برگشت بعد از طلاق

برگشت بعد از طلاق اتفاق چندان شایعی نیست چراکه افراد معمولا نمی‌توانند مشکلات و اتفاقات گذشته را فراموش کنند. یکی از تلخ‌ترین اتفاقاتی که در زندگی می‌تواند رخ دهد جدایی زن‌ و شوهر از یکدیگر است. آن‌ها تا مدت‌ها آشفته و پریشان هستند و از لحاظ روحی در وضعیت بدی قرار می‌گیرند. اما برخی اوقات یکی از زوجین تصمیم می‌گیرد تا همسر سابقش را بازگرداند‌ و دوباره کنار او زندگی کند. معمولاً این برگشت از طرف مرد صورت می‌گیرد. برای برگرداندن همسر سابقتان باید مطمئن باشید که دلایلتان برای برگشت کاملا منطقی و درست هستند چراکه همیشه برگشت به رابطه قبلی نمی‌تواند ایده خوبی باشد. اما اگر دلایلتان درست و موجه باشند با یک برنامه صحیح و با بالا بردن سطح آگاهی و مهارت‌هایتان می‌توانید یک رابطه محکم و پایدار با همسر سابق خود ایجاد کنید. کمک گرفتن از روانشناس برای تصمیم‌گیری بهتر در این زمینه ضروری است.

 

برگشت بعد از طلاق 

بعد از چند ماه یا چند سال پس از اینکه زن و مرد از یکدیگر جدا شده‌اند، ممکن است دوباره به هم ابراز علاقه کنند زیرا هرگز نتوانسته‌اند از زندگی قبلی‌شان بگذرند و آن را پشت سر بگذارند، به همین دلیل به رابطه‌شان برمی‌گردند و می‌خواهند دوباره زندگی مشترک‌شان را آغاز کنند. مرد یا زن ممکن است برای جذب طرف مقابل هر کاری که باعث خوشحالی‌اش می‌شود را انجام دهد. اگر طرف مقابل هم تمایل داشته باشد که به همسر سابقش بازگردد باید بتواند زندگی مستقل خودش را شکل دهد. به انجام کارهایی که همیشه دوست داشته است بپردازد تا ظرفیت روحی خود را برای تصمیم‌گیری بهتر بیشتر کند.

اگر فوراً به درخواست او جواب بدهد و زندگی‌ که برای خود ساخته را متوقف کند ممکن است دوباره دچار اشتباه شود. هر کدام از زوجین باید اشتباه خود را بپذیرند و مشکلاتی که عامل جدایی‌شان بوده را حل کنند. در غیر این صورت دوباره همان راه رفته را باز خواهند گشت و همان اشتباهات را تکرار می‌کنند.

بیشتر بخوانید : زندگی بعد از طلاق 

                                          

دلایل بازگشت بعد از طلاق

مهم‌ترین دلیل برگشت بعد از طلاق این است که فرد هنوز همسر سابق  خود را دوست دارد و عاشق اوست. در اینجا شما متوجه می‌شوید که اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید چراکه نمی‌توانید بدون او زندگی کنید. شما نمی‌توانید زندگی عاطفی گذشته خود را فراموش کنید به همین خاطر این جدایی برایتان غیرقابل تحمل خواهد بود، بنابراین تصمیم به بازگرداندن همسر سابق خود می‌گیرید. گاهی اوقات ممکن است مشکلات گذشته یک سوءتفاهم باشد و از روی لجبازی و دخالت‌های بی‌مورد اطرافیان صورت گیرد. به این فکر کنید که چه چیزی باعث جدایی‌تان شده‌ است.

اگر شما و همسرتان هردو مایل هستید که به زندگی مشترکتان برگردید دلیل جدایی‌تان را باید مشخص سازید و آن را رفع کنید. وجود فرزند در زندگی یکی از دلایل مهم برای بازگشت بعد از طلاق است. این موضوع ارزشش را دارد که برای آن تلاش کنید چراکه بزرگ شدن فرزند در یک محیط استرس‌زا و نامناسب، بدترین حالت ممکن است.     

                         

شرایط صحیح برگشت بعد از طلاق

در ابتدا باید واقع‌گرا باشید یعنی ممکن است در ابتدای بازگشت دچار اختلاف شوید و باید خود را برای مقابله با این اختلافات آماده سازید. بازگشت شما به این معنی نیست که دیگر اختلافات وجود ندارند. باید با خود صادق باشید و در مورد انگیزه‌های بازگشت‌تان به رابطه فکر کنید و به دقت آن‌ها را بررسی نمایید. می‌توانید از مشاورین متخصص و روانشناسان باتجربه نیز کمک بگیرید، چرا که ممکن است این حس برگشت موقتی بوده و فقط ناشی از فشارهای مختلف اطرافتان باشد. یک لیست مشترک از دلایل طلاقتان تهیه کنید و هر علت را به خوبی بررسی نمایید. در آخر اینکه اگر تمایل به برگشت دارید بهتر است همه چیز را فراموش کنید و طرف مقابل‌تان را ببخشید ولی اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بهتر است فکر برگشت به همسرتان را فراموش کنید.

 

برگشت بعد از طلاق | چگونه بعد از طلاق همسر سابقتان را بازگردانید؟

اگر بعد از طلاق تصمیم گرفته‌اید که همسر سابقتان را برگردانید دلیل و انگیزه‌‌تان برای برگشت به رابطه را به دقت بررسی نمایید تا اشتباهات گذشته را دوباره تکرار نکنید. مطمئن شوید دلیلی که باعث طلاق‌تان شده است برطرف شده و اکنون آمادگی شروع مجدد ازدواج را دارید. برای برگرداندن همسر سابقتان باید صبور باشید و عجولانه تصمیم نگیرید. مدتی ارتباط خود با همسر سابقتان به طور کامل قطع کنید تا اعتماد‌به‌نفس‌تان را دوباره به دست آورید. پس از گذشت مدتی با او تماس بگیرید و کم کم به همسر سابقتان نزدیک شوید و با کمک هم رابطه‌تان را از اول بسازید.

برای اینکه در بازگشت به زندگی مشترک‌تان موفق باشید دلیل اصلی طلاق را مشخص و برطرف کنید و به نیاز‌های یکدیگر توجه نمایید. در این راه می‌توانید از مشاورین متخصص و با تجربه کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

 

نکاتی برای بازگشت موفق بعد از طلاق

زن و مردی که تصمیم به برگشت بعد از طلاق دارند، در صورتی موفق می‌شوند که اشتباهات گذشته خود را جبران کرده و برای رفع آن بکوشند. البته این خواسته باید دو طرفه باشد چراکه اگر فقط قصد جبران اشتباهات از جانب یک نفر باشد، وضعیت دوباره به همان شکل قبلی باز خواهد گشت. اگر زن و مردی از طلاق‌شان لطمه دیده‌اند و مطمئن هستند که می‌خواهند زندگی خود را بازسازی کنند باید اعتماد یکدیگر را جلب کرده و برای جبران اشتباهات گذشته خود تلاش کنند. آنان باید صداقت کامل داشته باشند و از نقش بازی کردن پرهیز کنند چراکه این کار آسیب بیشتری به رابطه‌شان می‌زند. برای درک بیشتر علل پشیمانی از طلاق کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا برگشت بعد از طلاق صحیح است؟

برای این منظور باید تمام جوانب را بسنجید چراکه اگر آمادگی شروع مجدد ازدواج را نداشته باشید، مشکلاتتان دوباره شروع خواهد شد و چه بسا شدت درگیری افزایش یابد. برای تصمیم گیری بهتر توصیه می‌شود که از کمک یک روانشناس بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره طلاق کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره