تعبیر خواب طوطی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب طوطی زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب طوطی از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از طوطی در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر طوطی را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب طوطی از نظر محمد بن سیرین

به عقیده محمد بن سیرین، دیدن خواب طوطی به معنای فرزند و یا غلام است. اگر فردی در خواب ببیند که طوطی از دست او می‌پرد، خواب او به این معنی است که فرزند خواب‌بیننده به سفر طولانی خواهد رفت.

طوطی ماده در خواب، دختری دوشیزه و طوطی نر در خواب، مردی پاکدل و یا غلامی پارسا تعبیر می‌گردد.

اگر فردی در خواب ببیند که طوطی با او صحبت می‌کند، خواب او به این معنی است که خواب‌بیننده کاری خواهد کرد که دیگران از آن حیرت می‌کنند.

معنی‌ خواب‌ طوطی از نظر ابراهیم کرمانی

اگر فردی در خواب ببیند که در حال خوردن گوشت طوطی است، خواب او به این معنی است که هرچه علم کسب نماید فایده‌ای نخواهد داشت.

تعبیرخواب طوطی از نظر یوسف نبی (ع)

یوسف نبی (ع) از معبران باستانی است که می‌گوید: دیدن طوطی در خواب به معنای مردی شایسته می‌باشد.

تعبیرخواب طوطی از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) نیز از معبران باستانی است که برای دیدن خواب طوطی سه تعبیر متفاوت را ارائه کرده است :

  • تعبیر اول : فرزند
  • تعبیری دوم : دختری دوشیزه
  • تعبیر سوم : شاگرد زرنگ و چابک

تعبیرخواب طوطی از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی تهرانی می‌گوید : اگر فردی در خواب طوطی خوش رنگ و سخن‌گویی را ببیند، خواب او به این معنی است که در عالم بیداری همنشینی سرگرم کننده پیدا می‌کند. در تعبیری دیگر این خواب اشاره به این موضوع دارد که ممکن است خواب‌بیننده در شرایطی قرار بگیرد که نتواند ابراز عقیده کند.

اگر فردی در خواب ببیند که شخصی برای او طوطی را به عنوان هدیه می‌آورد، خواب او به این معنی است که شخصی به خانه او مهمان می‌آید. این مهمان هم می‌تواند فردی مزاحم و هم می‌تواند دوستی عزیز و گرامی باشد.

در تعابیری دیگر دریافت طوطی به عنوان هدیه در خواب، اشاره به دریافت سوغاتی از یک راه دور نیز دارد. دریافت سوغاتی از یک مسیر طولانی برای خواب‌بیننده هم موجب تعجب و حیرت‌ است و هم موجب شادی می‌گردد. به عقیده منوچهر مطیعی تهرانی دیدن طوطی در خواب خوب است و هر چه طوطی خوش‌رنگ و نگارتر باشد، خواب دارای تعبیر بهتری است.

تعبیر خواب طوطی از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب طوطی ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیرخواب طوطی به روش معبرین غربی

به عقیده معبران باستانی، خواب طوطی نشان دهنده فردی پرحرف است؛ اگر در خواب خود طوطی را مشاهده کردید، بهتر است بیشتر از گذشته مراقب کارهای خود باشید.

در تعابیری دیگر دیدن طوطی در خواب به این معنی است که در عالم واقعی فردی وجود دارد که از پشت به خواب‌بیننده خنجر می‌زند.

همینطور معبران باستانی می‌گویند : اگر طوطی را در خواب خود مشاهده کردید، سعی کنید مسائل نفرت انگیز زندگی‌تان را نادیده بگیرید و از اتفاقات هیجان انگیز زندگی خود لذت ببرید.

دیدن طوطی سبز در خواب، به این معنی است که فردی تمایل دارد پیغامی را به خواب‌بیننده برساند. طوطی سخنگو نیز اشاره به افراد نادانی دارد که در زندگی واقعی‌تان در اطراف شما هستند.

تعبیرخواب طوطی به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : دیدن طوطی در خواب به معنای تنها ماندن در یک محیط اجتماعی می‌باشد. اگر فردی در خواب ببیند که یک طوطی تند و تند در حال حرف زدن و صحبت کردن است، خواب او به این معنی است که او در عالم بیداری کارهایی بیهوده و بی‌ثمر انجام می‌دهد.

اگر فردی در خواب ببیند که در حال آموزش حرف زدن به طوطی می‌باشد، خواب او به این معنی است که ممکن است در عالم بیداری در مسائل خصوصی خود دچار مشکل شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو
دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره