عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج حتی برای خود فرد هم می‌تواند بسیار ترسناک و یا دور از ذهن باشد. شاید به نظرتان محال بیاید پس‌از ازدواج و درحالی‌که خود را کاملاً متعهد به همسرتان می‌دانید، عاشق فرد دیگری شوید. اما در حقیقت این موضوع دلیل بسیاری از خیانت‌ها و طلاق‌هاست. دلیل عاشق شدن بعد از ازدواج  می‌تواند ناشی از بیماری‌های روانی تا ازدواج‌های از روی اجبار یا یکنواخت شدن زندگی باشد. به همین خاطر شاید خیلی هم نتوان این خطر را دور از ذهن تصور کرد.

کسانی که درگیر عشق بعد از ازدواج می‌شوند معمولاً آن‌قدر احساس گناه و عذاب وجدان و یا ترس را تجربه می‌کنند که ممکن است درگیر بسیاری از بیماری‌های روحی شوند. پس اگر دچار این مشکل شده‌اید شاید بهتر باشد راجع به این شرایط از یک مشاور کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره رابطه دختر و پسر کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

عاشق دیگری شدن بعد از زادواج

علاقه و عشق یکی از اصلی ترین نیازهای زندگی مشترک و ازدواج است. اگر افراد قبل از ازدواج به همسر خود علاقه کافی نداشته باشند؛ احتمال عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج نیز وجود دارد. به همین دلیل افراد باید قبل از ازدواج جوانب مختلف را در نظر گرفته و تنها به ویژگی های ظاهری و سطحی توجه نکنند.

همچنین از این موضوع نترسید و به آن به چشم این احتمال نگاه کنید. با اینکار دید بلند مدت تری در مورد ازدواج پیدا می‌کنید. بروز این حس به معنای ازدواج اشتباه یا فرد نامناسب نیست. این حس به دلایل مختلفی ایجاد و عوامل زیادی بر آن موثر هستند. برای اطلاع از تاثیر عاشقی قبل از ازدواج بر رابطه زناشویی کلیک کنید.

دلایل عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

دلایل عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

همانطور که گفته شد عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج به دلایل مختلفی بروز می‌کند. افراد می‌توانند دلایل این موضوع را شناسایی کرده و برای برطرف کردن آن متناسب با آن عمل کنند. برای اطلاع از دلایل ازدواج کلیک کنید.

احساسات طبیعی

قبل از هر چیز به این فکر کنید که عاشق شدن را چه چیزی معنی می‌کنید؟ اگر صرفاً در قلب‌تان از یک نفر خوش‌تان آمد، بهتر است خیلی هم خودتان را به خاطر این شرایط عذاب ندهید. بسیاری از ما به‌صورت طبیعی و در طول زندگی ممکن است از دیگران خوشمان بیاید.

درواقع کار ذهن این است که انسان‌های مختلف را با هم مقایسه کند و گاهی اوقات همسر شما در این مقایسه‌ها کم می‌آورد. اما اگر ارتباط شما با طرف مقابل در حال جدی شدن است یا فکر می‌کنید نمی‌توانید آن را مدیریت کنید بهتر است کمی جدی‌تر به آن فکر کنید. پیشنهاد می‌شود مقاله روانشناسی عشق را مطالعه نمایید. همچنین عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج معمولا یک احساس موقت بوده و بعد از مدتی به صورت خودجوش برطرف می‌شود.

ازدواج‌های از روی اجبار

ازدواج از روی اجبار یعنی یکی از شما به هر دلیلی به‌غیراز علاقه به طرف مقابل حاضر به ازدواج شده است. در این شرایط کاملاً طبیعی است که او دیر یا زود گزینه موردنظر خودش را پیدا می‌کند و نسبت به او احساساتی پیدا می‌کند. عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج  یکی از بدترین پیامدهای ازدواج اجباری باشد. به همین خاطر است که معمولاً توصیه می‌شود پیش از تصمیم‌گیری قطعی برای ازدواج از یک مشاور کمک بگیرید. برای اطلاع از دلایل ازدواج بدون عشق کلیک کنید.

یکنواخت شدن زندگی مشترک

یک زندگی مشترک موفق همیشه شادابی و نشاط خود را حفظ می‌کند. اما بسیاری از زندگی‌ها دیر یا زود درگیر یکنواختی می‌شوند. روانشناسان معتقدند که یکنواخت شدن زندگی یکی از مهم‌ترین دلایل بروز خیانت است. درواقع در این شرایط دلتان برای شور و هیجان دوست داشتن و دوست داشته شدن تنگ می‌شود و به همین خاطر است که به سراغ یک رابطه جدید می‌روید. از طرف دیگر ویژگی اخلاقی تنوع طلبی یکی از دلایل عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج، است. افرادی که دچار تنوع طلبی هستند؛ به راحتی دچار احساس یکنواختی شده و احساسات مختلفی را تجربه می‌کنند.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج و بیماری‌های روحی

بسیاری از بیماری‌های روحی مثل اختلال شخصیت مرزی، نمایشی و یا بیماری دوقطبی می‌توانند دلیلی برای عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج باشند. در این شرایط بیمار کنترل خود را روی شرایط از دست می‌دهد؛ یا خودنمایی و به دست آوردن توجه دیگران را یک موضوع بسیار مهم در زندگی می‌داند. به همین خاطر است که این بیماران ممکن است حتی پس از ازدواج وارد رابطه‌های جدیدی شوند.

برآورده نشدن نیازها

هرکدام از ما نیازهای مختلفی داریم. از نیاز به اینکه موردتوجه و درک طرف مقابل قرار بگیریم تا نیازهای جنسی این دامنه گسترده است. وقتی احساس کنید همسر شما برای این نیازها وقت نمی‌گذارد درحالی‌که نفر سومی هست که به‌خوبی به آن‌ها توجه می‌کند طبیعتاً به سمت او گرایش پیدا می‌کنید. یکی دیگر از دلایل عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج، بی توجهی همسر و نادیده گرفته شدن است.

ازدواج‌های بدون بینش

بسیاری از ازدواج‌ها دلیل منطقی همراه ندارند. اکثر اوقات زوجین به دلیل علاقه و وابستگی که در دوران آشنایی بینشان شکل گرفته با هم ازدواج می‌کنند. در این حالت دیر یا زود احساس می‌کنید همسرتان آن کسی که دنبالش می‌گشتید نبوده. در نتیجه احتمال بروز خطرهای مختلفی مثل خیانت، سرد شدن زندگی یا حتی طلاق بیشتر می‌شود. مثل همان اتفاقی که در ازدواج‌های از سر اجبار می‌افتد اینجا هم ممکن است شما دیر یا زود گزینه دیگری پیدا کنید و این به معنای عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج است.

دوران عقد طولانی مدت

وقتی دوران عقد طولانی می‌شود؛ زوجین احساس بلاتکلیفی کرده و احتمالا نسبت به یکدیگر بی علاقه می‌شوند. عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج در چنین شرایطی معمولا برای مدت زمان کوتاهی رخ می‌دهد. همچنین افراد به دلیل اینکه هنوز شناخت کافی در مورد یکدیگر ندارند؛ احساسات شان به راحتی فروکش می‌کند. اما در این دوران افراد باید صبر کرده و مشکلات را باکمک یکدیگر حل کنند. برای اطلاع از تاثیرات طولانی شدن دوران عقد کلیک کنید.

بهترین راه حل برای عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

اگر احساس عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج برای طولانی مدت ادامه یافت و هیچ توجیه منطقی برای آن پیدا نکردید؛ بهتر است در این مورد حساس شده و برای نجات رابطه زناشویی خود اقداماتی انجام دهید. برخی از این راه حل ها شامل موارد زیر می‌شوند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

رابطه‌تان را محدود کنید

اگر خاطرتان باشد گفتیم که “مقایسه” واکنش طبیعی ذهن ماست. در این حالت احساس اینکه از یک نفر خوش‌تان آمده تقصیر شما نیست. ضمناً تنها شما نیستید که درگیر این احساس می‌شوید. بسیاری از زوجین حداقل یک‌بار در زندگی عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج را تجربه کرده‌اند.

اما اینکه رابطه شما تا چه حد پیش رفته است کاملاً به شما مربوط است. یادتان باشد هرچقدر به نفر سوم نزدیک شوید و رابطه‌تان را بیشتر کنید احساسات شما هم بیشتر می‌شوند. پس اولین قدم این است که رابطه خود را با طرف مقابل محدود کنید. سعی کنید برنامه‌های مختلف برای طول روز خود در نظر بگیرید تا ذهن‌تان درگیر فکر کردن به سایر مسائل باشد.

مشکلات را برطرف کنید

همان‌طور که گفتیم بسیاری از اوقات مشکلات زندگی مشترک هستند که باعث می‌شوند شما به سراغ فردی دیگر بروید. سعی کنید از راه صحبت کردن با همسر یا کمک گرفتن از مشاور مشکلات زندگی مشترک خود را حل کنید. در این شرایط عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج تنها فرار محسوب شده؛ و مشکلات همواره به دنبال شما خواهند آمد.  مشاورین به شما کمک می‌کنند راهکارهای مختلفی را برای داشتن یک ازدواج موفق اجرا کنید و از این راه دیگر در قلب‌تان جایی برای عشق دیگران باقی نخواهد ماند.

برای ازدواج‌تان تصمیم جدی بگیرید

اگر احساس می‌کنید علاقه شما به طرف مقابل و وضعیت رابطه‌تان به شکلی است که نمی‌توانید آن را کنترل کنید، بهتر است برای ازدواج خود یک تصمیم جدی بگیرید. مشکلات بسیاری مثل خیانت در این شرایط پیش خواهد آمد و اگر از ازدواج‌تان صاحب فرزند شده‌اید این شرایط آسیب روحی بسیاری را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. به همین خاطر پیش از اینکه مشکل جدی اتفاق بیافتد بهتر است راجع به آنچه برای ادامه زندگی‌تان می‌خواهید خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید. برای جلوگیری از بروز عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج باید آینده نگر باشید و مسائل زیادی را در نظر بگیرید.

یادآوری تعهد به خود

اگر دچار عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج شده اید؛ بهتر است به خود مفهوم وفاداری و تعهد را دوباره یادآوری نکنید. فراموش نکیند که در ازدواج نمی‌توانید خودسرانه عمل کرده و هر لحظه رابطه را به پایان برسانید. پس بهتر است به جای اینکار به همسر خود متعهد بوده و در سختی و آسانی همراه او باشید. قطعا وفاداری برای مدت زمان طولانی، آسان نیست. اما در یک ازدواج موفق، مجموعه ای از عوامل در این زمینه دخیل هستند و به شما کمک می‌کنند.

اهمیت مشاوره در ارتباط با عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

مشاوره در مورد عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

اگر شما یا هر یک از اطرافیان‌تان درگیر مشکل عاشق دیگری شدن بعد ازدواج شده‌اید، بهترین راه این است که از یک مشاور کمک بگیرید. مشاورین با استفاده از روش‌های مختلف می‌توانند برای حل این مشکل به شما کمک کنند. برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید.

سلامت روحی

بزرگ‌ترین مشکل آن‌هایی که پس از ازدواج درگیر یک رابطه دیگر می‌شوند عذاب وجدانی است که تجربه می‌کنند. آن‌ها نه می‌توانند رابطه خود را تمام کنند و نه احساس گناه رهایشان می‌کند. به‌علاوه ترس از فهمیدن همسر می‌تواند مشکلات را چند برابر کند. اولین کار روانشناسان این است که کمک می‌کنند این احساسات را کنار بگذارید و مشکلی برای سلامت روان شما پیش نخواهد آمد.

البته این به معنای آن نیست که مشاورین به شما کمک می‌کنند تا با خیال راحت به همسرتان خیانت کنید؛ بلکه آن‌ها سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های مختلف به حل شدن مشکل شما در زمینه عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج کمک کنند.

عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج | کمک به حل مشکلات

گاهی خودمان هم نمی‌دانیم کجای زندگی با همسرمان مشکل داریم. گاهی اوقات هم اگرچه می‌دانیم اما راهی برای برطرف کردن آن پیدا نمی‌کنیم. مشاورین می‌توانند به شما کمک کنند تا اختلافاتی که با همسرتان دارید حل کنید و رابطه خوبی با یکدیگر داشته باشید. آنها به ما کمک می‌کنند تا به یاد آوریم به چه دلیل عاشق همسرمان شده ایم و با اینکار مسئله عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج را حل می‌کنند.

انتخاب بهترین راه‌حل

اگر شرایطی که در آن قرارگرفته‌اید اجازه نمی‌دهد به‌درستی تصمیم بگیرید بازهم کمک گرفتن از مشاوره یک راهکار بسیار خوب است. مشاورین راه‌های مختلف تصمیم‌گیری و حل مسئله را به شما آموزش می‌دهند تا بتوانید مشکلاتتان را به‌درستی برطرف کنید. برای آشنایی با نشانه های عشق اشتباه کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا بعضی‌ها پس از ازدواج، عاشق دیگری می‌شوند؟

این مساله به عوامل مختلفی بستگی دارد. خیلی از کسانی که خواسته یا ناخواسته وارد روابط عاطفی با غیر از همسرشان می‌شوند؛ از پیش دچار خلاء های عاطفی بوده و قادر به تمرکز روی یک رابطه نیستند.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره