دوست بی وفا و بی معرفت | نحوه برخورد با دوستان بی وفا

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

دوست بی وفا و بی معرفت را چطور تشخیص دهم؟ همه انسان‌ها ویژگی های خوب و بدی دارند، اما بی معرفتی یکی از ویژگی های ناخوشایند در برخی دوستان و آشنایان است که بسیار آزار دهنده می باشد. بسیاری از افراد در مقابل این رفتار احساس دل آزردگی و تنهایی زیادی می‌کنند. یافتن دوست وفادار دشوار است، حتی اگر بسیار ادعا کنند وبگویند که وفادار هستند.

دوستان بی معرفت با علایق خودخواهانه و دروغگو رایج هستند. ما هرگز نمی توانیم به دوستان بی معرفت در هنگام سختی اعتماد کنیم. دوستان واقعی برای مصیبت به دنیا آمده‌اند و هرگز شما را هنگام سختی ناامید نخواهند کرد. با این حال، یافتن‌و نگهداشتن آن ها کمی سخت است. بنابراین پیشنهاد ما این‌است که دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید و برای دوستان تان، دوستی وفادار باشید. برای کمک از متخصص مشاوره فردی دریافت نمایید.

دوست بی معرفت و بی وفا

افراد در زندگی با آدم های زیادی در ارتباطند و دوستان زیادی پیدا می‌کنند. اما با برخی از آن ها رابطه صمیمی تری ایجاد می‌کنند و همین امرموجب می‌شود تا کوچکترین واکنش بدی از سمت آن ها شما را آزرده خاطر کند. شاید برای شما پیش آمده‌باشد که از بی وفایی دوستانتان ناراحت شده باشید.

حس دلتنگی و ناراحتی اغلب لحظات تلخی را برای ما فراهم می‌کند. معمولا به دوستان بی معرفت و بی وفا نمی‌توان اعتماد کرد. و برخی از آن‌ها با کوچکترین دلخوری و بحثی از روی خشم یا حسادت تمام رازهایتان را فاش می کنند. دوستان بی معرفت و بی وفا، در اکثر اوقات دروغ‌می‌گویند و هرگز در خصوص خواسته ها و مسائل شخصی شان با شما روراست نیستند. و در بسیاری از شرایط از ضعف‌های تان به سود خود استفاده می کنند.

برای آشنایی با نشانه های دوست صمیمی کلیک کنید.

نشانه های دوست بی معرفت و بی وفا

1_ راز دار خوبی نیستند و سِر دلتان را پیش همه بازگو می کنند.

2_ زمانی که با او وقت می‌گذرانید، احساس ناخوشایندی دارید و حتی گاهی دچار نگرانی می‌شوید.

3_ در هیچ یک از مراحل زندگی پشت‌تان‌نیستند و به شما کمک و منفعتی نمی‌رسانند.

4_ دوست‌دارد رابطه بین شما با دوستان صمیمی دیگرتان را و همینطور رابطه تان با نامزد یا همسرتان را بهم بزند.

5_ گاهی با حرف‌هایش به شما طعنه می‌زند. انرژی منفی که وارد زندگی‌تان‌می‌کند بیشتر از انرژی مثبت است.

6_ نسبت به شما و موفقیتی که کسب می‌کنید، و همینطور نسبت به کسانی که دورتان دارید حسود است.

7_ زمانی که از او کمکی‌می‌خواهید، با بهانه های مختلف خواسته شما را از سرش باز می‌کند.

8_ کم پیش می‌آیدکه از شما دفاع‌کند و خود را به دردسر بیندازد.

حتما مقاله چه روابطی را باید ادامه دهیم را بخوانید.

برخورد صحیح با دوستان بی‌معرفت و بی‌وفا

شما باید اطرافیان و دوستانتان را به خوبی بشناسید. وبدانید کدام یک از آن‌ها واقعا دوست با معرفت و با کدام باید قطع ارتباط کنید. مقایسه شما را به چالش‌می‌کشد تا در مورد شخصیت دوستان خود فکر کنید و ارزیابی کنید که آیا آن ها در موقعیت های دشوار یا چالش برانگیز به شما کمک می‌کنند، یا آسیب می‌رسانند.

قطعا باید از دوستان بی معرفت و بی وقا فاصله بگیریم. تا آسیب کمتری از سوی آن ها به ما وارد شود. هرگز سعی‌نکنید رفتارشان را تلافی کنید. در این صورت شما نیز دست کمی از یک دوست بی معرفت نخواهید داشت. تنها اشتباه‌شان را به آن ها یادآوری کنید و اگر خواست تغییرکند، باید محتاطانه‌تر عمل کنید. و سعی‌کنید بفهمید که آیا از صمیم دل قصد جبران اشتباهش رادارد یا قصد سوء استفاده از شما را دارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه دوست بی وفا و بی معرفت می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

سوالات متداول

علت اینکه برخی از دوستان در گذشته بسیار با معرفت بوده اند اما حالا تغییر کرده اند و بی وفا شده اند چیست؟

دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. شاید از لحاظ تفکر و شخصیتی تغییر کرده و تحت تاثیر حرف ها یا برخورد های دیگران قرار گرفته باشند یا اینکه شما رفتارتان تغییر کرده و انتظارات و توقعات نا به جا از دوست خود دارید. بهتر است گاهی رفتار خود را نیز ارزیابی کنید.

گفتن رازهای زندگی به نزدیک ترین و صمیمی ترین دوست که اعتماد بسیار زیادی به هم داریم و مدت زیادی است که دوست هستیم کار اشتباهی است؟

بهتر است رازهای زندگی خود را به دوستان خود نگویید. هرچند صمیمی ترین دوست یا مورد اعتماد شما باشد گاهی ممکن است اتفاق ناخوشایندی بیفتد که مجبور به سوء استفاده از رازهای شما بشود یا برداشت متفاوتی از آنچه در ذهن خود دارید بکنند.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره