ماساژ جنسی همسر

ماساژ جنسی یا اروتیک یکی از شیوه‌هایی است که می‌تواند برای بهبود هرچه بیشتر رابطه جنسی به شما کمک کند. با استفاده از تکنیک‌های مربوط به ماساژ جنسی مغز به ترشح بیشتر انتقال‌دهنده‌هایی نظیر اکسی توسین و سروتونین خواهد پرداخت. اهمیت این دو انتقال‌دهنده در بروز احساس لذت و آرامش به حدی است که برخی از متخصصین اکسی توسین را هورمون عشق می‌نامند. ماساژ جنسی علاوه بر اینکه می‌تواند شما و شریک جنسیتان را در یک شرایط مطلوب جسمی و جنسی قرار دهد تأثیر بسیاری نیز در بهبود مشکلات جنسی ازجمله سردمزاجی و زود‌انزالی خواهد داشت. به همین خاطر متخصصین روانشناسی جنسی معمولاً به زوجین پیشنهاد می‌کنند که اصول مربوط به این ماساژ را آموزش ببینند و به‌صورت منظم در روابط خود از آن استفاده کنند. همچنین می‌توانید از خدمات مشاوره جنسی از متخصصین برای بهبود رابطه تان استفاده کنید.

 

ماساژ جنسی

ماساژ جنسی یکی از انواع ماساژهای بدنی است که باعث بهبود وضعیت جسمی فرد و همین‌طور ترشح هورمون‌های مربوط به شادی و آرامش در مغز می‌شود. این شیوه از ماساژ علاوه بر اینکه فرد را به لحاظ جسمی در شرایط مطلوبی قرار می‌دهد باعث افزایش تمایل وی به برقراری رابطه جنسی شده و به‌عنوان بخشی از درمان برای اختلالاتی نظیر زودانزالی و یا سردمزاجی در خانم‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید انجام این ماساژ را به‌عنوان بخشی از پیش نوازی در رابطه جنسی خود قرار دهید و از این طریق تجربه جذابی را برای خود و شریک جنسیتان ایجاد نمایید. بهتر است در حین استفاده از این روش سعی کنید با استفاده از جملات عاشقانه و رفتارهای پرمحبت علاقه و توجه بیشتری را از همسرتان به سمت خود جذب نمایید. به خاطر داشته باشید ماساژ جنسی مانند هر فعالیت دیگری درزمینهٔ روابط جنسی، می‌بایست با رضایت طرفین و به صورتی اجرا شود که برای هر دو نفر لذت‌بخش باشد. به همین خاطر بهتر است هردوی شما این فعالیت را برای همسر خود انجام دهید و درعین‌حال به اینکه کدام بخش از این ماساژ برای همسرتان لذت‌بخش‌تر است نیز توجه داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با راه های بهبود رابطه جنسی کلیک کنید.

ماساژ جنسی برای زنان

برای ماساژ جنسی خانم‌ها می‌بایست خانم بر روی شکم دراز بکشد؛ بهتر است در ابتدا کمر و ستون فقرات را به‌آرامی و از بالا به پایین ماساژ دهید. سپس سینه‌ها را در دست بگیرید و با حرکات دورانی از داخل به خارج ماساژ دهید. یکی دیگر از حرکاتی که در ماساژ جنسی برای خانم‌ها می‌تواند مفید باشد این است که دستان خود را گرم کرده و سپس روی محل قرار گرفتن تخمدان‌ها بگذارید. گرمای دست شما باعث خواهد شد تا این قسمت از بدن خانم‌ها احساس آرامش مطلوبی را تجربه کرده و بدن زن برای برقراری روابط جنسی آماده شود.

توجه داشته باشید که یکی از اصلی‌ترین اهداف در ماساژ جنسی خانم‌ها ایجاد آرامش و کاهش استرس یا انقباضات عضلانی است. به همین خاطر تا جایی که می‌توانید سعی کنید این احساس را در آن‌ها القا کنید. از طرفی با توجه به اینکه خانم‌ها به نسبت آقایان دیرتر ازنظر جنسی تحریک شده و زمان طولانی‌تری را برای رسیدن به اوج لذت جنسی نیاز دارند، استفاده از ماساژ جنسی می‌تواند تأثیر بسیاری در کیفیت رابطه جنسی شما داشته باشد.

ماساژ جنسی برای آقایان

برای انجام ماساژ جنسی آقایان نیز لازم است که همسر شما به روی شکم بخوابد و خانم پشت کمر وی باشد. ابتدا سعی کنید قسمت بالایی کمر و شانه‌های همسرتان را به‌آرامی ماساژ دهید. سپس ستون فقرات و قسمت‌های دیگر کمر را از بالا به پایین به‌آرامی ماساژ دهید. برای ماساژ پاها بهتر است از قسمت بالای ران به سمت ساق پا و انگشتان ماساژ دهید. قسمت داخلی ران‌ها معمولاً در تحریک جنسی نقش بیشتری دارند و این موضوعی است که می‌بایست بیشتر به آن توجه داشته باشید. آلت تناسلی و بیضه‌ها از اصلی‌ترین قسمت‌های بدن هستند که باعث تحریک جنسی می‌شوند. به همین خاطر بهتر است در حین ماساژ جنسی خود به این اندام‌ها و تحریک آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بیشتر بخوانید : ارتباط صحیح با همسر

ماساژ جنسی | انواع تکنیک‌ها

برای انجام ماساژ جنسی می‌توانید از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید که هریک از آن‌ها شما را به هدف مشخصی نظیر کاهش تنیدگی عضلات و یا تحریک جنسی نزدیک می‌کند. بهتر است در طول این ماساژ از تمامی حرکاتی که بیان می‌کنیم استفاده نمایید. کمک گرفتن از مشاورین روانشناسی جنسی نیز می‌تواند به شما در انتخاب تکنیک‌های متناسب با شرایط شما و همسرتان کمک کند. به‌طورکلی این ماساژ دارای چند شیوه اصلی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. استفاده از حرکات دورانی

حرکات دورانی اصلی‌ترین تکنیکی هستند که باعث افزایش میل جنسی در همسر شما می‌شوند. این حرکات به معنای چرخاندن دورانی اندام‌های بدن با دست هستند که بیشتر برای برآمدگی‌هایی نظیر سینه‌ها یا باسن استفاده می‌شوند.

2. دایره‌های متوالی

حرکات دایره‌ای به این معنا هستند که فرد با دست خود دایره‌های کوچک و متوالی را بر روی پوست بدن طرف مقابل می‌کشد. این تکنیک که برای مناطق وسیع‌تری مانند کمر و سینه قابل‌استفاده است باعث افزایش جریان خون در این مناطق و کاهش خستگی و تنش عضلانی می‌شود.

3. تکنیک بادبزنی

حرکات بادبزنی برای قسمت شانه‌ها تا کمر مورداستفاده قرار می‌گیرند و به این معناست که با نوک‌پنجه‌ها و به‌صورت از بالا تا پایین این قسمت ماساژ داده می‌شود. این حرکت باعث کاهش خستگی و کوفتگی عضلات می‌شود.

4. حرکات تسکینی

حرکات تسکینی برای قسمت شکم و به‌صورت ایجاد دایره‌های بزرگ بر روی شکم فرد مورداستفاده قرار می‌گیرند. این کار باعث القا احساس آرامش و آرام شدن ریتم تنفس در فرد می‌شود و به همین خاطر به آن حرکات تسکینی می‌گویند.

5. حرکات لغزشی

حرکات لغزشی معمولاً باعث رفع انقباضات عضلانی شده و استفاده از آن‌ها به‌ویژه در کشاله ران تحریک جنسی را افزایش می‌دهد. این حرکات به‌صورت ایجاد لرزش و سپس ورز دادن انجام می‌شود و بهتر است برای قسمت‌هایی از بدن که دارای چربی بیشتری هستند مورداستفاده قرار بگیرد.

فواید استفاده از ماساژ جنسی

استفاده از این ماساژ مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت که در ادامه راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

1. بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی

ماساژ جنسی باعث کاهش استرس و تنش شده و شریک جنسی شما را مشتاق برقراری رابطه جنسی خواهد کرد. با توجه به تأثیری که استفاده از ماساژ در رهایی جسم و روان از استرس‌ها و مشکلات روزمره داشته و همین‌طور به دلیل خاصیت تحریک‌کنندگی جنسی آن، انجام این ماساژ می‌تواند باعث تجربه رابطه جنسی باکیفیتی میان شما و همسرتان باشد.

2. بهبود مشکلات جنسی

برخی از مشکلات جنسی نظیر سردمزاجی یا مشکلاتی که در زمان ارگاسم ایجاد می‌شود با کمک گرفتن از این ماساژ قابل‌بهبود خواهد بود. علاوه بر این ماساژ جنسی باعث کاهش استرس می‌شود و با توجه به تأثیری که استرس بر بروز مشکلات جنسی ازجمله ترس از دخول دارد این راهکار می‌تواند پیشنهاد مفیدی برای کاهش مشکلات جنسی باشد.

3. شناخت بیشتر بدن همسر

در طول ماساژ جنسی شما می‌توانید متوجه نکات مهمی در ارتباط با علایق و تمایلات جنسی همسر خود شوید. برای رسیدن به این هدف می‌بایست با دقت بیشتری به واکنش‌های همسرتان توجه داشته باشید. تحریک بیشتر وی به‌وسیله برخی از حرکات این پیام را به شما می‌رساند که برای داشتن ارتباطی بهتر می‌بایست به این مناطق یا شیوه تحریک گری توجه بیشتری داشته باشید. شناخت بدن همسر و علایق وی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند باعث بهبود کیفیت ارتباط جنسی شما و همسرتان باشد.

4. بالا رفتن سلامت جسمی و روحی

متخصصین معتقدند که به‌طورکلی ماساژها توانایی مطلوبی در افزایش سلامت جسم و روح دارند. برای مثال ماساژ می‌تواند باعث تسهیل گردش خون در بدن شده و از این طریق به افزایش انرژی و نشاط فرد کمک کند. همچنین کاهش انقباضات عضلانی و یا افزایش هورمون‌های شادی بخشی همچون سروتونین باعث بهبود وضعیت جسمی و روانی فرد خواهد شد.

5. افزایش علاقه و توجه میان زوجین

صرف‌نظر از تأثیری که ماساژ جنسی در عملکرد جنسی شما و همسرتان خواهد داشت، این رفتار به شریک عاطفی شما این پیغام را خواهد داد که شما به او، آرامش و لذت وی توجه دارید. دریافت این توجه از جانب شما می‌تواند تا حد زیادی باعث افزایش علاقه و محبت همسرتان به شما شده و از این طریق کیفیت رابطه عاطفی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه زناشویی می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره جنسی تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سؤالات متداول

آیا ماساژ جنسی نیاز به آموزش خاصی دارد؟

خیر؛ ماساژ جنسی اصول ساده‌ای دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رابطه مطلوبی را برای خود و همسرتان رقم بزنید. بااین‌حال درصورتی‌که رابطه جنسی شما با مشکل خاصی مواجه است می‌توانید با کمک گرفتن از متخصصین روانشناسی جنسی راهکارهایی را برای استفاده از ماساژ جنسی درزمینهٔ بهبود مشکل خود آموزش ببینید.

ماساژ جنسی چه مزایایی خواهد داشت؟

استفاده از این راهکار باعث بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی می‌شود و بروز مشکلات جنسی به‌ویژه آن‌هایی که با استرس و سایر مشکلات روانی ارتباط دارند را کاهش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره