آشنایی با بدن زن

آشنایی با بدن زن در زندگی مشترک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای داشتن یک رابطه زناشویی موفق بهتر است آقایان از بدن همسر خود آگاهی کامل داشته باشند، زیرا بدن زنان برای تحریک پذیری به توجه بیشتری نیاز دارد و اغلب دیرتر از مردان به ارگاسم می‌رسند. علاوه ‌براین در موقعیت‌هایی که زنان تمایل به برقراری رابطه جنسی ندارند، نباید از آنان انتظار برقراری رابطه جنسی داشت. ساختار بدن زنان و احساساتی که تجربه می‌کنند مشابه ساختار و احساسات مردان نیست و این تصور اشتباهی است که برخی از زوجین فکر می‌کنند طرف مقابلشان نیز همان احساس او را تجربه می‌کند و این در نهایت موجب نارضایتی بین زوجین می‌شود. پس بهتر است که زوجین ساختار بدن یکدیگر را به خوبی بشناسند تا در زندگی زناشویی‌شان موفق باشند. با ددریافت مشاوره جنسی می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. 

ضرورت آشنایی با بدن زن 

همانطور که گفته شد شناخت بدن زن اهمیت زیادی در زندگی مشترک دارد و باعث تحکیم بنیان خانواده می‌شود، چراکه چگونگی ارتباط جنسی در زندگی زناشویی می‌تواند خاطرات تعیین کننده‌ای را در کل دوران زندگی فرد بوجود آورد. اگر زوجین زندگی زناشویی خوبی داشته باشند احساس خوشایندی در زندگی مشترکشان ایجاد می‌شود. پس برای ایجاد یک خاطره و حس خوب از این مرحله مهم در زندگی پیشنهاد می‌کنیم اصول زیر را رعایت کنید: 

برای آغاز ارتباط جنسی شما و شریک زندگیتان از نظر روحی و جسمی باید سالم بوده و در شرایط مناسبی قرار داشته باشید و یادتان باشد که پیش از آغاز رابطه جنسی رضایت شریک زندگیتان را جلب نموده و از برقراری رابطه جنسی اجباری بپرهیزید. برای برقراری یک رابطه جنسی سالم و لذت بخش لازم است که هردو به برقراری ارتباط جنسی علاقمند باشید و اندام‌های آمیزشی خود و شریک زندگیتان را به خوبی بشناسید. 

آشنایی با آناتومی و فیزیولوژی بدن زن

به طور کلی اندام جنسی زنان به دو دسته اندام داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند که به شرح زیر هستند:

1. اندام‌های داخلی

قسمتی از اندان‌های جنسی داخلی زنان شامل دو تخمدان، دو لوله رحمی، رحم که محل جایگزینی جنین است و گردن یا دهانه رحم که در قسمت پایین رحم بوده و آن را به مبهل یا واژن متصل می‌کند. واژن مسیر خروج جنین، خون قاعدگی و محل دخول آلت در هنگام نزدیکی است. برای آشنایی بیشتر با دستگاه تناسلی زنان کلیک کنید.

2. اندام‌های خارجی

اندام‌های خارجی به طورکلی وظیفه تحریک جنسی، قبل و حین نزدیکی را برعهده دارند و همچنین به عنوان کانالی برای ورود مایع منی به داخل رحم نقش خود را ایفا می‌کند. اندام‌های دستگاه تناسلی خارجی زن شامل لب‌های بزرگ و لب‌های کوچک واژن، پرده بکارت، کلیتوریس و واژن می‌شود. باید بدانید کلیتوریس حساس‌ترین اندام جنسی زن است که بیشترین میزان تحریک و لذت را در زن به وجود می‌آورد. که در واقع یک برجستگی مخاطی بوده ودر بالای محل اتصال دو لب کوچک واژن قرار دارد. حساسیت جنسی در لب‌‌های و لب‌های بزرگ به ترتیب از کلیتوریس کمتر است. برای آشنایی بیشتر با نقاط حساس بدن زنان کلیک کنید.

آشنایی با بدن زن و تغییرات هورمونی

هورمون‌های جنسی زنانه در رشد، تولید مثل و سلامت عمومی نقش بسیار مهمی دارند. سطح هورمون‌های جنسی در طول زمان متغیر است اما بیشترین تغییرات در زمان بلوغ، بارداری و یائسگی اتفاق می‌افتد. استروژن، پروژسترون و تستوسترون همگی بر میل جنسی و تحریک پذیری تاثیر می‌گذارند. استروژن بالا در بدن زن باعث روان‌تر بودن واژن و افزایش میل جنسی می‌شود اما بالا رفتن پروژسترون باعث کاهش میل جنسی در زنان می‌گردد. پایین بودن تستوسترون نیز بر کاهش میل جنسی تاثیر خواهد گذاشت.

زمان‌هایی که نباید از همسر انتظار رابطه جنسی داشت

دوران قاعدگی در همه زنان وجود دارد که باعث تغییرات هورمونی می‌شود. از اثراتی که تغییرات هورمونی روی زنان می‌گذارند می‌توان به بی‌حوصلگی، خستگی، زودرنجی و خلق و خوی پایین اشاره کرد. لذا در این دوران نباید از همسر تقاضای رابطه جنسی داشت. این دوران از چند روز قبل از قاعدگی شروع شده و در طول دوره قاعدگی ادامه پیدا می‌کند. تغییرات هورمونی در دوران یائسگی هم مشاهده می‌شود. آشنایی با بدن زن به شما کمک می‌کند تا این دوره‌ها را بهتر درک کنید. در صورت تعارض و یا هر گونه عدم تفاهم در رابطه جنسی خود می توانید با دریافت مشاوره جنسی از بدتر شدن شرایط جلوگیری کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل زناشویی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

سولات متداول

آیا تفاوتی بین برانگیختگی زنان و میل جنسی وجود دارد؟

برانگیختگی و میل جنسی باهم متفاوت هستند. میل جنسی به داشتن تمایل روانی و عاطفی به رابطه جنسی است، در حالی که نشانه‌های برانگیختگی زنان به تغییرات جسمی در زمان هیجانات جنسی گفته می‌شود.

نقش هورمون‌های زنان در یائسگی چیست؟

یائسگی زمانی اتفاق می‌افتد که چرخه قاعدگی فرد متوقف شده ودیگر نمی‌تواند باردار شود. متوسط سن یائسگی در زنان، ۵۲ سال است. بی حوصلگی، خستگی و خلق و خوی پایین از عوارض دیگر آن می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره