دلایل خیانت مردان | 10 علت اصلی خیانت مرد ها که باید بدانید

دلایل و علت خیانت مردان چیست ؟ این سوالی است که بسیاری از خانم‌ها در جلسات مشاوره همواره مطرح می‌کنند. خانم ها معمولا تحت این شرایط علت خیانت مردان را به طور مطلق به رفتارهای خود و یا برعکس به طور کامل به عوامل بیرونی و یا همسرشان نسبت می‌دهند. اما واقعا پاسخ چیست؟ آیا خانم ها علت خیانت همسرشان هستند و یا نه هیچ نقشی در بروز خیانت مردان ندارند. برای پیدا کردن علت این مساله در ادامه به تعریفی از خیانت، علت خیانت ، راه های مقابله و… پرداخته ایم. در صورتی که با این موضوع در رابطه خود مواجه شده‌اید، حتما برای دریافت مشاوره خیانت تلفنی کلیک کنید. 

خیانت به همسر را تعریف کنید

خیانت به این معناست که شما هرآنچه جزء حقوق اصلی همسرتان است و می‌باید در انحصار او باشد را با دیگران تجربه کنید. مهم‌ترین ویژگی خیانت این است که شما می‌دانید همسرتان از این مسئله ناراحت خواهد شد و ضمنا از این موضوع ناآگاه است. برخلاف باور عموم مردم، خیانت صرفا به رابطه جنسی محدود نیست. یک دیدار پنهانی و یا تماس تلفنی نیز، اگر خارج از چهارچوب‌های فرهنگی شما باشد خیانت محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید : درمان خیانت

توجه به مسائل فرهنگی در خیانت

هر فرهنگی برخی از رفتارها در مقابل جنس مخالف را نامناسب و برخی دیگر را معمول می‌داند. به همین خاطر با توجه به تنوع فرهنگی موجود، تعریف خیانت ممکن است متفاوت باشد. در این زمینه شما می‌بایست به فرهنگ محل زندگی خود و اعتقادات همسرتان توجه داشته باشید.

برای شناخت بیشتر در زمینه خیانت همسر کلیک کنید.

 

دلایل خیانت در مردان

1. سرزنش شدن از جانب همسر از دلایل خیانت در مردان

مردان ذاتا دوست دارند از طرف همسرشان، مورد تعریف و تمجید قرار گرفته تا نیاز به تکیه گاه بودنشان ارضا شود. درصورتی که زن‌ها، این نیاز را در همسرشان نادیده بگیرند، به راحتی علت خیانت مردان را تامین می‌کند. هنگامی که مردی احساس می‌کند همسرش نسبت به او قدرتمندتر است و یا به او اجازه اثبات خودش را نمی‌دهد، احتمالا به دنبال راهی دیگر برای اثبات توانایی‌هایش می‌گردد. اگر همسرتان در تلاش‌هایش با خانمی آشنا شود که امکان ارضای نیاز قدرت را برایش فراهم کند، او به شما خیانت خواهد کرد.

طبق روانشناسی مردان یکی از مهم ترین علت های خیانت مردان تلاش آن‌ها برای اثبات مردانگی خودشان و به نحوی افزایش اعتماد به نفس‌شان است. پس خانم‌ها می‌توانند برای پیشگیری از این موضوع با پررنگ تر نشان دادن ویژگی‌های مثبت همسرشان اعتماد به نفس او را بالا ببرند.

2. بی توجهی خانم‌ها به ظاهر خودشان

برای بسیاری از خانم‌ها، ازدواج و گذشت چندسال به این معناست که دیگر همه چیز عادی شده! آن‌ها دقتی به آراستگی خودشان نمی‌کنند و این یکی از مسائلی است که باعث ناراحتی آقایان می‌شود. البته در این بحث باید میان سادگی و نامرتب بودن تفاوت قائل شد. آنچه باعث ناراحتی و دلزدگی آقایان و به نحوی علت خیانت مردان می‌شود، بیشتر نامرتب بودن است. از طرفی آراستگی ظاهری شما این پیغام را به شوهرتان می‌رساند که حضورش برای شما باارزش است.

3. بی توجهی به نیازهای همسر از دلایل خیانت در مردان

همسر ما به عنوان یک انسان، احتیاج به محبت و هم صحبتی دارد. حتی شاید لازم باشد گاهی او را دلداری دهید و نسبت به آینده امیدوار نگهش دارید. بی توجهی به این نیازها در همسرتان، باعث می‌شود که او به دنبال تجربه این احساسات با فردی دیگر باشد.

برای آشنایی بیشتر در زمینه نشانه های خیانت مردان کلیک کنید.

4. عدم حضور خانم‌ها در خانه

در شرایطی که خانم‌ها، برای کار یا دورهمی‌های دوستانه و سفر، اکثرا همسر خود را در خانه تنها می‌گذارند، ممکن است آقایان تصمیم بگیرند که به همسرشان خیانت کنند. نبود شما در خانه در واقع یعنی مسائل دیگر برایتان ارزش بالاتری نسبت به همسر و وقت گذراندن با او داشته است.

5. تلافی کردن از دلایل خیانت در مردان

در شرایطی که یک خانم در حضور شوهرش، به مردان دیگری توجه نشان می‌دهد، میل به تلافی کردن این رفتار در همسر بیدار می‌شود. بسیاری از روابط خارج از چهارچوب خانواده به این خاطر ایجاد می‌شوند که فرد می‌خواهد در برابر رفتاری که با او شده، مقابله به مثل کند.

6. تنوع طلبی

تنوع طلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل و علت خیانت مردان است که متاسفانه با گسترش فضای مجازی و تسهیل شرایط برقراری ارتباط با جنس مخالف، بیش از پیش زمینه برای بها دادن به این تنوع طلبی‌ها، فراهم شده است.

7. گذشته پر از رابطه

براساس تحقیقات صورت گرفته، مردان و زنانی که تا قبل از ازدواج روابط متعددی داشته‌اند، نگاه سهل گیرانه‌ای نسبت به ازدواج و تعهد داشته و در صورت فراهم شدن شرایط، به سمت خیانت به همسرشان قدم برمی‌دارند.

8. نیازهای جنسی از دلایل خیانت در مردان

در ارتباط با بحث نیازهای جنسی، علاوه بر کمیت رابطه، کیفیت نیز اهمیت بالایی دارد. تا جایی که می‌توان گفت شکایت اصلی زوج‌ها از یکدیگر بر سر کیفیت رابطه جنسی است. به ویژه در کشور ما با توجه به دیدگاه تربیتی که ابراز لذت جنسی برای زنان را ناپسند دانسته و از زنان می‌خواهد در این موارد، چندان برونگرا نباشند، نارضایتی‌های بسیاری در رابطه زناشویی پیش خواهد آمد. بنابراین نارضایتی زناشویی در ده علت خیانت مردان قرار می‌گیرد.

9. بدرفتاری خانم‌ها

خشونت علیه مردان، یکی از دلایل خیانت در مردان است. رفتارهای ناپسندی مثل کتک زدن همسر، فحاشی و بی احترامی به خانواده باعث دلزدگی مردان از رابطه می‌شود.

10. گذشت بیش از حد از دلایل خیانت در مردان

در شرایطی که یک خانم با تمام نقاط مثبت و منفی همسرش می‌سازد و حتی در صورت مشاهده نشانه‌های خیانت، بازهم ارتباطش را ادامه می‌دهد، نوعی از غرور و خودخواهی در مرد ایجاد خواهد شد. آن‌ها احساس می‌کنند که همسرشان هرگز ترکشان نخواهد کرد و همیشه در کنارشان خواهد بود. به همین خاطر آن‌ها آزادند هر رفتاری را نشان دهند. بنابراین علت خیانت مردان حتی می‌تواند ناشی از ویژگی‌های زیاد از حد مثبت شما هم یافت شود.

چطور علت خیانت مردان را از بین ببریم؟

1. همسرتان را در اولویت اول زندگی قرار دهید

با شوهرتان به شیوه‌ای برخورد کنید که گویی، باارزش‌ترین دارایی زندگی شماست. حتی بهتر است گاهی اوقات کارتان را به خاطر او کنسل کنید، فرزندانتان را برای یک بعدازظهر به اقوام سپرده و با همسرتان خلوت کنید. شما می‌بایست به او نشان دهید که هیچ چیز مانع توجه شما به او نیست.

2. پیشرفت کنید

اگر همسرتان خانمی را تحسین می‌کند و یا ویژگی‌هایی را برای یک زن ایده آل درنظر می‌گیرد، بهتر است به جای اینکه از صحبت‌های او عصبانی شوید، به دقت به سخنانش گوش داده و برای تبدیل شدن به زن ایده آل او تلاش کنید.

3. از خیانت صحبت نکنید

هنگامی که شما دائما با همسرتان راجع به خیانت صحبت می‌کنید و او را به خیانت کردن متهم می‌کنید علاوه بر ناراحت کردن همسرتان باعث شکسته شدن قبح این مسئله می‌شوید. در این شرایط همسر شما از روی عصبانیت و لجبازی به سمت این کار تحریک می‌شود.

بیشتر بخوانید : روابط فرازناشویی

نکاتی که بعد از پیدا کردن دلایل خیانت مردان باید رعایت کنید

1. احساساتتان را انکار نکنید

اولین شرط رسیدن به آرامش این است که به خودمان بابت احساسی که تجربه می‌کنیم حق بدهیم. شما احساس درماندگی، خشم، غم یا حتی مجموع این‌ها را تجربه خواهید کرد. سعی نکنید خودتان را کنترل کرده و این احساسات را سرکوب کنید بلکه به خودتان حق بدهید که درگیر این احساس باشید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله مردان خیانتکار را هم بخوانید.

2. آیا به دنبال جدایی یا بهبود زندگی هستید؟

هنگامی که قدری آرام‌تر شدید، با خودتان به این مسئله بیندیشید که میان جدایی یا سر و سامان دادن زندگیتان کدام یک را انتخاب می‌کنید. اگر تصمیم گرفته‌اید به زندگی برگردید، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه علت خیانت مردان می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول درباره دلایل خیانت در مردان

چه ایراداتی در یک زن، باعث خیانت مردان می‌شود؟

اگر شما به عنوان یک زن، نسبت به احساسات و نیازهای همسرتان بی توجه باشید و یا به ظاهر خودتان اهمیت ندهید، زمینه برای خیانت مهیا می‌شود. بدرفتاری، مشغله بیش از حد یا صحبت کردن مداوم از خیانت نیز، همسرتان را نسبت به این کار تحریک می‌کند.

چطور می‌توانم از خیانت همسرم جلوگیری کنم؟

از بین بردن دلایل خیانت، راهکارهایی برای جلوگیری از خیانت همسر هستند. سعی کنید همیشه ظاهری مرتب و آراسته داشته باشید و به همسرتان نشان دهید که برای شما بسیار باارزش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره