نشانه های خیانت مردان

جستجوی نشانه های خیانت مردان در اینترنت (یا هر طریق دیگر) و توجه به رفتار وحالات مردان بعد از خیانت یکی از واکنش‌های طبیعی است که هر خانمی با دیدن تغییر رفتار یا تجربه یکبار خیانت انجام می‌دهد. معمولا شوهران این زنان، آن‌ها را فردی شکاک و بدبین خطاب می‌کنند و دائم به خاطر چک کردن‌های بی مورد با او بحث و جدال دارند. خوب قبل از هر چیز پیشگیری بهتر از درمان است، اگر فکر می‌کنید ممکن است مورد خیانت قرار بگیرید به جای پیگیری نشانه های خیانت همسرتان به دنبال راهی برای مستحکم کردن رابطه تان باشید، اما اگر مورد خیانت واقع شدید حتما برای دریافت مشاوره خیانت تلفنی اقدام نمایید. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع شک با علائم خیانت در مردان آشنا شوید؛ توجه داشته باشید که وجود علائم زیر دلیل قطعی خیانت نیست. 

نشانه های خیانت در مردان

خوب است همه خانم‌ها با نشانه های خیانت مردان آشنا باشند و نسبت به تغییرات رفتاری همسر خود توجه بیشتری نشان دهند. اما در عین حال باید به این نکته نیز اشاره کرد که این نشانه‌ها می‌تواند به دلایل دیگری نیز ایجاد شود ( مقاله مردان وفادار را بخوانید) و یا ممکن است همسر شما بدون وجود هیچ‌یک از این نشانه‌ها درحال خیانت به شما باشد. آنچه در این بخش با یکدیگر بررسی خواهیم کرد صرفا نشانه‌های شایعی هستند که در بسیاری از مردان دیده شده‌اند. برای آشنایی با پیامدهای خیانت همسر کلیک کنید.

رفتارهای خارج از عادت

تغییر روال زندگی شما و همسرتان از حالت عادی نشانه‌ای برای خیانت او است. شاید ساده‌ترین تغییری که بتوانیم به آن اشاره کنیم تغییر در ساعت رفت و آمد همسرتان باشد. ممکن است ناگهان تصمیم بگیرد که به ظاهر خود برسد، سفر برود، حریم شخصی داشته باشد و یا هر رفتار دیگری که پیش از این در همسرتان وجود نداشته اما به ناگهان و بدون هیچ دلیل مشخصی شروع می‌شود، می‌تواند نشانه‌ای از خیانت باشد.

بی توجهی به همسر از نشانه های خیانت در مردان

سرد شدن رابطه عاطفی میان شما و همسرتان در بسیاری از اوقات نشاندهنده این است که پای فرد دیگری در میان است. البته این مسئله می‌تواند به دنبال هرگونه مشکل یا دلخوری در زندگی شما نیز پیش بیاید اما اگر به صورت ناگهانی و بدون دلیل خاصی همسرتان نسبت به شما سرد شده و حتی وقتی دلیلش را از او می‌پرسید جواب قانع کننده‌ای نصیبتان نمی‌شود، بهتر است خیانت را به عنوان یک گزینه در ذهن داشته باشید.

بی میلی نسبت به رابطه جنسی از حالات مردان بعد از خیانت

کمتر شدن تمایل همسرتان به برقراری رابطه جنسی و یا تغییر در رفتارها و عادات جنسی او می‌تواند نشاندهنده این باشد که همسرتان با فردی به غیر از شما در ارتباط است.

رفتارهای خودشیفته از نشانه های خیانت در مردان

یکی از نشانه‌های رفتاری مردانی که به همسرانشان خیانت می‌کنند، رفتارهایی است که در اصطلاح به آن‌ها خودشیفتگی می‌گوییم. اگر همسرتان از آن دسته آدم‌هایی است که به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهد، عکس‌های زیادی را از خودش در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کند و یا سعی می‌کند در هر جمعی توجه دیگران را به خود جلب کند، بهتر است با دقت بیشتری او را زیرنظر داشته باشید؛ این گروه از مردان معمولا با احتمال بالاتری به سراغ روابط فرازناشویی می‌روند زیرا نسبت به جذابیت و مقبولیت خود اعتماد بالایی دارند.

دعوا و قهرهای طولانی مدت با همسر

بهانه جویی و دعوا یا قهر کردن‌های طولانی مدت بدون تلاش برای آشتی و بهبود رابطه می‌تواند یکی از نشانه های خیانت در مردان باشد.

نشانه های خیانت مردان | بیان ضعف‎ های همسر

اگر همسرتان اخیرا معایب شما را مرتب گوشزد می‌کند و یا از ظاهر و رفتارتان ایراد می‌گیرد، شاید بهتر باشد به حضور زنی دیگر در زندگی او شک کنید. ایراد گرفتن‌های مکرر و یا درخواست از شما برای اینکه به شکل دیگری لباس بپوشید یا رفتار کنید می‌تواند نشانه خیانت باشد.

 خیانت یعنی چه؟

خیانت یعنی شریک عاطفی شما هرآنچه را که باید صرفا در انحصار شما باشد را با فرد دیگری شریک شود. این مسئله می‌تواند از جلب توجه و ابراز احساس تا رابطه جنسی را شامل شود. در نتیجه برخلاف تصور بسیاری از افراد که خیانت را صرفا محدود به رابطه جنسی می‌دانند هرگونه توجه به فردی به غیر از شریک عاطفی، خیانت محسوب می‌شود. جهت اطلاع از آثار و انواع روابط فرازناشویی کلیک کنید.

 

با علائم و نشانه های خیانت مردان چه می‌توان کرد؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از خانم‌ها پیش می‌آید این است که اگر این نشانه‌ها در همسرم وجود داشت یا متوجه ارتباط او با دیگران شدم، باید چه عکس‌العملی نشان دهم. (پیشنهاد می شود مقاله برخورد با خیانت مردان مطالعه شود) درصورتی که صرفا به رفتار همسرتان مشکوک هستید و احتمال می‌دهید که او به شما خیانت کند بهتر است نسبت به رفتارهای وی دقت بیشتری داشته باشید و تا پیش از پیدا کردن دلایل محکم راجع به این موضوع قضاوت نکنید. اما در صورتی که یقین دارید همسرتان به شما خیانت می کند می‌توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید.

به خودتان زمان بدهید

آگاهی از این مطلب که شریک عاطفی‌تان به شما خیانت کرده، ضربه روحی دردناکی است که برای مدتی شما را درگیر هیجانات مختلف خواهد کرد. شما مجموعه‌ای از احساسات غم، خشم و استیصال را تجربه خواهید کرد. بهتر است در این مدت هیچ تصمیمی نگیرید و به خودتان برای ناراحت بودن حق بدهید. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از خانم‌ها در این دوره مرتکب می‌شوند تصمیم‌گیری‌های احساسی و یا انکار احساسات است. به احساساتتان اجازه ابراز شدن بدهید. اگر علی رغم گذشت یک مدت زمان نسبتا مناسب همچنان احساس می‌کنید نمی‌توانید بر هیجانات خود غلبه کنید بهتر است راجع به این مسئله با یک مشاور صحبت کنید.

به دنبال علت باشید

وقتی به دنبال نشانه‌ها هستید بهتر است به دنبال علت آن هم باشید. چرا که در بسیاری از مواقع با پیدا کردن علت در همان ابتدا می‌توانید از پیشروی موضوع جلوگیری کنید. این گونه فرصت بازسازی رابطه را راحت‌تر به دست خواهید آورد. برای آشنایی با دلایل خیانت مردان کلیک کنید.

برای آینده تصمیم بگیرید

وقتی هیجانات‌تان کمتر شد سعی کنید برای آینده ارتباط با همسرتان یک تصمیم منطقی بگیرید. این تصمیم می‌تواند بخشیدن همسر و ادامه زندگی یا پایان دادن به رابطه شما باشد. اما فراموش نکنید که تمامی ابعاد تصمیم‌تان را به دقت بسنجید. به ویژه اگر صاحب فرزند هستید بهتر است به سرنوشت و آسیب روحی آن‌ها نیز با دقت بیندیشید.

از یک مشاور کمک بگیرید

در جریان تصمیم گیری برای آینده رابطه و همین طور پیاده کردن تصمیماتتان بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. اعضای خانواده و یا دوستان شما معمولا به دلیل علاقه‌ای که به شما دارند نمی‌توانند در چنین شرایطی شما را به خوبی و بدون جانبداری راهنمایی کنند.

مشاورین علاوه بر اینکه می‌توانند در این دعوا بی‌طرفانه قضاوت کنند از علم و تجربه کافی برای مشورت دادن به شما نیز برخوردارند. به ویژه اگر تصمیم به ادامه زندگی گرفته‌اید بهتر است از مشاور بخواهید به شما کمک کند که چطور این موضوع را فراموش کرده و زندگی بهتری برای خود و همسرتان فراهم کنید. دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا خیانت مردان نشانه های قطعی و قابل تشخیصی دارد؟

خیر، نشانه های خیانت در مردان مجموعه‌ای از رفتارها هستند که اگر آن‌ها را در همسرتان مشاهده می‌کنید بهتر است با دقت بیشتری زندگی مشترکتان را زیر نظر داشته باشید. اما نمی‌توان آن‌ها را به عنوان نشانه‌های قطعی خیانت در نظر گرفت. ممکن است دلایل دیگری برای بروز این تغییرات در رفتار همسرتان وجود داشته باشد.

در صورت مشاهده نشانه های خیانت در همسرم باید چه عکس‌العملی نشان دهم؟

سعی کنید دلیل این رفتارها در همسرتان را پیدا کنید. ممکن است این تغییرات به دلیل دلخوری از یک موضوع یا مشغله‌های کاری ایجاد شده باشد. درصورتی که متوجه شدید چنین دلایلی وجود ندارد و همسرتان در حال خیانت به شماست بهتر است از یک مشاور خانواده برای تصمیم‌گیری صحیح کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره