ارتباط صحیح با همسر

ارتباط صحیح با همسر یکی از رازهای برقراری ازدواج است. این رابطه ابعاد مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن رابطه جنسی است، اما باید بدانید موضوع فقط به رختخواب ختم نمی‌شود،احساسات خارج از اتاق خواب‌تان به طور مستقیم بر کیفیت رابطه جنسی شما تاثیر می‌گذارند. هم خانم‌ها و هم آقایان باید راه‌های ارتباطی با همسرشان را پیدا کنند، در این میان موانعی همیشه وجود دارد که می‌توانید با کمی ذکاوت آن‌ها را تبدیل به فرصت کنید. آن وقت در هر فرصتی با نگاه کردن به همسرتان می‌توانید حس آرامش و لذت را به هم منتقل کنید.

ما با زوج درمان جهت تغییر روند زندگی‌تان به شما کمک خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره جنسی و زوجین کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : ماساژ جنسی 

عوامل تعیین کننده در ارتباط صحیح با همسر

برای شروع از خودتان شروع کنید. زمانی که زوجین زندگی‌شان را نثار یکدیگر کنند لذت بیشتری از آن می‌برند. باید بدون توجه به گذشته، زندگی جدیدی را آغاز کنید و ذهن‌تان را از افکار منفی خالی کنید. برای شاد بودن لازم نیست که تمام ویژگی‌های خوب را داشته باشند، بلکه کافی است به یک طرز فکر نو برسید.

برای این کار برخی نکات توجه کنید مثلا چگونگی شروع صحبت، لحن صدا، طرز نگاه کردن، گوش سپردن به همسر و… با رعایت این نکات می‌توانید در نظر همسرتان فردی جذاب و دوست داشتنی باشید. انسان‌ها تشنه محبت هستند و از ابراز محبت به یکدیگر لذت می‌برند، هرگز قدرت محبت را دست‌کم نگیرید و از هر فرصتی برای ابراز آن استفاده کنید. زوجین باید سخاوتمندانه به یکدیگر محبت بورزند تا راه ورود به قلب یکدیگر را باز کنند. بهتر است در محبت کردن پیش قدم شوید زیرا در سایه محبت هسمرتان اعتماد بنفس بیشتری پیدا می‌کند و با شما حس صمیمی‌تر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : آموزش سکس 

 

ارتباط صحیح با همسر با توجه به خصوصیات رفتاری وی

لازمه ایجاد یک رابطه صحیح شناخت خصوصیات رفتاری یکدیگر است تا متناسب با آن‌ها رفتار کنید. افراد معمولا یکی از روش‌‌های سمعی، بصری یا لمسی را ترجیح می‌دهند. در ادامه هر یک از این ویژگی‌ها به صورت جداگانه توضیح داده می‌شود.

افراد سمعی

افراد سمعی کسانی هستند که بیشتر درباره آنچه شنیده‌اند، صحبت می‌کنند. آن‌ها به کلام و لحن صدا بسیار توجه دارند و از نظر هیجانی آرام‌تر از سایرین هستند. آهسته صحبت می‌کنند و بیانشان شیوا و رسا است. اگر این ویژگی‌های رفتاری درهمسرتان بارز‌تر است باید توجه داشته باشید که در گفتگو با همسر خود گرم و صمیمی باشید و در لابه‌لای حرف‌هایتان از کلمات تحسین‌برانگیز و محبت آمیزتری استفاده کنید. جهت آموزش حرف‌هایی که باید در زمان صحبت درباره رابطه جنسی با همسر بزنید کلیک کنید.

افراد بصری

افرا بصری کسانی هستند که بیشتر درباره آنچه دیده‌اند صحبت می‌کنند، هیجانی‌تر هستند و حرکات دست و صورت منظورشان را می‌فهمانند. این افراد معمولاً سریع صحبت می‌کنند و به ظاهر طرف مقابلشان بسیار اهمیت می‌دهند و برایشان نوع  نگاه همسرشان مهم است. پس همسرشان هنگام روبرو شدن با آن‌ها باید پرشور و هیجان باشند. برای آشنایی با راه های عشق بازی با همسر کلیک کنید.

افراد لمسی

افراد لمسی کسانی هستند که هیجانات کمتری از خود نشان می‌دهند ولی احساساتشان عمیق‌تر از افراد دیگر است. این افراد ترجیح می‌دهند که هنگام صحبت در آغوش گرفته شوند وبا نوازش کردن، در آغوش کشیدن و بوسیدن بسیار راحت‌تر از هدیه و کلام می‌توانند محبت را به آن‌ها ابراز کنند. برای آشنایی با راه های به اوج لذت رساندن زنان کلیک کنید.

رازهای موفقیت در ایجاد ارتباط صحیح با همسر                  

برای داشتن روابط خوب و موفق زوجین باید تفاوت‌هایشان را با تمام وجود بپذیرند و برای یکدیگر ارزش و احترام قائل شوند و برای توجه نشان دادن به همسر‌شان به دنبال بهانه نباشند. تأیید کردن یکی از موثرترین شیوه‌ها برای جلب علاقه بین زوجین است؛ زیرا افراد در سراسر زندگیشان احتیاج دارند تا موفقیت‌هایشان مورد تایید دیگران قرار گیرد پس بهتر است زوجین به دنبال فرصتی باشند تا یکدیگر را تایید کنند. در ادامه مقاله به نکات کلیدی بیشتری برای داشتن ارتباط صحیح همسر می‌پردازیم:                                   

  • جذاب و دلنشین صحبت کنید.                                                                      
  • لحن صدایتان را تاثیرگذار کنید.                                                                   
  • در صحبت‌هایتان کلمات دلگرم کننده بکار ببرید                                                  
  • با چشمان مشتاق به همسرتان بنگرید.                                                            
  • مهارت نگاه کردن را در خود تقویت کنید.                                                        
  • گوش شنوایی برای همسرتان باشید.     
بیشتر بخوانید : رضایت زناشویی 

عوامل مخرب و موانع ارتباط صحیح با همسر             

توقع داشتن و انتظار داشتن بیش از حد از یکدیگر و ناسزاگویی ، خودخواهی، سرزنش کردن و انتقاد کردن از همدیگر رابطه بین زوجین را خراب می‌کند. زوجین باید از اشتباهات هم چشم پوشی کنند و یکدیگر را ببخشند و تلاش کنند تا امروزشان بهترین روزشان باشد و از آن بیشترین لذت را ببرند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو دیدن نمایید.

روش‌های فیزیکی برای ارتباط صحیح با همسر

از احساسات پنهان خود برای همسرتان صحبت کنید، اگر برای آنچه که پیش آمده ارتباط کلامی کافی نباشد از ارتباط فیزیکی استفاده کنید، با در آغوش کشیدن، بوسیدن نشان دهید که کنارش هستید و او را درک می‌کنید. گاهی اوقات برای برقراری ارتباط صحیح ساده‌ترین راه گوش دادن و آرام بودن است. حتی اگر نمی‌توانید برای او کاری انجام دهید او را ببوسید و در آغوش بگیرید، این کار باعث می‌شود که همسرتان احساس بهتری پیدا کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارتباط صحیح با همسر می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

 

سوالات متداول

چگونه ارتباط صحیح با همسر و شوهر برقرار کنیم؟

زن و شوهر باید به یکدیگر احترام بگذارند زیرا احترام باعث استحکام زندگی زناشویی می‌شود. با هم فکری کردن و در نظر گرفتن اولویت‌هایش توجه خود را به او نشان دهید. اگر در شیوه ارتباط صحیح با همسرتان به مشکل برخورده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در اولین گام به یک روانشناس متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

تحصین و ارتباط صحیح با همسر را چگونه پیش ببریم؟

رفتار شما مهم‌تر از گفتارتان است، اگر تحسین و احترامتان را  با طرز رفتار خود نشان دهید همسرتان بی‌قید و شرط عاشقتان می‌شود. فراموش نکنید که محبت و احترام به نیازها و احساسات طرفین می‌تواند عامل موثری برای سلامت رابطه زوجین باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره