تعبیر خواب خواستگاری

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب خواستگاری زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب خواستگاری از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از خواستگاری در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر خواستگاری را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم:

معنی خواب خواستگاری از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگ‌ترین معبران باستانی می‌باشد که می‌گوید: اگر مردی در خواب ببیند که خودش به خواستگاری دختری می‌رود، به این معنی است که او در زندگی واقعی جایگاه و مقام خود را از دست خواهد داد.

در صورتی که یک زن ببیند یک شخصی که در دنیای واقعی مرده است، به خواستگاری او می‌آید، به این معناست که از مال و اموال و دارایی آن زن چیزی کم خواهد شد.

اگر فردی در خواب ببیند که قصد ازدواج دارد، اما همسر آینده خود را نه دیده است و می‌شناسد، به این معنی است که مرگ بیننده خواب نزدیک می‌باشد.

معنی خواب خواستگاری از نظر امام صادق (ع)

امام صادق (ع) بر این باور هستند که دیدن خواب خواستگاری می‌تواند دارای چهار تعبیر متفاوت باشد. در ادامه به چهار تعبیر امام صادق (ع) از خواستگار اشاره کرده‌ایم :

  • شرافت و بزرگواری برای فرد بیننده خواب
  • افزایش درآمد و زیاد شدن اموال و ثروت
  • شادابی و نشاط
  • پرباری زندگی و رونق گرفتن

خواستگاری از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی نیز از دیگر معبران باستانی است که می‌گوید؛ اگر زن متاهلی در خواب ببیند که فردی به جز همسرش به خواستگاری او می‌آید، به این معنی است که بیننده خواب از نجابت و شرافت برخوردار است. در واقع دیدن این خواب برای یک زن متاهل که خواستگار خود را نمی‌شناسد، خبر از پاکدامنی و اصیل بودن او می‌دهد.

معنی خواب خواستگاری از نظر حضرت دانیال (ع)

اگر فردی در خواب ببیند که به خواستگاری زن متاهل و شوهرداری می‌رود، خواب او دارای سه تعبیر متفاوت به شرح موارد زیر است :

  • پیدا کردن دوستان و همراهان جدید
  • صلح و سازش با برخی از دشمنان قدیمی
  • دریافت اخبار مهم و سرنوشت ساز در روزهای آینده

تعبیر خواب خواستگاری از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب خواستگاری ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب خواستگاری به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است که دیدن خواب خواستگاری رفتن برای یک مرد و یا خواستگار داشتن برای یک زن، نمادی از شخصیت بیننده خواب است. در واقع نمایانگر بُعدی از شخصیت بیننده خواب می‌باشد که تا به حال آن را کشف نکرده است و نسبت به آن بی‌تفاوت بوده.

در تعابیری دیگر یونگ می‌گوید : کسی که خواب خواستگاری را می‌بیند، ممکن است در روزهای آینده یک پیشنهاد ازدواج دریافت کند و یا وارد یک پروژه بلند مدت شود.

یونگ می‌گوید : آنچه که به تعبیر خواب خواستگاری برای بیننده خواب جهت می‌دهد، احساس و واکنش او نسبت به خواستگار در خواب می‌باشد.

تعبیرخواب خواستگاری به روش آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید : اگر دختری در خواب خود ببیند که پیرمردی به خواستگاری او می‌آید، به این معنی است که او با مشکلات بسیاری در زندگی‌اش باید دست و پنجه نرم کند.

اگر فردی در خواب ببیند که شخصی از اقوام و خویشاوندان از او خواستگاری می‌کند، به این معنی است که غم و اندوهی بیننده خواب را در برخواهد گرفت.

در صورتی که یک آقا در خواب خود ببیند که زنی به خواستگاری او می‌آید، به این معنی است که فرد بیننده خواب از نظر رفتار و شخصیت نمی‌تواند وارد روابط دوستانه شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره