ازدواج با کسی که جراحی داشته…

ازدواج با ترنس با توجه به افزایش روز افزون این افراد یکی از مسائلی است که مورد توجه قرار گرفته است. امروزه کسانی که ترنس هستند آزادی بیان بیشتری در ابراز جهت گیری جنسی خود دارند. با این حال هنوز هم محدودیت‌ها و فشارهای بسیاری پیش روی آن‌ها وجود دارد. عدم آگاهی بسیاری از خانواده‌ها باعث می‌شود که برای ازدواج به آن‌ها فشار بیاورند. در حقیقت ممکن است خانواده‌ها این طور فکر کنند که فرزند ترنس‌شان در صورت ازدواج با فردی از جنس مخالف می‌توانند تمایلات هم جنس گرایانه را از خود دور کند. اما آیا واقعا ازدواج با ترنس می‌تواند کمکی به رفع مشکل آن‌ها کند؟ در ادامه این مقاله ازدواج با ترنس ها را قبل و بعد از تغییر عمل جنسیت مورد بررسی قرار داده‌ایم. برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید.

 

ازدواج با ترنس

ازدواج ترنس ها سه حالت دارد؛ اول زمانی که آن‌ها با وجود تمایلات هم جنس گرایانه با فردی از جنس مخالف ازدواج می‌کنند و سعی دارند گرایشات واقعی خود را سرکوب کنند. دوم زمانی که آن‌ها دست به عمل جنسیت می‌زنند و سپس با فردی از جنس مخالف ازدواج می‌کنند و حالت سوم شرایطی است که آن‌ها بدون تغییر جنسیت با افرادی از جنس موافق خود ازدواج می‌کنند. البته این مسئله در کشور ما پذیرفته شده نیست و امری غی قانونی و غیراخلاقی دانسته می‌شود، اما در برخی کشورها متاسفانه یا خوشبختانه ازدواج ترنس‌ها با یکدیگر رواج پیدا کرده است. در ادامه در مورد هرکدام از این وضعیت‌ها و چالش‌های موجود در آن‌ها توضیحات بیشتری را ارائه کرده‌ایم. توجه داشته باشید که در این مقاله منظور از ترنس‌ها زن یا مردی است که از جنسیت فیزیولوژیکی خود ناراضی است و یا به جنس موافق خود تمایل دارد.

بیشتر بخوانید : اهمیت ظاهر در ازدواج

چالش‌های ازدواج با ترنس قبل از درمان یا عمل تغییر جنسیت

برخی افراد فکر می‌کنند ترنس‌ها با ازدواج کردن بهبود می‌یابند و می‌توانند جنسیت خود را بپذیرند. این در حالی است که ترنس‌ها هویت جنسی متفاوتی را از نظر روانی شکل داده‌اند و همین مسئله باعث می‌شود که در رابطه با همسری از جنس مخالف نتوانند عملکرد مطلوبی داشته باشند.

ازدواج با ترنس ها قبل از درمان یا عمل تغییر جنسیت می‌تواند مشکلات متعددی نظیر کژکاری جنسی و ناتوانی در انجام نقش‌های جنسیتی را به ارمغان بیاورد. در نتیجه هرگز با این انگیزه که ترنس بعد از ازدواج با شما می‌تواند تغییر کند، وارد زندگی مشترک با او نشوید. توصیه روانشناسان به زوج‌ها برای ازدواج دریافت مشاوره و انجام تست‌های ازدواج است.

چالش‌های ازدواج با ترنس بعد از عمل تغییر جنسیت

ازدواج با فردی که تغییر جنسیت داده نیازمند آشنایی با مشکلاتی است که در زندگی او وجود دارد. از جمله مهم‌ترین مشکلاتی که باید مد نظر قرار دهید ناباروری است. در واقع عمل تغییر جنسیت باعث می‌شود که افراد توانایی باروری خود را از دست بدهند. از آنجایی که انگیزه پدر یا مادر شدن یکی از عوامل اصلی و تشویق کننده برای ازدواج است، باید ببینید تا چه حد می‌توانید خود را با این شرایط وفق بدهید. علاوه بر این کنار آمدن با نگاه اجتماعی نیز یکی دیگر از عواملی است که باید حتما قبل از ازدواج آن را در نظر بگیرید.

در واقع افرادی که عمل تغییر جنسیت انجام می‌دهند برای پذیرفته شدن در اجتماع به زمان زیادی نیاز دارند. آن‌ها ممکن است از جانب دیگران طرد شوند یا مورد تمسخر هم جنس‌های خود قرار بگیرند. در این شرایط باید از خود بپرسید که چقدر می‌توانید در این شرایط همسرتان را همراهی کنید و حامی او باشید؟ همچنین باید از خود بپرسید که این نگاه اجتماعی چقدر می‌تواند به خود شما آسیب بزند و روحیه تان را تخریب کند. جلسات مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می‌کند تمام این موارد را بررسی کرده و با دید وسیع‌تری قدم به دنیای زندگی مشترک بگذارید.

چالش های ازدواج با ترنس | ازدواج های هم جنس گرایانه

ترنس‌ها ممکن است دست به عمل تغییر جنسیت نزنند، اما به طور ذهنی خود را با جنسیت متفاوتی تعریف کنند. برای مثال فردی که از نظر فیزیولوژیک به عنوان یک زن مشخص می‌شود، خود را به عنوان یک مرد تعریف می‌کند و در نتیجه برای ازدواج می‌خواهد با یک زن دیگر رابطه برقرار کند. امروزه در برخی کشورها ازدواج هم جنس‌ها با یکدیگر از نظر قانونی پذیرفته شده است، اما این مسئله در مورد کشور ما صدق نمی‌کند. در واقع ارتباط جنسی و عاطفی هم جنس‌ها با یکدیگر به طور کل امری خلاف قانون و اخلاق در نظر گرفته می‌شود. در نتیجه مسائل قانونی، قضاوت‌های اخلاقی و طرد اجتماعی از جمله مهم‌ترین چالش‌های ازدواج در این شرایط هستند. به دلیل همین چالش‌ها بسیاری از ترنس‌ها قصد خروج از کشور را دارند که در این مورد نیز بهتر است مشاوره خارج از کشور دریافت نمایید.

سخن آخر

با توجه به چالش‌هایی که در مورد ازدواج با افراد ترنس ذکر شد بسیار اهمیت دارد که قبل از ازدواج یا برقراری ارتباط عاطفی با آن‌ها، جوانب اوضاع را به خوبی بسنجید. در نظر داشته باشید که این افراد به دلیل فشارهای اجتماعی در برابر شکست‌های عاطفی آسیب پذیری بیشتری دارند. در نتیجه لازم است با دید باز تمام موانع پیش روی خود را ببینید و با کمک گرفتن از یک فرد متخصص برای داشتن یک رابطه رضایت بخش برنامه ریزی کنید. برای اشنایی با ملاک انتخاب همسر کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا امکان بارداری برای زنان تغییر جنسیت یافته وجود دارد؟

خیر، این افراد برای بارداری به پیوند رحم نیاز دارند که هنوز در دنیا انجام نمی‌گیرد. به دلیل باورهای غلطی که در مورد عمل تغییر جنسیت وجود دارد لازم است قبل از اقدام برای این کار به اندازه کافی تحقیق نمایید.

آیا ترنس بودن انحراف روانی محسوب می‌شود؟

خیر، این مشکل در نظر روانشناسان به عنوان یک نارضایتی از جنسیت در نظر گرفته می‌شود که از عوامل مختلفی نشات می‌گیرد اما به عنوان یک انحراف محسوب نمی‌شود. برخی از درمانگران بر این باورند که با رواندرمانی می‌توان هویت جنسی واقعی را شناسایی و تثبیت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره