رابطه وان نایت استند

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

رابطه وان نایت استند یا همان رابطه یک شبه ، متاسفانه نوع جدیدی از روابط است که به تازگی شیوع زیادی میان جوانان پیدا کرده است. در این حالت افراد هیچ گونه تعهد و مسئولیتی به یکدیگر نداشته و از این رو تنها با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می‌کنند. این موضوع شاید از دور جذاب به نظر برسد؛ اما پیامدهایی دارد که در طولانی مدت می‌تواند افراد را دچار مشکلات زیادی کند. به همین دلیل افراد باید در این مورد اطلاعات خود را بالا برده و تا حد امکان از برقراری چنین رابطه ای پیشگیری کنند. در این مورد حتی می‌توان از مشاور نیز کمک گرفت. برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط وان نایت استند می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

رابطه وان نایت استند

در رابطه وان نایت استند دو طرف تنها مسئول برطرف کردن نیاز جنسی یکدیگر هستند. در بیشتر موارد افراد اصلا یکدیگر را نمی‌شناسند و یا به تازگی با یکدیگر آشنا شده اند اما بسته به شرایطی که در آن قرار دارند؛ تصمیم به برقراری رابطه جنسی می‌گیرند. بعد از اینکار نیز هیچ مسئولیتی در قبال یکدیگر نداشته و شاید هرگز یکدیگر را نبینند.

گاهی برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی در این مورد تن به چنین رابطه ای داده و بعد از آن هم از طرف مقابل خود انتظاراتی دارند. اما زمانی که این توقعات برآورده نمی‌شود؛ سرخورده شده و مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. از این رو باید معنی چنین رابطه ای را دانسته و از طرفی برداشت درستی از رفتارهای طرف مقابل نیز داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با دلایل تنوع طلبی جنسی مردان کلیک کنید.

علت تمایل افراد به رابطه وان نایت استند

علت تمایل به وان نایت استند

در ابتدا باید این موضوع را بررسی کرد که چرا افراد به رابطه وان نایت استند گرایش دارند؟ و یا چرا به تازگی اینکار بسیار رواج پیدا کرده است. نمی‌توان نقش عوامل محیطی را در این مورد دست کم گرفت. اما به طور کلی دلایل فردی نقش پررنگ تری در این مورد بازی می‌کند. در این قسمت به توضیح برخی از این دلایل می‌پردازیم.

📌تنوع طلبی

در بیشتر موارد افراد تنوع طلب به سراغ روابط وان نایت استند می‌روند. چنین افرادی هرگز نمی‌توانند با یک نفر رابطه ای سالم و طولانی مدت برقرار کنند از این رو به سراغ رابطه وان نایت استند می‌روند.

📌بی بند و باری

از طرفی این بی بند و باری های اخلاقی و فرهنگی است که افراد را در معرض چنین چیزی قرار می‌دهد. زمانی که اطرافیان فرد به طور مکرر اینکار را انجام می‌دهند؛ فرد نیز تحت تاثیر گروه و یا حتی فشار همسالان خود به رابطه وان نایت استند گرایش پیدا می‌کند.

📌بی مسئولیتی و ترس از تعهد

یکی دیگر از دلایل تمایل به رابطه وان نایت استند ، بی مسئولیتی افراد و ترس از تعهد در آنان است. زمانی که فردی نتواند مسئولیت شروع یک رابطه را بپذیرد؛ رابطه یک شبه را ترجیح داده و از برقراری یک رابطه طولانی مدت دوری می‌کند. برای اطلاع از دلایل ترس از تعهد کلیک کنید.

📌تخلیه میل جنسی

یکی از اصلی ترین دلایل گرایش به رابطه وان نایت استند ، تخلیه میل جنسی است. افرادی که به درستی نمی‌توانند این نیاز را در خود مدیریت کرده و یا ارضا کنند؛ این روش را انتخاب می‌کنند. در صورتی که تخلیه میل جنسی با این روش پیامدهای بسیار زیادی برایشان ایجاد می‌کند.

📌خیانت

گاهی افراد تنها به این دلیل که حسادت را در شریک عاطفی خود تحریک نمایند و یا انتقام گیری کنند؛ به سراغ رابطه وان نایت استند می‌روند. در چنین شرایطی فرد خود دارای همسر و یا شریک عاطفی است. اما برای تحریک طرف مقابل دست به چنین کاری می‌زند. برای اطلاع از علت خیانت به همسر در افراد مختلف کلیک کنید.

پیامدهای داشتن رابطه وان نایت استند

بدون شک روابط وان نایت استند ، پیامدهای زیادی نیز دارند. در این قسمت به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

💠ابتلا به بیماری های مقاربتی

طبیعی است که برقراری رابطه جنسی یک شبه با فردی که هیچ شناختی نسبت به او ندارید؛ منجر به ابتلا به بیماری های مقاربتی می‌گردد. چرا که شما نمی‌دانید طرف مقابل شما در گذشته روابط پرخطر داشته و یا فرد سالمی از نظر جنسی است.

💠بارداری ناخواسته

داشتن رابطه وان نایت استند ، احتمال بارداری ناخواسته را نیز به شدت افزایش می‌دهد. اما زن معمولا نمی‌تواند که از پدر این بچه انتظار مسئولیت پذیری داشته و در بیشتر موارد مجبور به سقط می‌شود.

💠ترویج بی اخلاقی

برقراری رابطه وان نایت استند از لحاظ اجتماعی منجر به رواج بی اخلاقی و بی بند و باری می‌گردد. از زمانی که چنین روابطی در جامعه شیوع پیدا کرد؛ بیشتر از هر زمان دیگری شاهد جدایی زوجین از یکدیگر هستیم.

💠بروز روابط چند مهری

در روابط چند مهری، هر یک از زوجین با افراد دیگری برای رفع نیازهای مختلف خود در ارتباط هستند. این روابط در بیشتر موارد منجر به جدایی شده و همچنین آسیب های زیادی را به سلامت روان آنها وارد می‌کند.

💠بروز آسیب های روانی

بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است؛ افرادی که روابط وان نایت استند دارند؛ بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات روانی بوده و همچنین احساس تنهایی می‌کنند. از طرفی تمایل زیادی نیز به خودکشی دارند.

فواید داشتن رابطه وان استند

فواید داشتن رابطه وان نایت استند

برخی معتقدند که رابطه وان نایت استند فوایدی نیز دارد. برخی از این فواید شامل موارد زیر می‌شود.

  • کاهش فشار روانی
  • آزادی جنسی و حق انتخاب
  • کسب تجارب جدید
  • آشنا شدن با افراد جدید
  • خودآگاهی
  • رفع نیاز جنسی

راهکارهای جایگزین رابطه وان نایت استند

از آنجایی که برقراری رابطه وان نایت استند پیامدهای زیادی دارد؛ افراد می‌توانند از راهکارهای جایگزین در این مورد استفاده کنند.

کمک گرفتن از روانشناس: در ابتدا باید با یک متخصص در این مورد صحبت کرده و ریشه این گرایش خود را پیدا کنند.

صحبت کردن با شریک عاطفی در این مورد: اگر در صورت حضور یک شریک عاطفی اینکار را انجام می‌دهند؛ باید در این مورد با او صحبت کرده و به حل مشکلات جنسی و عاطفی خود بپردازند.

سخن پایانی

امروزه انواع جدیدی از روابط پدید آمده که در بیشتر موارد به ماهیت رابطه عاطفی و یا حتی رابطه جنسی آسیب می‌زند. همچنین افراد نیز به دلیل عدم اطلاعات کافی روش برخورد در این مورد را نمی‌دانند. از این رو ناخواسته به آنها تن داده و دچار مشکلات زیادی می‌گردند. به همین دلیل افراد حتما باید در این مورد از یک روانشناس کمک گرفته و همچنین با شریک خود نیز در این مورد صحبت کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط وان نایت استند می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت منزل با شماره 9099070354 جهت ارتباط با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره