هر شب رابطه داشتن | عوارض رابطه زیاد چیست

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

هر شب رابطه داشتن شاید از نظرتان عادی و یا برعکس غیر عادی باشد. رابطه‌زناشویی فواید زیادی دارد. یعنی علاوه بر فواید فیزیکی و سلامتی، باعث می شود ارتباط نزدیک تر و بهتری با شریک احساسی‌تان برقرار کنید. اما صرف نظر از اینکه رابطه چقدر مفید است، برخی از زوجین بنا به دلایلی دوست ندارند هر شب رابطه داشته باشند. یا یکی از دو طرف علاقه دارد که تعداددفعات‌رابطه را محدودتر کنند. با توجه به این موارد، توصیه ما این است که برای ایجادرابطه اجبار شخصی صورت نگیرد. چرا که رضایت هر دو طرف لذت‌رابطه را بیشتر می‌کند. در ادامه درباره مزایا و معایب هر شب رابطه داشتن می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه عوارض رابطه زیاد داشتن می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره‌جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 یا از طریق تلفن ثابت با شماره هوشمند 9099070354 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

هر شب رابطه داشتن

تعداددفعات رابطه زوجین به طور قابل توجهی متفاوت است. طبق برخی تحقیقات، میانگین آن حدود یکبار در هفته است. اینکه آیا این برای شما و شریک زندگی تان یکسان است یا خیر، به عوامل زیادی بستگی دارد. آنچه مطالعات تأیید می کنند این است که داشتن آمیزش جنسی می تواند هم برای ذهن و هم برای بدن مفید باشد. میزان مناسب رابطه در نهایت به این بستگی دارد که آیا بهزیستی کلی شما را هم به عنوان یک فرد و هم به عنوان یک زوج بهبود می بخشد یا خیر.

برای آشنایی با تعداد دفعات نزدیکی به طور طبیعی کلیک کنید.

آیا هر شب رابطه داشتن خوب است؟

فواید هر شب رابطه جنسی داشتن

رابطه بخش طبیعی و لذت بخش زندگی است. اگر در یک‌رابطه هستید، داشتن رابطه به طور منظم کاملا طبیعی است. گاهی اوقات، ممکن است به معنای داشتن رابطه بیشتر از یک بار در روز باشد. با این حال مانند بسیاری از چیزهای لذت بخش دیگر، معمول است که جنبه های منفی را در نظر بگیریم. واقعیت این است که داشتن رابطه هر شب برای شما بد نیست، اما برخی مشکلات خاصی را به وجود می آورد که در ادامه بررسی می کنیم.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو دیدن نمایید.

هر شب رابطه داشتن | ایجاد درد در بدن مرد و زن

داشتن رابطه زیاد، یا چندین بار در طول روز می تواند منجر به ایجاد درد شدیدی در اندام های تناسلی شود. برای برخی از زنان؛ مردانی که حساس تر هستند، این مورد بیشتر اتفاق می افتد و ممکن است علاوه بر درد، زخم و سوزش را نیز تجربه کنند. به خصوص، اگر شما بخواهیدرابطه خشن را امتحان کنید.

حواس پرتی در اثر رابطه زیاد

هر شب رابطه داشتن، مانند هر فعالیت دیگری زندگی شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد. به خصوص اگر بدون توافق اتفاق بیافتد. بنابراین اگر فکر می کنید که هر شب‌رابطه داشتن مانع از تمرکز شما روی مسیر شغلی، تحصیلی و جنبه های دیگر زندگی تان است پس حتما در این باره با همسرتان صحبت نمایید. اگر دچار اختلاف نظر شده اید کافی است برای دریافت خدمات مشاوره جنسی کلیک کنید.

 مزیت های هر شب رابطه داشتن برای سلامتی

برقراری‌رابطه نه تنها به شما حس خوبی می دهد، بلکه در دراز مدت برای سلامتی شما نیز مفید است. پزشکان زیادی داشتن رابطه‌ منظم را به دلیل برخی از فواید آن توصیه می کنند. این فواید عبارتند از:

  • بهبود میل‌جنسی
  • بهبود خلق و خو
  • بهبود کنترل مثانه در زنان
  • تقویت سیستم ایمنی
  • کاهش فشار خون
  • کاهش خطر حمله قلبی
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات
  • بهبود خواب

طبق تحقیقات، کسانی که حداقل یکبار در هفته‌رابطه دارند، از سطوح بالاتر ایمونوگلوبولین، آنتی بادی که از بیماری محافظت می کند بهره مند می شوند.

البته تمام این ها به این معنا نیست که داشتن رابطه بیشتر شما را سالم تر می کند. یا داشتن رابطه کمتر و حتی نداشتن آن، باعث کاهش سلامتی شما می شود. رابطه‌تنها یکی از عوامل متعددی است که می تواند بر سلامتی تأثیر مثبتی بگذارد.

برای آشنایی با ویژگی های سلامت جنسی کلیک کنید.

تاثیررابطه زیاد بر زندگی مشترک

عوارض رابطه زیادفواید هر شب رابطه داشتن

تقریبا می توان گفت که‌رابطه، بخش مهمی از زندگی مشترک است. اما داشتن رابطه‌ کمتر به این معنا نیست که اوضاع رابطه شما خوب نیست. با این حال می تواند بر روی بهتر شدن آن تأثیر بگذارد.

ارتباط نقش مهمی در این دارد که چرا برخی از روابط جنسی رضایت بخش تر از دیگران است. یک بررسی در سال 2017 نشان داد، زوج هایی که هر دو طرف قادر به شروع‌رابطه هستند، عموما از زندگی جنسی ورابطه خود راضی تر بودند. در مقابل، کسانی که به نقش هایی پایبند هستند که در آن <<مرد شروع کننده‌رابطه است>> یا بالعکس، همیشه کمتر راضی بوده اند.

سخن آخر

درنهایت باید گفت که هر شب داشتن‌رابطه برای شما بد نیست. البته اگر فکر می کنید بدن حساسی ندارید و دچار درد و مشکلاتی از این قبیل نخواهید شد.

وقتی صحبت از رابطه به میان می آید، فرکانس عالی وجود ندارد. مهم ترین چیز این است که سرگرم شوید، ایمن بمانید و از رابطه آنطور که می خواهید لذت ببرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عوارض داشتن رابطه زیاد می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره‌جنسی تلفنی از طریق شماره 02191002360 یا از طریق تلفن ثابت با شماره هوشمند 9099070354 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره