تعبیر خواب کودک شدن

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب کودک شدن زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند. شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب کودک شدن از نظر معبران باستانی

به عقیده معبران باستانی، دیدن حالت‌های مختلفی از کودک شدن در خواب می‌تواند تعابیر متفاوتی نیز داشته باشد. در ادامه تعبیر بچه شدن را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

معنی خواب کودک شدن از نظر محمد بن سیرین

محمد بن سیرین از بزرگ‌ترین معبران باستانی است که می‌گوید : اگر فردی بزرگسال در خواب خود ببیند که بچه شده است، به این معنی است که او در زندگی واقعی دچار ضعف و سستی می‌شود و در یک غم و مشکل گرفتار می‌گردد.

در تعابیری دیگر از این معبر باستانی، بچه شدن در خواب به گمراهی و نرسیدن به هدف تعبیر شده است؛ دلیل این موضوع نیز این است که بچه توانایی تشخیص خوب و بد را از یکدیگر ندارد.

برای آشنایی با راه های رسیدن به هدف کلیک کنید.

تعبیرخواب بچه شدن از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید : اگر انسان بالغ خود را در عالم خواب به شکل یک بچه ببیند؛ در صورتی که بچه صورت زشتی داشته باشد به معنای مال و ثروت در دنیای واقعی می‌باشد و در صورتی که زیبا باشد اشاره به سرشت و ذات خوب بیننده خواب دارد.

اگر فردی در خواب ببیند که کودک شده است و در حال دویدن و بازی کردن با دیگر بچه‌ها می‌باشد، به این معنی است که تمامی تعهدات او در زمینه عشق و همینطور زمینه شغلی به ثمر می‌رسد.

در صورتی که فرد در خواب بچه شده باشد و خود را غمگین و ناراحت ببیند؛ به این معنی است که او در زندگی واقعی دشمنانی دارد که به دنبال این هستند، برای بیننده خواب مشکلاتی را ایجاد کنند.

تعبیر خواب کودک شدن از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب بچه شدن ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که اشیاء مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد، در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی بیشتر با روش های مربوط به روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب کودک شدن به روش یونگ

یونگ یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان علم روانشناسی است، که مطالعات زیادی در زمینه رویا و تعبیر آن انجام داد. در کتاب تعبیر رویا به روش یونگ آمده است، اگر فردی در خواب ببیند که خودش و یا شخص دیگری از اطرافیانش کودک شده‌اند؛ به این معنی است که بیننده خواب تمایل دارد کسی از او مراقب کند.

در تعابیر دیگری از یونگ، بچه شدن در خواب اشاره به این موضوع دارد که در زندگی واقعی با بیننده خواب بالغانه رفتار نمی‌شود.

تعبیرخواب بچه شدن به روش لیلا برایت

لیلا برایت می‌گوید : به طور کلی اگر شخصی در خواب ببیند که بچه شده است و یا بچه‌ای را در خواب ببیند، به این معنی است که او فرصت مناسبی برای انجام کارهایش دارد.

اگر فردی در خواب، خود را کودکی لاغر ببیند، به این معنی است که ممکن است در زندگی واقعی دچار مشکلاتی شود. بنابراین بهتر است در تصمیم‌گیری‌هایی که می‌کند، توجه بیشتری داشته باشد. در حالت برعکس این خواب یعنی دیدن خود به صورت بچه‌ای چاق و تپل به معنای رسیدن به موفقیت است.

تعبیر خواب بدن بزرگسال با سر نوزاد

اگر فردی خودش را در خواب ببیند که بدنش به صورت بدن بزرگسال است اما سر او همانند سر نوزاد می‌باشد؛ این خواب به این معناست که او در سر دارای افکار کودکانه و نابالغی است، در حالی که از نظر جسمی بالغ شده است.

تعبیر خواب بدن نوزاد با سر بزرگسال

داشتن بدن نوزاد با سر بزرگسال اشاره به تفکرات منطقی و عقلانی بیننده خواب دارد. البته این تفکرات بزرگسالانه در مقابل عواطف و احساسات نابالغ و خام فرد قرار گرفته است.

بچه شدن شخص مرده

دیدن بچه شدن یک شخص مرده در خواب، به این معنی است که فردی وارد زندگی بیننده خواب می‌شود که برای او گرفتاری و مشکل ایجاد می‌کند.

کودک شدن خواهر یا برادر

دیدن کودک شدن خواهر و یا برادر در خواب، اشاره به یکنواخت بودن زندگی بیننده خواب دارد. بهتر است فرد معاشرت با نزدیکان و خانواده خود را در الویت قرار دهد و به زندگی خود شادی ببخشد.

بچه شدن پدر یا مادر

اگر فردی در خواب ببیند که پدر و یا مادرش کودک شده است، به این معنی است که او در زندگی واقعی زمان را از دست می‌دهد و نمی‌تواند از لحظه‌های زندگی خود لذت ببرد و غرق در آینده و یا گذشته است.

بچه شدن فرزند

دیدن بچه شدن فرزندان در خواب به این معنی است که بیننده خواب برای به نمایش گذاشتن زندگی خود به دیگران استرس زیادی دارد. بهتر است فرد به جای توجه به حاشیه به آینده فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫3 دیدگاه ها

  1. من خواب دیدم کودک شدم و بعد ناخدا یک کشتی بودم و بعد یک طوفانی اومد و اون طوفان پشت سر گذاشتم و بعد به یک شهری رسیدم که بیماری داشت و بعد اون بیماری حل کردم معنی چیست

  2. سلام خسته نباشید من خواب دیدم که برادر بزرگ ترم فوت کرده ولی جنازه رو ندیدم ولی خب در خواب گریه میکردم و انگار هیچ کس دلداریم نمی‌داد یا جوری وانمود میکردن انگار اتفاقی نیوفتاده….بعد من رفتم یه جایی که ردیفی بچه های مثلا ۲ ۳ ساله خوابیده بودن ولی قیافه هاشون آشنا بود و فهمیدم اونا بچگیه فامیل هامون هستن و اونجا بود که بچگی خودمو دیدم و رفتم بیدارش کردم و بغلش کردم و شروع کردم به گریه کردن انگار فقط اون ارومم میکرد و خوشحال بودم که هست بچگیم و خب قیافه ی بچگیمم در خواب خواب آلود بود چون تازه از خواب بیدارش کرده بودم تعبیرش چیه؟

  3. من خواب دیدم که بچه ۲ساله آنطرف نشسته گفتندخودت هستی رفتم باهش حرف زدم گفت من حسناهستم داشت هلومیخورد۳تاهلوداشت ۲تاشوازش گرفتم وخوردم به دستهای کوچکش که نگاه کردم دیدم انگشتان کودکی خودم هست اماآفتاب خورده وناخنهای بلندکه من درکودکی ناخن میجویدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره