نشانه مردی که طلاق می خواهد

نشانه مردی که طلاق می خواهد چیست؟ این سؤال برای بسیاری از خانم‌هایی که نگران زندگی مشترکشان هستند پیش می‌آید. قبل از هر چیز این موضوع را به خاطر داشته باشید که تمایل به طلاق همیشه هم قابل حدس زدن نیست؛ اما بعضی نشانه‌ها می‌توانند خبر از سرد شدن رابطه یا نزدیک بودن طلاق بدهند. اگر به رفتار همسرتان دقت داشته باشید خیلی زود متوجه این نشانه‌ها خواهید شد و شاید بتوانید جلوی طلاق را بگیرید. همیشه سرد شدن رابطه نشانه‌هایی از خود به‌جا می‌گذارد. اگر زودتر به این نشانه‌ها واکنش نشان ندهید ممکن است دیگر نتوانید جلوی آن‌ها را بگیرید. اگر احساس می‌کنید به‌تنهایی نمی‌توانید این مشکلات را حل کنید حتما مشاوره خانواده بگیرید.

نشانه‌های مردی که به طلاق فکر می‌کند

سرد شدن یک رابطه عاطفی همیشه نشانه‌هایی از خود به‌جا می‌گذارد. در این قسمت مهم‌ترین این نشانه‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که همیشه این نشانه‌ها نمی‌توانند دلیلی برای طلاق باشند. پیش از آنکه راجع به دلیل این رفتارها در همسرتان قضاوت کنید شرایط روحی و اجتماعی او را هم در نظر بگیرید. برای همه ما پیش خواهد آمد که گاهی اوقات خسته باشیم و نتوانیم به زندگی مشترکمان به‌اندازه کافی توجه نشان بدهیم. اما اگر این نشانه‌ها برای مدت طولانی میان شما و همسرتان باقی مانده بهتر است برای برطرف کردن آن از یک مشاور خانواده کمک بگیرید. برای آشنایی با راه های جلوگیری از طلاق کلیک کنید.

1- سرد شدن رابطه

سرد شدن رابطه میان شما و همسرتان یکی از اولین نشانه‌هایی است که باید شما را حساس کند. بسیاری از مواقع گذشت زمان یا مشغله‌های کاری هستند که باعث می‌شود همسرتان به‌اندازه روزهای اول به شما توجه نداشته باشد؛ اما گاهی اوقات این شرایط بدون هیچ دلیلی شروع می‌شود. ممکن است احساس کنید همسرتان بهانه‌گیر شده، علاقه‌ای به صحبت با شما ندارد و یا به‌اندازه گذشته برایتان وقت نمی‌گذارد. در این شرایط بهتر است احساسات خود را با او در میان بگذارید و دلیل رفتارش را بپرسید. اما اگر این دلایل برای شما قانع‌کننده نیست، بهتر است نسبت به شرایط حساسیت بیشتری داشته باشید. می‌توانید برای پیدا کردن راه‌حل از یک مشاور کمک بگیرید.

2- بی‌میلی جنسی در مردی که طلاق می خواهد

رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین موضوعات در هر رابطه‌ای است. تمایلات جنسی در هر شخص به آرامش روانی و همین‌طور علاقه نسبت به‌ طرف مقابل بستگی دارد. اگر همسرتان اخیراً تمایلش را به برقراری رابطه جنسی با شما از دست داده، شاید بهتر باشد راجع به این موضوع دقت بیشتری داشته باشید.

3- علاقه‌ای به حل مشکلات ندارد

تا زمانی که شما و شریک عاطفی‌تان به زندگی مشترک خود علاقه داشته باشید، سعی می‌کنید مشکلاتی که در رابطه پیش می‌آیند را برطرف کنید. تلاش شما برای بهتر کردن رابطه همیشه نشانه این است که بودن در کنار یکدیگر برایتان باارزش است. اما اگر احساس می‌کنید همسرتان تمایلی به حل کردن مشکلات ندارد بهتر است راجع به ارزش رابطه برای او کمی شک کنید.

یکی دیگر از نشانه‌های مردانی که طلاق می‌خواهند قهرهای طولانی‌مدت است. این آقایان نسبت به ناراحتی شما حساسیتی ندارند و برای برطرف کردن مشکلات یا دلجویی از شما تلاشی نمی‌کنند. اگر از این مردان بخواهید که همراه شما برای مشاوره خانواده بیایند به‌احتمال‌زیاد جواب منفی خواهید شنید. این مردان تمایلی به حل مشکلات یا شنیدن تقصیراتشان ندارند.

4- خیانت از طرف مردی که طلاق می خواهد

خیانت می‌تواند در هر رابطه‌ای و به هر دلیلی اتفاق بیفتد. بسیاری از خانم‌ها بعد از خیانت تصمیم می‌گیرند رابطه خود را ادامه دهند. برای ادامه رابطه دیدگاه همسرتان راجع به کاری که کرده یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. اگر او از رفتارش پشیمان نیست و به خودش حق می‌دهد؛ یا اگر این اولین باری نیست که با خیانت همسرتان مواجه می‌شوید، بهتر است کمی جدی‌تر به این موضوع فکر کنید. خیانت همیشه نشان‌دهنده این است که یک مشکل جدی در رابطه شما وجود دارد؛ اما همان‌طور که گفتیم اگر همسرتان تصمیمی برای حل کردن این مشکلات ندارد، این موضوع می‌تواند نشانه بی‌ارزشی رابطه برای او باشد.

5- از بین رفتن حرمت‌ها

همه ما وقتی کسی را دوست داریم سعی می‌کنیم بعضی رفتارهایش را نادیده بگیریم؛ یا در دعواهایمان همیشه راهی برای برگشت باقی می‌گذاریم. اگر همسرتان بدون توجه به این موضوع حرمت‌ها را از بین می‌برد و احساس شما برای او اهمیتی ندارد؛ این می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه او اهمیتی به ادامه این رابطه نمی‌دهد.

6- داشتن اهداف فردی

یکی از خصوصیات زندگی مشترک موفق این است که هر دو طرف برای پیشرفت زندگی تلاش می‌کنند. اما اگر مدتی است می‌بینید جایی در برنامه‌ها و اهداف همسرتان ندارید بهتر است با دقت بیشتری به وضعیت رابطه‌تان نگاه کنید. یکی از نشانه‌های مردانی که از زندگی مشترکشان خسته شده‌اند این است که آن‌ها برنامه‌ها و اهداف فردی برای خود در نظر می‌گیرند. به‌عبارت‌دیگر شما احساس خواهید کرد در برنامه‌های زندگی آن‌ها هیچ نقشی ندارید.

7-مردی که از طلاق حرف می زند

اگر برایتان پیش آمده که در دعواها همسرتان از طلاق یا جدایی صحبت کند این موضوع را جدی بگیرید. اگر مردی همسرش را واقعاً دوست داشته باشد هرگز از این موضوع با او صحبت نمی‌کند. اما اگر همسر شما چنین پیشنهادی را مطرح کرده و یا در مقابل درخواست طلاق از طرف شما سکوت می‌کند بهتر است کمی این موضوع را جدی بگیرید. برای دریافت مشاوره طلاق کلیک کنید.

از بین بردن علل نشانه های مردی که طلاق می خواهد

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم همیشه این نشانه‌ها به این خاطر نیستند که همسرتان به دنبال طلاق است. برای همه ما گاهی اوقات خسته می‌شویم یا از چیزی دلخور هستیم؛ اما اگر این رفتارها در همسرتان ادامه پیدا کرده و احساس می‌کنید شرایط آنطور که باید باشد نیست، بهتر است راجع به این موضوع کمی جدی‌تر فکر کنید. بسیاری از مواقع نمی‌دانیم مشکل کجاست؛ یا شاید راهی برای حل کردن آن نداشته باشیم؛ از طرف دیگر گاهی اوقات دوست نداریم راجع به مشکلاتمان با اطرافیان صحبت کنیم.

در همه این شرایط بهتر است برای برطرف کردن مسائل از مشاور خانواده کمک بگیرید. مشاورین به شما کمک خواهند کرد تا راهکارهایی را برای بهبود زندگی پیدا کنید. به‌علاوه اگر راهی برای تغییر شرایط وجود نداشته باشد آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا شخصیت خود را قوی‌تر کنید و با مشکلات زندگی یا حتی جدایی کنار بیایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

 

 

سؤالات متداول

چطور بفهمم همسرم به دنبال طلاق است؟

نشانه‌های بسیاری مثل سردی رابطه، صحبت نکردن از آینده یا برنامه‌ریزی‌های فردی وجود دارند که از تمایل همسر شما به جدایی صحبت می‌کنند. اما مهم‌ترین آن‌ها این است که او نمی‌خواهد مشکلات رابطه را حل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره