مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین چیست و چه کمکی به افراد درگیر مصرف مواد می‌کند؟ امروزه روش‌های سنتی در ترک اعتیاد نظیر استفاده از راهکارهای اجباری و زوری منسوخ شده‌اند. در ازای این‌ها روش‌های نوینی توسط متخصصین ابداع شده‌اند که به بیماران کمک می‌کنند در مسیر ترک رنج کمتری را تحمل کرده و پرهیز طولانی‌تری را تجربه نمایند.

از جمله این روش‌ها می‌توان به انواع درمان‌های دارویی و روانشناختی اشاره کرد. با این حال استفاده سر خود از روش‌های ترک هرگز توصیه نمی‌شود. لازم است قبل از تصمیم گیری و انتخاب روش درمان از یک متخصص کمک بگیرید و مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری یا آنلاین دریافت نمایید. ما در ادامه به توضیحات بیشتری در این زمینه پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین می توانید از طریق تلفن 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 جهت ارتباط با متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس بگیرید.

 

مشاوره ترک اعتیاد چیست؟

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی و حضوری یکی از انواع خدمات مرتبط با سلامت روان است که به افراد کمک می‌کند بتوانند بهترین روش برای درمان اعتیاد را برگزینند و از محدودیت‌ها و توانمندی‌های خود در این مسیر آگاه شوند. مشاوران به شما کمک می‌کنند تا در مورد روش‌های نوین ترک اعتیاد اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و متناسب با نیازهای خود روشی را برگزینید که بیش از همه می‌تواند به شما کمک کند.

در نظر داشته باشید که روشی که برای دیگران بهترین گزینه است ممکن است برای شما کارآیی چندانی نداشته باشد. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که خود را به عنوان یک شخصیت منحصر به فرد در نظر بگیرید و بتوانید راهی را برگزینید که پاسخگوی نیازها و مشکلات خاص شما باشد. جهت دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

اهمیت کمک گرفتن از مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین

متاسفانه با وجود پیشرفت‌هایی که در زمینه درمان اعتیاد صورت گرفته بسیاری از افراد از روش‌های نوین ترک اطلاعی ندارند و از روش‌های منسوخ شده و قدیمی برای این کار استفاده می‌کنند. بستن فرد به تخت، قطع کردن ناگهانی مواد و یا بردن بیمار به کمپ‌های غیر استاندارد از جمله راهکارهایی است که معمولا در بلندمدت جواب نمی‌دهند و باعث گرایش مجدد فرد به سمت اعتیاد می‌شوند.

در واقع در همه این روش‌ها ریشه‌های اعتیاد که اغلب مسائل روانی است نادیده گرفته شده و فرد در دوران ترک تحت فشارهای روحی بسیاری قرار می‌گیرد. این فشارها در نهایت آسیب پذیری او را در برابر سوءمصرف مواد افزایش می‌دهند و منجر به عود مشکل می‌شوند.

از همین رو چه برای ترک خود چه برای درمان اعتیاد عزیزانتان بسیار اهمیت دارد که ابتدا از یک متخصص در زمینه مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین مشورت بگیرید و از انجام راهکارهای غیرمنطقی و آسیب رسان خودداری نمایید.

انواع خدمات ارائه شده در مشاوره ترک اعتیاد تلفنی، حضوری و آنلاین

در مشاوره ترک اعتیاد تلفنی و حضوری درمانگر به شما کمک می‌کند تا بتوانید موضوعات گوناگونی را مورد بررسی قرار دهید. مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو خدماتی با بالاترین سطح کیفیت به شما ارائه می دهد. در ادامه برخی از خدمات این مرکز شرح داده شده است.

آشنایی با عوامل زمینه ساز اعتیاد

برای اینکه بتوانید در مسیر ترک قدم بردارید پیش از هر چیز لازم است که ببینید چه عواملی منجر به گرایش شما به مواد شده‌اند. تا زمانی که این عوامل را نشناسید نمی‌توانید از تاثیر آن‌ها در زندگی خود بکاهید. در نتیجه با انجام کارهایی نظیر سم زدایی بازهم ممکن است به سمت اعتیاد کشیده شوید.

مشاوران ترک اعتیاد به شما کمک می‌کنند تا این عوامل را شناسایی کرده و ببینید چه فاکتورهایی در شروع اعتیاد شما تاثیر می‌گذارند. به طور کل می‌توان گفت عوامل شروع کننده اعتیاد به دو گروه درونی و بیرونی تقسیم می‌شوند.

عوامل بیرونی می‌توانند مسائلی نظیر فقر، همنشینی با دوستان مصرف کننده یا دسترسی زیاد به مواد مخدر باشند. در مقابل عوامل درونی مسائلی نظیر افسردگی، کمبود اعتماد به نفس، فوران خشم و سایر موضوعات این چنینی هستند که در واقع باعث می‌شوند برای کاهش احساسات ناخوشایند خود به مواد پناه ببرید.  

ارائه مصاحبه انگیزشی از خدمات ارائه شده در جلسه مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آلاین

در بسیاری از موارد ممکن است افراد اصلا انگیزه‌ای برای ترک نداشته باشند و تنها به زور خانواده یا اطرافیان اقدام به ترک کنند. این مسئله معمولا بزرگ ترین علتی است که می‌تواند به شکست درمان بیانجامد. در این شرایط مشاوران انگیزشی به بیمار کمک می‌کنند تا بتواند آزادانه شرایط موجود را بنگرد و با جنبه‌های متعارض وجود خود آشنا شود.

در مصاحبه انگیزشی درمانگران معتقدند بیماران از نظر روانی دچار ناهم خوانی‌های ذهنی هستند که باعث می‌شود بخشی از آن‌ها میل به تغییر داشته باشد اما بخشی دیگر بخواهد همچنان به مصرف ادامه دهند.

آشکارسازی این نا هم خوانی‌ها و تلاش برای حل تعارض‌ها باعث می‌شود که فرد خود برای ترک تصمیم بگیرد و از درون برای بهبودی احساس نیاز کند. این امر کمک می‌کند تا در صورت دریافت درمان بهبودی موفقیت آمیزتری نیزحاصل شود.

آشنایی با انواع روش‌های ترک اعتیاد | مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری وآنلاین

در مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین می‌توانید با انواع روش‌هایی که امروزه برای درمان اعتیاد به کار می‌رود آشنا شوید و مزایا و محدودیت‌های هریک از آن‌ها را بشناسید. برای مثال بسیاری از افراد از ترس دردهای جسمانی ناشی از قطع مواد برای ترک اقدام نمی‌کنند و در واقع از آن می‌هراسند.

در این شرایط مشاوران ترک اعتیاد می‌توانند شما را با روش‌های دارو درمانی که علائم ترک را کاهش می‌دهند آشنا کنند و به شما در مورد نحوه استفاده از آن‌ها اطلاعات بدهند.

همچنین ممکن است با وجود سم زدایی بازهم احساس وسوسه شدیدی را در خود احساس کنید که در این شرایط مشاور شما را با گروه‌های خودیاری و روش‌های روان درمانی و فردی نظیر درمان شناختی رفتاری آشنا می‌کند. در این روش‌ها اصول خود مراقبتی را می‌آموزید و می‌توانید از عود مجدد مشکلتان پیشگیری نمایید.

در جدول زیر می توانید با کلیک بر هر ماده اعتیاد آور با روش‌های درمانی مربوط به آن آشنا شوید. 

درمان اعتیاد به مواد مخدر ترک اعتیاد به مواد محرک ترک اعتیاد به مواد توهم زا
ترک تریاک ترک کوکائین ترک ال اس دی
ترک شیره ترک شیشه ترک ماری جوانا
ترک ترامادول ترک کراک ترک حشیش
ترک هروئین    
ترک متادون    
ترک ب 2    
     

 

لزوم کمک گرفتن از مشاوران ترک

بسیاری از افراد به دلیل استفاده از روش‌های منسوخ شده در ترک اعتیاد مکررا در کنار گذاشتن مواد مخدر شکست می‌خورند و همین امر با تخریب اعتماد به نفس آن‌ها به مرور باعث می‌شود اعتیادشان شدت بگیرد و هرچه بیشتر در این مشکل فرو بروند.

این در حالی است که امروزه روش‌های نوینی برای ترک اعتیاد ابداع شده‌اند که به افراد کمک می‌کنند به طور بنیادی ریشه‌های گرایش به مصرف مواد را در خود بشناسند و بتوانند به طور موثر فرایند درمان را طی کنند.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مطرح کردن مشکل اعتیاد با یک متخصص برای همه افراد کار آسانی نیست. برخی افراد از ترس آبرو یا به خاطر ترس از قضاوت شدن مدت‌های طولانی مشکل خود را پنهان کرده و همین باعث می‌شود که اعتیادشان به مرور زمان شدت بسیاری پیدا کند.

گزینه مشاوره اعتیاد تلفنی این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد که راحت تر بر این مشکل غلبه کنند و به موقع برای دریافت مشاوره تخصصی اقدام نمایند. این جلسات از نظر ساختار و محتوا فرقی با جلسات حضوری ندارند و می‌توانند تا حد زیادی فرایند درمان اعتیاد را تسهیل بخشند.

مزیت‌ها و محدودیت‌های مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره ترک اعتیاد در حالت عادی می‌تواند با حضور سایر افراد درگیر اعتیاد یا با حضور اعضای خانواده برگزار شود. در حالی که در جلسات مشاوره ترک اعتیاد تلفنی این امکان وجود ندارد با این حال مزیت‌های این روش نسبت به محدودیت‌های آن بسیار بیشتر است.

برای مثال شما از هرجای کشور می‌توانید با بهترین متخصصان تماس بگیرید و از جدیدترین متودهای ترک اعتیاد مطلع شوید. این امر باعث می‌شود که در اموری نظیر وقت و هزینه نیز صرفه جویی کنید و از پرداختن به روش‌های محکوم به شکست اجتناب نمایید.

ملاک‌های انتخاب مراکز مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

اعتیاد یکی از شدیدترین آسیب‌های روانی و اجتماعی است که می‌تواند پیامدهای بسیار زیادی را برای فرد و اطرافیان او به همراه بیاورد. اگر افراد نتوانند راهنمای درستی در مسیر ترک برای خود انتخاب کنند ممکن است درگیر شکست‌های مکرر شوند و همین امر با تضعیف اعتماد به نفس، اعتیاد آن‌ها را شدت ببخشد.

در نتیجه بسیار اهمیت دارد که بتوانید از افراد متخصص و مطلعی کمک بگیرید و از مشورت گرفتن با افراد غیرکارشناس خودداری نمایید. بسیاری از افراد ممکن است به بهانه ترک اعتیاد شما را به مصرف موادی ترغیب نمایند که باعث وابستگی هرچه بیشتر شما شده و اوضاع را وخیم تر کند. در نتیجه لازم است حتما در این زمینه هوشیار باشید.

برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد تلفنی از متخصصین حرفه‌ای لازم است با مراکز مشاوره‌ای تماس بگیرید که از نهادهایی نظیر بهزیستی یا سازمان نظام روانشناسی مجوز رسمی برای فعالیت داشته باشند. روانشناسان، مشاوران و مددکاران دوره دیده در زمینه اعتیاد از جمله متخصصینی هستند که در این مراکز می‌توانند به شما خدمات رسانی کنند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند. مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو با دارا بودن کادری مجرب و تایید شده به شما خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین می توانید از طریق تلفن 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 جهت ارتباط با متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

آیا روشی برای ترک بدون درد lمواد مخدر وجود دارد؟

در صورت قطع مصرف مواد مخدر فرد با دردهای جسمانی و روانی زیادی روبرو می شود. البته میزان درد فرد می‌تواند متناسب با دوز مصرفی این ماده متفاوت باشد.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫21 دیدگاه ها

 1. سلام و عرض ادب به همه کسانی که تو این سایت زحمت میکشن. من خیلی خوشم اومد از سایتتون مطالب خوبی نوشتید صفحه اینستاتون فقط چرا جنسی هست مطالب دیگه نداره؟ من خودم سه ساله که تپنستم تریاک رو تکر کنم، البته همیشه برای پاک موندن تلاس میکنم و خودم جلوی خودم رو میگیرم این سایتا بعضیاشون خیلی ویزای غلط مینویسن ولی مژالب شما خیلی دقیقه افرین.

 2. سلام واقعا مطابه ساییتون دقیق درسته برعکسه خیلی از سایتا من چطوری می تونم مشاوره بگیرم ممنون می شم راهنماییم کنید

  1. سلام ممنون از شما همراه گرامی با شماره های درج شده تماس بگیرید و یا در قسمت منوی سایت برای رزرو وقت مشاوره روانشناسی اقدام کنید.

 3. سلام خسته نباشین ممنون ازسایتتون خیلی کمک کنندس مطالبش وموضوعاتش…
  راستی چجوری میتونم بامشاورآنلاین درارتباط باشم؟؟؟
  ممنون میشم اگ راهنمایم کنین

 4. نخسته…چجوری بامشاوره آنلاین رایگان میتونم ارتباط بگیرم؟؟؟ممنون میشم اگ کمک و راهنمایم کنین

  1. سلام متاسفانه امکان مشاوره رایگان وجود نداره. سوالی دارید بفرمایید همینجا پاسخ داده می شه. برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین به ایمیل تون پیام داده میشه.

 5. سلام من میخوام به صورت آنلاین مشاوره بکنم . اگه ممکنه به من ایمیل بدید .
  هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم .

 6. سلام من بعد یک سال پاکی از متادون الان بیشتر دو ماه شروع به خوردن متادون کردم و میخوام کنار بزارمش ایا همان خماری قبلی باید بکشم یا خماری کمتری میکشم ممنون میشم اگه رهنمایم کنیدچون خیلی استرس دارم

  1. سلام شما یک بار عوارض ترک ناگهانی رو به جون خریدید اما مجدد به اون برگشتید، پس در ابتدا باید دید که چه عواملی موجب بازگشت شما شده و دوم آن که ترک ناگهانی در دفعات اول رنج کمتری داره اما در دفعات بعدی به دلیل آسیب هایی که به مغز و بدن رسیده دشواری ترک بیشتر و بیشتر میشه. پس لطفا از این روش استفاده نکنید و با کمک متخصص از روش هایی که براتون تجویز می کنن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره