سه ماه که خیلی کمه راحت میتونی بزاری کنار من تقریبا پنج ماه شیره کشیدم الان یک روز و نیمه لب نزدم درسته ترکش یه کوچولو سخته اما منو شما که دوره کمی استفاده کردیم راحت پاک میشیم توکل کنید و یا علی بگید

 5. قابل توجه دوستان تفننی کِش ، این مَتا لذتش زیاده و عاشقش میشی ولی اینو بدون که شیره تریاک مرخصی داره و ترخیصی نداره….ترک فقط پیچ بهشت زهرا 😁

  1. باسلام من چهارسال پاکی داشتم که شیش سال قبل شیره مصرف میکردم تقریبا چهارماه پیش منو کرونا گرفت وبه توصیه دوستان مجدد مصرف کردم و خسته شدم و در منزل به صورت تدریجی ترک کردم امروز روز پنجمه دردندارم اما بی‌خوابی شدید دارم ورفتم دکتر و سرم و آمپول تقویتی و معده درد دادن بهم میخوام بدون این بی‌خوابی چقدر طول میکشه. ممنونم

   1. سلام معمولا با هر بار برگشت به اعتیاد دشواری ترک هم بیشتر میشه. پس توجه داشته باشید که برای موفقیت در ترک شیره برای بار دوم به بعد سختی بیشتری تجربه کنید. بیخوابی ممکنه تا مدت ها با شما همراه باشه البته اگر تغذیه و فعالیت هایتان تغییراتی ایجاد کنید می تونید راحت تر این مرحله رو پشت سر بگذارید. خوردن شیر ، استفاده از مواد غذایی فیبر دار، پیاده روی روزانه بهتون برای کاهش عوارض کمک می کنن. از طریق تلفن هم می تونید با مشاور ترک اعتیاد در ارتباط باشید و چالش های احتمالی رو برطرف کنید. موفق باشید

 6. همسرم یک ساله شیره تریاک مصرف می‌کنه . خودش میگه زباده روی در مصرفش نکردم. برای ترک فقط دو یا سه روز بدن درد داشت الان میگه دیگه نمیکشم. یعنی واقعا توی همچین زمان کمی میشه ترک کرد؟ میترسم بهم دروغ بگه وترک نکرده باشه. لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام خیلی از کسانی که ماده مخدر مصرف می کنن در دفعات اول با کمی درد و رنج اون رو کنار میزارن ، به خاطر همین روند نه چندان دشوار تصور می کنند این بدن آن هاست که در برابر موادی مثل تریاک مانند بقیه نیست! پس بعد از مدتی با همین تصور که راحت میشه ترک کرد دوباره مصرف می کنند در حالی که دارن وارد یک لوپ می شن که بیرون اومدن از اون کار راحتی نیست. با توجه به اینکه ایشون سه ساله شیره تریاک مصرف می کرده برای ترکش حتما باید خدمات درمانی دریافت کنه. حتی اگر به طور کامل الان مصرف کننده نباشن هنوز در خطر هستن و نمیشه گفت ترک کردن. با شماره های درج شده تماس بگیرید و از مشاوره ترک اعتیاد حتما استفاده کنید. توصیه می کنیم خود شما هم در جلسات تکمیلی شرکت کرده تا بتونیم در کنار ایشون به درمانشون کمک کنید.

 7. س خسته نباشید بنده مدت ۲۰سال شیره مصرف میکنم وجانباز هستم ازناحیه داخلی وسکته قلبی هم کردم والعان درحال حاضرخسته شدم وخانواده ام ناراحت هستند بنده چطوری میتونم ازاین در خانمان سوز نجات پیدا کنم فقط شماراخدا راهنمایی ام کنید این بعدآ دیگه عوارضی برایم پیش نمیاد ممنون

  1. سلام با توجه به وضعیت جسمانی که دارید ترک ناگهانی به هیچ عنوان توصیه نمیشه. متخصص با توجه به سن ، مقدار و نحوه مصرف می تونن براتون روشی رو جهت ترک معرفی کنن. به هیچ عنوان تلاش نکنید به طور خودسرانه ترک کنید، وضعیت را به پزشکتان اطلاع داده و یا از طریق شماره های درج شده با متخصصان ذهن نو در ارتباط باشید.

  2. سلام یک سال بود ترک کرده بودم 8 ماه پیش دیگه رفتم سراغ شیره
   الان درحال حاظر 5 روزه دارم ترک میکنم این بی خوابی درد کی کم میشه

 8. سلام
  ۳ سال شیره مصرف میکردم
  پیش متخصص ترک ویزیت سرپایی شدم و ایشون دارو دادن بهم
  الان ۵۰ روزه که پاکم و حس رضایت دارم
  تقریبا از ۱۰ تا دارویی که بهم داده بود ۸ تاش رو یکماهه مصرفش رو‌گفته قطع کنم و فقط شب ها گاپنتین ۳۰۰ و کلرودیازپوکساید ۱۰ میخورم
  خوابم عالیه
  شرایطم اوکیه
  فقط به شدت از گرررر گرفتگی کلافم بعد ۵۰ روز تنوز گاهی گرررر میگیرم حرارت بدن و‌مخصوصا صورتم میره بالا
  ایا طبیعیه؟ اگه عادیه مهم نیست تحمل میکنم ولی اگه این حالت طبیعی نیست لطفا راهنمایی کنید که رسیدگی کنم
  با تشکر

  1. سلام با توجه به این که تحت نظر همکاران ما هستید توصیه می کنیم جهت بررسی عوارض به ایشون مراجعه کنید. داروهایی که تجویز کردن جهت کاهش عوارض ترک مناسب هستن. پیاده روی روزانه و استفاده از تغذیع مناسب فراموش نشود.

 9. باسلام من چهارسال پاکی داشتم که شیش سال قبل شیره مصرف میکردم تقریبا چهارماه پیش منو کرونا گرفت وبه توصیه دوستان مجدد مصرف کردم و خسته شدم و در منزل به صورت تدریجی ترک کردم امروز روز پنجمه دردندارم اما بی‌خوابی شدید دارم ورفتم دکتر و سرم و آمپول تقویتی و معده درد دادن بهم میخوام بدون این بی‌خوابی چقدر طول میکشه. ممنونم

  1. سلام معمولا با هر بار برگشت به اعتیاد دشواری ترک هم بیشتر میشه. پس توجه داشته باشید که برای موفقیت در ترک شیره برای بار دوم به بعد سختی بیشتری تجربه کنید. بیخوابی ممکنه تا مدت ها با شما همراه باشه البته اگر تغذیه و فعالیت هایتان تغییراتی ایجاد کنید می تونید راحت تر این مرحله رو پشت سر بگذارید. خوردن شیر ، استفاده از مواد غذایی فیبر دار، پیاده روی روزانه بهتون برای کاهش عوارض کمک می کنن. از طریق تلفن هم می تونید با مشاور ترک اعتیاد در ارتباط باشید و چالش های احتمالی رو برطرف کنید. موفق باشید

  1. احسنت منم شیره رو با ب۲ و ب۲ رو با کلونیدین ترک کردم بعد گفتم چند روز مصرف کنم گفتم معتاد نمیشم یه چند روز کلونیدین میخورم الان سه ماهه دوباره تو دامش افتادم برا منم دعا کنید شمارا دعا کردم انشاءلله همتون پاک بشید و پاک بمونید

 10. سلام من ۶ ساله تریاک وشیره مسرف میکنم میخام ترک کنم امانگرانم دوباره بازگشت کنم تاهالا ترک نکردم

  1. سلام برای ترک حتما از کمک های متخصص ترک اعتیاد استفاده کنید ، روش های خودسرانه و نادرست موجب برگشت اعتیاد میشن

  1. راستش هرچی دقت میکنم میبینم شما بیشتر بفکر پول درآوردن هستین و آشنا کردن جوونا با مخدر های محتلف
   شما از لذت مواد مینویسین
   حداقل بنویسین لذت توخالی
   اگر میخواین بدونین مواد چ کارتون میکنه
   فیلم مرثیه ای برای یک رویا رو ببیند

   1. وااا کجا درباره لذت نوشتن اصن بعضیا فک میکنن باید یه چیزی بگن که یه چیزی انگار گفته باشن

 11. من تقریبا دو سال بخاطر بیماری عصبی روزی ۶گرم شیره سوخته مصرف خوراکی داشتم ولی یه دفه قطعش کردم و ترک هیشکیو نمیکشه این کلینیکا واسه جیبشون تفره میزنن بهشون توجه نکنید مث مرد چند روز زجر بکشو تمام …البته ترک بستگی به ژنتیک و بدن فردم داره

 12. سلام..خسته نباشید..
  من ۵ماه شیره میخورم و اینروزا همش تعرق شدید دارم و کلافه..لطفا راهنماییم کنید چحوری ترک کنم تا از شر این مواد راحت بشم..بخاطر تعرق مجبورم بیشتر‌مصرف کنم ک کمتر عرق کنم..کلافه شدم

  1. سلام برای ارائه روش مناسب ترک باید تحت نظر متخصص باشید تا با در نظر گرفتن شرایط جسمی و روانی شما راهکار مناسب ارائه بدن . حتما برای ترک به متخصص ترک اعتیاد مراجعه کنید و بدون تجویز متخصص هیچ گونه دارویی مصرف نکنید.

 13. بیشتر اعتیاد تلقین است . و باید با همان تلقین ان را کنار گذاشت . البته نه اینکه خود مواد بی تاثیر است خیر ولی عادت و تلقین بیشتر از خود مواد اعتیاد اور است .
  اگر میکشید پس باید روش را تعقیر و به خوردن برسید . و هنگامی که با خوردن مچ شدید .
  بدین صورت شیره درست کنید . 1- نان خشک شده را اسیا کنید تا پودر گردد .
  2- هنگام درست کردن شیرذه که هنوز مقداری مانده تا سفت شود به ان پودر را اضطافه کنید . 3- کاملا ان را مخلوط کنید ئ انقدر پودر بزنید تا بدست نچسبد . 4- مواد اماده است و برای استفاده قبل از خوردن صثبحانه و ناهار و شام استفاده کنید. 5- مقداری که قبلا استفاده میکردید . استفاده کنید و اگر تاثیر نداشت بین ساغعت غذار خوردن ذئباره استفاده کنید تا بدن با ان مچ شود

 14. ممنون از سایت خوب ذهن نو . من اعتیاد به شیره داشتم دوستان رفتم یه مرکز ترک کنم متادون بهم دادن اوضام خوب تر نشده که هیچ بدارم شدم

 15. سه سالی هست شیره رو گذاشتم کنار و الان هنوز پاکم مرسی از اقای احمدی که تونستن یهم کمک کنن خواستم اینجا یه تشکری ازشون کرده باشم که حداقل یه خستگی از نتشون در بیاد خدا قوت

  1. سلام من سه سال پیش به خاطر لاغری و درد سیاتیک شیره مصرف کردم چند ماه پیش که خواستم بزارم کنار متادون گرفتم ولی درد وام نیفتاده هم زمان هم شیره مصرف میکنم هم متادون.از دور پیش تصمیم گرفتم بزارم کنار با روش تدریجی.روزی یک و نیم قرص متادون و سه دهم میل شیره.ایا میتونم با همین روش تو خونه ترک کنم.در ضمن من خانم هستم خانه دار و بچه دارم اصلا شرایط رفتن به کمپ رو ندارم.لطفا کمکم کنید.

 16. سلام
  همسرم نه ساله بخاطر مشکلات زندگی استرس شدیدی گرفت دکترم بردمش ولی خودشو راحت کرد دنبال مصرف شیره رفت بهتر شده ولی درمان نشده هنوزم کابوس‌های شبانه رو داره هنوزم تپش قلب داره
  شیش ماهه فهمیدم که مصرف میکنه به هر دری زدم قهر دعوا تا مرز طلاقم رفتم خیلی عذاب کشیدم چندین مشاور کمپ رفتم
  توروخدا منو راهنمایی کنین نه مادرش نه برادرش با این حال که میدونستن کوچکترین حرفی بهش نگفتن من موندم با دو تابچه
  سر کار میره ولی وقتی چهرشو میبینم عذاب میکشم به چه روزی افتاده، همش دنبال جایی هست که تنها باشه مواد مصرف کنه حالش بهتر شه
  امروز رفتم کلینیک ترک اعتیاد همسرم گفته که میرم دکتر ولی کی نمیدونم فردام میرم پیش دکتر که وقت بگیرم
  همش بهونه میاره تا کی ادامه میده، من خسته شدم
  خواهشی که از شما دارم راهنماییم کنین اگه نرفت چی کار کنم، متادون مصرف کنه، قرص بخوره، به خدا قصم خستم ذهنم شبو روز آرامش نداره
  کمکم کنین

  1. سلام در ارتباط با بیماری اعتیاد باید بدانید که تا زمانی که خود بیمار اراده نکنه و در واقع خواسته درونیش ترک نباشه نمی توانید او را مجبور به ترک اعتیاد کنید. به عنوان همسر و خانواده تاثیر زیادی در روند بهبودی او دارید و می توانید تسهیل کننده درمان او باشید ، معمولا در چنین وضعیتی اطرافیان بیمار به دلیل نگرانی و خستگی ناشی از اعتیاد عزیزشان نمی توانند تعامل موثری برای سوق دادن بیمار به سمت درمان داشته باشند. به همین دلیل در چنین مواردی مشاوره ترک اعتیاد برای اعضای خانواده جهت راهنمایی و آموزش های لازم در ارتباط با اعتیاد و بیماران معتاد ضروری است.

 17. سلام . 52 سالمه . بازنشسته شدم . از سال 70 تا 92 یعنی بیست ودو سال تریاک مصرف کردم . در این مدت مقدار مصرفم هیچ تغییری نکرد. از سال 92 تا الآن دارم شیره مصرف می کنم . تریاک رو یه بار ترک کردم و دوسال نکشیدم ولی لغزش کردم . ولی شیره یه نامردیه که دومی نداره . شاید ده بار ترک مصرف کردم اما بیشترین مدت ترکم دوماه بود. همش لغزش و دوباره عجز و کلافگی در مقابل این ناجوانمرد. دیگه ذله شدم . پیش دخترم ( یکی یه دونه ام ) خار و خفیف شدم . می خوام ترک مصرف کنم ولی به مراکز ترک اعتیاد ، اعتماد ندارم . تو دوسال گذشته هر چی بلا بوده سرم اومده . سال 98 مادرم ، همه ی امیدم ،رو ازدست دادم . بعد زنم رو . بعد بازنشستگی و مشکلات اون . مهاجرت به شهر زادگاهم و ناتوانی در ایجاد ارتباط با خانواده ی پدری . الآن فقط می خوام قطع مصرف کنم .هم جسمی و هم روحی ،روانی . اگه نشد سرم رو بذارم و بمیرم . خلاص . اگه میتونید لطفا یکی کمکم کنه . در ضمن تحملم به شدت پایینه .

  1. سلام با توجه به این که تلاش زیادی برای ترک کردید و بازگشت های مکرر داشتید و در کنار اون مادر و همسرتون رو هم از دست دادید، علائم افسردگی شدت پیدا کردن و شما حتما باید برای درمان اعتیاد و افسردگی به متخصص مراجعه کنید. بدون دریافت دارو و یا کمک های مربیان ترک این چرخه معیوب تمام نشده و تنها به بدتر شدن شرایط روجی و فیزیکی شما منجر میشه. می تونید با یک تلفن از طریق شماره های درج شده با متخصصان ترک اعتیاد مرکز مشاوره ذهن نو تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره