بی حوصلگی کودک | 6 روش برای رفع بی حوصلگی کودک

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

بی حوصلگی کودک چیزی نیست که کودک را در دسته خاص و جداگانه قرار دهد. بلکه امری طبیعی است و این بی حوصلگی برای همه رخ می‌دهد. اما اگر این رفتار دائمی باشد، به دو دلیل بیش فعالی و استرس پدید آمده است. اما در بیشتر موارد کودک دچار این اختلالات نیست و تنها به دلیل یکنواختی در خانه به بی حوصلگی دچار شده است. بنابراین در جهت بهبود بی حوصلگی کودک باید در وهله اول منشا این رفتار را پیدا کنید.

برای درمان نیز حتما از روانشناس کمک بگیرید. اگر بی حوصلگی کودک به دلیل اختلالی بود، باید در ابتدا درمان شود و سپس به بی حوصلگی پرداخت. اما اگر این بی حوصلگی ها به دلیل یکنواختی در زندگی است، باید رفتارهای والدین نیز مورد بررسی قرار بگیرد. سپس روش های برخورد مناسب با کودک به والدین آموزش داده شود. پس برای دریافت مشاوره کودک کلیک کنید.

بی حوصلگی کودک چیست؟

بی حوصلگی کودک چیست؟

بی حوصلگی کودک چیست؟ آیا کودک سالم نیز بی حوصله می‌شود؟ شما چه فکری می‌کنید؟ بر اساس تجربه های کسب شده؛ همه افراد به دور از رده های سنی در برخی موارد بی حوصلگی می‌شوند. کودکان نیز انسان هستند و به دلیل بسیاری از موارد در زندگی بی حوصله می‌شوند. یکنواختی در زندگی، بروز استرس، اضطراب و اختلال بیش فعالی از مواردی هستند که باعث بی حوصلگی کودک می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان اضطراب کودکان کلیک کنید.

اما دلیل هرچه که باشد، والدین را نگران می‌کند. و در تلاش برای رفع این بی حوصلگی می‌شتابند. رفع بی حوصلگی کودک و روش های برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد که تنها با کمک روانشناس قابل آموزش است. اما برای آگاهی والدین عزیز در این مقاله راجع به دلایل و روش های بی حوصلگی کودک توضیح داده ایم.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

دلیل بی حوصلگی کودک چیست؟

بر اساس بررسی ها، دلیل بی حوصلگی کودک در بیشتر موارد به عدم برنامه ریزی والدین باز می‌گردد. زمانی که والدین سرگرم کارهای خود می‌شوند؛ فراموش می‌کنند که کودک نیاز به تفریح و بازی دارد. جدا از عدم برنامه ریزی والدین استرس و اضطراب کودک نیز باعث بی حوصلگی او می‌شود. هم چنین کودکانی که به اختلال بیش فعالی دچار هستند، نشانه های بی حوصلگی را از خود نشان می‌دهند.

برای اطلاع از دلایل بی حوصلگی کودک، باید از روانشناس کمک بگیرید. کمک از روانشناس باعث شناخت دلیل بی حوصلگی می‌شود و به والدین کمک می‌کند تا روش های برخورد و رفع بی حوصلگی کودک را بهتر آموزش ببینند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نشانه های کودک سالم کلیک کنید.

روش هایی برای رفع بی حوصلگی کودک

روش هایی برای رفع بی حوصلگی کودک

برای رفع بی حوصلگی کودک در اقدام اول باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که گناهکار نیستید. اما به استفاده از روش های گوناگون می‌توانید برای رفع بی حوصلگی کودک تلاش کنید. در این بخش مقاله سعی کرده ایم راجع به روش هایی برای رفع بی حوصلگی کودک راهکارهایی را توضیح دهیم.

توصیه می شود حتما درباره روانشناسی کودک و نوجوان بخوانید.

? وضعیت خستگی و گرسنگی کودک را بسنجید

همیشه بی حوصلگی کودک به دلیل عدم برنامه ریزی والیدن و یا اختلالات مختلف نیست. گاه به دلیل خستگی و گرسنگی است که کودک بی حوصله می‌شود. شاید علت بی حوصلگی کودک کم خوابی، انرژی کم و یا گرسنگی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کودک تنبل کلیک کنید.

? با همکاری کودک، لیست برنامه ریزی تهیه کنید

یکی از روش های رفع بی حوصلگی کودک، تهیه لیست برنامه ریزی برای بازی است. بسیاری از والدین به دلیل مشغله کاری که دارند، نمی‌توانند تمام روز را در اختیار کودک باشند. به همین دلیل بهتر است که برنامه تفریحی هفتگی با کمک کودک تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استرس در کودکان کلیک کنید.

? کودک را در کلاس های مورد علاقه ثبتنام کنید

برای رفع بی حوصلگی کودک یکی از راه های مناسب؛ ثبتنام در کلاس های مورد علاقه است. در صورتی که به کودک استقلال دهید و اجازه دهید که خلاقیت خود را شکوفا کند، مشکلات و کسالت روحی او از بین خواهد رفت.

? روبرویی با بی حوصلگی را به کودک آموزش دهید

بهترین راه برای رفع بی حوصلگی کودک، آموزش روبرویی با بی حوصلگی است. به کودک آموزش دهید که گاه هیچ راهکاری برای رفع این کسالت روحی وجود ندارد. به او بگویید که دلیلی برای هراس از احساسات منفی از جمله بی حوصلگی وجود ندارد. و بهترین راهکار، روبرویی با بی حوصلگی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بی قراری کودک کلیک کنید.

? به نشانه های رفتاری کودک توجه کنید

یکی از روش های رفع بی حوصلگی کودک، توجه به نشانه های رفتاری کودک است. گاه توجه به نشانه های کودک نشان از این است کودک بی حوصله نیست و مشکل جای دیگری است. بچه ها اغلب از اینکه باید از کجا شروع کنند اطلاع ندارند. و یا فعالیت دیگری را دوست دارند. در چنین موقعیت هایی بهتر است که به فرزندتان کمک کنید تا مسیر خود را بهتر پیدا کنند.

حتما درباره نیاز به توجه طلبی کودک مطالعه کنید.

? از روانشناس کودک کمک بگیرید

برای رفع بی حوصلگی کودک و آگاهی از روش های رفتار با کودک، بهتر است که از روانشناس کمک بگیرید. روانشناسان به شما کمک می‌کنند که علائم بی حوصلگی کودک را شناسایی کنید. در نهایت با بررسی ویژگی های رفتاری کودک مشخص می‌کنند که دلیل این رفتار اختلال است و یا والدین برنامه ریزی نامناسب برای تفریح کودکان دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تربیت کودک کلیک کنید.

کلام آخر

همانطور که در رابطه با بی حوصلگی کودک توضیح داده ایم. کودکان به دلایل مختلفی به این رفتار دچار می‌شوند. بروز اختلالات اضطرابی و بیش فعالی در این رفتار نقش دارند. به همین دلیل است که این مساله باید جدی گرفته شود و در صورت هرگونه مشکل روانشناس از روش های تخصصی استفاده کند.

برای تربیت کودک، کمک از روانشناس را جدی بگیرید. تا در آینده با مشکلات جدی تری روبرو نشوید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بی حوصلگی کودک می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره کودک با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره