مشاوره رابطه دختر و پسر | ضرورت مشاوره درباره دوستی دختر و پسر

مشاوره رابطه دختر و پسر یکی از انواع خدماتی است که روانشناسان متخصص در حیطه زوج درمانی می‌توانند به مراجعین خود ارائه دهند. در این سبک از مشاوره درمانگر به شما کمک می‌کند تا شناخت و درک بهتری از شریک خود به دست بیاورید و مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشید. در صورتی که الگوی رفتاری غلطی میان دختر و پسر وجود داشته باشد درمانگر می‌تواند آن‌ها را شناسایی کرده و در مورد مزایا و معایب ادامه رابطه بینش کامل‌تری را فراهم کند. با توجه به اهمیت موضوع در ادامه بیشتر درباره مشاوره روابط دختر و پسر صحبت خواهیم کرد پس همراه ما باشید.

مشاوره رابطه دختر و پسر

مشاوره رابطه دختر و پسر یکی از انواع خدمات روانشناسی است که متخصصان در حیطه زوج درمانی به مراجعین خود ارائه می‌دهند. در این سبک از مشاوره شما می‌توانید در مورد کیفیت رابطه خود بینش بیشتری کسب کنید و با دیدگاهی عقلانی مزایا و معایب ادامه دادن ارتباط را بسنجید.

همچنین درمانگر به شما کمک می‌کند تا الگوهای رفتاری غلط میان خود را شناسایی کنید و با یادگیری مهارت‌های ارتباطی رضایت‌مندی بیشتری را میان خود تجربه نمایید. در صورتی که در ارتباط قبل از ازدواج با تعارض خاصی مواجه شدید یا می‌خواهید از مشاوره پیش از ازدواج بهره ببرید می‌توانید از این خدمات روانشناسی کمک بگیرید. برای آگاهی بیشتر درباره روند دریافت مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید.

موارد کاربرد مشاوره رابطه دختر و پسر

در ارتباط میان دختر و پسر تعارضات مختلفی می‌تواند اتفاق بیافتد که با دریافت مشاوره قابل حل می‌باشد. از جمله مشکلاتی که می‌توانید در مورد آن‌ها از یک روانشناس کمک بگیرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

– نبود درک متقابل در رابطه و ناتوانی در ابراز احساسات و عواطف

– احساس طرد شدن در رابطه و نگرانی در مورد تداوم آن

– مواجه شدن با برخی بدرفتاری‌ها در رابطه نظیر سرزنش گری، قضاوت زودهنگام و خشونت

– درگیری با موضوعاتی نظیر بی‌اعتمادی و خیانت

– شک و تردید در مورد ادامه دادن به رابطه و ازدواج کردن

– نداشتن شناخت کافی از یکدیگر

مسائلی که در مشاوره رابطه دختر و پسر بررسی می‌شوند

در مشاوره روابط دختر و پسر درمانگر می‌تواند موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار دهد. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سابقه روابط قبلی، کیفیت ارتباطات خانوادگی، ارزیابی ویژگی‌های شخصیتی، سابقه مشکلات روانشناختی، ارزیابی الگوی رفتاری زوجین با یکدیگر و بررسی انتظارات طرفین از یکدیگر و شناسایی تعارضات اصلی را نام برد. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

مشاوره رابطه دختر و پسر | نحوه برگزاری جلسات

جلسات مشاوره رابطه دختر و پسر می‌تواند به دو صورت انفرادی و یا مشترک برگزار شود. این مسئله تا حد زیادی به رویکرد خود درمانگر مربوط می‌شود. مدت جلسات انفرادی معمولا 45 دقیقه و زمان جلسات مشترک 90 دقیقه خواهد بود. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به ارزیابی روانشناس از مشکلات موجود دارد. برخی افراد که برای موضوعاتی ساده مراجعه می‌کنند ممکن است دریافت 2 یا 3 جلسه مهارت آموزی برای آن‌ها کافی باشد اما برخی دیگر به تعداد جلسات بیشتری برای حل مشکلات و اختلافات نیاز دارند.

سخن آخر

با توجه به مسائل گفته شده باید به این مسئله تاکید کرد که مشاوره زوج درمانی تنها به افرادی که ازدواج کرده‌اند اختصاص ندارد بلکه شما برای مدیریت روابط پیش از ازدواج نیز می‌توانید از این خدمات مشاوره بهره‌مند شوید. روانشناسان بالینی و روانشناسان خانواده از جمله درمانگرانی هستند که در این حوزه تخصصی قادرند به شما یاری برسانند.

علاوه بر دقت کردن به سابقه تحصیلی در نظر گرفتن اعتبار مرکز مشاوره‌ای که به آن مراجعه می‌کنید و تجربیات بالینی روانشناس نیز از جمله فاکتورهایی است که باید قبل از دریافت مشاوره در مورد رابطه دختر و پسر به آن‌ها دقت کنید چرا که امروزه بسیاری از افراد و منابع ناموثق اقدام به ارائه مشاوره‌های غلط در این زمینه می‌کنند. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که با آگاهی گام بردارید. برای اطلاع بیشتر درباره روند دریافت مشاوره زوج درمانی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نوجوانان می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

برای دریافت مشاوره رابطه دختر و پسر به چه متخصصی مراجعه کنم؟

روانشناسان بالینی و متخصص در حیطه زوج درمانی از جمله درمانگرانی هستند که می‌توانند در این حوزه به شما یاری برسانند.

آیا در مشاوره روابط دختر و پسری می‌توان در مورد آینده رابطه نیز تصمیم گیری کرد؟

بله همانند مشاوره قبل از ازدواج در این نوع از مشاوره نیز درمانگر می‌تواند به شما کمک کند تا مزایا و معایب ادامه دادن به این ارتباط را بسنجید و از جنبه‌های مختلف آینده آن را ارزیابی نمایید. البته این مسئله را به خاطر بسپارید که یک درمانگر حرفه‌ای هرگز به جای شما تصمیم نمی‌گیرد و در نهایت این مسئله را به خودتان واگذار می‌کند تا تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره