کتاب در مورد ازدواج

خواندن کتاب در مورد ازدواج یکی از توصیه‌های مهم روانشناسان به کسانی است که در شرف ازدواج هستند یا وارد دوران جوانی شده‌اند و احتمال دارد به زودی به جمع متاهلان بپیوندند. این نوع کتاب‌ها هر آنچه که درباره ازدواج باید بدانید را به شما آموزش می‌دهند و خواندن آن‌ها سبب می‌شود به همسر خوب و ایده‌آلی تبدیل شوید. البته مسلم است که افراد نمی‌توانند تمام کتاب‌ها در این زمینه را مطالعه کنند و همچنین ممکن است برخی کتاب‌ها نیز اطلاعات مورد نظرتان را به شما ندهند. ما در این بخش قصد داریم به تحلیل برخی از بهترین کتاب‌ها در زمینه ازدواج بپردازیم.

کتاب در مورد ازدواج

پیش از انجام هر کاری باید نسبت به آن موضوع علم داشت و با اطلاعات گسترده‌ای به آن ورود کرد به خصوص اگر بحث مهم‌ترین اتفاق زندگی هر فرد یعنی ازدواج در میان باشد. اطلاعات کم و زندگی با فردی که دارای فرهنگ و سلیقه متفاوتی است کار سختی می‌باشد مخصوصا که دانش کافی در برخورد با مواقع مختلف را نداشته باشید. البته این قضیه کاملا دو طرفه است و تنها مربوط به زن یا فقط مخصوص مرد نمی‌باشد و دو طرف باید علم خود را با کتاب خواندن درباره ازدواج افزایش دهند.

اهمیت خواندن کتاب در مورد ازدواج

هم زنان و هم مردان باید پیش از ازدواج یا حتی در طی دوران زندگی زناشویی خود کتاب‌های مربوط به ازدواج را تهیه و مطالعه نمایند. خواندن این کتاب‌ها سبب می‌شود تسلط بیشتری بر زندگی‌تان داشته باشید و در مواجه با مشکلات مختلف بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

اگر از زوج‌های خوشبخت راز موفقیت‌شان را بپرسید قطعا یکی از آن‌ها، خواندن کتاب و افزایش آگاهی نسبت به روابط زناشویی می‌باشد که این موضوع نشان دهنده اهمیت خواندن کتاب درباره ازدواج است.

افرادی هم که در زندگی زناشویی خود به مشکل برخورده‌اند، می‌توانند با مطالعه کتاب‌هایی در این زمینه کیفیت زندگیشان را بالا برده و روابط میان خود و همسرشان را بهبود بخشند. در واقع همه چیز به تلاش شما بستگی دارد و مطالعه کتاب راحت‌ترین شیوه برای هدایت زندگی به راه درست است. با این حال نمی‌توان برای ازدواج از مشورت دیگران غافل شد، چرا که عوامل زیادی مثل احساسات می‌تواند تصمیم گیری را دشوار نماید. برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید.

بهترین کتاب ها در زمینه ازدواج

کتاب‌های بسیار زیادی در زمینه ازدواج تالیف و چاپ شده‌اند که در ادامه به معرفی و بررسی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

1. کتاب در مورد ازدواج | گلبرگ زندگی

کتاب گلبرگ زندگی، در ۴ جلد منتشر شده است که هر کدام از آن‌ها، مباحث مهمی را به شما آموزش می‌دهند. این کتاب نوشته حجت الاسلام دهنوی است و به جرات می‌توان گفت یکی از کامل‌ترین کتاب‌های این حوزه می‌باشد.

جلد اول این کتاب اطلاعات مهمی در مورد ازدواج را پوشش می‌دهد به گونه‌ای که اگر به این سخنان عمل نمایید موفق ترین ازدواج را خواهید داشت چرا که نوشته‌های آن برگرفته از آیات قرآن و علم روانشناسی است و به همین خاطر عمل به آن‌ها موجبات سعادتمندی را فراهم می کند. در جلد دوم هم به مشکلات در آغاز زندگی و پس از دوران عقد اشاره شده است به همین دلیل خواندن جلد دوم برای افرادی که تازه پیوند زناشویی بسته‌اند بسیار کارآمد و مفید می‌باشد.

حجت الاسلام دهنوی در برنامه‌هایی از صدا و سیما فعالیت داشته‌اند و در این برنامه‌ها با گفتمان‌های حساب شده سعی در بهبود و افزایش کیفیت زندگی زوجین داشتند. گفت و گوهای ایشان در قالب یک کتاب منتشر شده است که جلد سوم گلبرگ می‌باشد و به خوبی در مورد اختلافات میان زوجین صحبت شده است. موضوع جلد چهارم هم رابطه جنسی و اتفاقات پیرامون آن می‌باشد که در برنامه تلویزیونی امکان گفتمان راحت در مورد آن وجود ندارد ولی اکنون در قالب کتاب انتشار یافته است.

2. بهشت خانواده

نویسنده این کتاب سید جواد مصطفوی است و موضوع آن آموزش روابط زناشویی می‌باشد. این کتاب نیز بسیار کامل است و مهم‌ترین موضوعات موجود در یک خانواده را بازتاب داده به گونه‌ای که با عمل به آن‌ها خانواده به یک بهشت تبدیل می‌شود به همین خاطر نام این کتاب را بهشت خانواده گذاشته‌اند. از آنجایی که این کتاب بیشتر زنان را مخاطب قرار داده است برای زنان بسیار مفید می‌باشد.

3. کتاب در مورد ازدواج | دل به دل راه داره

سید علی آقا کابلی نویسنده این کتاب است و در آن موضوع اداره زندگی زناشویی از دید استاد قرائتی را گنجانده است. این کتاب، شما را به ازدواج در زمان پختگی و کامل شدن تشویق می‌کند به گونه‌ای که وقتی مردی می‌گوید عشقت در دل من است زن هم با تمام وجودش بگوید دل به دل راه دارد… به بیانی دیگر این کتاب به شما آموزش می‌دهد پس از طی کردن مراحلی نظیر شناخت، تفکر، مشورت، تحقیق و… اقدام به ازدواج کنید نه اینکه به صورت احساسی و هیجانی ازدواج نمایید.

4. نبض ازدواج را بگیرید

نویسنده این کتاب مهدی عباسی می‌باشد که در آن به تشریح ارتباط میان زن و مرد و مجادله میان آن‌ها پرداخته است. خواندن این کتاب هم مانند کتاب‌های قبلی باعث افزایش آگاهی‌تان در مورد ازدواج شده و شما را به یک همسر دانا و توانمند تبدیل خواهد کرد.

5. کتاب در مورد ازدواج | محرمانه با همسران

مریم تیموری و اشرف السادات فتحی نویسنده این کتاب پرطرفدار هستند. در کتاب محرمانه با همسران درباره روابط جنسی میان زوجین و تاثیر آن در زندگی زناشویی به صورت جامع صحبت شده است. علم به اهمیت روابط جنسی و عاطفی میان زوجین ریشه بسیاری از مشکلات است که نویسندگان این کتاب کامل به آن پرداخته‌اند.

در آخر

روانشناسی و علم به آن موجب رفع بسیاری از مشکلات در زندگی زناشویی می‌شود. در واقع اکثر مشکلات قابل رفع شدن هستند به شرطی که خود افراد انعطاف داشته باشند و بخواهند که شرایط بهتر شود. در موارد حادتر نیز با روان درمانی می‌توان مشکل را از بین برد. بنابراین از خواندن کتاب‌های روانشناسی در زمینه ازدواج غافل نشوید که از مؤلفه‌های مهم ساختن یک زندگی آرامش بخش هستند. برای آشنایی بیشتر با روانشناسی ازدواج کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

مطالعه کتاب پیش از ازدواج چه تاثیری بر کیفیت زندگی بعد از ازدواج دارد؟

با افزایش آگاهی نسبت به زندگی مشترک بهتر می‌توان آن را اداره کرد بنابراین افرادی که پیش از ازدواج مطالعه دارند معمولا در زندگی خود موفق‌تر هستند.

برای ساختن یک زندگی موفق باید چند تا کتاب در مورد ازدواج بخوانیم؟

هر چقدر در مورد ازدواج آگاه‌تر باشید به همان اندازه در تصمیم گیری‌هایتان هم موفق خواهید بود. بنابراین سعی کنید بیشترین مطالعه را در این خصوص داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره