مشاوره کودک تلفنی ، آنلاین و حضوری

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

مشاوره کودک تلفنی به والدین کمک می کند تا بتوانند در رویارویی با مسائل مختلف فرزندانشان بهترین تصمیم را بگیرند. کودکی دوران شکل گیری شخصیت انسان است. آگاهی والدین از روش های صحیح تربیت و آموزش کودک در شکل گیری شخصیت، رفتار کودکشان تاثیر بسزایی دارد.

والدین در این دوران علاوه بر رفع نیاز های شرایط رفاهی مناسب، مالی و … ؛ وظیفه تربیت صحیح، تنبیه، تشویق و پرورش استعداد های کودک را برعهده دارند. از آنجایی که روانشناسی کودک امری پیچیده و حساس است؛ دریافت مشاوره در این زمینه ضرورت دارد. مشاوره کودک نی نی مایند افتخار دارد که در طی این سالیان فعالیت خود توانسته به دو شیوه مشاوره حضوری و تلفنی خدمت رسان هموطنان عزیز باشد. 

برای دریافت مشاوره کودک می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی یا حضوری از طریق شماره 02191002360 و از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره های 9099070354 با برترین متخصصان کلینیک تخصصی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

مشاوره کودک | ضرورت مشاوره با مشاور کودک

کودکان آسیب پذیر ترین قشر هر جامعه ای هستند. در این دوران کوچکترین اتفاقات تاثیر بسیار زیادی را بر روی شخصیت کودکان در آینده و بخصوص بر روی ضمیر ناخودآگاه آن ها خواهد داشت. از آنجایی که کودکان بیشتر زمان خود را با والدینشان می گذرانند.

طبیعی است که پدر و مادر بیشتر تاثیر رو بر روی کودک و آینده وی داشته باشد. از همین رو دریافت مشاوره کودک تلفنی و حضوری برای والدین لازم است. کودکان توانایی بیان و انتقال افکار و مشکلات درونی خود را به راحتی ندارند و باید مسائل آنها با روش های ویژه مورد بررسی قرار بگیرید. 

برای آشنایی با علائم کودکان استثنایی کلیک کنید.

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره تلفنی کودک

با توجه به در دسترس نبودن مراکز معتبر در همه جای کشور و تراکم بیش از حد آن‌ها در مناطقی نظیر پایتخت یا شهرهای بزرگ، بسیاری از افراد امکان مراجعه حضوری به این مراکز را ندارند. علاوه بر این مسائلی نظیر شیوع ویروس کرونا باعث شده است که افراد تمایل کمتری به دریافت مشاوره حضوری داشته باشند و خدمات مشاوره تلفنی یا آنلاین کودک را ترجیح دهند.

با توجه به اینکه مشکلات مرتبط با کودکان و نوجوانان یکی از مسائل عمده در مشاوره روانشناسی است؛ امروزه بسیاری از مراکز مشاوره اقدام به ارائه خدمات تلفنی در این زمینه کرده‌اند که این امر کار را برای بسیاری از والدین آسان کرده است.

برای آشنایی با نشانه های کودک سالم کلیک کنید.

مشاوره کودک تلفنی ، آنلاین و حضوری در چه زمینه هایی انجام می شود

در جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری معمولا موضوعات و مسائل متفاوتی در مورد کودکان مطرح می شود. که در برخی موارد ریشه اصیلی مشکل از نظر پدر و مادر پنهان است و نیاز به ریشه یابی توسط متخصص کودک دارد. ولی به طور کلی از جمله پر تکرار ترین مسائل در جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • اصرار کودک بر خواسته اش
 • بیش فعالی کودک
 • پرخاشگری کودک
 • مسائل و سوالات جنسی کودکان
 • دروغ گویی
 • زورگویی کودک در محیط خانه یا مدرسه
 • ترس و فوبیا در کودکان
 • گریه و لجبازی کودک
 • عدم تمرکز کودک
 • مشکلات خواب کودک
 • استرس و اضطراب در کودکان
 • مشکلات ارتباطی کودک با سایرین
 • استعدادیابی کودک
 • پرورش و رشد صحیح کودک
 • و سایر موارد 

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

سوالات متداول مشاوره کودک 

از جمله سوالات متداول در جلسات مشاوره کودک می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • علت پرخاشگری و بی قراری در کودکان چیست ؟
 • با دروغ گویی کودکان چگونه برخورد کنم ؟
 • پاسخ صحیح به سوالات جنسی کودکان چیست ؟
 • چگونه برای فرزندم الگوی مناسبی باشم ؟
 • چگونه در مقابل اصرار و گریه کودک رفتار کنم ؟ 
 • آیا شیطنت های زیاد فرزندم نشانه بیش فعالی اوست ؟
 • نحوه برخورد صحیح با رفتار نامناسب کودک چیست ؟
 • چگونه فرزند خود نسبت به رفتن به مهدکودک علاقه مند کنم ؟
 • طلاق والدین چه تاثیری بر کودک دارد ؟
 • چگونه فرزندم را استعدادیابی کنم ؟
 • شیوه تربیتی متفاوت ( پدر و مادر، مادربزرگ و پدربزرگ، مربیان مهد کودک، معلمان مدرسه و … ) و عدم هماهنگی بین آنها چه تاثیر بر روی کودک دارد ؟
 • چگونه اعتماد به نفس کودکم را بالا ببرم
 • نحوه برخورد صحیح با لجبازی کودک چیست ؟

برای آشنایی با نحوه پاسخ گویی به سوالات مختلف کودک، روی تربیت جنسی کودک کلیک کنید.

بعضی ازموضوعاتی که یک مشاور کودک می تواند کمک کند

اوتیسم کودک

اوتیسم کودک معمولا توسط والدین توسط مشاهده نشانه هایی در رفتار کودک تشخیص داده می شود. این کودکان در انجام کارهای عادی مانند دیگر همسن و سالان خود عمل نمی کنند و رفتار های متفاوتی دارند.

با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند. تمایلی به بازی با هم سنانشان ندارند و اغلب اوقات به طور مداوم یک کلمه را تکرار می کنند. مشاوره کودک تلفنی و حضوری به والدین این کودکان کمک می کند تا بتوانند مهارت های رفتاری و کلامی لازم را به این کودکان آموزش بدهند و  کمک فراوانی در درمان این کودکان می کنند.  

برای آشنایی با انچه که باید در آموزش به کودکان در نظر بگیرید، کلیک کنید.

بیش فعالی کودک

بیش فعالی کودک نوعی اختلال روانی است که موجب رفتار های خاصی در کودک می شود. این کودکان معمولا پر جنب و جوش هستند و نشانه ای از آرامش در آنها دیده نمی شود.

نکته مهم در تشخیص بیش فعال کودک عدم تمرکز در این کودکان است. مشاوره کودک تلفنی و حضوری ذهن نو به شما در درمان این بیماری کمک می کند.

برای آشنایی با انواع اختلالات روانی کودکان کلیک کنید.

سوالات جنسی کودکان

اغلب والدین در زمان مواجه شدن با سوالات جنسی کودکان شان شکه می شوند و نمی دانند باید چه رفتار و واکنشی نسبت به این سوالات داشته باشند. عدم پاسخ گویی صحیح به این سوالات کودک سبب می شود تا کودک از راه های اشتباهی جواب خود را بیابد.

در چنین شرایط مشاوره کودک تلفنی و حضوری به شما کمک می کند تا بتوانید یک رفتار اصول و صحیح نسبت به سوالات و مسائل جنسی کودک تان داشته باشید. 

کمرویی و خجالت کودک

کمرویی و خجالت کودک موجب انزوا و تنهایی در کودک می شود و زمینه ساز شخصیت منزوی فرد در بزرگسالی است. این مسئله باید توسط والدین جدی گرفته شود. مشاوره تلفنی کودک به والدین کمک می کند تا با تشخیص علت کمرویی کودک، آن را درمان نمایند.

پرخاشگری کودک

پرخاشگری کودک می تواند دلایل متخلفی داشته باشد. اختلالات روانی، محیط، رفتار والدین و حتی بیش فعالی از جلمه علت های پرخاشگری کودک می باشد. نحوه برخورد صحیح و اصولی با کودکان پرخاشگر از مشاوره کودک تلفنی و حضوری ذهن نو میسر است. 

شب ادراری کودک

شب ادراری کودک یکی از مشکلات شایع در کودکان است. برای درمان این مشکل کودکان ابتدا باید به پزشک مراجعه کنید تا لحاظ جسمی وضعیت کودک را مورد بررسی قرار دهد. مشاوره کودک تلفنی و حضوری به شما کمک می کند تا بتوانید شب ادراری کودک را درمان کنید. 

استعدادیابی کودک

استعدادیابی کودکان یکی از دغدغه‌هایی است که با گسترش دانش پدر و مادران بیشتری را به خود جلب کرده است. پدر و مادرها به دنبال این هستند که توانمندی‌های خاص فرزند خود را کشف کرده و از این طریق بتوانند او را در مسیر درستی هدایت کنند. استعدادیابی به موقع و با روش‌های درست کمک می‌کند تا شانس بیشتری برای موفقیت تحصیلی و شغلی داشته باشند.

روانشناسان بالینی از جمله متخصصینی هستند که با استفاده از تست‌های هوش کودک می‌توانند در این زمینه کمک کنند. کلینیک تخصصی کودک نی نی مایند با تجربه چندین ساله در زمینه استعدادیابی، با روش‌های مختلف شما پدر و مادرهای عزیز را در این زمینه راهنمایی می‌کند.

برای دریافت خدمات استعدادیابی کودکان کلیک کنید.

متخصصین حرفه‌ای در زمینه مشاوره کودک تلفنی ، آنلاین و حضوری

برای اینکه از خدمات مشاوره کودک تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید مهم‌ترین قدم این است که بتوانید متخصصین حرفه‌ای در این زمینه را بشناسید و از افراد درستی کمک بگیرید. روانشناسان تحصیل کرده در گرایش بالینی کودک و روانشناسان کودکان استثنایی از جمله کارشناسانی هستند که به‌طور اختصاصی در حوزه کودک و نوجوان آموزش دیده‌اند و می‌توانند به شما در حل مشکلات کودک و کشف توانمندی‌های او کمک کنند.

علاوه بر این روانشناسان بالینی که در دوره‌های تخصصی کودک آموزش‌های ویژه دیده‌اند نیز می‌توانند به شما در زمینه‌های مذکور یاری برسانند. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که قبل از مراجعه به روانشناس در مورد مدرک تحصیلی، سوابق آموزشی و کاری او اطلاعات لازم را به دست بیاورید. مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو با گرد هم آوری برترین متخصصان روانشناسی به شما خدمات روانشناسی در زمینه کودک و نوجوان ارائه می‌دهد، این خدمات در قالب تلفنی، حضوری، انلاین و همایش ارائه می‌گردد.

چه زمانی باید از مشاوره کودک تلفنی و حضوری کمک بگیریم؟

همان طور که گفته شد مشاوره کودک تلفنی و حضوری پیرامون موضوعات مختلفی می‌تواند به شما کمک کند. از همین رو در صورت مواجهه با هریک از موقعیت‌های زیر بهتر است از یک متخصص حرفه‌ای در زمینه کودک مشورت بگیرید.

– درگیری کودک با اضطراب‌ها و ترس های کودکی نظیر اضطراب جدایی، فوبیا یا ترس مفرط از تاریکی، غریبه‌ها و …

 • درگیری کودک با اختلالات یادگیری و مشکلات مرتبط با مدرسه
 • دچار بودن فرزند به اختلالات رفتاری و مشکلاتی نظیر اختلال بیش فعالی-نقص توجه
 • درگیری با نوجوان در مسیر هویت‌یابی و بروز تنش‌های والد فرزندی
 • مواجه شدن کودک با آسیب‌ها و سوءاستفاده‌های جسمی و جنسی
 • تمایل به افزایش و پرورش مهارت‌های زندگی در کودک یا نوجوان
 • تمایل به کشف استعدادهای کودک

حتما درباره روش های جدید تربیت کودک بخوانید.

انواع جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری

جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری می‌تواند به تنهایی با کودک، با والدین یا با حضور هم زمان والد و فرزند برگزار شود. معمولاً برای کودکانی که سن کمتری دارند درمانگر از روش‌هایی نظیر بازی درمانی برای کشف و بهبود مشکلات استفاده می‌کند چراکه بازی ابزار خوبی است تا بچه‌های کوچک‌تر بتوانند احساسات خود را ابراز کرده و ترس‌ها و نگرانی‌هایشان را با درمانگر در میان بگذارند. در روش‌هایی نظیر خانواده درمانی درمانگر تلاش می‌کند تا هم زمان اعضای خانواده را در جلسه مشاوره حاضر نماید و تعاملات آن‌ها را با کودک مشاهده کند. این کار کمک می‌کند تا الگوهای رفتاری غلط شناسایی شده و روش‌های تربیتی مناسب در طول روند مشاوره تمرین شوند.

شما در هر جایی که هستید می توانید از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو بهرمند شوید.

طول مدت جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری استاندارد

طول مدت جلسات مشاوره کودک تلفنی و حضوری مسئله‌ای از پیش تعیین شده نیستند بلکه متناسب با موضوعی که به خاطر آن مراجعه می‌کنید می‌توانند متفاوت باشند. برای مثال برای آموزش مهارت‌های زندگی به کودک ممکن است تنها 6 جلسه درمانی کافی باشد اما برای درمان اختلالاتی نظیر نقص توجه-بیش فعالی یا اختلالات یادگیر، تعداد جلسات بیشتری نیاز است. طول مدت هر جلسه نیز می‌تواند از 45 تا 90 دقیقه متغیر باشد.

پیشنهاد می شود که حتما مقاله آموزش پدر و مادر را بخوانید.

علائم هشدار دهنده در مورد مشکلات کودک

کودکان همانند بزرگ‌سالان نمی‌توانند در مورد احساسات خود صحبت کنند و نگرانی‌هایشان را با دیگران در میان بگذارند. آن‌ها اغلب مشکلات خود را در قالب علائم دیگری نشان می‌دهند که شناخت آن‌ها به شما کمک می‌کند در مورد وضعیت روحی روانی فرزند خود آگاهی بیشتری داشته باشید و بتوانید به‌موقع از یک متخصص و مشاور کودک برای حل مشکلات او کمک بگیرید. از جمله این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وجود ترس‌های بسیار مفرط و غیرمنطقی از موضوعات مختلف
 • اشکال در کنترل خشم و بروز پرخاشگری مفرط
 • ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران و تمایل به انزوا
 • از بین رفتن ناگهانی اشتهای کودک که نیاز کودک به مشاوره را دوچندان می‌کند
 • کاهش نمرات تحصیلی و بروز مشکلاتی در مدرسه
 • درگیری در فعالیت‌های پرخطر و آسیب رسان (این مسئله به خصوص در دوران نوجوانی اهمیت بسزایی پیدا می‌کند)

مزایا و محدودیت‌های مشاوره کودک تلفنی

از جمله محدودیت‌های مشاوره تلفنی کودک این است که در مورد بچه‌های کوچک‌تر که هنوز به توانایی کلامی بالایی دست نیافته‌اند و امکان برگزاری جلسات فردی وجود ندارد ممکن نیست. همچنین استفاده از روش‌هایی نظیر بازی درمانی به کمک درمانگر نیز از طریق تلفن امکان پذیر نمی‌باشد. در عین حال این محدودیت تنها مربوط به کودکان خردسال است و سایر کودکان بزرگ‌تر، نوجوانان و والدین آن‌ها همگی می‌توانند با استفاده از جلسات مشاوره تلفنی از مزایای آن بهره مند شوند.

از جمله مزیت‌های این روش این است که افراد از هرجای کشور می‌توانند با بهترین متخصصان تماس گرفته و در مورد مشکلات خود و فرزندشان از آن‌ها مشورت بگیرند. علاوه بر این ممکن است فرزندان در سنین نوجوانی نسبت به مراجعه نزد روانشناس مقاومت داشته باشند و تمایلی به جلسات مشاوره حضوری نشان ندهند. مشاوره تلفنی به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند راحت‌تر با این مسئله کنار بیایند و آزادانه تر مسائل و مشکلات خود را با درمانگر در میان بگذارند.

ملاک‌های مهم برای کمک گرفتن از مشاوره تلفنی کودک

دوران کودکی و نوجوانی دوران بسیار مهمی از زندگی است در نتیجه شما نباید از افراد غیر متخصص برای حل مشکلات یا ارتقای توانمندی‌های فرزندتان کمک بگیرید. این کار ممکن است علاوه بر نداشتن فایده؛ آسیب‌هایی را نیز در پی داشته باشد. در نتیجه قبل از هرچیز ملاک‌های درستی را در ذهن خود تصویر نمایید و به کمک آن‌ها از افراد کارآمد و متخصص کمک بگیرید.

برای اینکه از انتخاب خود مطمئن شوید پیش از هر چیز لازم است با مراکز مشاوره‌ای تماس بگیرید که رسماً از سازمان نظام روانشناسی یا سازمان بهزیستی مجوز رسمی برای فعالیت دارند. همچنین متخصصینی که در زمینه کودک مشاوره می‌دهند باید از حداقل مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های روانشناسی بالینی، روانشناسی بالینی کودک و یا روانشناسی کودکان استثنایی برخوردار باشند. البته شما در مورد مسائلی نظیر برنامه ریزی تحصیلی می‌توانید از افراد تحصیل کرده در گرایش مشاوره نیز کمک بگیرید. علاوه بر مسائل ذکر شده بهتر است سوابق آموزشی و تجربی مشاوران را نیز بررسی نمایید تا بتوانید به بهترین گزینه دست یابید. 

برای دریافت مشاوره کودک می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی یا حضوری از طریق شماره 02191002360 و از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره های 9099070354 با برترین متخصصان کلینیک تخصصی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

سؤالات متداول

پسر 9 ساله من اصلاً تمرکز حواس ندارد و نمرات تحصیلیش خیلی پایین است. نمی‌دونم چطور باید تمرکزش رو بالا ببرم؟

ناتوانی در تمرکز می‌تواند ریشه در مشکلات گوناگونی داشته باشد که از جمله این مشکلات می‌توان به اختلال نقص توجه، دچار بودن به افسردگی و اضطراب اشاره کرد. برای کمک به فرزندتان لازم است که به یک روانشناس کودک مراجعه کرده تا او ابتدا یک ارزیابی بالینی دقیق از فرزندتان به عمل بیاورد و ریشه مشکلات را تشخیص دهد. تا زمانی که تشخیص دقیقی صورت نگیرد راهکارهای بهبود حواس‌پرتی نمی‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫9 دیدگاه ها

 1. بچه شش ماهم هی خودشو میماله به بالش یعنی داره خودارضایی میکنع؟؟؟ خیلیییی نگرانننم ترخدا کمکم کنید

  1. سلام برخی در طی رشد کودک با اندام های مختلف بدن خود آشنا شده و نسبت به آن ها حساسیت بیشتری نشان می دهد ، این رفتار کودک شما به معنای انجام خود ارضایی برای رفع نیاز جنسی نیست و بلکه کودک شما به مانند سایر هم سن هایش رفتارهای مختلفی برای آشنایی با دنیای اطرافش انجام میده. با این حال در سنین بالاتر یعنی 4 سالگی و بیشتر خودارضایی در کودکان دیده شده که لازمه با انجام روش تربیتی مناسب و آموزش پدر و مادر از بروز آن پیشگیری کرد. حتما در جلسات مشاوره کودک شرکت کرده و آموزش های لازم را دریافت کنید

 2. سلام وقتتون بخیر. دخترم دوسال و 5 ماه داره. دو هفته ای میشه ک رفتارش تغییر کرده (مصادف با پوشک گرفتن) مال من همس میگ. وسایلش به دوستاس نمیده و از همه بدتر بی دلیل بچه ها رو کتک میزنه یا موهاشونو میکشه حتی بچه هایی ک نمیشناسه ولی بدون دلیل از کنارش رد میشن عکس الهمل نشون میده. کتاب و قصه براش گغتم کار بدیه کمتر شده و بازم هست یا با دوستش ک بازی میکنه اگ بچه ای بیاد نزدیک سزیع داد میزنه نیا نیا حتی پدرش هم میگ نیا اتاقم مال منهو….
  باید چ رفتاری داشته باشم؟؟ فعلا از بودن در دوستاس و… منع کنم و نرم تا رفع بشه یا بیشتر تعامل با بچه ها داشته باشه؟؟ اخه همش باید دنبالش باشم و خجالت زده و تذکر بدم تو مهربونی. بچه ها مهربونن بازم ی یهو کارشو میکنه (در ضمن اصلا در خونه ن زدمش و حتی تهدید ب زدن هم نکردیم)
  ممنون

  1. سلام و درود کودک از یک تا سه سالگی یاد میگیره که روی توالت رفتنش کنترل داشته باشه. همزمان اون درحال درک کردن حس مالکیت و کنترل نیازهای بدنش هم هست.
   برای اینکه به طور موفق ازاین دوره عبور کنه باید انعطاف و بخشندگی و نظم رو هم یاد بگیره. آموزش اون فقط نباید به صورت کلامی باشه بلکه باید در بازی ها و رفتارهایتان هم این موارد رو بهش یاد بدید. برای مثال در عروسک بازی و یا نمایش به طور غیر مستقیم می تونید گذشت و بخشش رو بهش یاد بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره