سر به هوا بودن کودک | 5 روش کنترل سر به هوا بودن کودک

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

سر به هوا بودن کودک معظلی برای والدین است. کودکان سر به هوا همیشه برای والدین دردسر درست می‌کنند. وسیله های خانه را می‌شکنند و در مکان هایی مانند فروشگاه، رستوران و پارک شیطنت می‌کنند. به همین دلیل برای بیرون رفتن با چنین کودکانی علاقه نشان نمی‌دهید و خود را از مهمانی ها محروم می‌کنید. کودک سر به هوا معمولا هرچیزی را که ببیند، می‌خواهد و صدا ایجاد می‌کند. به طور کلی این کودکان آرامش را از پدر و مادر صلب می‌کنند و تنها هنگام خواب کودک به آرامش می‌رسند. برای آگاهی از راهکارهای برخورد با سر به هوا بودن کودک، از روانشناس کمک بگیرید. جهت دریافت مشاوره کودک کلیک کنید.

سر به هوا بودن کودک چیست؟

سر به هوا بودن کودک چیست؟

آیا با سر به هوا بودن کودک آشنایی دارید؟ تا به حال کودک سر به هوا دیده اید؟ سر به هوا بودن کودک دردسرهای فراوانی را به همراه دارد. و همیشه والدین را با مشکلات مواجه می‌کند. به طور کلی سر به هوا بودن کودک بسیار خطرناک است و باید این موضوع را جدی بگیرید.

شکستن وسایل، بازی گوشی، سر و صدای عجیب، کتک زدن همسالان، برخورد نامناسب، اکتشاف محیط اطراف و … همگی از دردسر های کودک سر به هوا می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلال هماهنگی رشدی کلیک کنید.

اگر والدین رفتارهای خود را اصلاح نکنند و شیوه تربیتی مناسبی را برای فرزندان خود در نظر نگیرند؛ سر به هوا بودن کودک روز به روز بیشتر می‌شود. حتما جهت تربیت مناسب از روانشناس کمک بگیرید.

برای عضویت در کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

علل سر به هوا بودن کودک چیست؟

سر به هوا بودن کودک علل های گوناگونی دارد که در دسته های روانی و عاطفی قرار می‌گیرد. کودک سر به هوا به دلایلی چنین رفتارهایی از خود نشان می‌دهد که در این بخش مقاله به آن اشاره کرده ایم.

? اختالات روانی

? بهت روانی

?از دست دادن حافظه

? میل به انتقام جویی

? هوش پایین

?از دست دادن شعور

? ضعف روحیه

? بیش فعالی کودک

?عدم سازمان دهی خود

? احساس حسادت

? اضطراب و ناامنی

?مشکلات بینایی

? مشکلات حرکتی

? غم و درد عمیق در کودک

?خشم و عصبانیت از والدین

? دوست های بی نظم

? محبت بیش از اندازه والدین

?کودک پر توقع

? بی توجهی به دلیل اهمیت بیش از اندازه والدین

? والدین سهل انگار

?کودک بی هدف

? والدین بی نظم

? غرق در بازی بدون توجه به محیط اطراف

?دوستان بی نظم

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تربیت فرزند کلیک کنید.

نحوه کنترل سر به هوا بودن کودک چگونه است؟

نحوه کنترل سر به هوا بودن کودک

برای برخورد با سر به هوا بودن کودک، باید روش هایی را استفاده کنید و رفتارهای مناسبی از خود نشان دهید. والدین در رفتار با کودک باید با دقت عمل کنند. تا شخصیت کودک به خوبی شکل بگیرد. در این بخش مقاله راجع به نحوه برخورد با سر به هوا بودن کودک توضیح داده ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهارت های ارتباطی کودکان کلیک کنید.

? در تمامی موقعیت ها محافظ ایجاد کنید | سر به هوا بودن کودک

سر به هوا بودن کودک در بیشتر موارد همراه با عواقب است. شکستن ظروف، مجسمه ها و … کار کودکان بی نظم و سر به هوا می‌باشد. به همین دلیل بهتر است که در تمامی موقعیت ها محافظ ایجاد کنید. و کودک را از ظروف پلاستیکی، فنجان درپوش دار و اشیای شکستنی دور کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های داشتن بچه حرف گوش کن کلیک کنید.

? برای هماهنگی حرکات بدن برنامه ریزی کنید

یکی از روش های جلوگیری از سر به هوا بودن کودک، برنامه ریزی برای هماهنگی حرکات بدن است. کودک سر به هوا از هماهنگی خوبی در حرکات بدن برخوردار نیست. به همین دلیل برای بهبود این شرایط کودک را در کلاس رقص، ژیمناستیک، کلاس های رزمی و … ثبت نام کنید. کلاس شنا، فوتبال و … نیز در پرورش مهارت های حرکتی مفید است. با این کلاس ها مهارت حرکتی کودک تقویت می‌شود و از میزان سر به هوایی او کاسته می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیش فعالی کودکان کلیک کنید.

? تشویق کنید تا کودک فعالیت های جدید را بیاموزید

تشویق کودک برای انجام فعالیت های جدید، از دیگر روش های جلوگیری با سر به هوا بودن کودک است. برای این کار والدین باید به کودک آموزش دهند تا کارهای جدید را آموزش ببینند و به قدری برای انجام بدون نقص تمرین کنند تا مهارت مناسب را کسب کنند. سر به هوا بودن کودک در اغلب موارد با تمرین و تکرار از بین می‌رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های کنترل و آموزش کودک خرابکار کلیک کنید.

? فعالیت های نیازمند به مهارت های حرکتی را آموزش دهید

برای جلوگیری از سر به هوا بودن کودک بهتر است که فعالیت های نیازمند به مهارت های حرکتی را به فرزند خود آموزش دهید. بازی هایی مانند جورچین، پوسترهای رنگی و شماره ای در افزایش مهارت های حرکتی موثر هستند. حتی می‌توانید بازی هایی از خود ابداع کنید که باعث افزایش مهارت های حرکتی کودک شود. با این بازی ها ذهن کودک آماده می‌شود تا حرکات هماهنگی در بدن داشته باشد و از سر به هوایی آن کاسته شود.

? از روانشناس کودک کمک بگیرید | سر به هوا بودن کودک

یکی از روش های برخورد با سر به هوا بودن کودک، کمک از روانشناس است. همانطور که گفته شد؛ تربیت کودک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر تصور به این دارید که با رشد، نحوه برخورد کودک تغییر می‌کند؛ سخت در اشتباهید. حتما باید در تربیت کودک کوشا باشید. و از روانشناس کمک بگیرید. روانشناس کودک به والدین آموزش می‌دهد که چگونه با کودک سر به هوا رفتار کنند تا از شدت بی نظمی کودک کم شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تربیت کودک کلیک کنید.

کلام آخر

سر به هوا بودن کودک نشان از علل گوناگونی است. که اگر درمان نشود، با مشکلات بیشتری در بزرگسالی همراه می‌شود. به همین دلیل باید ریشه رفتار کودک سر به هوا بررسی شود تا دلیل مشخص شود. سپس به مرور با روش های گوناگون درمان کنید. حتما برای ریشه یابی و درمان از روانشناس کودک کمک بگیرید. تا نحوه برخورد مناسب با سر به هوایی کودک را آموزش ببینید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه سر به هوا بودن کودک می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره شغلی تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره  02191002360 و یا از طریق تلفن ثابت با شماره 9099070354 تماس بگیرید. 

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره