علت تنفر مرد از همسر اش چیست

علت تنفر مرد از همسرش چیست؟ حتما تا به حال جمله “زمان همه چیز را حل می‌کند” را بارها و بارها شنیده‌اید. اما آیا واقعا زمان می‌تواند هر مشکلی را حل کند حتی اگر آن مشکل به حد تنفر در وجود یک شخص ریشه دوانده باشد؟ برخی از مردان پس از مدت زمانی احساس می‌کنند طرف مقابل، همسر ایده آل آن‌ها نیست. شاید این احساس گذرا باشد و در برخی افراد به زودی از بین برود اما اگر به مرور زمان این احساس شدت بگیرد و به یک تنفر درونی تبدیل شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه عواملی زمینه را برای بروز چنین حس نفرتی ایجاد کرده است؟ آیا حس تنفر مرد نسبت به همسر خود امری عادی است یا باید علل آن را شناخت و از بروز این احساس نفرت جلوگیری کرد؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه مقاله با ما همراه باشید و یا برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.

احساس تنفر به همسر

زندگی همیشه مسیر همواری را طی نمی‌کند و وجود فراز و نشیب‌ها امری طبیعی و غیر قابل اجتناب هستند. اگر در هنگام روبه‌رو شدن با مشکلات احساس می‌کنید که تمامی مسائل از جانب همسرتان است و او را در تمامی موضوعات مقصر می‌دانید، کمی توقف کنید و احساس خود را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر نسبت به همسر خود کینه به دل دارید، زندگی شما در معرض خطر قرار دارد و لازم است بررسی‌های بیشتر توسط مشاوره خانواده صورت گیرد. با این حال احساس نفرت معمولا با علائمی همچون موارد زیر خود را نشان می‌دهد.

  • گوشه گیری و عدم صحبت نمودن با همسر
  • ناامیدی و احساس غم
  • کاهش میل جنسی
  • عدم پایبندی به مسئولیت‌ها و تعهدات
  • اختصاص دادن وقت بیشتری به کار
  • دیر آمدن به منزل
  • توهین و تحقیر

علت تنفر مرد از همسرش

1. عدم رعایت آراستگی

قدیمی‌ها معتقدند که زنان به واسطه گوش عاشق می‌شوند و مردان به واسطه چشم. این اعتقاد اگرچه از تمامی جوانب درست و قطعی نیست اما تا حد زیادی بر این واقعیت دلالت می‌کند که مردان دوست دارند همسرشان همیشه آراسته و مرتب باشند. متاسفانه اکثر خانم‌ها تنها زمانی که به مهمانی می‌روند یا قصد بیرون رفتن از منزل را دارند به آراستگی خود اهمیت می‌دهند. عدم آراستگی زنگ هشداری است که دائما به صدا در می‌آید و مردان را به نوعی احساس انزجار نسبت به همسر خود می‌کشاند.

2. علت تنفر مرد از همسرش | وابستگی زن

برخی زنان به شدت به همسر خود وابسته هستند، هیچ استقلالی نداشته و تحت سلطه همسر خویش می‌باشند. وابستگی بیش از اندازه و مطیع بودن زن باعث دل زدگی از طرف مرد می‌شود. در طولانی مدت مردان به احساس نفرت دچار می‌شوند و تاب دیدن همسر وابسته خود را هم ندارند.

3. حسادت

اگر حسادت زن تا حدی ادامه یابد که زندگی اجتماعی مرد را هم تحت الشعاع قرار بدهد و به او اجازه برقراری ارتباط با هیچکس داده نشود، این مسئله به مرور باعث کناره گیری و کاهش صمیمت بین زن و شوهر خواهد شد و یک حس بیزاری را به وجود می‌آورد.

4. سلطه گری زنان

با توجه به ویژگی‌های ذاتی، مردان نسبت به زنان احساس قدرت بیشتری دارند و از اینکه حرف اول و آخر را خودشان بزنند احساس قدرت و اعتماد به نفس پیدا می‌کنند. اگر به هر دلیلی زنان نسبت به مردان قدرت بیشتری احساس کنند و سعی داشته باشند حرف خود را به کرسی بنشانند با رفتار سرد و بدون محبت همسر روبه‌رو می‌شوند.

5. علت تنفر مرد از همسرش | استقلال زیاد زن

مردان دوست ندارند همسرشان استقلال زیادی داشته باشند. در واقع حدی از وابستگی، لازمه حفظ رابطه گرم و صمیمی بین زن و شوهر است. مرد دوست دارد که زن به حمایت او نیاز داشته باشد.

6. احساس بی علاقگی زن به رابطه جنسی

رابطه جنسی لازمه تداوم یک زندگی مشترک است. مردان گرایش زیادی به برقراری رابطه جنسی دارند و اگر ببینند که همسر زندگی‌اش به این رابطه علاقه نشان نمی‌دهد یا در حین انجام رابطه ضعیف عمل می‌کند کم کم از همسر خود فاصله می‌گیرند و  با مرور زمان به احساس تنفر دچار می‌شوند.

بیشتر بخوانید : دلزدگی زناشویی

7. شکوه و شکایت کردن

مردان دوست دارند وقتی به خانه می‌آیند همه چیز آرام باشد و با استقبال گرم همسر خود روبه‌رو شوند اما اگر زن دائما به شکوه و شکایت بپردازد و نق بزند حوصله همسر خود را سر می‌برد.

8. علت تنفر مرد از همسرش | اعتماد به نفس پایین

اگر زن از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشد و خود را فردی ضعیف نشان دهد با احساس تنفر مرد روبه‌رو خواهد شد. در واقع مردان از زنانی که برای شروع و انجام هرکاری اعتماد به نفس لازم را ندارند فاصله می‌گیرند.

9. جاسوسی

برخی زنان عادت دارند کوچکترین مسئله زندگی خود را به دیگران به ویژه خانواده پدری انتقال دهند. این موضوع علت بسیاری از اختلافات زن و شوهرها و احساس تنفر مردان نسبت به همسران خود می‌باشد.

10. علت تنفر مرد از همسرش | بی اندازه خرید کردن

خرید بی اندازه بدون اینکه ضرورتی در کار باشد باعث می‌شود از ناحیه مردان این گونه برداشت شود که همسرشان پولی را که وی به زحمت به دست آورده به هدر می‌دهد و قدر زحمات او را نمی‌داند.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

آیا دخالت زن در امور شخصی همسر رفتار معقول و پسندیده‌ای است؟

درست است که زن و مرد نباید چیزی را از هم پنهان کنند اما شاید موضوعی باشد که مرد ترجیح بدهد به تنهایی با آن روبه رو شود یا اینکه بخواهد در زمان دیگری بازگو کند. در این گونه موارد نباید به حریم شخصی وی تجاوز کرد. این مسئله به مرور باعث می‌شود که مرد نسبت به اینگونه رفتارهای همسرش تنفر پیدا کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره