سرگرمی های ساده جذاب | 11 سرگرمی جذاب

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

سرگرمی های ساده جذاب برای خانواده هایی که فرزندان کم سن و سال دارند بسیار مفید است. روزمرگی ها باعث بی حوصلگی و کلافگی کودکان می‌شود. برای رفع این روزمرگی ها لازم است تا برای اعضای خانواده سرگرمی فراهم کنیم. گاهی روند زندگی به قدری حوصله سر بر است که راهی جز افسردگی کوتاه مدت و بی حوصلگی باقی نمی‌گذارد. جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در زندگی بهترین راه استفاده از سرگرمی های ساده جذاب است. بازی و سرگرمی در بهبود سلامت روحی، جسمی، روانی و رفاه اجتماعی افراد تاثیر گذار است. و همچنین از بروز هرگونه مشکلات روحی و روانی جلوگیری می‌کند. اگر با مشکلاتی از قبیل روحی و روانی روبرو هستید، حتما از روانشناس در این زمینه کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره فردی کلیک کنید.

سرگرمی های ساده جذاب

سرگرمی های ساده جذاب چیست؟

بازی و سرگرمی های زیادی وجود دارد که باعث رفع روزمرگی می‌شود. بازی های فکری، معمایی و … هم باعث شادی می‌شود و هم افراد را در زمینه های مختلف زندگی آماده می‌کند. اگر در دام روزمرگی های زندگی بیوفتید، به اختلالات روانی مانند افسردگی دچار می‌شوید. سرگرمی ها بخش لازمی از زندگی افراد هستند که علاوه بر سرگرم کردن برای سلامت روح و جسم مفید هستند. در زمان هایی که توانایی خروج از خانه ندارید، مشغول سرگرمی های ساده جذاب شوید. در این مقاله انواع بازی و سرگرمی های ساده جذاب را توضیح داده ایم.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

انواع سرگرمی های ساده جذاب

انواع سرگرمی های ساده جذاب

سرگرمی های ساده جذاب در خانه به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند. این سرگرمی ها باید بخشی از زندگی افراد باشند تا سلامت روحی و جسمی آنها را تضمین کند. در زمان هایی که خروج از خانه دشوار است و به دنبال رفع روزمرگی هستید؛ می‌توانید از سرگرمی های ساده جذاب که در ادامه توضیح داده ایم، استفاده کنید.

حتما درباره ویژگی های یک زندگی سالم بخوانید.

📌 نویسنده شوید | سرگرمی های ساده جذاب

اگر به دنبال سرگرمی های ساده جذاب هستید، پیشنهاد ما به شما نویسندگی است. کاغذ و قلم بردارید و هر آنچه که در ذهنتان است را به شیوه داستانی داخل کاغذ بنویسید. با نوشتن علاوه بر اینکه سرگرم می‌شوید، سلامت روحی و جسمیتان نیز تضمین می‌شود. نوشتن به بهبود حافظه، کنترل خواب و کاهش استرس کمک می‌کند.

📌 آشپزی جدید را امتحان کنید

سرگرمی های ساده جذاب همیشه نباید در حیطه های سخت باشد. گاه با دستور پخت ساده می‌توانید خودتان را سرگرم کنید. در رابطه با انواع شیرینی ها، کیک ها، دسر ها و غذاهای جدید اطلاعات کسب کنید. و هر کدام که از نظر شما جذاب و خوشمزه بود، امتحان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آشپزی با همسر کلیک کنید.

📌 آواز بخوانید

یکی از سرگرمی های ساده جذاب، آواز خوانی است. زمانی که در خانه امکاناتی برای سرگرم کردن خود ندارید، با کمک پخش موسیقی و هم خوانی آن می‌توانید خود را سرگرم کنید. حتی همراه با موسیقی با حرکات مفید می‌توانید تمرینات هوازی انجام دهید. تمرینات هوازی به سلامت قلب و عروق شما نیز کمک می‌کنند. و باعث استحکام استخوان ها و عضلات می‌شود.

📌 باغچه درست کنید | سرگرمی های ساده جذاب

یکی از سرگرمی های ساده جذاب، تشکیل باغچه است. اگر در ساختمان های بزرگ و آپارتمان زندگی می‌کنید؛ داخل تراس یا خانه محلی را چهارچوب بندی کنید و گیاه های مورد علاقه را بکارید. محصولات خانگی مانند سبزیجات و میوه های کوچک را نیز می‌توانید بکارید تا برای ثمره رسیدن آنها منتظر بمانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرگرمی برای کودک کلیک کنید.

📌 بازی خانوادگی انجام دهید

بازی های زیادی وجود دارد که برای سرگرمی های ساده جذاب قابل استفاده اند. انتخاب بازی باید بر اساس علاقه خود باشد و با اعضای خانواده مشغول شوید. بازی های فکری، هیجانی، معمایی و … را بر اساس سلیقه و خواسته خود انتخاب کنید. با این فضا تمامی اعضای خانواده با یکدیگر مشغول می‌شوند.

📌 پازل بچینید

پازل یکی از سرگرمی های ساده جذاب است. که تمامی اعضای خانواده می‌توانند با آن سرگرم شوند. تمرین و کار گروهی راه عالی برای ارتباط بین اعضای خانواده است. در این شرایط فرزندان و افراد کم سن و سال رفتار گروهی را آموزش خواهند دید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازی فکری کودکان کلیک کنید.

📌 فیلم تماشا کنید | سرگرمی های ساده جذاب

تماشای فیلم سرگرمی های ساده جذاب است. که مورد علاقه عموم مردم است. برای ساخت یک اتفاق خاطره انگیز بهترین گزینه کارهای گروهی است. دور یکدیگر جمع شوید و فیلم تماشا کنید. گاهی به تماشای فیلم های قدیمی نظیر سالگرد ازدواج، عقد، مراسم فارق التحصیلی و … ببینید. تا خاطرات زنده شوند.

📌 بافتنی ببافید

یکی از سرگرمی های ساده جذاب که نیازمند هنر و علاقه است، بافتنی است. اگر از روزمرگی خسته شده اید، برای خود شال یا لباس ببافید. برای ایده یابی بهتر است که مدل های جدید را بیابید و حتی به فرزندان خود نیز آموزش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اوقات فراغت نوجوانان کلیک کنید.

📌 پادکست گوش دهید | سرگرمی های ساده جذاب

پادکست ها علاوه بر اینکه اطلاعات شما را افزایش می‌دهند، به عنوان سرگرمی های ساده جذاب نیز شناخته می‌شوند. هنگام انجام فعالیت های روزانه برای رفع روزمرگی، پادکست بهترین انتخاب است.

📌 در خانه ورزش کنید

سرگرمی های ساده جذاب تنها در زمنیه بازی نیست. ورزش یکی از سرگرمی ها است که به صورت گروهی می‌توانید در خانه انجام دهید. با ورزش های گروهی و خانوادگی هم باعث شادی خانواده خواهید شد و هم برای آنها سرگرمی درست کرده اید.

📌 سرگرمی های ساده جذاب دیگر

🔻 انجام مدیتیشن

🔻 یادگیری آلات موسیقی

🔻آموزش رقص های مختلف

🔻 عکاسی از غذا

🔻 سرمایه گذاری آنلاین

🔻مطالعه کتاب

🔻 یادگیری زبان جدید

🔻 وبلاگ نویسی

🔻آموزش ترفندهای جادوگری

🔻 تمرین بوکس

🔻 ساخت اوریگامی کاغذی

🔻ساخت لگوهای جذاب

🔻 بازی کامپیوتری

🔻 یادگیری نقاشی

🔻رنگ آمیزی

🔻 مجسمه سازی

🔻 گل بازی

🔻نجاری

🔻 بازدید از موزه ها

🔻 تغییر دکوراسیون منزل

🔻جل جدول و معما

🔻 یادگیری چرم دوزی

🔻 بازی آنلاین

🔻ساخت ربات

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اسباب بازی های ضد استرس کلیک کنید.

کلام آخر

سرگرمی های ساده جذاب زیادی وجود دارد که همه افراد می‌توانند با اعضای خانواده سرگرم شوند. در این مقاله راجع به انواع سرگرمی ها و بازی های فکری، خانوادگی و … توضیح داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازی و سرگرمی مناسب اعضای خانواده حتما از روانشناس کمک بگیرید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه سرگرمی های ساده جذاب می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360  و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره