تست تفاهم قبل ازدواج | با تست میزان تفاهم خود را بسنجید

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تست تفاهم قبل از ازدواج چیست و چه چیزهایی را می‌سنجد؟ امروزه متخصصین حوزه سلامت روان توصیه می‌کنند که برای شناخت بیشتر همسر آینده از خدماتی نظیر مشاوره پیش از ازدواج استفاده نمایید. در این جلسات مشاوره، درمانگر با انجام مصاحبه و گرفتن تست‌های روانشناسی می‌تواند میزان سازگاری خلقیات شما را با یکدیگر بسنجد و در نتیجه در مورد میزان تفاهم احتمالی‌تان با یکدیگر به یک جمع بندی برسد. ما در ادامه در مورد اهمیت استفاده از این تست‌ها توضیحاتی را ارائه کرده و نمونه‌ای از آن را به همراه تفسیر تست در اختیارتان قرار داده‌ایم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید. برای انجام انواع تست عشق و ازدواج به صورت آنلاین کلیک کنید.

تست تفاهم قبل از ازدواج

تست های تفاهم قبل از ازدواج یکی از ابزارهایی هستند که روانشناسان به کمک آن‌ها در مورد میزان سازگاری زوجین با یکدیگر اطلاعات کسب می‌کنند. استفاده از این تست‌ها به شما کمک می‌کند تا فرد مقابل خود را بهتر شناخته و در مورد زندگی آینده‌تان نوعی پیش بینی کلی در اختیار داشته باشید. همچنین بتوانید همسر مناسبی برای خود انتخاب کنید.

در این شرایط شما می‌توانید بفهمید بیشتر در چه حوزه‌هایی ممکن است با یکدیگر به تعارض بخورید. در نتیجه پس از آغاز زندگی مشترک و مواجه شدن با این اختلاف‌ها غافلگیر نخواهید شد. همچنین درمانگر می‌تواند به شما کمک کند تا با ارتقای مهارت‌های زندگی بتوانید قدرت همدلی بالاتری داشته باشید و با وجود همه تفاوت‌ها بتوانید دیگری را همان طور که هست بپذیرید. برای آگاهی بیشتر درباره ملاک های انتخاب همسر مناسب کلیک کنید.

اجرای تست تفاهم قبل از ازدواج

برای پاسخ گویی به تست زیر تنها کافی است یکی از گزینه‌های بلی یا خیر را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که در این تست درست و غلطی وجود ندارد. در نتیجه لازم است گزینه‌ای را انتخاب نمایید که با شرایط شما مشابهت بیشتری داشته باشد. این تست‌ها بر اساس روانشناسی ازدواج انتخاب شده‌اند و می‌توانند بسیار کمک کننده باشند. برای شناخت بیشتر درباره روانشناسی ازدواج کلیک کنید.

1- ما در مورد بچه دار شدن و نحوه تربیت فرزندان با یکدیگر به توافق رسیده‌ایم.

الف) بلی

ب) خیر

2- خانواده‌های هردوی ما برای این ازدواج مشتاق بوده و موافقت خود را اعلام کرده‌اند.

الف) بلی

ب) خیر

3- ما از نظر اعتقادی و مذهبی شباهت‌های زیادی با یکدیگر داریم.

الف) بلی

ب) خیر

4- تست تفاهم قبل ازدواج : فاصله طبقاتی چندانی میان خانواده‌های ما وجود ندارد.

الف) بلی

ب) خیر

5- تا به حال چندین بار با یکدیگر به مشکل خورده‌ایم و برای قطع رابطه تلاش کرده‌ایم.

الف) بلی

ب) خیر

6- فکر می‌کنم درآمد ما برای اداره زندگی کافی است.

الف) بلی

ب) خیر

7- خانواده‌های ما از نظر رفتاری و فرهنگی به یکدیگر شباهت دارند.

الف) بلی

ب) خیر

8- ما از نظر تحصیلی تفاوت چندانی با یکدیگر نداریم.

الف) بلی

ب) خیر

9- ما دوستان مشترک زیادی داریم.

الف) بلی

ب) خیر

10- هردوی ما ارتباط خوبی با والدینمان داریم.

الف) بلی

ب) خیر

11- می‌توانیم زمان‌هایی را به انجام یک فعالیت مشترک با یکدیگر اختصاص دهیم.

الف) بلی

ب) خیر

12- تست تفاهم قبل ازدواج : از گفت و گو با یکدیگر لذت می‌بریم.

الف) بلی

ب) خیر

13- علائق مشترکی میان ما وجود دارد.

الف) بلی

ب) خیر

14- نسبت به تفاوت‌های بین فردی بسیار حساس هستیم و نمی‌توانیم با تعارضات کنار بیاییم.

الف) بلی

ب) خیر

15- می‌توانیم همانند دو دوست کنار هم باشیم.

الف) بلی

ب) خیر

نمره گذاری و تفسیر تست تفاهم قبل از ازدواج

برای نمره گذاری این تست کافی است به پاسخ‌های بلی نمره یک و به پاسخ خیر هیچ نمره‌ای ندهید. البته سوالات 5 و 14 به طور معکوس نمره گذاری می‌شوند. در نتیجه باید به جواب خیر 1 نمره اختصاص دهید. پس از جمع همه نمرات سوالات خواهید دید که امتیاز شما چیزی بین صفر تا 15 متغیر خواهد بود. هرچقدر عدد به دست آمده به 15 نزدیک تر باشد نشان می‌دهد که شما در جنبه‌های مختلف تفاهم و سازگاری بیشتری با یکدیگر دارید و احتمال بروز تعارض میان شما کمتر است.

با این حال بسیار اهمیت دارد که تنها به استفاده از تست‌های اینترنتی اکتفا نکنید چرا که بسیاری از مسائل تنها از طریق مصاحبه با یک روانشناس قابل بررسی هستند. در نتیجه برای اتخاذ یک تصمیم منطقی‌تر از خدمات مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید. برای اطلاع از روند دریافت مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا برای تست تفاهم قبل از ازدواج از پرسشنامه‌های شخصیتی نیز استفاده می‌شود؟

بله، گرفتن این تست‌ها از زوجین و تفسیر آن‌ها به کمک یک روانشناس متخصص می‌تواند به نتیجه گیری در مورد میزان تفاهم و سازگاری زوجین تا حد زیادی کمک نماید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره