مردان قابل اعتماد | نشانه های مردان پاک و قابل اعتماد

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

مردان قابل اعتماد بهترین گزینه برای انتخاب شریک عاطفی، همکار و حتی یک دوست هستند. اعتماد یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود که در ارتباط با دیگران به آن نیاز داریم. این ویژگی طیف وسیعی از خصوصیات اخلاقی را در بر می‌گیرد که کاملا نسبی هستند. افراد معیارهای متفاوتی داشته و به مسائل مختلفی اهمیت می‌دهند. اما اعتماد یکی از ویژگی های اخلاقی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

اعتماد به دیگران نیازمند شناخت آنان است و با بروز برخی از رفتارها راحت‌تر می‌توانیم به دیگران اعتماد کنیم. بهتر است در این مورد واقع بین بوده و بزرگ نمایی نکنید. گاهی به دلیل اینکه صرفا به فردی حس خوبی داریم؛ نمی‌توانیم رفتارهای مخرب او را ببینیم. در این مقاله برخی از نشانه های قابل اعتماد بودن افراد را ذکر خواهیم کرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه مردان قابل اعتماد می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

مردان قابل اعتماد

برخی-از-مردان-قابل-اعتماد

مردان قابل اعتماد معمولا در زمینه های مختلفی اخلاق را رعایت کرده و در همه موقعیت ها تعهدات خود پایبند هستند. برخورداری از این ویژگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. زمینه خانوادگی افراد و همچنین محیط رشدی آنها در این مورد دخیل هستند. افراد قابل اعتماد را می‌توان از طریق نشانه هایی شناسایی کرد. این ویژگی با گذشت زمان از بین نرفته یا تغییر نمی‌کند. اعتماد در رابطه یک ویژگی مهم محسوب شده و افراد باید در طرف مقابل خود به دنبال این نشانه ها باشند. برای اطلاع از انواع سیاست های مردانه در همسرداری کلیک کنید.

نشانه های مردان قابل اعتماد

نشانه-های-مردان-قابل-اعتماد

اهمیت شناخت مردان قابل اعتماد از آنجایی است که ارتباط با این افراد بر شخصیت ما نیز تاثیر داشته و باعث پیشرفت ما نیز می‌گردد. این ویژگی ها برای زنان بسیار جذاب بوده و حتی باعث تداوم رابطه نیز می‌گردد. در این قسمت به توضیح این نشانه ها می‌پردازیم. برای اطلاع از نشانه های مرد خیانتکار کلیک کنید.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

?قول ندادن بیش از حد

طبیعی است که برخی از مردان برای جذب زنان به آنها وعده های زیاد و بی اساسی می‌دهند. اما به هیچ یک عمل نکرده و حتی گاهی برخلاف آنها رفتار می‌کنند. بهتر است در این مورد واقع بین و منطقی باشید و گول حرف های جذاب چنین افرادی را نخورید. چرا که مردان قابل اعتماد اگر بدانند که نمی‌توانند به وعده ای عمل کنند؛ هیچگاه آن را مطرح نمی‌کنند. آنها برای دستیابی به شادی های کوتاه مدت و دریافت تمجید، چنین کاری را انجام نمی‌دهند. این دسته از مردان شرایط خود را در نظر گرفته و بر اساس آن صحبت می‌کنند.

?اهمیت دادن به احساسات

امروزه شاهد مردانی هستن که به راحتی به احساسات زنان صدمه زده و دیگر به آنها اهمیتی نمی‌دهند. خودخواهی و تنها به فکر خود بودن، کار راحتی است. اما در رابطه و با وجود فردی دیگر، باید به او نیز اهمیت داده و او را در نظر بگیرید. مردان قابل اعتماد بسیار بالغانه رفتار می‌کنند و باعث آسیب زدن به دیگران نمی‌شوند. آنها به دنبال سواستفاده نیستند و همواره از دیگران مراقبت می‌کنند. آنها قبل از فکر کردن به منافع شخصی به اطرافیان خود توجه کرده و همواره به دیگران کمک می‌کنند.

برای آشنایی با راه های مشخص کردن معیارهای انتخاب همسر کلیک کنید.

?قضاوت نکردن

برخی از مردان به سرعت در مورد اتفاقات اطرافشان قضاوت کرده و حکم صادر می‌کنند. اما مردان قابل اعتماد قبل از هر چیزی به خوبی در مورد آن فکر کرده و همه جوانب را در نظر می‌گیرند. قضاوت عجولانه یکی از ویژگی های مخرب مخصوصا در رابطه است که سبب بروز بی اعتمادی و دوری افراد از یکدیگر می‌شود. همچنین افرادی که دیگران را به راحتی قضاوت می‌کنند و در مورد نظر می‌دهند؛ خود عیب های بیشتری داشته و همچنین به دلیل این رفتار، بسیار تنها هستند. قضاوت کردن دیگران، سلامت روان و همچنین آرامش خود فرد را نیز تحت تاثیر قرار داده و او را در معرض مشکلات زیادی می‌گذارد. برای آشنایی با نشانه های مردان مغرور کلیک کنید.

?عمل کردن به وعده های خود

همانطور که قبل تر گفته شد؛ مردان قابل اعتماد به وعده ها و قول های خود عمل کرده و به حرف های خود پایبند هستند. آنها معمولا زیاد در این مورد صحبت نکرده و بیشتر عمل می‌کنند. حتی اگر آنان در نهایت به اهداف خود نرسند؛ اما بازهم تلاش خود را کرده  و می‌توان در این زمینه به آنها اطمینان کرد. پایبندی به وعده ها، کار آسانی نیست؛ چرا که همواره موقعیت های پیش بینی نشده ای بروز می‌کنند. به همین دلیل اگر فردی دارای این ویژگی است؛ بهتر است با او ارتباط خود را حفظ کنید.

?موفقیت و پیشرفت

یکی دیگر از نشانه های بارز مردان قابل اعتماد، موفقیت آنها در زمینه های مختلف و پیشرفت است. آنان همواره در حال تلاش و کوشش هستند و برای اهداف خود برنامه ریزی می‌کنند. در هر سنی، برای آینده خود انگیزه و برنامه داشته و بسیار مستقل هستند. آنها برای خود شخصیت جداگانه ای از خانواده دارند و موفقیت خانواده ها به پای خود نمی‌گذارند. آنها دارای ویژگی های عزم راسخ و سخت کوشی بوده و بسیار برنامه ریزی شده عمل می‌کنند.

?صداقت

یکی از ویژگی های اخلاقی پسندیده برای افراد در هر زمینه ای صداقت و راستگویی است. مردان قابل اعتماد نیز صادق هستند و هرگز برای پیشبرد کارهای خود، دروغ نمی‌گویند. طبیعی است که همیشه راستگویی به نفع ما تمام نمی‌شود. اما به هر حال حقیقت روزی آشکار شده و همه متوجه آن می‌شوند. به همین دلیل بهتر است در ابتدا آن را پذیرفته و به خود و دیگران آسیب نزنیم. همچنین برای اعتماد کردن به دیگران، نیاز به صداقت و راستگویی داریم و بدون آن نمی‌توانیم روابط خود را با دیگران ادامه دهیم.

?پذیرش اشتباهات

مردان قابل اعتماد به راحتی اشتباهات خود را پذیرفته و برای جبران آن تلاش می‌کنند. مردان گاهی به دلیل غرور خود از پذیرش اشتباه شان امتناع کرده و حتی آن را گردن فرد دیگری می‌اندازند. اما فراموش نکنید که همه افراد اشتباه می‌کنند و نمی‌توان همیشه بی نقص بود. بهتر است در این شرایط به به جای فرار کردن از موقعیت به اشتباه خود اعتراف کرده، عذرخواهی کنیم و در نهایت دیگر آن کار را تکرار نکنیم. این بهترین روشی است که هم سبب جلب رضایت شریک مان می‌گردد و هم نشانه شخصیت خود ماست. برای اطلاع از راه های شناخت مردان کلیک کنید.

?احترام

احترام یکی از اصلی ترین موضوعات یک رابطه محسوب می‌شود. افراد باید در هر شرایطی به یکدیگر احترام گذاشته و اصول اخلاقی را رعایت کنند. احترام به معنای پذیرش همه حرف های شما بدون دلیل نیست. بلکه مردان قابل اعتماد در نحوه برخورد و رفتار با شما بسیار مودبانه عمل کرده و از خود رفتارهایی نشان نمی‌دهند که باعث ناراحتی شما شود. احترام به دیگران شامل طیف وسیعی از رفتارهای مختلف می‌شود و البته یک رفتار دو طرفه است.

پیشنهاد می شود که حتما مقاله مردان مناسب برای ازدواج را بخوانید.

سخن پایانی

مردان قابل اعتماد، به طور کلی مجموعه ای از رفتارهای درست و سنجیده است که شما پس از گذشت مدتی متوجه آنها خواهید شد. اگر مدت زمان زیادی با یک فرد می‌گذرانید باید از قابل اعتماد بودن او در زمینه های مختلف مطمئن شوید. با مطالبی که در بالا ذکر شد؛ می‌‌توانید این افراد را شناسایی کرده و یا حتی از این موضوع اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که همه افراد دچار اشتباهاتی می‌شوند  و نمی‌توان با بروز کوچک ترین خطایی آنها را متهم کرد. می‌توانید در این زمینه با یک مشاور صحبت کرده و حتی این خصلت های اخلاقی را در خود تقویت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مردان قابل اعتماد می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره ازدواج از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره