ازدواج با دختر فقیر چه فرقی هایی دارد

ازدواج با دختر فقیر و دختری که خانواده‌اش مشکلات مالی دارند، شاید چند موضوع مهمی به نظر نرسد و با خود فکر کنید که سطح مالی دختر که اهمیت چندانی ندارد؛ این مرد است که باید هزینه‌های زندگی را تامین کند! اما مسئله به همین سادگی‌ها که فکر می‌کنید نیست زیرا اختلاف طبقاتی به شیوه‌های مختلف بر کیفیت زندگی زوجین تاثیر می‌گذارد. برای مثال ناتوانی در برآورده کردن انتظارات خانواده‌ها، داشتن دو سبک زندگی مختلف و فشارهای روانی ناشی از عدم استطاعت مالی از جمله چالش‌هایی هستند که پیش روی شما قرار دارند. وضعیت مالی بر روی سبک زندگی و سبک زندگی بر روی نگرش آدمی به عالم تاثیر دارد. بنابراین تفاوت در ارزش‌ها و اهداف می‌تواند از جمله چالش‌های مربوط به ازدواج با دختر فقیر باشد. بنابراین در چنین ازدواجی حتما باید شناخت بیشتری به کمک مشاوره قبل ازدواج اتفاق بیافتد.

ازدواج با دختر فقیر و چالش های آن

شاید به عنوان یک مرد فکر کنید ازدواج با دختر فقیر مشکل خاصی نخواهد داشت. مهم این است که در یک زندگی مشترک مرد از توان مالی بالا برخوردار باشد، چرا که در نهایت تامین هزینه‌های خانواده به عهده زن نخواهد بود. اما موضوع به همین سادگی‌ها نیست. اگر تفکرات امروزی مبنی بر اینکه زن و مرد هردو در تامین هزینه‌های خانواده نقش دارند را کنار بگذاریم، باز هم ازدواج با دختری که سطح مالی بسیار پایین‌تری نسبت به شما دارد با چالش‌های مختلفی همراه خواهد بود که باید پیش از ازدواج آن‌ها را در نظر بگیرید و آگاهانه‌تر دست به انتخاب بزنید. در ادامه به مهم‌ترین چالش‌هایی که در این زمینه وجود دارند اشاره کرده‌ایم. برای اطلاع از مهم ترین ملاک های انتخاب همسر کلیک کنید.

1- ناتوانی در برآورده کردن انتظارات خانواده ها

بسیار اهمیت دارد که علاوه بر خودتان انتظارات و خواسته‌هایی که خانواده از همسرتان دارند را نیز در نظر بگیرید. برای مثال اگر خانواده‌تان برای تهیه جهیزیه یا برگزاری مراسمات عروسی انتظارات بالایی از عروس خود داشته باشند که او در تامین آن‌ها ناتوان باشد، فشارهای روانی زیادی به بار خواهد آمد که زمینه بروز تعارض و اختلافات را ایجاد می‌کند. در نتیجه باید قبل از اقدام جدی برای ازدواج با دختری که از نظر مالی سطح پایین‌تری نسبت به شما دارد، ابتدا جو مناسبی در خانواده خود ایجاد کنید و آن‌ها را در این زمینه آماده نمایید.

بیشتر بخوانید : اختلافات در ازدواج

2- ازدواج با دختر فقیر | سبک زندگی متفاوت

اختلاف طبقاتی فقط به تفاوت در درآمدها محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان گفت وضعیت مالی تقریبا بر همه جنبه‌های زندگی تاثیر می‌گذارد و سبک زندگی افراد را تعیین می‌کند. دختری که در شرایط فقر پرورش یافته در شیوه زندگی، نحوه گذراندن اوقات فراغت و نحوه پول خرج کردن راه و رسم متفاوتی را آموخته است. این مسئله بیشتر بعد از شروع زندگی مشترک و رفتن زیر یک سقف خود را نشان می‌دهد.

ممکن است خانم با خیلی از مخارج شما موافق نباشد یا همواره در مورد از دست دادن جایگاه اقتصادی‌تان نگران باشد. برای رفع چنین تفاوت‌هایی بهتر است که از قبل به یک روانشناس مراجعه کنید و با طی جلسات مشاوره پیش از ازدواج خود را برای مواجهه با این موضوعات آماده نمایید.

3- تجربه احساسات ناخوشایند نظیر خودکم بینی و حقارت

برخی آدم‌ها در رابطه با افراد پولدار عزت نفس‌شان کاهش پیدا می‌کند. در واقع آن‌هایی که ارزشمندی زیادی برای پول و ثروت قائل هستند در ارتباط با همسر پولدار ممکن است دچار احساس ضعف و خود کم‌بینی شوند. این موضوع با کاهش سلامت روان زن می‌تواند کیفیت زندگی زناشویی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

4- اختلافات فرهنگی در کنار اختلاف طبقاتی

اختلاف طبقاتی در اکثر موارد با اختلافات فرهنگی همراه می‌شود. در واقع کسانی که سطح مالی متفاوتی دارند، از نظر آداب و رسومی که برای ازدواج در نظر می‌گیرند نیز با یکدیگر متفاوت هستند. این اختلاف نظر و سلیقه‌ها احتمال افزایش چالش‌ها و درگیری‌ها را افزایش می‌دهد و می‌تواند آینده زندگی زوجین را تهدید کند. برای آشنایی بیشتر با معایب اختلاف طبقاتی در ازدواج کلیک کنید.

اهمیت دریافت مشاوره پیش از ازدواج هنگام ازدواج با دختر فقیر

با توجه به چالش‌هایی که ازدواج با دختر فقیر می‌تواند به همراه بیاورد، بهتر است که پیش از اقدام جدی ابتدا از یک روانشناس مشورت بگیرید و در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت نمایید. در این جلسات درمانگر علاوه بر این که به هردوی شما کمک می‌کند که با ویژگی‌های شخصیتی یکدیگر بیشتر آشنا شوید، تعارض‌های احتمالی پیش رو را نیز پیش‌بینی کرده و با ارائه تمرین‌هایی به شما یاری می‌رساند تا مهارت‌های رفتاری خود را برای مقابله با این تعارض‌ها بالا ببرید. مسلما کسانی که با آگاهی از چالش‌های پیش رو وارد زندگی مشترک می‌شوند، کمتر در حل آن‌ها به مشکل می‌خورند و بهتر از دیگران می‌توانند اختلافات را مدیریت نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا ازدواج با دختر فقیر محکوم به شکست است؟

خیر، لزوما ازدواج با دختری که سطح مالی پایین‌تری از شما دارد به شکست نمی‌انجامد اما این ازدواج ریسک‌ها و چالش‌هایی دارد که لازم است قبل از شروع زندگی مشترک به طور مفصل آن‌ها را بررسی نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره