تعبیر خواب حامله بودن

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

تعبیر خواب حامله بودن زمانی معنا دارد که رویا را در نزدیکی سحر ببینید و موضوع خواب برگرفته از حوادث روز نباشد. از نظر روانشناسان رویا شاهراهی به ضمیر ناخودآگاه محسوب می‌شود و در نزدیکای سحر که خواب عمیق شده، گویا دریچه‌های ورود به ناخودآگاه هم باز می‌شوند و شاید همان بخشی از ذهن باشد که معبران باستانی آن را دروازه‌ای به سوی عالم غیب می‌دانند. بنابراین هر رویا را از دو جنبه می‌توان تعبیر کرد؛ بعد روانشناسی و بعد عرفانی. تعبیر خواب هر آنچه که باشد حال و برداشت شما از آن خواب هم تاثیر بسیاری بر معنای آن دارد. گاه خوابی معنای بدی دارد، اما شما هم در خواب و هم در بیداری احساس خوبی از دیدن آن خواب دارید، بنابراین علی رغم توضیحات زیر می‌توان گفت برداشت‌تان بسیار اهمیت دارد. برای دریافت تعبیر خواب تان می‌توانید مشاوره تلفنی دریافت کنید.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر معبران باستانی

دیدن حالت‌های مختلف از حامله بودن از نظر معبران باستانی معانی و تعابیری متعددی دارد. حامله بودن و مادر شدن همان اندازه که در زندگی فرد لذت بخش است، خواب دیدن آن نیز تعابیر خوبی دارد. معمولا حامله بودن به مال و ثروت و یا رسیدن به آرزوهای قلبی تعبیر می‌شود. در ادامه تعبیر خواب حامله بودن را از منظر معبران باستانی و اسلامی مرور کرده‌ایم:

تعبیر خواب حامله بودن از نظر محمد ابن سیرین

محمد ابن سیرین از معبران باستانی می‌گوید؛ اگر زنی در خواب ببیند که شکمش همچون شکم یک زن باردار بزرگ شده است، بدین معنی است که به ثروت زیادی دست پیدا خواهد کرد که میزان این ثروت با میزان بزرگی شکم او در خواب رابطه دارد.

اگر زنی در خواب ببیند که حامله بوده و دختری را به دنیا آورده است، بدین معنی است که به طور برعکس او صاحب یک فرزند پسر خواهد شد و اگر در خواب ببیند که پسری را به دنیا آورده است بدین معنی است که او زمانی را دچار غم اندوه خواهد شد.

اما اگر مردی در خواب ببیند که زنش حامله بوده و پسری را به دنیا آورده، بدین معنی است که غم‌هایش به پایان خواهد رسید.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید اگر دختر نابالغی در خواب ببیند که حامله شده است، بدین معنی است که اگر فرزند او پسر باشد، به پدرش مال و ثروتی خواهد رسید و اگر دختر باشد این ثروت به مادرش خواهد رسید.

اگر یک دختر باکره در خواب ببیند که حامله بوده و نوزادی را به دنیا آورده است، بدین معنی است که او کار خوبی را انجام می‌دهد که اثرات آن سال‌ها باقی خواهد ماند.

اگر مردی در خواب ببیند که حامله است و دختری به دنیا می‌‍آورد، بدین معناست که او دچار غم و اندوه خواهد شد و اگر در خواب ببیند پسری را به دنیا آورده است، بدین معناست که به دلیل انجام کار خیری معروف خواهد شد.

اگر فردی در خواب ببیند که پس از بارداری به جای تولد یک نوزاد یک تخم از شکم او بیرون آمده است، بدین معناست که او صاحب یک فرزند ناصالح و کافر خواهد شد.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر منوچهر مطیعی تهرانی

منوچهر مطیعی دیدن زن باردار را در خواب اینگونه تعبیر می‌کند که دیدن زن باردار در خواب به معنای رویارویی با گناهان می‌باشد و یا نشان دهنده یک غم است که سنگینی می‌کند.

اگر مردی در خواب ببیند که همسرش باردار است، بدین معنی است که که مسئولیت سخت و سنگینی به او محول خواهد شد.

اگر خانمی در خواب ببیند که باردار شده است نیز تعبیرش غم و اندوه است که سنگینی آن به اندازه سنگینی یک جنین داخل رحم است.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر جابر مغربی

جابر مغربی می‌گوید اگر دختر باکره‌ای در عالم خواب باردار شود، تعبیر و معنی خوبی ندارد. اگر کسی تولد نوزادی را از شکم خود ببیند، بدین معنی است که از نسل او فرزندی به دنیا می‌آید که دارای قدم باشکوه و عظمت برای خانواده‌اش است.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر امام صادق (ع)

اگر کسی در خواب ببیند که فرزند دختری را به دنیا آورده است، بدین معنی است که از نسل او فرزندی به دنیا خواهد آمد که بزرگتر خانواده خودش خواهد بود.

اگر فردی در خواب ببیند که فرزند پسری به دنیا آورده و فرزندش بلافاصله پس از تولد با او حرف می‌زند، یعنی او در روزهای پایانی عمرش قرار دارد.

تعبیر خواب حامله بودن از نظر روانشناسان

روانشناسان با مطالعاتی که بر خواب و رویا داشته‌اند، متوجه فعالیت‌های روانی ناخودآگاه در هنگام خواب شده‌اند. ناخودآگاه همان بخشی است که در عالم بیداری سکوت کرده، ولی تاثیر زیادی بر باورها، شناخت و حتی رفتار ما دارد. وقتی که به خواب می‌روید، ناخودآگاه کنترل را به دست گرفته و هر آنطور که می‌خواهد رفتار می‌کند. ناخودآگاه مانند راهرویی که پر از در هست در خود ساکنانی دارد که از کودکی تا به امروز این راهرو بلندتر و پرجمعیت‌تر گشته است. در عالم خواب گویی این ساکنان بیرون آمده و گاه خاطرات و گاه ترس‌ها و گاهی هم آرزوها را مرور می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با علل خواب دیدن کلیک کنید.

اما گاهی هم رویاهایی می‌بینیم که هرگز اتفاق نیافتاده و یا به آن فکر نشده. برای مثال ممکن است زمانی خواب حامله بودن ببینید که در طول روز اصلا به آن فکر نکردید یا هیچ گونه مشغله ذهنی در مورد آن نداشتید.

روانشناسان به خصوص آن‌هایی که با رویکردهای روانکاوی کار می‌کنند بر این باورند که موضوعات مختلف در خواب می‌توانند نماد و بازتاب یک موضوع خاص باشند. آن‌ها از طریق کاوش در مورد نوع هیجانی که در خواب وجود داشته و کمک گرفتن از تکنیک‌هایی نظیر تداعی آزاد در مورد رویا تلاش می‌کنند به معنای نهفته در خواب پی ببرند. برای آشنایی با روانکاوی کلیک کنید.

تعبیر خواب حامله بودن در روانشناسی | نگاهی به تعبیر رویا به روش یونگ

یونگ از روانشناسان بزرگ اینطور می‌گوید که اگر کسی در خواب، خود را حامله و باردار ببیند، در واقع خودش را در حال رشد و توسعه دیده است و حامله بودن به زندگی شخصی او اشاره دارد که در حال تغییر است.

همینطور حامله بودن در خواب می‌تواند به ایده‌ها و هدف‌های جدید در ذهن فرد اشاره کند. برای دیدن انواع تعبیر خواب کلیک کنید.

نفهمیدن حامله بودن در خواب

چنانچه فردی در خواب باردار باشد، اما متوجه بارداری خود نباشد، بدین معناست که او در حال انکار موضوعی است که به وضوح مشخص است و در واقع حاضر به قبول کردن موردی در زندگی‌اش نمی‌باشد.

تلاش برای حامله شدن

اگر کیس در خواب ببیند که برای بارداری تلاش می‌کند، بدین معناست که او برای رسیدن به یک هدف و یا آرزو تلاش می‌کند.

حامله بودن با بچه مرده

اگر کسی در خواب ببیند که حامله است، اما بچه او در شکمش مرده است، بدین معناست که او در زندگی هدفی داشته که برای آن بسیار زحمت کشیده است؛ اما آن هدف خراب شده و از بین رفته است. در واقع نشان دهنده انجام امور برخلاف میل شخص است.

دیدن بارداری شخص دیگر

چنانچه شخصی در خواب ببیند که شخص دیگری باردار است، بدین معنی است که ارتباط فرد با آن شخص باردار نزدیک‌تر و صمیمی‌تر خواهد شد.

باردار بودن یکی از اشخاص مهم زندگی

اگر کسی در خواب بیند که یکی از اشخاص مهم زندگی‌اش باردار است، بدین معنی است که او و شخص مهم زندگیش راه و مسیر جدایی از هم را انتخاب کرده‌اند و همانند قبل به یکدیگر اهمیت نمی‌دهند.

خواب دیدن زن حامله

دیدن برخی خواب‌ها در دوران بارداری به دلیل استرس‌هایی که در این دوران وجود دارد، طبیعی است. اگر زن بارداری در سه ماه اول بارداری خواب‌هایی درباره مخلوقات ریز، حیوانات پشمالو، گل‌ها، میوه‌ها و آب ببیند، بسیار عادی خواهد بود.

دیدن به دنیا آوردن بچه‌ای به جز بچه انسان در سه ماه دوم بارداری به دلیل نگرانی‌های می باشد که مادر در مورد تولد فرزند خود دارد.

دیدن خواب زحمت کشیدن، افتادن اتفاق ناگوار برای نوزاد در سه ماه سوم بارداری نیز طبیعی و عادی است.

فهمیدن جنسیت بچه

اگر فردی در خواب ببیند که باردار است؛ اما می‌خواهد بداند جنسیت بچه چیست، بدین معنی است که فرد در مورد موضوعات مختلف کنجکاوی می‌کند.

انجام تست بارداری در خواب

اگر کسی در خواب تست بارداری انجام دهد، بدین معناست که او در زندگی جدیدش وارد مرحله جدید از شغل، ازدواج و… خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع خواب می‌توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره