رابطه مقعدی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

رابطه مقعدی یا آنال یکی از انواع رابطه جنسی است. اما تقریبا همه متخصصان آن را از انواع پر‌خطر می‌دانند. سکس مقعدی شکلی از رابطه است که در آن اندام تناسلی مردانه وارد مقعد می‌شود. این شکل از رابطه معمولا میان دو مرد یا گاهی اوقات میان یک مرد و زن اتفاق می‌افتد. در حقیقت با وجود هشدارهایی که راجع به این نوع از رابطه داده می‌شود هنوز هم بسیارند کسانی که به هر دلیلی این شکل از رابطه را انتخاب می‌کنند.

به همین خاطر در این مطلب تلاش می‌کنیم تا راجع به رابطه مقعدی و راه‌هایی برای کاهش خطرات آن بیشتر صحبت کنیم. اگر شما و همسرتان هر مشکلی در این زمینه دارید کمک گرفتن از روانشناس متخصص در زمینه مسائل جنسی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه مقعدی یا رابطه از پشت می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

رابطه مقعدی ( رابطه از پشت )

رابطه مقعدی یکی از انواع رابطه جنسی است که در آن دخول از راه مقعد صورت می‌گیرد. افراد به دلایل مختلفی، این نوع رابطه را انتخاب می‌کنند. برای مثال وقتی ترس از بارداری یا از دست دادن بکارت را دارند. اما قبل از هر چیز باید به عوارض آن هم توجه داشته باشید و در این مورد با شریک جنسی خود نیز صحبت کنید. جالب است بدانید این نوع رابطه در مردان نیز دیده می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی ذهن نو کلیک نمایید.

دلایل تمایل به برقراری رابطه یا سکس مقعدی

دلایل رابطه مقعدی

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که راجع به رابطه مقعدی باید به آن جواب بدهیم این است که چرا با وجود تمام مشکلات این نوع از رابطه باز هم تعداد زیادی از زوجین به آن تمایل دارند؟ دلایل تمایل به این شکل از رابطه می‌تواند با توجه به شرایط هر کدام از ما متفاوت باشد. با این حال بعضی از مهم‌ترین دلایل این تصمیم را در ادامه آورده‌‌‌ایم. برای آشنایی با سایر روش‌های آمیزش جنسی کلیک کنید.

>?پورنوگرافی های سکس مقعدی

تماشای فیلم‌های پورن یا هرزه‌نگاری را می‌توان یکی از دلایل اصلی تمایل به سکس مقعدی دانست. در این فیلم‌ها معمولا رابطه مقعدی به عنوان یک رابطه عادی و حتی لذت‌بخش نشان داده می‌شود. این موضوع باعث خواهد شد تا بسیاری از کسانی که این فیلم‌ها را مشاهده می‌کنند به استفاده از این روش تحریک شوند.

?احساس لذت

پایانه‌های عصبی بسیاری در انتهای دستگاه گوارش یا ناحیه مقعد وجود دارند. این موضوع باعث می‌شود تا رابطه مقعدی برای برخی‌ها لذت‌بخش باشد. اگرچه تعداد این افراد به خصوص در زنان کم است با این حال بعضی از خانم‌ها یا آقایان از برقراری این رابطه لذت می‌برند یا حتی به ارگاسم می‌رسند.

?سکس مقعدی به دلیل ترس از دست دادن پرده بکارت

در فرهنگ کشورهایی مثل ما از دست دادن پرده بکارت موضوع بسیار مهمی است. این شرایط می‌تواند مشکلات اجتماعی زیادی را برای خانم‌ها به وجود بیاورد. به علاوه بسیاری از آقایان نیز تمایلی ندارند تا مسئولیت این شرایط را بپذیرند.

به همین خاطر بسیاری از دختران و پسران جوان به رابطه جنسی از طریق مقعد روی می‌آورند. از آنجا که این رابطه باعث از دست رفتن پرده بکارت نمی‌شود و همین طور احتمال بارداری در آن بسیار ضعیف است؛ بسیاری از دختران و پسران احساس می‌کنند که از این طریق می‌توانند فعالیت جنسی خود را از خانواده و جامعه پنهان نگه دارند.

?ایجاد تنوع در رابطه جنسی

بعضی از زوجین برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی‌شان به برقراری رابطه مقعدی فکر می‌کنند. از نظر این افراد سکس مقعدی می‌تواند در ارتباط جنسی آن‌ها جذابیت ایجاد کند و مانع یکنواختی رابطه شود. به علاوه شرایطی مانند عادت‌های ماهیانه یا ایام بارداری که امکان برقراری رابطه جنسی واژینال وجود ندارد از جمله موقعیت‌هایی هستند که زوجین را به سمت رابطه جنسی مقعدی می‌کشانند.

علت منع رابطه مقعدی

علت منع رابطه مقعدی

یکی دیگر از سوالاتی که باید به آن جواب بدهیم این است که چرا سکس مقعدی از نظر بسیاری از متخصصین خطرناک است؟ یا چرا معمولا توصیه می‌شود که از این شکل رابطه تا جای ممکن استفاده نشود؟ این موضوع دلایلی دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با سایر رابطه جنسی پر خطر کلیک کنید.

?دردناک بودن رابطه مقعدی

همانطور که گفتیم پایانه‌های عصبی بسیاری در این قسمت از بدن قرار دارد. این موضوع در کنار اینکه می‌تواند گاهی اوقات رابطه جنسی را لذت‌بخش کند، بسیاری از مواقع آن را دردناک خواهد کرد. این درد می‌تواند به دلیل پایانه‌های عصبی، مسائل فیزیکی دیگر و یا حتی مسائل روانی باشد. با این حال فارغ از دلیل، بسیاری از افراد سکس مقعدی را دردناک توصیف می‌کنند. این موضوع باعث مشکلات دیگری مانند سردمزاجی می‌شود. زیرا وقتی شما خاطره بدی از برقراری رابطه جنسی داشته باشید طبیعتا تمایل کمتری برای تکرار آن خواهید داشت.

?افزایش احتمال بیماری های عفونی در سکس مقعدی

متخصصین معتقدند احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند ایدز، زگیل تناسلی یا بسیاری از بیماری‌های دیگر در کسانی که رابطه مقعدی را تجربه می‌کنند به مراتب بیش از سایرین است. ترشحات واژن در هنگام رابطه جنسی مانند یک روان‌کننده خودکار عمل می‌کند. اما این شرایط در مقعد وجود ندارد. همین موضوع باعث ایجاد خراش‌ها و خونریزی‌های کوچک در مقعد می‌شود. این خراش‌ها و خونریزی‌ها محل‌های مناسبی برای ورود میکروب‌ها هستند و احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی را افزایش می‌دهند. همچنین احتمال انتقال بیماری های آمیزشی نیز در رابطه مقعدی وجود دارد. برای آشنایی با انواع بیماری های قابل انتقال از مقعد کلیک کنید.

?پارگی بافت مقعد و روده

غشا ناحیه مقعد در مقایسه با واژن حساسیت بالاتری دارد. به علاوه همانطور که گفتیم یکی از مشکلات دیگر این منطقه نبود ترشحات روان‌کننده است. تمامی این شرایط در کنار هم می‌تواند خطر پارگی یا سوراخ شدن روده بزرگ یا کولون را در رابطه از پشت به همراه داشته باشد. به همین خاطر متخصصین توصیه می‌کنند در‌صورتی‌که پس از سکس مقعدی دچار مشکلاتی مانند خونریزی و یا درد در شکم شدید هرچه سریعتر به یک مرکز درمانی مراجعه کنید.

?بی‌اختیاری مدفوع زنان به خاطر سکس مقعدی

بی‌اختیاری مدفوع معمولا به دلیل ضربه یا آسیب به بافت اسفنکتر مقعد ایجاد می‌شود. به همین خاطر برقراری رابطه جنسی مقعدی در طولانی‌مدت و همین طور عفونت‌هایی که در این منطقه ایجاد می‌شوند همگی می‌توانند عضله اسفنکتر را ضعیف کنند. ضعیف شدن این عضله پیامدهای منفی بسیاری به همراه دارد که شایع‌ترین آن‌ها بی‌اختیاری در مدفوع برای زنان است.

?بازگشت مایع منی آقایان در سکس مقعدی

این شرایط برای کسانی که از رابطه مقعدی برای طولانی‌مدت استفاده می‌کنند مشکل‌ساز خواهد شد. از آنجا که ماهیچه‌های مقعد بسیار قوی هستند و معمولا برای دفع‌کردن طراحی شده‌اند باعث می‌شوند که مایع منی نتواند به طور کامل تخلیه شود. این موضوع اگر برای چندین بار تکرار شود باعث آسیب دیدن کیسه منی و غده پروستات خواهد شد.

?ابتلا به بیماری هایی مانند هموروئید

همانطور که گفتیم در سکس مقعدی فشار بیش از حدی به عضلات اسفنکتر و به طور کلی ناحیه مقعد وارد می‌شود. این فشار می‌تواند خطر ابتلا به بیماری هموروئید یا بواسیر را افزایش بدهد. به همین خاطر متخصصین توصیه می‌کنند کسانی که درگیر این بیماری هستند از رابطه مقعدی اجتناب کنند. خونریزی، درد و احساس ناراحتی در هنگام دفع مدفوع از نشانه‌های این بیماری هستند.

?سرد‌مزاجی

یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که سکس مقعدی می‌تواند برای زنان به همراه داشته باشد سرد‌مزاجی است. زیرا بسیاری از خانم‌ها در این شرایط ارگاسم را تجربه نخواهند کرد. این موضوع می‌تواند آن‌ها را نسبت به برقراری رابطه جنسی بی‌میل کند. برای آشنایی بیشتر با عوارض رابطه مقعدی کلیک کنید.

?عدم لذت برای زنان

درون مقعد، گیرنده های حسی بسیار کمی وجود دارد. به همین دلیل ارگاسم از این طریق سخت تر و دیرتر صورت می‌گیرد. زنان معمولا به خاطر همسرانشان به این نوع رابطه، رضایت می‌دهند؛ اما در واقع لذت کمی برای آنان به همراه خواهد داشت.

رابطه جنسی مقعدی و احتمال‌بارداری

بسیاری از خانم‌ها و آقایان تصور می‌کنند که رابطه جنسی مقعدی به طور کلی خطر بارداری را از بین می‌برد. اما باید گفت که در این شرایط نیز احتمال بارداری وجود دارد. اگرچه این موضوع بسیار نادر خواهد بود؛ اما احتمال آن صفر نیست. رابطه جنسی مقعدی به خودی خود باعث بارداری نخواهد شد. اما بسیاری از مواقع به خصوص زمانی که از روان‌کننده‌ها استفاده شده باشد احتمال اینکه اندام تناسلی مرد با واژن ارتباط پیدا کند وجود دارد و این ارتباط می‌تواند خطر بارداری را افزایش بدهد. برای اطلاع از نحوه بارداری از طریق مقعد کلیک کنید.

راه های کاهش مضرات رابطه مقعدی

سکس مقعدی آسیب‌های بسیاری را به همراه دارد. به همین خاطر همیشه توصیه می‌شود که تا جای ممکن از  این شکل از رابطه استفاده نکنید. با این حال اگر به هر دلیلی تصمیم به این رابطه گرفته‌اید به این نکات دقت داشته باشید.

◀️استفاده از کاندوم

اولین و مهم‌ترین قدم در برقراری رابطه‌مقعدی استفاده از کاندوم است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان به این خاطر که در این رابطه احتمال بارداری وجود ندارد از کاندوم استفاده نمی‌کنند. اما همان‌طور که گفتیم احتمال انتقال عفونت‌ها از راه مقعد به مراتب بیش از واژن است. به همین خاطر استفاده از کاندوم را همیشه به اولین اصل در رابطه مقعدی تبدیل کنید. برای اطلاع از نحوه استفاده از کاندوم کلیک کنید.

◀️تعویض کاندوم یا شستن اندام تناسلی

یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت شود این است که به هیچ عنوان بلافاصله پس از رابطه مقعدی وارد رابطه واژینال نشوید. اگر شریک جنسی شما از کاندوم استفاده می‌کند برای ادامه رابطه حتما می‌بایست کاندوم را عوض کند. در غیر این‌صورت ابتدا باید آلت تناسلی به خوبی شسته شود. در غیر این‌صورت عفونت‌های موجود در مقعد به واژن منتقل خواهد شد.

◀️استفاده از روان کننده‌ها در سکس مقعدی

همانطور که گفتیم خشکی محیط مقعد مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند. به همین خاطر اگر قصد برقراری رابطه مقعدی دارید؛ بهتر است از انواع روان‌کننده‌ها مانند ژل لوبریکانت استفاده کنید.

◀️به ارگاسم رسیدن زنان

زنان از طریق رابطه مقعدی به ارگاسم نخواهند رسید. به همین خاطر این رابطه می‌تواند برای آن‌ها جذاب نباشد و مشکلاتی مانند سرد‌مزاجی یا بیماری‌های روحی را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است در کنار داشتن رابطه مقعدی به ارضای شریک عاطفی خود نیز توجه داشته باشید. برای آشنایی با راه ها و نشانه های ارگاسم زنان این مقاله را مطالعه کنید.

آیا رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

همانطور که گفتیم بسیاری از دختران و پسران برای پنهان نگه داشتن فعالیت جنسی خود از خانواده و جامعه رابطه مقعدی را انتخاب می‌کنند. به همین خاطر یکی از سوالاتی که برای آن‌ها تبدیل به دغدغه می‌شود این است که آیا این شکل از رابطه نیز قابل تشخیص است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله؛ رابطه مقعدی نیز با معاینات متخصصین قابل شناسایی است. این رابطه به مرور زمان باعث تغییراتی در اسفنکتر مقعد و چین‌های اطراف آن می‌شود که از این طریق می‌توان آن را شناسایی کرد.

رابطه مقعدی و اهمیت مشاوره

رابطه مقعدی موضوعی نیست که به راحتی از کنار آن عبور کنیم. این شکل از رابطه می‌تواند مشکلات بسیاری را در زندگی شما ایجاد کند. برای مثال بسیاری از خانم‌ها تمایلی به این شکل از رابطه ندارند و فقط به خاطر همسرشان به آن تن می‌دهند. بسیاری دیگر نیز به دلیل نپذیرفتن این سبک از رابطه تلخی‌های بسیاری را در زندگی مشترک تجربه می‌کنند. در کنار این‌ها همانطور که گفتیم این رابطه باعث به ارگاسم نرسیدن زنان، سرد‌مزاجی و مشکلات روحی بسیاری برای آن‌ها خواهد شد. به همین خاطر لازم است که کمی جدی‌تر به این موضوع فکر کنید.

در چنین شرایطی بسیاری از ما از اینکه با اطرافیان صحبت کنیم خجالت می‌کشیم. به علاوه اطرافیان به دلیل نداشتن دانش کافی معمولا نمی‌توانند شما را به درستی راهنمایی کنند. به همین خاطر معمولا توصیه می‌شود در این شرایط از یک مشاور متخصص کمک بگیرید. مشاورین با علم و تجربه‌ای که در این زمینه دارند می‌توانند به شما و همسرتان در برطرف کردن این مشکلات کمک کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه مقعدی یا رابطه از پشت می‌توانید در هر ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

آیا احتمال بارداری در رابطه مقعدی وجود دارد؟

رابطه‌مقعدی به خودی خود باعث بارداری نمی‌شود. اما اگر در حین انزال چند قطره از مایع منی وارد واژن شود احتمال بارداری وجود خواهد داشت.

آیا رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

بله؛ این رابطه به مرور زمان باعث تغییر در شکل اسفنکتر مقعد و چین‌های اطراف آن می‌شود.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره