صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

صحبت درباره رابطه جنسی با همسر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از زوجین نمی‌توانند درباره رابطه جنسی صادقانه و بی‌پرده با هم صحبت کنند، چراکه در بسیاری از فرهنگ‌های سنتی و قدیمی، رابطه جنسی به عنوان یک تابو شناخته می‌شود. اما با توجه به اهمیت رابطه جنسی و تاثیر آن بر رابطه عاطفی، لازم است که زوجین این تابو را بشکنند و در این مورد با یکدیگر صحبت کنند تا بتوانند رابطه جنسی رضایت بخش‌تری را تجربه نمایند.

زوجینی که در این باره با یکدیگر صحبت نمی‌کنند رضایت جنسی کمتری را تجربه کرده و در نهایت در زندگی مشترک با مشکل مواجه می‌شوند. با آگاهی از راه‌های صحبت درباره رابطه جنسی با همسر و کمک گرفتن از یک فرد متخصص می‌توانید کیفیت رابطه جنسی خود را افزایش دهید. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه صحبت درباره رابطه جنسی با همسر می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

اهمیت صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

شاید این جمله زیبا را شنیده باشید که می‌گویند (عشق واقعی متولد نمی‌شود بلکه ساخته می‌شود) شما برای ساختن یک رابطه جنسی عاشقانه باید تلاش کنید نه این که منتظر باشید خودش پیش بیاید. مهم‌ترین قدم برای ساخت یک زندگی جنسی سالم، صحبت در مورد چگونگی آن است.

صحبت کردن باعث می‌شود که این مساله برای خودتان و طرف مقابل روشن‌تر گردد، مشکلات حل شوند و رابطه جنسی بهبود یابد. برعکس صحبت نکردن در این باره باعث می‌شود مشکلات جنسی حل نشده باقی بمانند، زندگی عاطفی شما دچار مشکل شود و حتی رابطه‌تان به خیانت و طلاق برسد.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

دلایل ترس از صحبت درباره رابطه جنسی

صحبت‌کردن درباره موضوعاتی که بر سر آ‌ن‌ها اختلاف وجود دارد، همیشه سخت است؛ چراکه انسان دوست دارد از احساسات منفی طفره برود و از آن‌ها فرار کند. دقیقا همان‌طور که بسیاری از افراد باوجود دندان‌درد از رفتن به دندان‌پزشک طفره می‌روند، دوست ندارند درباره مسائل حساس نیز با همسرشان حرف بزنند. اما سکوت در این موارد بالاخره روزی نتایج منفی خود را آشکار می‌کند.

همچنین به دلیل تربیت نادرست و فرهنگ غلط، صحبت درباره رابطه جنسی می‌تواند ناراحت کننده باشد. بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها با لذت بردن از رابطه جنسی احساس خجالت کرده و کمتر در این رابطه حرف می‌زنند. شکاندن تابوها و خلاصی از تربیت نادرست آسان نیست. شما باید کم کم خود را به حرف زدن درباره رابطه جنسی عادت دهید.

و دیگر اینکه در خیلی از فرهنگ‌‌ها، آموزش جنسی صحیحی وجود ندارد و خیلی از افراد هیچ اطلاعی درباره آناتومی جنسی خود و همسرشان، فانتزی‌های جنسی، اختلالات جنسی و… ندارند. به همین دلیل از صحبت کردن اجتناب می‌کنند. بالا بردن اطلاعات جنسی از طریق خواندن مقالات و کتاب‌های موجود در این زمینه و همچنین مراجعه به مشاور می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

زمان و مکان صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

یک مکالمه خوب و موثر زمانی اتفاق می افتد که هر دو لباس راحتی بر تن کرده و خسته، عصبی و گرسنه نباشید. از حرف زدن بعد از رابطه جنسی، در تخت خواب و زمانی که همسرتان درگیری‌های ذهنی زیادی دارد خوددداری کنید. زمان مناسب صحبت در این باره می‌تواند وقتی باشد که در خانه تنها هستید، شام خورده‌اید، خسته نیستید و هیچ کدام کار مهمی برای انجام دادن ندارید.

بیشتر بخوانید : ارتباط صحیح با همسر

چطور باید درباره رابطه جنسی صحبت کنیم؟

نکات صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

بسیار طبیعی است که در اوایل ازدواج صحبت درباره رابطه جنسی با همسر دشوار باشد. اما این موضوع با گذر زمان باید رفع شود. چرا که صحبت درباره رابطه جنسی بسیار مهم و حساس است به همین دلیل باید در این باره نکاتی را در نظر بگیرید که به شرح زیر هستند.

1. صحبت درباره رابطه جنسی با همسر | به جای منتقد بودن مشوق باشید

مثلا به جای این که بگویید تو هیچ وقت قبل از رابطه من را نوازش نمی‌‌کنی، بگویید چند هفته پیش که با نوازش کردن رابطه خود را آغاز کردیم بسیار برای من لذت بخش‌تر بود و دوست دارم دوباره این تجربه را تکرار کنیم. یا به جای این که بگویید تو هیچ وقت من را ارضا نمی‌کنی، بگویید زمان‌هایی که من را به بالاترین حس لذت می‌رسانی را بیشتر دوست دارم.
به طور کلی نباید منفی باشید. از تحقیر و سرزنش و مسخره کردن طرف مقابل به شدت بپرهیزید. احترام طرف مقابلتان را کاملا حفظ کنید.

پیشنهاد می شود که حتما مقاله از سکس شوهرم راضی نیستم را بخوانید.

2. رک و راست باشید

اگر شما خودتان از این امر آگاه نباشید که چه محرکی میل جنسی شما را افزایش می‌دهد، هرگز نمی‌توانید این موضوع را به شریک جنسی‌تان بفهمانید. اگر پیش از این بی هیچ مقدمه‌ای سراغ دخول می‌رفتید اما حالا علاقه دارید اول معاشقه انجام دهید، این را با همسرتان در میان بگذارید. حرف‌هایتان را صریح و روشن بگویید و چیزی را پنهان نکنید.

3. صحبت درباره رابطه جنسی با همسر | عجله نداشته باشید

اکثر زوج‌ها حتی زمانی که خود را برای حرف زدن قانع می‌کنند نیز دوست دارند زودتر مکالمه را تمام کرده و از موقعیت فرار کنند. این کار درست نیست، شما باید با آرامش بین نیم ساعت تا یک ساعت در این باره صحبت نمایید. از طرف دیگر انتظار نداشته باشید که با یک بار حرف زدن مشکل شما حل شود. باید دفعات متعددی در این باره با هم حرف بزنید.

4. صمیمیت را بین خودتان بیشتر کنید

شاید شما یک ازدواج سنتی داشتید و هنوز از هم خجالت می‌کشید. شاید هم در اواسط ازدواج خود هستید و به دلایل مختلفی از هم دور شده‌اید. در هر صورت باید رابطه عاطفی خود را بهبود داده و صمیمیت بین خود را افزایش دهید تا راحت‌تر بتوانید در این باره صحبت کنید. برای اطلاع از انواع روش های افزایش صمیمیت زناشویی کلیک کنید.

5. نیازها روانی همسرتان را درک کنید بعد حرف بزنید

شما هنگام صحبت درباره رابطه جنسی با همسر باید توجه داشته باشید که در عین صداقت نباید از کلماتی استفاده کنید که مردانگی یا زنانگی او را زیر سوال ببرد. این مورد در خصوص مردان بیشتر اهمیت دارد. چرا که آن ها در صورت سرخوردگی جنسی بیشتر دچار تنش می‌شوند. پس برای ابراز نیازهای خود به نیازهای روانی همسرتان هم توجه داشته باشید.

6. در صحبت درباره رابطه جنسی با همسر هرگز از خاطرات گذشته مثال نزنید

متاسفانه خیلی از آقایان یا خانم ها، برای بیان خواسته های جنسی خود، از رفتارهای همسر سابق خود مثال می‌زنند. این کار باعث دوری و بی اعتمادی همسرتان خواهد شد. اگر قصد حفظ ازدواج خود را دارید؛ هرگز از روابط پیشین خود تعریف نکنید. هیچ کس دوست ندارد مقایسه شود. مخصوصا در رابطه جنسی هر مرد و زنی می‌خواهد بهترین باشد. شما با انعکاس حس بهترین بودن به همسرتان قطعا کیفیت رابطه خود را افزایش می‌دهید. بنابراین هنگام صحبت درباره رابطه جنسی با همسر فقط حول محور رابطه خودتان صحبت کنید.

7. فقط حرف نزنید عمل کنید

هدف از صحبت درباره رابطه جنسی با همسر این است که شما دو نفر بتوانید لذت جنسی بیشتری به یکدیگر بدهید. پس خوب به حرف های یکدیگر توجه کنید. مواردی که موجب خشنودی همسرتان شده را در دفعات بعدی تکرار کنید. و در مورد رفتارهای جدید با او مشورت نمایید.

سخن آخر

صحبت درباره رابطه جنسی با همسر مساله ای است که نباید سخت باشد. اما بین خیلی از زن و شوهرها (هم از طرف خانم و هم آقا)، این مساله حل نشده است. یعنی توانایی صحبت درباره رابطه جنسی با همسر خود و جزئیات آن را ندارند. این موضوع باعث دوری آن ها از یکدیگر، عدم لذت جنسی، صمیمیت کمتر، زمینه ای برای روابط فرازناشویی و… می‌شود.

بنابراین هر زن و شوهری از همان اوایل ازدواج باید تلاش کنند تا احساس عاطفی میان شان آنقدر قوی شود که بتوانند راجع به تمامی نیازهای جنسی شان با همسر صحبت نمایند. در این مقاله نکاتی که حین صحبت درباره رابطه جنسی با همسر باید رعایت کنید را شرح دادیم. اما اگر در این خصوص دچار چالشی شده اید، حتما با شماره های درج شده جهت دریافت خدمات مشاوره جنسی تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه صحبت درباره رابطه جنسی با همسر می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

آیا رفتن پیش مشاور می‌تواند به بهبود رابطه جنسی کمک کند؟

متخصصین در زمینه مشاوره جنسی می‎‌توانند به شما کمک کنند تا در رابطه با موضوعات جنسی شفاف‌تر شوید. مشکلات و فانتزی‌های خود و همسرتان را بهتر تشخیص دهید و بتوانید راحت‌تر در این باره صحبت نمایید.

ممکن است صحبت درباره رابطه جنسی با همسر باعث ناراحتی و آسیب دیدن رابطه شود؟

اگر تمامی نکات گفته شده در این مورد را رعایت کنید و از روانشناس نیز کمک بگیرید، آسیبی به رابطه شما وارد نمی‌شود بلکه رابطه‌تان بهتر نیز خواهد شد. اگر ناراحتی هم در این باره صورت گیرد، موقتی است و جدی نخواهد بود.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره