فکر کردن به خیانت | در فکر خیانت هستم …

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

فکر کردن به خیانت نیز مانند این است که به طور واقعی به طرف مقابل خود خیانت کنید. حتی شاید بتوان گفت که این نوع خیانت بسیار بدتر است. چرا که شما در کنار همسر خود قرار داشته اما به فرد دیگری فکر می‌کنید. امروزه این موضوع ارتباط زوجین زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این مورد، اهمیتی زیادی به این افکار نداده و تلاشی نیز برای برطرف کردن آنها نمی‌کنند. از این رو این افکار هر روز شدیدتر شده و تا جایی ادامه می‌یابند که منجر به متوجه شدن طرف مقابل شده و در نهایت زوجین از یکدیگر جدا می‌شوند. افراد بهتر است حتما دلیل این افکار را پیگیری کرده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. برای دریافت مشاوره خیانت تلفنی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت ذهنی می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی روانشناسی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

فکر کردن به خیانت

در برخی موارد فکر کردن به خیانت هیچگاه به خیانت واقعی منجر نمی‌شود. در واقع برخی به همین دلیل به این رویابافی های خود ادامه می‌دهند. چرا که می‌دانند هرگز این افکار خود را عملی نمی‌کنند. اما حتی فکر کردن هم خیانت محسوب شده و یا زمینه ساز مشکلات بزرگتری است. هر فردی که به همسر خود خیانت می‌کند؛ در ابتدا به این موضوع فکر کرده است. از همین رو بهتر است در صورت بروز این افکار حتما به روانشناس مراجعه کرده و یا دلیل آن را در زندگی مشترک پیدا کرد. در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع و پیامدهای ناشی از آن خواهیم پرداخت. برای جلوگیری از بروز توهم خیانت کلیک کنید.

نشانه های خطر فکر کردن به خیانت

نشانه های خیانت ذهنی

با اینکه فکر کردن به خیانت قابل مشاهده نبوده و تنها در ذهن افراد است. اما خیانت ذهنی گاها با نشانه های رفتاری نیز همراه می‌شود. در مواقعی افراد به قدری در افکار خود غرق می‌شوند که نمی‌توانند این موضوع را از دیگران پنهان کنند. برخی از این نشانه ها شامل موارد زیر می‌شوند.برای اطلاع از نشانه های خیانت مردان کلیک کنید.

کاهش زمان وقت گذرانی با همسر

طبیعی است که با وجود خیانت ذهنی و یا فکر کردن به خیانت، افراد دیگر تمایل کمتری به وقت گذرانی با همسر خود دارند. آنها بیشتر تمایل دارند تا تنها باشند و در افکار خود غرق شوند. در واقع یکی از اصلی ترین نشانه های هر نوع خیانتی همین است که فرد نسبت به همسر خود بی میل شده و دیگر تمایلی به وقت گذرانی با او ندارد.

بروز ندادن احساسات

معمولا افراد در برخورد با افکار خود به دو صورت برخورد می‌کنند. یا آن را به طور کلی سرکوب کرده و برای اینکه افکار خود را بروز ندهند؛ احساسات را نیز بروز نمی‌دهند. و یا واکنش وارونه داشته و بیشتر از هر زمان دیگری به همسر خود محبت و توجه می‌کنند. اینکار به این دلیل است که افکار خود را از او پنهان کرده و یا حتی دچار احساس گناه شده اند.

فکر کردن به خیانت با نفر سوم و خیالپردازی در مورد او

یکی دیگر از نشانه های خیانت ذهنی، خیالپردازی در مورد نفر سوم است. این خیالپردازی ها هم جنسی بوده و هم غیرجنسی. اما به طور کلی فرد در ذهنش زندگی دیگری با فرد دیگری دارد. این فرد با رویاپردازی در این مورد احساس آرامش و لذت کرده و می‌تواند ساعتها به این موضوع فکر کند. حتی گاهی افراد به قدری در افکار خود غرق می‌شوند که شریک زندگی خود را به شکل فرد دیگر می‌بینند.

انتظار درک متقابل

افرادی که در حال خیانت ذهنی به دیگری هستند؛ از همسر خود انتظار درک کردن دارند. برای مثال با خود می‌گویند که او مرا درک می‌کند. در واقع برای انجام اینکار به خود حق می‌دهند. این نکته را فراموش نکنید که شما تنها در حال توجیه کردن خودتان هستید. وگرنه خیانت ذهنی را نمی‌توان درک کرده و یا به طرف مقابل برای انجام اینکار حق داد.

فکر کردن به خیانت و طرفداری کردن

زمانی که همسرتان کاملا بی دلیل شروع به طرفداری کردن از شخص دیگری می‌کند و همچنین برروی حرف های خود پافشاری دارد؛ نیز احتمال فکر کردن به خیانت وجود دارد. چرا که او تمایل ندارد که ذهنیتی که دارد خراب شود و تمایلی به شنیدن حرف هایی مخالف افکارش ندارد.

داشتن احساس بی گناهی

بیشتر افرادی که خیانت ذهنی می‌کنند؛ خود را بی گناه دانسته و حتی توهم قربانی بودن دارند. آنان فکر می‌کنند که این خیانت تنها واکنشی نسبت به رفتارهای همسر است. در واقع دیگری را در این مورد مقصر می‌دانند. برای آشنایی بیشتر با انواع خیانت کلیک کنید.

داستانی از در فکر خیانت بودن

زوجی را در نظر بگیرید که سالهاست با یکدیگر زندگی می‌کنند و حتی فرزندشان نیز ازدواج کرده اند. اما مدت زمان زیادی است که با یکدیگر رابطه جنسی برقرار نکرده و حتی رابطه عاطفی خوبی هم با یکدیگر ندارند. اما همچنان با یکدیگر زندگی کرده و خانم مدتی است که با مردی در حال ارتباط اینترنتی است. این  زوج شاید در ظاهر با یکدیگر زندگی می‌کنند؛ اما در واقع علاقه کاملا از بین رفته و حداقل خانم در حال خیانت ذهنی است.

چرا فکر کردن به خیانت را پنهام می کنیم؟

فکر کردن به خیانت و عمل کردن به آن دو مفهوم کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. برخی توانایی و یا حتی تمایلی به انجام آن ندارند. اما چنین افکاری را در ذهن خود پرورش می‌دهند. آنان احتمالا همسر خود را دوست داشته و تمایلی به جدایی از آن ندارند اما همچنان هم به دلیل بروز مشکلات متعددی به خیانت فکر می‌کنند. همچنین صحبت کردن در این مورد نیز آسان نیست. از همین رو افراد ترجیح می‌دهند تا آن را علنی نکنند. برای اطلاع از راه های  جلوگیری از خیانت کلیک کنید.

خیانت فقط برقراری رابطه جنسی با دیگران نیست

برخی تصور می‌کنند که تنها برقراری رابطه جنسی با دیگران است که خیانت محسوب می‌شود. اما اینطور نبوده و به طور کلی هر رفتاری که شما در به صورت پنهانی و با اطلاع از این موضوع که اگر او بود اینکار را انجام نمی‌دادید؛ انجام دهید خیانت محسوب می‌شود.

درمان فکر کردن به خیانت

درمان فکر کردن به خیانت

برای خلاصی از فکر کردن به خیانت و خیانت ذهنی حتما باید در این مورد با همسر خود و همچنین یک روانشناس صحبت کنید. در واقع مشکلات زیادی منجر به شکل گیری این شرایط شده اند. از این رو بهتر است به صورت ریشه ای تری این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. برای اطلاع از راه های درمان خیانت عاطفی و احساسی کلیک کنید.

نکاتی در مورد خیانت ذهنی

در مورد خیانت ذهنی نکاتی وجود دارد که با اطلاع و رعایت آنها می‌توانید برخورد درست تری با این موضوع داشته باشید. برخی از آنها شامل موارد زیر می‌شوند.

تنها داشتن رابطه خیانت ذهنی است: فراموش نکنید که خیانت انواع مختلفی داشته تنها برقراری رابطه جنسی خیانت محسوب نمی‌شود.

ارتباط تلفنی خیانت محسوب می‌شود: حتی برقراری ارتباط اینترنتی و تلفنی نیز اگر بیشتر از حد و حدود مشخصی شود؛ خیانت است.

دوستی ساده خیانت است: برای داشتن دوستانی از جنس مخالف با حضور همسر باید حد و مرزهایی را برای خود و همسر مشخص کنید.

فکر کردن به خیانت قابل بخشش است: هر نوع خیانتی را می‌توان بخشید و به طرف مقابل فرصت دوباره داد. این انتخاب شخصی است و بستگی به اولویت های افراد دارد.

سخن پایانی

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری شاهد بروز خیانت میان افراد هستیم. زوج های زیادی به این دلیل از یکدیگر جدا شده و یا در غیر اینصورت این افکار را تنها در ذهن خود نگه می‌دارند. اما شاید بتوان گفت که پیامدهای خیانت ذهنی بیشتر از خیانتی است که طرف مقابل از آن مطلع است. از این رو برای جلوگیری از این موضوع افراد بهتر است حتما از یک متخصص کمک گرفته و به روانشناس مراجعه کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه در فکر خیانت بودن می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی روانشناسی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫16 دیدگاه ها

 1. بهترین مقاله ای بود که در مورد مشاوره ازدواج تا حالا خونده بودم واقعا ممنون از سایته خوبتون

 2. بهترین مقاله ای بود که در مورد مشاوره ازدواج تا حالا خونده بودم
  واقعا ممنون از سایته خوبتون

 3. من تو زندگی مشترکم بعد از ازدواج به مشکل خوردم ولی واقعا همینطور که گفته بودید جدیش نگرفتم واقعا آخرش خیلی گرون برام تموم شد.

  1. همه ما ادما تجربه های خوب و بد داریم. برای مقابله با مسائل آتی میتونید از این تجربه ها استفاده کرده و در صورت نیاز قبل از آن که دیر شود مشاوره ازدواج بگیرید.

  1. پریا جان مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کنه تا با دید بازتری نسبت به تصمیم تان قدم بردارید در واقع چون ازدواج مساله بسیار مهمیه باید بتونید با بیشترین حد آگاهی تصمیم گیری کنید.

 4. یه سوالی داشتم یک نفر از خارج کشور قصد ازدواج با بنده رو داره. می خواستم ببینم باید چیکار کنم. خانواده اش قرار بیان خواستگاری بعد کارای رو انجام بدن من هم برم خارج. خواستم ببینم مشاوره ازدواج می تونه بهم کمک کنه تا بتونم تصمیم درستی در مورد این آقا بگیرم ؟

  1. سلام نسترن عزیز ، با توجه به شرایطی که توضیح دادید دریافت مشاوره قبل از ازدواج بسیار برای شما ضروری است. ریسک این نوع ازدواج ها بسیار بالاست. دو عامل دوری راه و نبود فرصت کافی برای شناخت طرفین باعث میشه که انتخاب سختی در پیش داشته باشید. با شماره های درج شده تماس بگیرید. هم شما و هم همسر آینده تان می تونید با متخصصان ذهن نو مشاوره ازدواج دریافت کنید.

 5. شما رو یکی از آشناهام برای مشاوره ازدواج معرفی کردن. که قبلا ازتون مشاوره گرفتن. خواستم بدونم شرایطی برای مشاوره ازدواج حضوری هم دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.

  1. برای دریافت مشاوره ازدواج می تونید هم برای مشاوره حضوری و هم برای مشاوره تلفنی وقت بگیرید. نیازی نیست شما و همسر (یا نامزدتان) هم زمان حضور پیدا کنید. با شماره های درج شده تماس گرفته تا همکاران راهنمایی تان کنند.

 6. من از خانم ضیا مشاوره گرفتم خیلی راضی بودن از خدمات مشاوره ازدواج موسسه تون خواستم تشکر کنم . خیلی ممنون خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره