خجالت زنان از رابطه جنسی با همسر | راه های از بین بردن خجالت در رابطه چیست؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

خجالت زنان از رابطه جنسی با همسر یکی از مسائل شایع اما بسیار آسیب‌زاست. این زنان از رابطه جنسی شرم دارند، از بیان خواسته‌های زناشویی خود می‌هراسند و به خاطر ترس و خجالتی که در وجودشان هست، هم خود و هم طرف مقابلشان را بی میل می‌کنند. این موضوع در شرایطی اتفاق می‌افتد که امروزه دلیل بیشتر طلاق‌ها و خیانت‌ها نارضایتی جنسی اعلام شده است. برای همه و مخصوصا خانم‌ها لازم است که اطلاعات خود را در زمینه مشکلات جنسی بالا ببرند تا زندگی زناشویی‌شان ارتقا پیدا کند و از آسیب‌ها در امان باشند. با کمک گرفتن از مشاوره جنسی می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

 

نشانه‌های رفتاری زنانی که از رابطه جنسی با همسر خجالت می‌کشند

-تمایل به داشتن رابطه جنسی در تاریکی یا در نور کم

-فرار کردن از رابطه جنسی

-امتناع از صحبت کردن و بیان خواسته‌های خود درباره رابطه جنسی

-به تعویق انداختن و زود تمام کردن رابطه جنسی

-ترس از اندام‌های جنسی مردانه

-ترس از حامله شدن و زایمان

-ترس از قضاوت شدن در زمان رابطه

-ترس کلی از رابطه جنسی

-بی میلی جنسی

برای آشنایی با نشانه های واژینیسموس یا ترس از دخول کلیک کنید.

خجالت زنان از رابطه جنسی | آیا خجالت از رابطه جنسی در زنان طبیعی است؟

معمولا زنان ایرانی به دلیل پیش زمینه‌های فرهنگی‌ای که دارند از رابطه جنسی خجالت می‌کشند. به طور کلی شرم از رابطه جنسی در دوران تجرد برای اکثر دختران وجود دارد. در دوره نامزدی نیز شرم از رابطه جنسی طبیعی است؛ این شرم می‌تواند آمیخته با هیجان و ترس باشد چون معمولا افراد در این دوره هیچ تجربه جنسی جدی ندارند.

اما پس از ازدواج و گذشتن ماه‌های اولیه زندگی زناشویی نه تنها خجالت از رابطه جنسی امری طبیعی نیست بلکه می‌تواند بسیار آسیب زا باشد. زنان متاهل باید فکری به حال خجالت جنسی خود بکنند چون این مشکل به تدریج همسر آنان را نسبت به رابطه جنسی سرد خواهد کرد.

انواع خجالت از رابطه جنسی

به طور کلی خجالت از رابطه جنسی ممکن است درونی یا بیرونی باشد. یعنی افراد ممکن است درون خود احساس خجالت کنند و از رابطه جنسی بترستند یا این که در افکار خود تصورات جنسی پرباری داشته باشند و تنها از ابراز رفتارها و کلام‌های جنسی خجالت بکشند و اجتناب کنند.

بیشتر بخوانید : صمیمیت زناشویی 

علل خجالت زنان از رابطه جنسی

زنان به دلایل مختلفی دچار شرم از رباطه جنسی می‌شوند. شناخت این دلایل به شما کمک می‌کند بینش بهتری نسبت به مشکل خود داشته باشید. این ئلایل عبارتند از:

1. بی میلی جنسی

بی میلی جنسی یک نوع اختلال عملکردی جنسی است که انواع مختلفی مثل مادام العمر، موقعیتی یا اکتسابی دارد. اگر شما به دلیل بی میلی جنسی از موضوعات پیرامون رابطه جنسی خجالت می‌کشید، باید ابتدا به حل بی میلی خود بپردازید.

2. خجالت زنان از رابطه جنسی | افکار منفی

افکار منفی نسبت به بدن خود، رابطه جنسی و طرف مقابل می‌تواند سبب خجالت زنان از رابطه جنسی و دوری جویی آن ها از برقراری رابطه زناشویی شود.

3. رو به رو نشدن

اکثر افرادی که تا به حال رابطه جنسی نداشته‌اند و دچار ترس از اولین رابطه‌اند، صرفا به دلیل رو به رو نشدن با رابطه جنسی با مشکل خجالت و شرم درگیر می‌شوند. این افراد اگر اولین رابطه جنسی خود را در شرایط خوبی تجربه کنند، از رابطه لذت خواهند برد و خجالتشان به مرور از بین می‌رود. 

4. خجالت زنان از رابطه جنسی | تاثیر تربیت و فرهنگ

در تربیت خانواده‌های ایرانی اغلب دختران به حجاب و حیا و صحبت نکردن با نامحرم تشویق می‌شوند. همچنین حتی بعد از ازدواج زنان با این باور وارد رابطه جنسی می‌شوند که لذت برای مردان است نه آن‌ها و اگر درباره رابطه جنسی صحبت کنند یا خواستار رابطه زناشویی شوند، شرم و حیا را زیر پا گذاشته‌اند و شوهرانشان این عمل را دوست ندارند. در حالی که در دنیای واقعی امروزه اکثر این نسخه اکثر این باورهای قدیمی منسوخ شده‌اند. مردان از زنان بی پروا و شجاع که نیازهای خود را در اولویت قرار می‌دهند خوششان می‌آید.

5. مشکلات روحی

برخی مشکلات روحی مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و استرس، وسواس، بد ریخت انگاری بدنی و ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن سبب خجالت از رابطه جنسی می‌شود و حتی ممکن است تاثیر منفی روی میل جنسی داشته باشند.

6. خجالت زنان از رابطه جنسی | خاطرات منفی

خاطره از تجاوز جنسی یا مورد آزار قرار گرفتن می‌تواند افراد را برای همیشه از رابطه جنسی متنفر کند. افرادی که درگیر این اتفاقات می‌شوند اکثرا رابطه جنسی را کاری شیطانی و پلید می‌دانند و به همین دلیل حتی با همسرشان نیز نمی‌توانند راحت نزدیکی کنند. علاوه بر این اگر تجربه اولین رابطه همراه با درد و خشونت و نرسیدن به ارگاسم باشد زنان را دچار شرم از رابطه جنسی می‌کند.

7. رابطه عاطفی مشکل دار

اگر شوهر شما فردی قضاوت‌گر، ایرادگیر و بدبین باش،د به احتمال زیاد از رابطه جنسی با او خجالت می‌کشید و نمی‌توانید آن طور که باید از این نوع رابطه لذت ببرید.

 

چطور می‌توان خجالت زنان از رابطه جنسی را درمان کرد؟

 • خودتان و بدنتان را بپذیرد و به سمت زیباتر شدن قدم بردارید.
 • اگر دچار نقص‌های ظاهری هستید تا جایی که می‌توانید به درمان بپردازید و در صورت عدم امکان خودتان را بپذیرید.
 • درباره رابطه جنسی اطلاعات کسب کنید.
 • با همسر خود درباره رابطه جنسی صحبت کنید.
 • مشکلات روحی خود را درمان کنید.
 • اتاق دو نفره‌تان را روشن کنید و یک لباس زیبا بپوشید تا همسرتان از لحاظ بصری تحریک شود.
 • با موقعیتی که از آن خجالت می‌کشید یا می‌ترسید رو به رو شوید.
 • مشکلات رابطه عاطفی خود را حل کنید.
 • معاشقه را فراموش نکنید.
 • با بدن و نیازهای خود و همسرتان آشنا شوید.
 • به تدریج خجالت خود را کنار بگذارید هر بار یک قدم به جلو حرکت کنید (مقاله درخواست رابطه از طرف زن را بخوانید)
 • با زبان بدن و یا نوشتن نامه و پیام خواسته‌های خود را از رابطه جنسی انتقال دهید.
 • باور خود را درباره رابطه جنسی عوض کنید.
 • از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه خجالت زنان از رابطه جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

خجالت زنان از رابطه جنسی چه آسیب‌هایی به همراه دارد؟

خجالت شما از رابطه جنسی می‌تواند باعث بی میلی شوهرتان، سرد شدن روابط عاطفی و در نهایت خیانت و طلاق بیانجامد.

چطور از بدن خود در رابطه خجالت نکشم؟

بدن هرکس زیبایی‌های خاص خود را دارد و این را بدانید که هیچ کس مطلقا بدون ایراد نیست. زیبایی‌های بدن خود را کشف کنید و به خودتان حس خوبی داشته باشید. خجالت زنان از رابطه جنسی که ناشی از افکار منفی نسبت به بدن باشد با دریافت مشاوره روانشناسی از بین می رود.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره