در مقابل خانم خود از چه کسانی حرف نزنیم؟

تعریف مرد از زنان دیگر می‌تواند برای هر خانمی بسیار ناراحت‌کننده باشد. جملاتی مثل (نگاه کن! چه رنگ موی زیبایی دارد!) یا (فلانی بسیار هنرمند است) را بعضی از خانم‌ها هرروز از شوهرشان می‌شنوند. این شرایط می‌تواند آن‌قدر ناراحت‌کننده باشد که گاهی به همسرتان شک کنید (شاید فکر کنید که اصلاً شما را دوست ندارد!)؛ یا حتی به شما خیانت می‌کند. اما چرا یا چطور می‌توانیم آن را کنترل کنیم؟ در بیشتر موارد این رفتار مردان به خاطر عدم آگاهی آن‌ها برای انتقال خواسته‌هایش هست. در صورتی که این مساله روی رابطه‌تان تاثیر گذاشته حتما مشاوره خانواده دریافت نمایید. در ادامه به دلایل و راهکارهایی برای حل این مساله آورده‌ایم.

دلایل تعریف مرد از زنان دیگر

سلیقه‌اش را بیان می‌کند

گاهی اوقات تعریف همسر شما از دیگران خیلی هم دلیل خاصی ندارد و نیازی نیست نگران آن باشید. در این شرایط همسر شما در حال بیان کردن سلیقه خود است. برای مثال شاید او از یک رنگ لباس یا یک طرز فکر واقعاً خوشش بیاید و آن را با شما در میان بگذارد. در این شرایط بهتر است کمی منصفانه و منطقی به همه‌چیز نگاه کنید.

این‌که همسر شما از فرد دیگری تعریف کند حتما به این معنی نیست که از شما خوشش نمی‌آید یا او را به شما ترجیح می‌دهد. بلکه همسرتان تنها دارد سلیقه خود را بیان می‌کند. حتی شما می‌توانید با توجه کردن به همین مسائل علائق و نظرات شوهرتان را پیدا کنید و تبدیل به زنی ایده‌آل برای او بشوید.

می‌خواهد شما هم همان‌طور باشید

بعضی مواقع ماجرا کمی جدی‌تر از بیان کردن سلیقه است. تعریف مرد از زنان دیگر خیلی اوقات به این معناست که همسرتان دارد از شما درخواست می‌کند شبیه کسی باشید که تعریف او را کرده است. درواقع معنی جمله (چه رنگ موی زیبایی!) این است که (لطفاً موهایت را این رنگی کن). اما بعضی از مردان متوجه نمی‌شوند که با این طرز صحبت کردن تا چه حد شما را عصبانی کرده‌اند. به همین خاطر ممکن است آن را ادامه بدهند. در این شرایط از همسرتان بپرسید آیا دلش می‌خواهد شما هم موهایتان را این رنگی کنید یا خیر؟ خواهید دید که با این روش به‌جای درست شدن بحث و دلخوری به‌راحتی می‌توانید رابطه‌تان را بهتر کنید.

تعریف مرد از زنان دیگر برای جلب‌توجه

بعضی از خانم‌ها کاملاً فراموش می‌کنند که همسرشان نیاز به توجه او دارد یا به هر دلیلی رفتار نامناسبی با همسرشان دارند. در این شرایط ممکن است همسر شما به فکر این باشد که با صحبت از زنان دیگر یا حتی تعریف از آن‌ها در مقابل چشم شما توجه‌تان را به سمت خودش جلب کند. بعضی از آقایان هم بدون اینکه از همسرشان بی‌توجهی دیده باشند و تنها برای تحریک حس حسادت و علاقه همسرشان دست به این کار می‌زنند.

بی‌علاقگی

گاهی اوقات هم تعریف کردن مرد از زنان دیگر در مقابل چشم همسر می‌تواند به دلیل بی‌علاقگی یا حتی خیانت باشد. در این شرایط برای همسرتان مهم نیست که شما از این رفتار او ناراحت می‌شوید. آن‌ها زن دیگری را تحسین می‌کنند و این احساس خود را هم به‌راحتی بیان می‌کنند. 

راهکارهای مقابله با تعریف کردن مرد از زنان دیگر

با همسرتان صحبت کنید

اولین و مهم‌ترین راهکار برای تمام کردن این وضعیت این است که با همسرتان صحبت کنید. احساس خود را از اینکه او از زنان دیگر تعریف می‌کند بیان کنید و دلیل این کار را از او بپرسید. پرسیدن دلیل، شما را به نتایج مهمی می‌رساند و بعداز آن می‌توانید با دقت بیشتری یک راه‌حل مناسب پیدا کنید.

تعریف مرد از زنان دیگر | به علایق او توجه کنید

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم بسیاری از مواقع وقتی همسرتان از زن دیگری تعریف می‌کند درواقع غیرمستقیم به شما می‌گوید که دوست دارد شبیه او باشید. به عبارت خیلی ساده همسرتان علاقه‌مندی‌های خود را با شما در میان گذاشته است. در این شرایط اگر می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید باید کمی زیرکانه‌تر عمل کنید. به‌جای توجه به ‌ظاهر قضیه و اینکه همسرتان از یک زن تعریف کرده به رفتار این خانم توجه کنید و سعی کنید حتی از او بالاتر قرار بگیرید. از این راه شما به همسرتان نشان می‌دهید که هیچ زنی به‌اندازه خودتان شایسته تعریف نیست.

رفتار همسرتان را تکرار نکنید

گاهی اوقات بعضی از خانم‌ها درست رفتار همسرشان را تلافی می‌کنند و در حضور او از سایر مردها تعریف می‌کنند. نیت بسیاری از خانم‌ها از این کار این است که همسرشان متوجه تلخی این رفتار بشود و دیگر آن را تکرار نکند. اما بهتر است به خاطر داشته باشید که این رفتار شما چیزی را بهتر نمی‌کند بلکه تنها همه‌چیز را خراب‌تر می‌کند. مردان معمولاً احساس و حسادت خود را به‌شدت بروز می‌دهند و این شرایط می‌تواند رابطه شما را درگیر شرایط پیچیده‌ای بکند.

از مشاور کمک بگیرید

تعریف کردن مرد از هر زنی به‌غیراز همسر خودش می‌تواند موضوع بسیار خطرناکی باشد. این کار باعث می‌شود احساس سردی و ناراحتی بین شما و همسرتان شکل بدهد. این تعریف‌ها حسادت زن را تا جایی تحریک می‌کند که او درگیری بزرگی را شروع کند و به دنبال آن پیامدهای منفی دیگری اتفاق می‌افتند.

به‌علاوه ممکن است تعریف مرد از زنان دیگر باعث شود خانم احساس کند که همسرش به او خیانت می‌کند و این خود باعث سوءتفاهم‌های بسیاری می‌شود. به همین خاطر این موضوع چیزی نیست که آن را ساده بگیرید و به‌راحتی از کنارش عبور کنید. اگر احساس می‌کنید خودتان به‌تنهایی نمی‌توانید این شرایط را کنترل کنید بهتر است حداقل مشاوره تلفنی خانواده دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خانواده می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

چرا شوهرم در حضور من از بقیه خانم‌ها تعریف می‌کند؟

بیشترین دلیل این کار این است که او می‌خواهد سلیقه و توقعش از شما را نشان‌تان بدهد. اما ممکن است دلایلی مثل بی‌علاقگی یا تحریک حس حسادت هم وجود داشته باشد.

آیا تعریف همسرم از یک زن دیگر به معنای این است که او دارد به من خیانت می‌کند؟

در بسیاری از مواقع خیر؛ اما اگر احساس می‌کنید او بیش‌ازحد راجع به یک زن صحبت می‌کند بهتر است در این زمینه از یک متخصص کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره