بچه ام هر چی میبینه میخواد | 4 راهکار حل خواسته های افراطی کودک

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

بچه ام هر چی میبینه میخواد، خواسته های زیادی داره و اگر تهیه نکنم خیلی ناراحت می‌شه. به طور کلی این موضوع طبیعی است که کودکان چیزهای مختلفی از والدین خود دریافت کنند. کودکان به دلیل علاقه به کسب چیزهای جدید، تجربه های گوناگون و … نسبت به دریافت هر شی متفاوتی، علاقه نشان می‌دهند. بچه‌ها از طریق تجربه و بررسی محیط اطراف خود دوست دارند تا دنیا را کشف می‌کنند. آنها علاقه‌ مند به اکتشاف و آزمایش هستند و این امر به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانش‌ های جدیدی را یاد بگیرند.

از طرف دیگر، بچه‌ ها هنوز نمی‌توانند بین خوب و بد فرقی قائل شوند؛ به همین دلیل ممکن است هر چیزی که مشاهده می‌کنند را بخواهند. این یک فرآیند طبیعی در رشد و تکامل کودکان می‌باشد که با توجه و هدایت مناسب، می‌توان آنها را به شکل صحیح رشد داد. با کمک روانشناس موضوع “بچه ام هر چی میبینه میخواد” را می‌توانید حل کنید. برای دریافت مشاوره کودک کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بچه ام هر چی میبینه‌ میخواد می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

بچه ام هر چی میبینه میخواد ، طبیعیه؟

بچه ام هر چی میبینه میخواد چیگار کنم؟

بچه ام هر چی میبینه میخواد؛ آیا این امر طبیعی است؟ بله، این امر بسیار طبیعی است که بچه‌ ها در مرحله رشد و تکامل خود، هر چیزی که مشاهده می‌کنند را بخواهند. آنها از طریق تجربه و بررسی محیط اطراف خود دنیای جدیدی را کشف می‌کنند و این تمایل به اکتشاف و تجربه باعث می‌شود که به هر چیزی که مشاهده می‌کنند علاقه نشان دهند.

برای کمک به بچه‌ ها در تشخیص بین خوب، بد و هدایت آنها، می‌توانید با آنها صحبت کنید. بهتر است که توضیحات لازم را ارائه دهید و به آنها نشان دهید که چگونه تصمیم‌ صحیح بگیرند. همچنین، ارائه مثال‌ های مناسب، ارزشمند، اعمال ساختار و مرزهای مناسب برای آنها نیز می‌تواند به آموزش کودک کمک کند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید

دلیل اینکه فرزندم همه چیز می‌خواهد، چیست؟

بچه ام هر چی میبینه میخواد، این رفتارش چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟ برای کنترل این رفتار، باید ابتدا از دلایل آن مطلع شوید. والدین به دلیل مشغله های زیاد گاه جلوی چشم ترین موضوعات را هم نادیده می‌گیرند. پس به مواردی که در ادامه آورده ایم دقیق تر بنگرید.

بیشتر بخوانید : آموزش پدر و مادر

➰ نیاز به یادگیری | بچه ام هر چی میبینه میخواد

دلیل اینکه بچه ام هر چی میبینه میخواد چیست؟ کودکان نیازمند یادگیری هستند. این یادگیری نیز از همان بدو تولد وجود دارد. در واقع نیاز به یادگیری غریزی است و در همه افراد وجود دارد.

➰ عوامل محیطی

عوامل محیطی دلیل دیگری به وجود آمدن این سوال که بچه ام هر چی میبینه ‌میخواد؛ می‌باشد. کودکان با مشاهده یاد می‌گیرند که چطور باید رفتار کنند. پس اگر پدر، مادر، خواهر یا برادر خیلی فوری به خواسته های خود می‌رسند، نمود این رفتار در کودکان کوچک تر قابل پیش بینی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نیازهای اولیه و اساسی کودکان کلیک کنید.

➰ کسب تجربه | بچه ام هر چی میبینه میخواد

بچه ام هر چی میبینه میخواد، دلیل این رفتار چیست؟ کودکان علاقه دارند تا تجربه های جدید کسب کنند. هر چیزی که خوششان می‌آید امتحان کنند. بنابراین همین امر باعث می‌شود که کودک نسبت به چیزهای جدید به خصوص اسباب بازی های رنگارنگ علاقه نشان دهد.

➰ کنجکاوی

کنجکاوی پاسخی دیگر به سوال بچه ام هر چی میبینه میخواد؛ می‌باشد. همه افراد فارق از سن و سال هر شی جدیدی برایشان جذابیت دارد. همه ما انسان ها دوست داریم تا برای رفع کنجکاوی خود بگردیم، بپرسیم، لمس کنیم و…. اما کودکان به دلیل تجربه های کمتر، نسبت به اشیای بیشتری کنجکاوی نشان می‌دهند. همچنین کودکان توانایی کافی برای مهار تکانه های درونی شان را ندارد. برای مثال وقتی گرسنه اند نمی توانند پاسخ به آن را تعویق بیاندازند، ویا وقتی ناراحت اند بدون توجه به موقعیتی که قرار دارند گریه می‌کنند. در حالی که یک فرد بزرگسال می‌تواند پاسخ به نیازهایش را به تعویق بیاندازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خواسته های نامطلوب کودک کلیک کنید.

چیکار کنم که فرزندم هر چیزی می‌بیند؛ نخواهد؟

چیکار کنم که فرزندم هر چیزی می‌بیند؛ نخواهد؟

بچه ام هر چی میبینه میخواد و این موضوع باعث آزار من شده است؛ چیکار کنم تا رفع شود؟ برای اینکه فرزند خود را از بابت رفع نیازها ارضا کنید؛ نباید هر چیزی برای او تهیه کنید. با روش هایی می‌توانید به فرزندانتان برای کاهش این رفتار کمک کنید. در ادامه 4 روش را شرح داده‌ایم اگر کافی نبود حتما از متخصصان کودک کمک بگیرید.

📌 با کودک خود صحبت کنید

برای کنترل و رفع موضوع بچه ام هر چی میبینه میخواد، در قدم اول باید با او صحبت کنید. اگر کودک شما به خوبی متوجه صحبت هایتان می‌شود؛ به او بگویید که این رفتار اشتباه است. دلیل خواسته او را جویا شوید. در واقع باید از فرزند خود بپرسید که چه توضیح و دلیلی برای بروز این رفتار وجود دارد.

حتما درباره روش های تربیت کودک نیز بخوانید.

📌 بعد از صحبت دلیل او را بررسی کنید

بعد از اینکه با کودک خود در رابطه با دلیل موضوع بچه ام هر چی میبینه ‌میخواد صحبت کردید؛ زمان آن رسیده که دلیل او را بررسی کنید. منظور از بررسی دلیل این است که آیا چیزی که فرزندتان می‌خواهد ضروری است یا غیر ضروری! اگر خواسته او ضروری بود، رفع کنید. اما اگر خواسته فرزند شما غیر ضروری بود باید به طور کامل به او توضیح دهید که نیازی به تهیه این وسیله نیست و تو فلان وسیله داری که همین کارایی را دارد.

حتما درباره نحوه برخورد با فرزند پرتوقع بخوانید.

📌 صبر را به فرزندتان آموزش دهید

بچه ام هر چی میبینه میخواد، چیکار کنم؟ اگر تربیت فرزند برای شما مهم است باید صبوری کردن را به او آموزش دهید. همه افراد باید راجع به صبر آموزش ببینند تا بتوانند زندگی آرامی داشته باشند. در این زمینه بهتر است که اگر کودک چیزی می‌خواهد؛ قول چند روز و ماه دیگر را به او بدهید. اما در زمان موعد بد قولی نکنید و حتما وسیله را تهیه کنید. در این شرایط هم صبر را به کودک آموزش داده اید و هم کودک به شما اطمینان خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش صبر به کودکان کلیک کنید.

📌 بچه ام هر چی میبینه میخواد | از روانشناس کمک بگیرید

برای رفع مشکل بچه ام هر چی میبینه میخواد، بهتر است از روانشناس کمک بگیرید. کمک از روانشناس شما را راهنمایی می‌کند تا دلیل رفتار فرزند خود را بررسی کنید. سپس به دنبال راهکار مناسب باشید. روانشناس سبک مناسب فرزند پروری را به شما آموزش می‌دهد تا فرزندی سالم پرورش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفتار صحیح با کودک کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که گفته شد؛ در این مقاله راجع به بچه ام هر چی میبینه میخواد صحبت کرده ایم. دلیل اغلب رفتار های کودکان، جلب توجه والدین است. شما به عنوان والد باید از این موضوع مطلع باشید که بهترین سبک فرزندپروری را استفاده می‌کنید تا فرزندتان دچار خلا نشود. پیشنهاد می‌کنیم که حتما از روانشناس کمک بگیرید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بچه ام هر چی میبینه‌میخواد می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره