ازدواج با آدم خسیس چگونه خواهد بود

شاید در نگاه اول ازدواج با آدم خسیس (حالا مرد یا زن خسیس) به نظر مهم نیاید، اما بسیاری از زنان و مردانی که به دادگاه‌های خانواده مراجعه کرده‌اند، اختلافات زیادی در زمینه مسائل مالی داشته‌اند. بنابراین یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در ارتباط با همسر آینده‌تان مد نظر قرار بدهید، نگرش او به شیوه خرج کردن است. خساست صفتی است که حتی در خانواده‌های ثروتمند هم وجود دارد، بنابراین برای تشخیص این خصیصه باید دقت بیشتری نمایید. در ادامه ویژگی‌های مرد و زن خسیس را آورده‌ایم، در صورت وجود هر گونه شبهه می‌توانید مشاوره قبل از ازدواج دریافت نمایید.

ویژگی‌های زندگی با آدم خسیس

قبل از اینکه هر صحبتی راجع به ازدواج با آدم و مرد خسیس بکنیم باید بدانیم خسیس بودن یعنی چه؟ گاهی اوقات طرف مقابل خسیس نیست؛ بلکه در مقایسه با شما مدیریت مالی بهتری دارد. یا به چیزهایی اهمیت می‌دهد که شاید برای شما اصلاً مهم نیستند. فراموش نکنید به همان اندازه که خساست ویژگی مشکل‌آفرینی است، توانایی مدیریت مالی ویژگی مطلوبی است که باید از آن خوشحال باشید. اما افراد خسیس چه ویژگی‌هایی دارند؟

1- همه‌چیز را به پول ربط می‌دهند

صحبت کردن با آدم خسیس همیشه به پول ختم می‌شود؛ اگر از یک مهمانی، خرید وسیله‌ای برای خانه یا حتی جشن عروسی با او صحبت کنید، فقط بخش مالی قضیه را می‌بیند. آن‌ها معمولاً هزاران دلیل دارند که خرج کردن این پول اشتباه است و می‌توان با نگه داشتن این مقدار هزینه کار مفیدتری انجام داد.

2- خرید کردن برای آن‌ها سخت است

خرید یک وسیله جدید هرچقدر هم به آن نیاز داشته باشد، برای آدم خسیس بی‌معنی است. پس اگر لباس‌های تکراری یا وسایل کهنه و تعمیر شده را در خانه این آدم‌ها می‌بینید نباید تعجب کنید. آن‌ها بارها یک لباس یا وسیله را تعمیر می‌کنند که از خرید فرار کنند و به همین اندازه سعی می‌کنند از وسایلشان مراقبت کنند که مبادا خراب شود. درنتیجه در ازدواج با یک خسیس باید آمادگی این را داشته باشید که بیش‌ از حد از وسایل‌تان مراقبت کنید.

3- روابط اجتماعی محدود

روابط اجتماعی نیاز به هزینه کردن دارد. شما باید برای دعوت دوستان‌تان و ترتیب دادن یک مهمانی هزینه کنید. به‌علاوه وقتی می‌خواهید برای مهمانی به خانه کسی بروید نیاز به لباس مرتب دارید. همچنین بسیاری از ما این فرهنگ را قبول داریم که نباید با دست‌خالی به خانه کسی برویم. همه این‌ها ازنظر یک خسیس اشتباه هستند. به همین خاطر آن‌ها معمولاً تمایلی به برقراری روابط اجتماعی ندارند. به‌علاوه بسیاری از اطرافیان هم به خاطر این خصوصیت آن‌ها را کنار می‌گذارند. پس در ازدواج با زن یا مرد خسیس تبدیل به آدمی تنها خواهید شد.

4- ازدواج با آدم خسیس | هدیه دادن بی‌معناست

ازنظر یک مرد یا زن خسیس دلیلی برای هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف وجود ندارد. آن‌ها هدیه را خرج کردن پول اضافه‌ای می‌دانند که دیگر برگشت یا عایدی برای آن وجود ندارد. بنابراین اگر همسری خسیسی داشته باشید، بسیاری از مهمانی‌ها را از دست خواهید داد و یا امکان ابراز علاقه به عزیزانتان از طریق هدیه دادن محدود می‌شود.

5- پس‌انداز کردن

ازجمله ویژگی‌های یک آدم خسیس این است که همیشه به دنبال پس‌انداز کردن هستند. اما مدل پس‌انداز کردن آن‌ها با دیگران بسیار متفاوت است. همه ما به پس‌انداز اهمیت می‌دهیم. اما پس‌انداز به این معناست که شما بعد از انجام هزینه‌های ضروری بخشی از باقی‌مانده پولتان را ذخیره کنید.

یک آدم خسیس حتی از مخارج اصلی زندگی می‌زند برای اینکه پس‌انداز داشته باشد. به‌علاوه آن‌ها معمولاً تا زمانی که واقعاً مجبور نشوند، دست به پس‌انداز خود نمی‌زنند. درواقع آدم خسیس پول‌ها را برای استفاده خود و اطرافیان پس‌انداز نمی‌کند. بلکه تنها از خود پس‌انداز کردن و بالا رفتن رقم پس‌اندازشان لذت می‌برند.

6- تفریح بسیار کم

تفریح کردن را چه می‌دانید؟ رفتن به یک سفر؟ شرکت در یک مهمانی؟ یا حتی یک گردش ساده بعدازظهر؟ همه این‌ها نیاز به این دارد که شما مبلغی را هزینه کنید. به همین خاطر است که معمولاً تفریح برای آدم‌های خسیس معنایی ندارد. بعضی از آن‌ها صراحتاً بیان می‌کنند که به دلیل هزینه نکردن پول این کارها را انجام نمی‌دهند. اما بعضی‌های دیگر انواع و اقسام بهانه‌ها را دارند. برای مثال از آلوده بودن غذای بیرون تا شلوغی خیابان‌ها ممکن است بهانه‌های مختلفی را از یک فرد خسیس بشنوید. حقیقت این است که آن‌ها دلشان نمی‌خواهد از حساب مالیشان چیزی خرج کنند.

پیامدهای ازدواج با مرد و آدم خسیس

بیماری‌های روحی

شما تنها زمانی می‌توانید با یک فرد خسیس زندگی کنید که خودتان هم خسیس باشید. در غیر این صورت روابط اجتماعی محدود، تفریحات کم و همین‌طور بحث‌های دائمی راجع به مخارج و هزینه‌ها شما را درگیر انواع بیماری‌های روحی خواهد کرد. افسرده شدن، تأثیر گرفتن از خلق‌وخوی آدم خسیس و از دست دادن اعتمادبه‌نفس ازجمله مشکلاتی هستند که ازدواج با این افراد برایتان به همراه خواهد داشت.

طرد شدن از جانب اطرافیان

همان‌طور که گفتیم روابط اجتماعی برای آدم‌های خسیس محدود است. آن‌ها یا خودشان میلی به ارتباط ندارند؛ و یا از طرف دیگران کنار گذاشته می‌شوند. به همین خاطر یکی از پیامدهای ازدواج با آدم خسیس این است که رفت‌وآمد و ارتباطات شما حتی با نزدیک‌ترین اقوام یا اعضای خانواده نیز دچار مشکل می‌شود.

سرد شدن ازدواج

مشکلات و پیامدهایی که زندگی با آدم‌های خسیس به همراه دارد باعث می‌شود به‌تدریج احساس کنید دیگر علاقه گذشته بین شما وجود ندارد. کم‌کم از همسرتان فاصله می‌گیرید و حتی ممکن است برای تمام کردن زندگی مشترک تصمیم بگیرید.

ازدواج با آدم خسیس و اهمیت مشاوره

ازدواج با آدم خسیس مشکلات بسیاری را در زندگی شما ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است از ابتدا ویژگی‌های این افراد را بشناسید و از اینکه می‌توانید با آن‌ها زندگی کنید یا نه مطمئن شوید. اما بسیاری از اوقات طول مدت آشنایی بسیار کمتر از آن است که ما بتوانیم ویژگی‌های طرف مقابل را بشناسیم.

گاهی اوقات هم بلد نیستیم با کمک گرفتن از نشانه‌ها ویژگی‌های اخلاقی طرف مقابل را کشف کنیم. در همه این شرایط کمک گرفتن از جلسات مشاوره می‌تواند بسیار مفید باشد. مشاورین با استفاده از مصاحبه و تست‌های شخصیت اطلاعات خوبی راجع به طرف مقابل و میزان هماهنگی شما با یکدیگر ارائه می‌کنند. به‌علاوه آن‌ها می‌توانند راه‌هایی برای کنار آمدن با یک فرد خسیس در طول زندگی را به شما آموزش دهند.

در نهایت باید برای ازدواج خود سایر معیارهای را نیز در نظر بگیرید، برای آشنایی با اصلی ترین ملاک های انتخاب همسر کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

سؤالات متداول

ازدواج با آدم خسیس چه پیامدهایی دارد؟

بیماری‌های روحی به دلیل درگیری‌های مدام، تفریحات کم و همین‌طور روابط اجتماعی محدود ازجمله پیامدهای ازدواج با آدم خسیس هستند.

آیا آدم خسیس پس از ازدواج بهتر می‌شود؟

خیر؛ خساست یک ویژگی شخصیتی در بعضی آدم‌ها است و معمولاً قابل تغییر کردن نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره