اولین رابطه جنسی | 4 نکته برای اولین رابطه زناشویی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

اولین رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌های زوجین جوان است. برای بیشتر افراد، اولین رابطه جنسی تجربه راحتی نیست و ممکن است با احساس ترس، اضطراب، گناه و .. همراه باشد. توجه داشته باشید که اولین رابطه جنسی مسیر زندگی زناشویی شما را مشخص می‌کند و بر روابط آینده شما و حتی رابطه عاطفی‌تان تاثیر می‌گذارد به همین دلیل باید آن را جدی بگیرید. البته داشتن اطلاعات کامل در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند که چگونه بر احساس ترس و استرس ناشی از اولین رابطه جنسی غلبه کنید و تجربه بی‌نظیری از اولین رابطه با همسر خود داشته باشید. در ادامه مقاله به بررسی کامل اولین رابطه جنسی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اولین رابطه جنسی بعد ازدواج می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

اولین رابطه جنسی

برقراری اولین رابطه جنسی

دیدگاه‌های متفاوتی از اولین رابطه جنسی وجود دارد. بعضی افراد آن را تجربه‌ای هیجان‌انگیز و بعضی ترسناک می‌پندارند. درباره اولین سکس، دختران ترس از پارگی پرده بکارت و بارداری دارند و پسران نیز دچار استرس می‌شوند که داشتن حس ترس و استرس مسئله کاملا طبیعی می‌باشد. هر شخصی با توجه به فرهنگ خانواده و جامعه، باور و اعتقادات شخصی، تاثیر دوستان و…. اقدام به برقراری اولین رابطه خود می‌کند. برخی پیش از ازدواج تصمیم به برقراری رابطه می‌کنند که به دلیل بروز ناهنجاری‌های مختلف بهتر است از انجام آن پرهیز کرد.

در واقع گاهی اوقات دختران به خاطر ترس از دست دادن طرف مقابل، تن به رابطه جنسی می‌دهند که این حالت به شدت آسیب زننده است و باید از آن اجتناب کرد چرا که طرف شما تعهدی ندارد و به راحتی می‌تواند ترکتان کند. از طرفی حسی که از برقراری اولین رابطه تجربه می‌کنید، می‌تواند نظر شما را در ارتباط با روابط بعدی تغییر دهد. انتخاب اولین شریک جنسی و وقت مناسب برای اولین رابطه رابطه جنسی و همچنین آمادگی روحی و جسمی دو طرف بسیار حائز اهمیت است.

از طرف دیگر زمانی که زوجین کم تجربه هستند، ممکن است در زمان نزدیکی اتفاقات غیر منتظره‌ای پیش بیاید، بنابراین مقاربت جنسی در سنی باید انجام شود که دو طرف کاملا بالغ باشند. بیشتر افراد در اولین رابطه جنسی لذت زیادی تجربه نمی‌کنند و این موضوع به معنای آن نیست که رابطه‌های بعدی برای همیشه خوب نخواهند بود. هر بار که این عمل را انجام می‌دهید به تجربه‌های شما افزوده می ‌شود و و در نتیجه به مرور زمان رابطه‌ای لذت بخشی خواهید داشت. هر چقدر برای شروع رابطه آماده‌تر باشید، احساس بهتری در هر بار خواهید داشت.

برای کسب آمادگی بیشتر درباره کارهایی که باید قبل از رابطه انجام دهید را بخوانید.

دانستنی های اولین رابطه جنسی بعد ازدواج

درباره بدن خودتان اطلاعات کسب کنید

هم خانم و هم آقا باید نسبت به بدن خود آگاهی پیدا کند. قبل از آن که وارد رابطه بشوید باید واکنش ها و نیازهای بدن تان را بشناسید. با درک این مساله انتظارات واقع گرایانه تری خواهید داشت. همچنین در مرحله بعد بهتر است درباره همسرتان هم شناخت کافی پیدا کنید.

در زمان مناسب اقدام به برقراری اولین رابطه جنسی بکنید

افزایش اطلاعات درباره اولین رابطه جنسی بعد ازدواج سبب می‌شود در شب زفاف یک رابطه با درد کمتر و لذت بخش‌تر را تجربه کنید. برای داشتن رابطه‌ای بدون درد و استرس، بهتر است مقاربت جنسی را زمانی انجام دهید که بدن آرام و بدون اضطراب و خستگی است. بعد از یک مراسم طولانی در اولین شب ازدواج، نزدیکی پیشنهاد نمی‌شود.

با همسرتان صحبت کنید

حتما پیش از شروع رابطه، همسرتان را از نظر روحی آماده کنید. شب زفاف حتما با نوازش و معاشقه طولانی شروع شود و مرد طوری رفتار کند که زن مایل به برقراری رابطه شود نه با زور و عجله فقط برای اینکه شهوت مرد فروکش شود. شما با حالت زور فقط جسم همسرتان را تصرف می‌کنید در حالی که در یک رابطه سالم باید جسم و روح را با هم به دست آورید.

خانم را شوکه نکنید

کوچک‌ترین خطایی در این شب می‌تواند همسرتان را خسته و محزون کند و تا آخر زندگی مشترکتان تاثیرگذار و غیر قابل جبران خواهد بود. توجه داشته باشید دخول را یک باره انجام ندهید و به آهستگی عمل کنید. همچنین در صورت درد زیاد و سوزش رابطه را پایان دهید. سکوت را حین رابطه رعایت کنید و با صحبت‌های حاشیه‌ای، تمرکز خود و همسرتان را برهم نزنید.

حرف های محبت آمیز بزنید

در شب زفاف خوش بگذرانید و چیزهایی که باعث لذت‌تان می‌شود را به همسرتان بگویید تا به ارضاء شدن یکدیگر کمک کنید. ممکن است مرد در مدت زمان کم ارضاء شود که جای نگرانی نیست و با کمی معاشقه و خوابیدن، مجدد شروع به رابطه کنید.

بیشتر بخوانید : شب زفاف 

درباره ارگاسم و لذت همسرتان مطالعه کنید

شاید فکر کنید رابطه رفتاری غریزی است که در حین رابطه پیش می آید. حال آن که شما باید نسبت به نحوه به ارگاسم رساندن همسرتان اطلاعات کافی بدست بیاورید. برای این کار میتوانید از پکیج های آموزش جنسی استفاده کنید.

فیلم های پورن هرگز نمی توانند آموزش جنسی بدهند. این ویدیوها دور از واقعیت و برای جلب بیننده ساخته می شوند. الگو قرار دادن این فیلم ها موجب از هم پاشیدن رابطه زناشویی خواهد شد.

چه اقداماتی را پیش از نخستین رابطه جنسی باید جدی گرفت؟

1. در برقراری رابطه جنسی، مسئله بهداشت و نظافت شخصی را جدی بگیرید تا از بیماری‌های مقاربتی نظیر ایدز و زگیل های تناسلی و… پیشگیری نمایید. 

2. برای اینکه دچار استرس و نگرانی از بیماری و بارداری نشوید پیش از برقراری رابطه از وسایل ایمنی استفاده نمایید که برای جلوگیری از بارداری و عفونت می‌توانید از کاندوم استفاده کنید.

3. انتخاب مکان امن و زمان مناسب به شما کمک می‌کند که بدون اضطراب اولین رابطه جنسی بعد ازدواج را برقرار کرده و از آن لذت ببرید.

4. از مصرف غذاهای سنگین و مشروب پرهیز نمایید چرا که غذای سنگین موجب خواب آلودگی شده و مشروب هم سبب مشکل در نعوظ می‌شود.

حتما برای رضایت همسرتان اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش سکس را بخوانید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

تغییرات فیزیولوژیکی و هورمونی بعد از اولین رابطه

در زمان نزدیکی تغییراتی در بدن ایجاد می‌شود نظیر افزایش حساسیت در نوک سینه‌ها، فشار خون، نفس کشیدن عمیق، عرق کردن، لرز و لغزندگی واژن و حتی امکان دارد دهانه واژن به دلیل جریان خون متورم و بزرگ شود. این تغییرات کاملا طبیعی هستند و پاسخ فیزیولوژیک بدن نسبت به رابطه جنسی می‌باشد که بعد از رابطه به حالت قبل برمی‌گردد.

تحریک در بعضی خانم‌ها منجر به افزایش جریان خون در سینه شده و تورم و افزایش حجم به وجود می‌آورد. همچنین در زمان نزدیکی، مغز مواد شیمیایی آزاد می‌کند که این مواد، هورمون اندروفین، دوپامین و اکسی توسین هستند که با نام هورمون عشق شناخته می‌شود. این هورمون‌ها باعث ایجاد حس اعتماد قوی در شریک جنسی و سبب حس رضایت و شادمانی می‌گردند.

اولین رابطه چقدر درد دارد ؟

پرده بکارت نوعی بافت یا غشای نازک است که در ورودی واژن که عضله‌ای ماهیچه‌ای است و نسبت به عضلات دیگر دارای رشته‌های عصبی حساس‌تری است، قرار دارد. در واقع به علت کشش و باز شدن دیواره واژن و گاه ایجاد زخمی سطحی در داخل آن درد را احساس می‌کنید. در اولین رابطه اگر آرامش روحی و جسمی داشته باشید، پاره شدن پرده بکارت با درد مختصر و خونریزی کمی همراه خواهد بود. خونریزی پس از پارگی پرده بکارت معمولا کم است که البته در هر خانمی با توجه به جثه و سن متفاوت می‌باشد.

برخی زنان هم متوجه درد نمی‌شوند مگر در صورتی که ترشحات واژن کم باشد. استرس زیاد و عدم ترشحات کافی در واژن، سبب خشکی آن می‌شود از علل درد بیشتر در زمان اولین رابطه جنسی است. هر چقدر معاشقه بیشتری داشته باشید لغزندگی واژن بیشتر و در نتیجه رابطه بهتر خواهد بود. اگر هم در حین روابط جنسی بعدی خود احساس درد داشتید بهتر است به متخصص مراجعه نمایید و علت آن را بیابید.

اگر خانمی در حین نزدیکی، درد زیادی در قسمت لگن و شکم داشت باید به متخصص رجوع کند و اگر مردی در زمان رابطه جنسی دچار درد مقاربتی شد به دلایلی نظیر اختلال در بافت روی آلت مردانه، بیمارهای مقاربتی و… مروبط است که باید به متخصص اورولوژیست مراجعه نماید. همچنین زنان و مردانی که در زمان نزدیکی به علل هیجانی یا عاطفی دچار درد می‌شوند باید با مراجعه به روانشناس، مشاور یا سکس تراپیست این مشکل را درمان کنند.

بیشتر بخوانید : ارتباط صحیح با همسر

علت عدم خونریزی برخی دختران در اولین رابطه چیست؟

در ابتدای واژن، پرده بکارت وجود دارد و این پرده انواع گوناگونی داشته و معمولا در اولین یا دومین نزدیکی پاره می‌شود. یکی از انواع پرده، حلقوی است و خانم‌هایی که این نوع پرده را دارند در اولین نزدیکی خود خونریزی نخواهند داشت و همینطور به دلیل بافت ضخیم پرده ممکن است تا مدت‌ها درد مقاربت داشته باشند.

بهتر است پیش از اولین رابطه زناشویی، نه به خاطر اخذ گواهی سلامت بلکه به دلیل اطلاع از نوع پرده بکارت خود، به متخصص زنان مراجعه نمایید و درخواست توضیح در مورد آن را بدهید چرا که در مواردی کمیاب دیده شده که به دلیل ضخیم بودن پرده بکارت نیاز به عمل جراحی بوده است.

چگونه استرس خود را در اولین بار کاهش دهیم؟

انتخاب یک مکان امن و مناسب که در آن راحت هستید، کمک می‌کند تا استرس‌تان کمتر شود. اگر در شرایط و مکان ناراحت باشید، نمی‌توانید تمرکز کنید و در نتیجه به استرس‌تان افزوده می‌شود و از رابطه خود لذت نمی‌برید. در واقع استرس قبل از آمیزش جنسی امری طبیعی می‌باشد که با انجام معاشقه طولانی مدت برطرف می‌شود.

در آغوش گرفتن، بوسیدن و لمس بدن طرف مقابلتان، منجر به احساس راحتی بین شما می‌شود و بهتر می‌توانید ارتباط برقرار نمایید. سعی کنید آرامش خودتان را حفظ نموده و عجله نکنید. اگر در حین نزدیکی مدام فکر کنید الان چه کاری انجام دهید و بعدش چه کاری دچار استرس می‌شوید و نمی‌توانید از رابطه خود لذت ببرید. بگذارید همه چیز خود به خود و طبیعی پیش رود.

برای آشنایی بیشتر با راه های آمادگی برای رابطه زناشویی کلیک کنید.

چرا از اولین رابطه جنسی می ترسم؟

این ترس می تواند به خاطر شنیده هایتان از تجربیات دیگران باشد. البته مهم ترین علت آن نیز شرم و حیا است. هر چند این ترس بعد از مدتی از بین می رود اما آن هایی که در اولین رابطه جنسی تجربه خوشایندی نداشته اند تا مدت ها برای برقراری رابطه دچار ترس و استرس می شوند. به همین دلیل در این مقاله توصیه هایی کاربردی به زوج هایی جوان داده ایم. اما اگر علت این ترس نداشتن بکارت و مشکل گفتن به خواستگار هست کلیک کنید.

چرا بعد از اولین رابطه پریود نشدم؟

خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی داشته اند، اگر بعد از اولین رابطه دچار توقف در پریود شده اند بهتر است برای بررسی احتمال حاملگی اقدام کنند. البته نگران نباشید؛ توقف پریود برای خیلی از دختران بدون آن که باردار باشند، پیش می‌آید. این مساله می تواند ناشی از تغییرات هورمونی نیز باشد. با این حال برای اطمینان از تست های بارداری استفاده نمایید.

راهکارهایی برای کمتر شدن درد زنان در اولین رابطه جنسی

کاهش درد زنان در اولین رابطه جنسی

1. برخی زنان از پاره شدن پرده بکارت خود ترس و استرس دارند تا جایی که رابطه زناشویی‌شان را مدام به تاخیر می‌اندازند. باید بدانید که اندکی حس درد امری طبیعی است و اگر وقت کافی صرف پیش نوازی کنید و ترشحات واژن کافی باشد و همچنین عمل دخول به آهستگی و با صبر و حوصله توسط مردان انجام شود، در حین دخول درد کمتری احساس می‌کنید.

2. برای اولین رابطه جنسی آرامش خود را حفظ نمایید و بر استرس‌تان غلبه کنید. حس ترس باعث منقبض شدن ماهیچه‌ها و کافی نبودن میزان ترشح روان کننده در واژن شده و در نتیجه حس درد بیشتری در زمان نزدیکی خواهید داشت و عمل دخول برایتان دردناک می‌شود.

3. برخی اوقات با 1 یا 2 مرتبه سکس ممکن است پرده بکارت پاره نشود و با هر بار نزدیکی بخشی از آن پاره می‌شود و کمی هم خونریزی دارد که جای نگرانی نیست. توجه کنید که خونریزی و درد نداشتن در برخی از خانم‌ها غیرطبیعی نیست و این موضوع به معنای باکره نبودن آن‌ها نمی‌باشد.

4. بهتر است برای کاهش درد، ژل لوبریکانت را تهیه نمایید. برخی زنان به علت ترس و استرس، ترشحات واژنی کمی دارند که این موضوع سبب احساس درد زیادی در نزدیکی می‌شود. بنابراین استفاده از این ژل می‌تواند به عمل دخول و نزدیکی شما کمک بسیاری کند. ضمن اینکه مانع پاره شدن کاندوم هم می‌شود.

نکاتی برای پیشگیری ازحاملگی

 در اولین رابطه جنسی، با داشتن پرده بکارت و بدون دخول هم ممکن است بارداری شکل بگیرد. در واقع اگر مایع منی بر روی واژن یا داخل آن ریخته شود ممکن است سبب بارداری شود. بنابراین اگر مایع اسپرم بر روی پرده بکارت ریخته شود، می‌تواند با گذشت از سوراخ پرده و با حرکت به طرف تخمک‌ها موجب بارداری شود که این بارداری جز موارد نادر محسوب می‌شود. به همین منظور برای پیشگیری از بارداری و همچنین عفونت‌های مختلف، از قرص‌های هورمونی یا کاندوم استفاده نمایید. با کمک گرفتن از مشاوره جنسی تلفنی می‌توانید بهترین راه‌های پیشگیری از بارداری را انتخاب نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اولین رابطه جنسی بعد ازدواج می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

علت حس گناه بعد از برقراری اولین رابطه چیست؟

عده‌ای به دلیل از دست دادن بکارت خود احساس گناه می‌کنند در صورتی که این جریان کاملا طبیعی است و به جای این حس، باید از ورود به مرحله بالغ شدن خود خوشحال باشید و هرگز از داشتن رابطه جنسی به همسر خود خجالت نکشید.

در چه صورتی بعد از اولین رابطه باید به متخصص رجوع کرد؟

اگر بعد از رابطه درد شدیدی داشتید حتما به متخصص مراجعه نمایید. داشتن خونریزی کم تا 3 روز طبیعی است و جای نگرانی نیست اما در صورت بیشتر شدن باید به متخصص مراجعه نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫13 دیدگاه ها

 1. سلام برای اموزش مسائل جنسی به صورت تلفنی مشاوره جنسی داده می شود. برای برگزاری کلاس های اموزش جنسی در تابستان اطلاع رسانی خواهیم کرد

 2. وای من و شوهرم اچلین بار که کردیم خیلی بد بود، انقد درد کشیدم که نگو اونم همش حس میکرد من بدم میاد اخه تا مدتها این دردو موقع رابطه داتم اگه از اول این چیزایی که تو مقاله نوشتین رو میخوندیم انقد اذیت نمیشدم ولی خوب خدارو شکر الان خوبه رابطه

 3. سلام.خسته نباشید.من تازه عقد کردم و میخواستم بدونم اولین رابطه جنسی باید تا چه جایی طول بکشه؟یعنی هدف از بین بردن پرده بکارت باشه یا ارضا جنسی؟
  خیلی ممنونم.

  1. سلام نیما عزیز خب اولین رابطه جنسی الزاما همراه با دخول نیست. و اصلا باید دید که ایا برای رابطه جنسی چقدر امادگی هست. علاوه بر قرار و مدارهایی که دو طرف برای دوره عقد گذاشتید لازمه که برای برقراری رابطه کامل صمیمیت بیشتری بین شما ایجاد بشه. در هر صورت می توانید از پکیج های آموزش جنسی برای زوج های جوان که توسط موسسه ذهن نو تهیه شده استفاده نمایید.

  1. سلام در اولین رابطه میتونید از هر کدام از روش های ضد بارداری با انتخاب خودتون استفاده کنید. روش طبیعی (یعنی با بیرون آوردن الت در هنگان انزال) در صورتی که در دوره تخمک گذاری خانم باشه احتمال بارداری (با درصد کم) وجود داره. پس در صورتی که خواستید از روش طبیعی استفاده کنید به دوره خانم باید توجه داشته باشید.

 4. سلام وقت بخیر,
  اگر پرده از نوع معمولی یا همون نرمال باشه, و برای اولین رابطه از لیدوکایین دو درصد و ژل روان کننده استفاده بشه, از طرفی از نظر روانی هم اوکی باشه و دچار انقباض نباشم, بازم ممکنه درد احساس بشه؟

  1. سلام ستاره عزیز
   اولین رابطه جنسی برای خانم و آقا با تشریفاتی که گفتید لذت بخش میشه اما سایر شرایط روحی و محیطی هم تاثیر داره. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی بیشتر در مورد شب زفاف و اولین رابطه جنسی با شماره های درج شده تماس گرفته و پکیج های آموزش جنسی را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره