نقاط تحریک پذیر آقایان

آیا نقاط تحریک پذیر آقایان را می‌شناسید؟ نقاط تحریک پذیر، نواحی حساسی از بدن زن و مرد هستند که تحریک آن‌ها منجر به معاشقه لذت‌بخش و رابطه جنسی با کیفیت‌تر می‌شود. یک باور اشتباهی که وجود دارد این است که بسیاری از زوجین فکر می‌کنند نقاط حساس و تحریک پذیر بدن فقط برای بانوان است و از این جهت نقاط حساس مردان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. با آگاهی از نقاط تحریک پذیر آقایان می‌توانید همسرتان را در رسیدن به ارگاسمی بهتر یاری کنید و با افزایش شور و هیجان، کیفیت رابطه جنسی خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. در ادامه مقاله به بررسی کامل نقاط تحریک پذیر آقایان می‌پردازیم.

حساس‌ترین نقاط تحریک پذیر آقایان

به طور کلی می‌توان گفت که لب‌، پوست سر، نوک پستان، دور ناف، دست‌ها، گوش، داخل ران پا، کمر، بیضه و آلت تناسلی نقاط حساس و تحریک پذیر آقایان را شامل می‌شود. اما در این بین برخی از نقاط به عنوان بسیار حساس و تحریک پذیر در نظر گرفته می‌شوند که در ادامه به صورت جداگانه به هر یک از این موارد اشاره خواهد شد:

1. ناحیه حساس نقطه F

شاید برای بسیاری از آقایان هم عجیب باشد که همچین ناحیه‌ای در بدنشان وجود دارد. همانطور که در ابتدای مقاله گفت شد نقاط تحریک پذیر آقایان بسیار کم مورد توجه قرار گرفته است. با اینحال منظور از ناحیه حساس نقطه F چیست؟

باید گفت که این ناحیه درست در سطح پایین کلاهک آلت تناسلی قرار گرفته است. بیشترین میزان عصب‌های تحریک پذیر در این ناحیه قرار دارند و از این جهت می‌توان گفت که حساس‌ترین و تحریک پذیر ترین ناحیه برای مردان این بخش از بدن است. در بسیاری از موارد مقدار تحریک پذیری این قسمت را با کلیتوریس در زنان مقایسه می‌کنند. به همین دلیل است که انجام رابطه دهانی برای بسیاری از مردان لذت بخش است و این نوع رابطه را ترجیح می‌دهند.

2. نقاط تحریک پذیر آقایان | بیضه‌ها

بعد از کلاهک آلت تناسلی می‌توان گفت که بیضه‌ها یک ناحیه بسیار تحرک پذیر برای مردان است. تحریک این ناحیه از بدن مردان، حس خوب و لذت بخشی برای آن‌ها به وجود می‌آورد. ماساژ و لمس بیضه و خط روی کیسه بیضه از نواحی حساس است که نقطه تحریک پذیر مناسبی به منظور آمادگی بیشتر مردان برای شروع رابطه جنسی است. بسیاری از مردان تمایل دارند که این ناحیه با زبان لمس شود همچنین برخی دیگر ماساژ آن را ترجیح می‌دهند.

3. نقطه G در مردان

بسیاری از افراد راجع به نقطه G در زنان آشنایی دارند. اما آیا مردان هم نقطه G دارند؟ در یک پاسخ کوتاه باید گفت بله، مردان هم مانند زنان نقطه G دارند. اما چطور باید این نقطه را در مردان پیدا کرد؟ بسیاری از پژوهشگران در زمینه روابط جنسی معتقدند که غده پروستات مردان که درون مقعد قرار دارد و در سمت پایه آلت تناسلی حس می‌شود، دارای عصب‌های تحریک کننده است که ماساژ آرام آن ناحیه عملکرد مشابهی مانند نقطه G در زنان دارد و می‌تواند منجر به تجربه ارگاسم قوی‌تر و لذت بخش‌تری شود.

4. نقاط تحریک پذیر آقایان | کف پا

یکی دیگر از نواحی بسیار حساس در مردان ناحیه کف پا است. این ناحیه که درست یک سوم پایین‌تر از انگشت سوم یعنی در مقابل قوس در وسط و مرکز پا قرار دارد. پژوهشگران معتقدند این ناحیه دارای عصب‌های فراوانی است که ماساژ دادن و فشار دادن آن باعث افزایش جریان خون در بدن می‌شود و در نتیجه مردان برای رابطه جنسی آمادگی بیشتری پیدا می‌کنند.

5. انگشت شست

زوجین معمولاً به دلیل عدم آشنایی با نقاط حساس و تحریک پذیر همسرشان در اکثر موارد صرفا بر روی آلت تناسلی تمرکز می‌کنند. اما تحریک نقاط حساس دیگر بدن آقایان مانند انگشت شست می‌تواند منجر به تجربه رابطه لذت بخش بیشتری شود. مکیدن انگشت شست و بوسیدن آن قسمت می‌تواند محرک خوبی برای مردان باشد.

6. نقاط تحریک پذیر آقایان | نوک سینه

نوک سینه‌ها همانند بانوان برای مردان نیز لذت بخش است. نوازش و ماساژ آرام سینه و نوک سینه برای مردان بسیار لذت بخش است. همچنین زبان زدن و مکیدن نوک سینه و حتی گاز گرفتن این ناحیه می‌تواند برای مردان تحریک آمیز باشد. تحریک این ناحیه باعث افزایش جریان خون شده و حساسیت و تحریک پذیری مردان را بیشتر می‌کند.

7. لب و دهان

لب و دهان مردان نقاط تحریک پذیر آقایان و زنان محسوب می‌شود. تجریک این ناحیه منجر به آزاد شدن هورمون اکسی‌توسین می‌شود که در عشق و رابطه جنسی تاثیر گذار است. بوسیدن نه تنها به کیفیت رابطه جنسی، بلکه در افزایش رابطه عاطفی‌تان نیز کمک می‌کند.

8. داخل ران‌ها

این ناحیه بسیار تحریک پذیر است و توجه به آن باعث لذت جنسی بسیار زیاد در مردان می‌شود. نوازش و بوسیدن دخل ران‌ها در طول رابطه جنسی بسیار موثر می‌باشد.

9. زیر بغل

زیر بغل نیز از دیگر نقاط تحریک پذیر آقایان است که معمولا مورد بی توجهی قرار می‌گیرد. با لمس و نوازش آرام این ناحیه می‌توانید لذت جنسی بسیار زیادی در همسر خود ایجاد کنید.

10. گوش

گوش‌ها گیرنده‌های حسی بسیار زیادی دارند به همین دلیل بسیار تحریک پذیر هستند و با لمس و نوازش آ‌ن‌ها می‌توان به اوج لذت جنسی مردان کمک کرد.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

آیا آشنایی با نقاط حساس تحریک پذیر مردان امری ضروری است؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد مردان نقاط تحریک پذیر دیگری به غیر از آلت تناسلی دارند که نوازش و لمس این نقاط می‌تواند کیفیت رابطه جنسی را برای زوجین لذت بخش‌تر کند. پس اگر به دنبال یک رابطه جنسی لذت بخش هستید، با نقاط حساس بدن همسر خود آشنا شوید و در هنگام رابطه جنسی به این موارد توجه کنید. برای کسب اطلاعات در این زمینه می‌توانید از مشاوره جنسی بهره‌مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره