اعتیاد برادر | 6 روش برخورد با اعتیاد برادر

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

اعتیاد برادر یکی از مشکلات بزرگ در خانواده ها می‌باشد. امروزه به قدری اعتیاد به مواد مخدر زیاد شده است که کم کم در هر خانواده بزرگی یک نفر به آن مبتلا است. هم چنین مقابله با اعتیاد برادر کار ساده ای نیست. با اعتیاد یکی از عزیزان تمام افراد خانواده درگیر می‌شوند و حال همه اعضای خانه بد می‌شود. روابط بین اعضای خانواده بهم می‌ریزد و تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. یکی از سخت ترین موضوعات مواجهه، اعتیاد برادر است. کسی که مانند تکیه گاه شما بوده است و بسیار مقدس شمرده می‌شده.

اعتیاد برادر پیامدهایی را به همراه دارد که اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. کانون خانواده بهم می‌ریزد و با روش های مختلفی این درد احساس می‌شود. حتی به مرور زمان احساس تنفر در خواهر و برادران فرد معتاد ایجاد می‌شود که بسیار دردناک است. در این شرایط باید حمایت گر برادر باشید و به شیوه مناسبی با او برخورد کنید. برای اطلاع از روش برخورد با فرد معتاد از روانشناس راهنمایی بگیرید. جهت دریافت مشاوره اعتیاد کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد برادر می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

اعتیاد برادر چگونه است؟

اعتیاد برادر چگونه است؟

برخورد با اعتیاد برادر بسیار دشوار است. زمانی که یکی از اعضای خانواده با مشکلی مانند اعتیاد روبرو باشند؛ تمامی خانه و خانواده تحت تاثیر قرار می‌گیرند. درگیری های ذهنی، تنش در خانواده، نگرانی برای آینده برادر و … همگی نشات گرفته از اعتیاد عزیزی مانند برادر است. افراد معتاد از همه افراد دور می‌شوند و ترجیح می‌دهند که در تنهایی خود باشند. بیشتر از اینکه به اعضای خانواده اهمیت دهند، به مواد مخدر وابسته هستند.

به همین دلیل کمک به ترک این افراد دشوار است. زمانی که یکی از اعضای خانواده به مواد مخدر وابستگی داشته باشد، تنش و نا امیدی بین اعضای خانواده بیشتر می‌شود. (برای آشنایی با نقش خانواده در ترک اعتیاد کلیک کنید).

اعتیاد برادر پیامدهای چندگانه ایجاد می‌کند و تمامی اعضای خانواده را به خود درگیر می‌کند. خواهر و برادر ها روش های مختلفی از درد را احساس می‌کنند. اینکه دوست دوران بچگی آنها به چنین مریضی و دردی مبتلا باشد؛ روان آن ها را درگیر می‌کند. این موضوع بسیار دردناک است و برای کمک به اعتیاد برادر باید از روانشناس کمک بگیرید. در این مقاله تمامی ابعاد اعتیاد برادر را بررسی کرده ایم. جهت کسب اطلاع بیشتر تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

نحوه رفتار با اعتیاد برادر

نحوه رفتار با اعتیاد برادر

همانطور که گفته شد، اعتیاد برادر سختی های زیادی را به همراه دارد. این سختی ها به مرور زمان روان شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث درگیری های شدید می‌شود. در این بخش مقاله راجع به نحوه برخورد و رفتار با اعتیاد برادر را توضیح داده ایم.

? برادر معتاد خود را درک کنید

یکی از روش های برخورد با اعتیاد برادر که از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار است، درک برادر است. اعتیاد را مانند مریضی بدانید و با برادر خود شکل یک بیمار برخورد کنید. اینکه احساس کنید برادرتان شما را ترک کرده است و به مواد مخدر بیشتر اهمیت می‌دهد؛ طبیعی است. اما باید بدانید که مصرف مواد مخدر کارکرد های ذهنی را مختل می‌کند و باعث بروز چنین رفتارهایی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ترک اعتیاد کلیک کنید.

? اعتماد خود را جلب کنید | اعتیاد برادر

در برخورد با اعتیاد برادر باید به دنبال جلب اعتماد باشید. اعتماد شما به مرور زمان با اعتیاد برادر از بین می‌رود. از شما فاصله می‌گیرد و به مواد مخدر وابسته می‌شود. به حرف های شما گوش نمی‌دهد و رفتارهای نامناسبی انجام می‌دهد. به همین دلیل برای اینکه به برادر معتاد خود کمک کنید، بهتر است که به دنبال جلب اعتماد باشید.

? تنش و ناامیدی را رفع کنید

تنش و ناامیدی در خانواده به دلیل اعتیاد برادر ایجاد می‌شود. به همین دلیل باید برای کمک به آرامش خانه و خانواده از تنش ها دوری کنید. اعتیاد برادر همیشه کانون خانواده را برهم می‌زند. خانواده ناامید می‌شود و همیشه درگیر اعتیاد یک عزیز هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعتیاد چیست کلیک کنید.

? رفتار و برخورد آرام داشته باشید

افرادی که با اعتیاد برادر درگیر هستند؛ آرامش در خانه را تجربه نمی‌کنند. آنها به مرور زمان رفتارهای پر تنش را تجربه می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود که رفتار آرام و برخورد محترمانه داشته باشید. زمانی که رفتار تند باشد، برادر معتاد نیز به سختی می‌تواند با اعضای خانواده ارتباط بگیرد. حتما درباره رفتار با افراد در حال ترک بخوانید.

? کمک به خانواده برادر معتاد | اعتیاد برادر

زمانی که اعتیاد برادر شروع شود، اگر متاهل باشد که خانواده او نیز تحت فشار خواهند بود. به همین دلیل بهتر است که از خانواده برادر معتاد خود نیز حمایت کنید. آنها را درک کنید و مورد حمایت خود قرار دهید. بهترین روش این است که با آنها ارتباط برقرار کنید و در صورت نیاز به آنها کمک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های تشویق معتاد به ترک کلیک کنید.

? از روانشناس کمک بگیرید

یکی از روش های برخورد با اعتیاد برادر کمک از روانشناس است. حتما از روانشناس راهنمایی بگیرید تا با مشاوره های دقیق به خانواده افراد معتاد کمک کنند. برخی از خانواده ها روش های صحیح برخورد با اعتیاد برادر را نمی‌دانند. به همین دلیل توصیه می‌شود که از  روانشناس و مشاورین متخصص در زمینه اعتیاد راهنمایی بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که در این مقاله راجع به اعتیاد برادر صحبت کردیم، افرادی که در خانواده عزیز معتاد دارند؛ درگیری ها و تنش های زیادی را تحمل خواهند کرد. به همین دلیل زندگی برای این افراد سخت و دشوار خواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌شود که از روانشناس و مشاورین متخصص در زمینه اعتیاد راهنمایی بگیرید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد برادر می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره