تست ترامادول

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تست اعتیاد به ترامادول TRAMADOL را می‌شناسید؟ ترامادول از جمله داروهای تسکین دهنده دردهای مزمن به شمار می‌رود که مصرف خودسرانه و بیش از حد این دارو ممکن است وابستگی شدیدی در فرد ایجاد کرده و به راحتی قابل ترک نباشد. متاسفانه در طی چند سال اخیر مصرف ترامادول در بین جوانان بسیار رایج شده است.

اغلب اداره‌ها، مشاغل خاص و مسابقات ورزشی برای استخدام افراد ابتدا از آن‌ها برگه عدم اعتیاد را درخواست می‌کنند. بنابراین انجام صحیح تست ترامادول و دیگر مواد مخدر برای بسیاری از افراد به دغدغه بزرگی تبدیل شده است. برای ثابت کردن عدم اعتیاد فرد به ترامادول یا سایر مخدرها، روش‌های متعددی وجود دارد.

اما ممکن است به دلیل تقلب و یا مصرف برخی داروها نتیجه تست ترامادول اشتباه شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل چگونگی انجام تست و نحوه منفی شدن تست ترامادول و مدت زمانی که ترامادول با تست مشخص می شود، می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌ها تا پایان مطلب با ما همراه باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعتیاد آورترین مواد کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترامادول می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ترک اعتیاد تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

انواع روش های تست اعتیاد به ترامادول

 تشخیص قرص ترامادول در بدن یا تست ترامادول به دو روش کلی قابل انجام است:

روش آزمایشگاهی

در این روش نمونه ادرار فرد جمع آوری شده و در طی یک فرآیند خاص و در آزمایشگاه مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. میزان خطای این نوع تست ترامادول بسیار کمتر از تست‌های نواری می‌باشد. البته تداخلات دارویی و یا مصرف غذاهای خاص می‌تواند نتیجه تست را به طور کاذب مثبت کند. در تست‌های آزمایشگاهی، گرفتن تست به روش‌های مختلفی نظیر نمونه بزاق، خون و ادرار انجام می‌شود.

تست های نواری

انجام تست اعتیاد به ترامادول، علاوه بر تست‌های آزمایشگاهی با تست‌های نواری و در منزل نیز قابل انجام دادن می‌باشد. این روش می‌تواند وجود ماده ترامادول را در نمونه ادرار انسان تشخیص دهد و از جمله روش‌های خانگی محسوب می‌شود. در واقع برای انجام آن نیازی به حضور در کلینیک و یا استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی نیست و می‌توان در منزل نیز این آزمایش را انجام داد.

این تست‌ ترامادول اغلب تنها برای استفاده دارویی و تشخیص اولیه مفید هستند و برای اثبات دقیق‌تر اعتیاد باید از روش‌های غربالگری و یا آزمایشگاهی استفاده نمود. چرا که روش‌های آزمایشگاهی نتیجه دقیق‌تری به شما ارائه داده و میزان خطای آن نیز نسبت به تست‌های نواری بسیار کمتر می‌باشد.

نوع عملکرد تست‌های نواری بر مبنای ایمونوکروماتوگرافی است. در واقع استفاده از این نوع تست‌ها تنها برای به دست آوردن یک نتیجه ابتدایی می‌تواند کارآمد باشد.

بررسی نتیجه تست نواری

فراموش نکنید که جواب تست ترامادول به صورت نواری چه مثبت باشد چه منفی به معنی مصرف کردن یا نکردن ترامادول نیست. چرا که نوار حاوی مواد شیمیایی است که تنها به مقدار مشخصی از ترامادول حساسیت دارد. در صورتی که مقدار ترامادول داخل خون از این مقدار کمتر باشد؛ تست منفی می‌شود در صورتی که فرد مصرف داشته است.

غربالگری

یکی دیگر از روش های تست ترامادول ، غربالگری است که در آن هم از روش نواری استفاده می‌شود. دقت تست های نواری کمتر از تست های آزمایشگاهی است. از این رو نمی‌توان به طور کامل به آنها اعتماد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید. 

تست رپید اعتیاد به ترامادول

کیت رپید تست ترامادول در داروخانه ها هم به صورت کیت و هم نواری فروخته می‌شود. در این حالت افراد دسترسی بیشتری به این تست داشته و راحت تر می‌توانند آن را انجام دهند. از طرفی هزینه آن نیز کمتر از انجام این تست در آزمایشگاه است. جواب آنها نیز بعد از چند دقیقه مشخص می‌شود. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که میزان دقت آنها کمتر از آزمایشی است که درون آزمایشگاه می‌دهید و همین احتمال خطا را بالاتر می‌برد.

نشانه های اعتیاد به ترامادول

در ابتدا بهتر است نشانه های رفتاری فرد را در نظر بگیرید و در صورتی که نشانه های یک فرد معتاد را از خود بروز داد او را به انجام آزمایش ترغیب کنید. برخی از این نشانه ها شامل موارد زیر می‌شود. برای آشنایی با انواع آزمایش اعتیاد کلیک نمایید.

اختلال در رفتار

حساسیت و تحریک پذیری

استرس و اضطراب بالا

برهم خوردن تعادل روانی

خارش بدن

گیجی در طول روز

قرمزی چشم ها

تمایل به مصرف بیشتر

پیامدهای استفاده از ترامادول

مصرف ترامادول منجر به بروز برخی از پیامدها در افراد نیز می‌گردد. به طور کلی مصرف مواد مخدر بعد از مدتی افراد را دچار مشکل کرده و عوارض جسمانی و روانی زیادی برایشان ایجاد می‌کند.

احساس سرگیجه

ابتلا به سردرد

اختلال در سیستم گوارشی

تعریق بیش از حد

بالارفتن ضربان قلب و دمای بدن

ایست قلبی در حالت های شدید

کابوس های شبانه

خشک شدن دهان

اختلال در فعالیت های حرکتی

نحوه استفاده از تست‌اعتیاد به ترامادول نواری 

نحوه استفاده از تست ترامادول نواری 

نحوه عملکرد این نوع تست‌ ترامادول به این صورت است که اگر ترامادول در نمونه ادرار از ۳۰۰ ng/ml کمتر باشد، یک خط رنگی در قسمت خط تست (T)، نمایش داده می‌شود. در مقابل اگر ترامادول موجود در ادرار از ۳۰۰ng/ml بیشتر باشد، این خط رنگی در قسمت خط تست (T) تشکیل نخواهد شد.

نحوه خواندن تست اعتیاد به ترامادول نواری

کیت و تست‌ترامادول در صورتی که میزان ترامادول بیش از 300 میلی گرم باشد. خط رنگی تست T روشن می شود. در زیر نکاتی که در زمان استفاده از این باید رعایت کنید را ذکر کرده ایم :

 • روشن شدن ناحیه C نشان می دهد که شما مقدار مناسبی از نمونه به غشا افزوده شده و به معنی منفی و یا مثبت بودن نتیجه تست نیست. 
 • در صورتی که ناحیه C روشن نشد. نتیجه تست باطل است.
 • قبل از استفاده از کیت باید مراقبت باشید تا کیت توسط آب و مواد دیگر تحت تاثیر قرار نگیرد و انجام تست را در یک محیط تمیز انجام دهید. 
 • نتیجه تست ترامادول در ناحیه T مشخیص می شود و باید بین 3 تا 5 دقیقه برای مشخص شدن نتیجه نهایی صبر کنید. 
 • روشن شدن ناحیه T به معنی مثبت بودن نتیجه تست است. 
 • اگر ناحیه T بعد از 5 دقیقه روشن نشد و خاموش بود به این معنی است که نتیجه تست منفی می باشد. 

نحوه منفی کردن تست اعتیاد به ترامادول | تقلب در تست ترامادول

باید توجه داشته باشید که روش هایی نیز برای تقلب در تست ترامادول یا منفی کردن تست ترامادول وجود دارد. این روش ها بر اساس روش های آزمایشگاهی صورت می گیرد که با اضافه شدن برخی ماده ها دچار خطا می شوند. پس حتما از اضافه شدن مواد دیگر و خوردن بیش از حد مایعات قبل از آن خودداری کنید تا نتیجه درست به شما نشان داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منفی شدن تست‌اعتیاد می توانید با متخصصان ذهن نو تماس بگیرید. 

چند روز قبل از تست ترامادول نباید قرص خورد ؟

14 روز قبل از انجام تست ترامادول را مصرف ترامادول را به طور کامل قطع کنید. از آنجایی که قطع ناگهانی این دارو می تواند خطرات جدی را برای فرد به همراه داشته باشد توصیه می کنیم که این کار را حتما زیر نظر یک متخصص انجام دهید. 

تداخل دارویی در تست ترامادول

در بسیاری از موارد استفاده از داروهای خاص، باعث اختلال در نتیجه آزمایش شده و روند تشخیص را با مشکل مواجه می‌کند. برخی از افراد به عمد و به منظور ایجاد اختلال در نتیجه آزمایش و یا منفی شدن نتیجه، به استفاده از یکسری داروها روی می‌آورند. همچنین گاهی استفاده از بعضی داروها باعث مثبت شدن کاذب نتیجه تست ترامادول می‌شود. از مهم‌ترین تداخلات دارویی می‌توان به شربت‌های دارای کدئین اشاره نمود. مصرف شربت حاوی کدئین می‌تواند در نتیجه تست مورفین اختلال ایجاد نماید.

داروهایی که باعث مثبت شدن کاذب تست می‌شوند

داروهایی که باعث مثبت شدن نتیجه تست ترامادول می‌شوند به شرح زیر هستند:

_آنتی هیستامین‌ها

_داروهای ضدافسردگی

_انواع آنتی بیوتیک‌ها

_مسکن‌ها

_داروهای اعصاب و روان

_داروهای ضداحتقان

_آمفتامین

_مت آمفتامین

_انواع کدئین‌ها

_داروی دیکلوفناک

_دتای نوولاک

_متادون

_شاهدانه

و…

برای دریافت خدمات سریع ترین روش های ترک ترامادول 100 کلیک کنید.

آیا نوشیدن قهوه نتیجه تست ترامادول را مثبت می‌کند؟

بر اسا تحقیقات انجام شده توسط سایت خیابان سلامت اثر کافئین بر بدن مشابه با آمفتامین بوده و یک نوع محرک مرکزی محسوب می‌شود. بنابراین مصرف بیش از اندازه قهوه، می‌تواند در تست‌ترامادول ادرار کاملا مشهود باشد. در واقع با نوشیدن حدود ۱۰۰۰میلی گرم از کافئین، میزان آن در تست ادرار به صورت غیر مجاز بالا رفته و حتی ممکن است باعث مثبت شدن تست دوپینگ گردد. به همین علت مصرف قهوه قبل از انجام تست ترامادول و سایر انواع مواد مخدر توصیه نمی‌گردد.

درصورتی که بدون مصرف ترامادول و به دلیل مصرف موارد فوق نتیجه آزمایش فرد مثبت شود، باید نمونه وی غربالگری شده تا نتیجه تست ترامادول به صورت دقیق ارائه گردد. این روش نیز فقط توسط آزمایشگاه‌های تشخیص طبی قابل انجام است و تست‌های نواری این قابلیت را ندارند.

نکاتی درباره جمع آوری نمونه جهت تست ترامادول

در زمینه جمع آوری نمونه ادرار جهت تست ترامادول یا سایر مخدرها، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. همچنین ناشتا بودن نیز در نتیجه تست ترامادول نمی‌تواند تاثیر آنچنانی داشته باشد. برای جمع آوری نمونه، بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید. برای اطلاع از بهترین روش ترک اعتیاد کلیک نمایید.

_ظرفی که قرار است نمونه در آن نگهداری شود باید کاملا خشک باشد.

_برای اطمینان بیشتر، توصیه می‌گردد از ظروف مخصوص نمونه ادرار و یا یورین باتل استفاده شود.

_نمونه جمع آوری شده می‌تواند در دمای 2 تا 8 درجه سانتی گراد و به مدت ۴۸ ساعت پس از جمع آوری قابل تست کردن باشد.

_جهت استفاده طولانی مدت، بهتر است نمونه را در دمای ۲۰ درجه سیلیسیوس فریز نمایید.

_نمونه مورد نظر باید قبل از انجام تست ترامادول کاملا ذوب شده و ترکیب گردد. 

مدت زمان ماندگاری ترامادول در بدن

تست ترامادول

بعد از مصرف ترامادول، این ماده در بخش های مختلف بدن برای مدتی باقی می‌ماند. در واقع تست ترامادول هم بر همین اساس عمل می‌کند. این ماده در ادرار تا 72 ساعت، در خون و بزاق تا 48 ساعت و در مو نیز تا 90 روز آثار آن باقی است.

سخن پایانی

افراد در شرایط مختلفی مجبور به انجام تست ترامادول هستند. البته هیچ کس نمی‌تواند آنها را برای انجام تست مجبور کند. اما در شرایطی که مایل باشند تا در نهادی استخدام شده و یا حتی ازدواج کنند؛ باید آزمایش های مختلف اعتیاد را بدهند. در این شرایط اگر مبتلا به اعتیاد هستند؛ نباید به دنبال راهی برای منفی کردن تست به صورت دروغگین باشند. بلکه باید اعتیاد خود را ترک کرده و به خود را درمان نمایند. در این زمینه بهتر است با یک روانشناس مشورت نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه تست ترامادول می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا ممکن است نتیجه تست ترامادول اشتباه شود؟

بله مصرف برخی داروها و یا حتی کافئین می‌تواند در تشخیص اعتیاد اختلال ایجاد کند و نتیجه تست به صورت کاذب مثبت یا منفی شود. در صورتی که قصد ترک اعتیاد را دارید، توصیه می‌شود از یک متخصص کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید. 

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫12 دیدگاه ها

  1. سلام هر دردی دوایی دارد. ناامید نشوید. با شماره های درج شده تماس بگیرید و از روش های مختلف درمان اطلاع کسب کنید. متخصصان ذهن نو برای ترک ترامادول به شما کمک می کنند

  1. بله در ازمایش های اعتیاد برای استخدام ترامادول نیز بررسی و مشخص می شود. برای پاکسازی و درمان با شماره های زیر تماس بگیرید.

 1. سلام چند روز پیش شوهرم واس درد دندونش قرص ترامادول خورد حالا فردا به تست واس کار داره به نظرتون مثبت یامنفی؟چیکار کنیممم

  1. سلام و درود ترامادول از خانواده شبه افیونی بوده و با توجه به دوز دارو میزان ماندگاری آن در بدن متفاوته. اما به طور کلی ممکنه تا 20 الی 30 روز در آزمایش ادرار مشخص بشه

 2. سلام.آیا ترامادول اونم برای اولین بار در چکاپ کامل که اختیاری انجام میدیم تو آزمایشگاه هم نشون میده

 3. سلام وقت بخیر آیا مصرف ترامادول در آزمایش اعتیاد قبل از ازدواج مشخص میشود ممنون میشم جواب بدید🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره