برخورد با مردان بی توجه | طرز برخورد و رفتار با بی توجهی شوهر

نحوه برخورد با مردان بی توجه برای بسیاری از خانم‌های درگیر با این موضوع تبدیل به سوالی جدی شده است. همه ما نیاز داریم تا فردی را دوست داشته باشیم و به همان میزان که محبت و توجه خود را به وی نشان می‌دهیم، از او نیز محبت دریافت کنیم. با این حال گاهی اوقات شما متوجه این موضوع می‌شوید که همسرتان چندان که باید به شما توجهی ندارد. در چنین شرایطی شما نیاز دارید تا اطلاعاتی را در ارتباط با نحوه برخورد با مردان بی توجه به دست آورید تا رابطه عاطفی خود را به شرایط مطلوب بازگردانید. برای رسیدن به این درخواست بهتر است در درجه اول از این موضوع مطمئن شوید که آیا واقعاً همسرتان نسبت به شما بی توجه است و یا این شما هستید که بیش از حد به رفتارهای وی حساسیت نشان می‌دهید؟ در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

برخورد با مردان بی توجه

نحوه برخورد و رفتار شما با همسرتان در شرایطی که احساس می‌کنید او توجه کافی نسبت به شما و زندگی مشترکتان ندارد یکی از موضوعاتی است که می‌تواند تأثیر بسیاری در بهبود یا آسیب دیدن زندگی مشترک شما داشته باشد. رفتارهایی مانند لجبازی یا مقابله به مثل می‌تواند ارتباط شما را بدتر از آن چیزی کند که در ابتدا وجود داشته و در عین حال برخورد سازنده شما می‌تواند باعث اصلاح رفتار همسرتان شود.

تجربه نشان داده در برخی مواقع این خانم‌ها هستند که با حساسیت بیش از حد در روابط عاطفی به اشتباه تصور می‌کنند همسرشان توجهی به آنها ندارد. به همین خاطر شاید بهتر باشد هنگامی که با چنین احساسی درگیر می‌شوید برای روشن شدن شرایط و یادگیری راهکارهایی در ارتباط با نحوه برخورد با مردان بی توجه از یک مشاور خانواده کمک بگیرید. مشاورین با شنیدن صحبت‌هایتان می‌توانند تصویر روشن‌تری از آنچه به واقع در زندگی مشترک شما در حال رخ دادن است به شما نشان دهند.

بهترین نحوه برخورد با مردان بی توجه

شرایط را بسنجید

در نخستین قدم بهتر است شرایط را بسنجید و تصویر روشنی از وضعیت موجود تهیه نمایید. برای مثال آیا همسرتان همواره این خصوصیت را داشته یا از جایی به بعد نسبت به شما بی توجه شده است؟ اگر فکر می‌کنید همسرتان همیشه نسبت به شما بی توجه نبوده، با خود به این سؤال پاسخ دهید که چه اتفاقی باعث بی توجهی او شده است؟ اگر رفتاری از جانب شما یا هر نقصی در زندگی مشترکتان او را دلسرد کرده بهتر است برای رفع آن اقدام نمایید. اما اگر بی توجهی او به دلیل مشغله‌های کاری یا ناراحتی از موضوعی مانند سوگ یا شکست در یک زمینه خاص است بهتر است به جای تمرکز بر بی توجهی همسرتان در این شرایط او را حمایت کنید.

با همسرتان صحبت کنید

اگر احساس می‌کنید همسرتان چندان که باید به شما توجه ندارد بهتر است در این باره با او صحبت کنید. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که صحبت کردن اصلی‌ترین وسیله ارتباطی میان شما و همسرتان است. تصورات اشتباهی مانند اینکه او باید بدون صحبت کردن متوجه ناراحتی شما و دلایل آن شود را از ذهنتان پاک کنید و با صراحت راجع به آنچه تصور می‌کنید با همسرتان صحبت نمایید. صحبت در بسیاری از مواقع باعث خواهد شد تا بسیاری از سوتفاهم‌ها میان شما از بین رفته و با دلایل همسرتان نیز آشنا شوید.

برخورد با مردان بی توجه | دلایل را پیدا کنید

پس از اینکه شرایط را به دقت بررسی کردید و با همسرتان نیز راجع به احساسات خود صحبت کردید می‌بایست بادقت دلایل بی توجهی همسرتان را برای خود مشخص کنید و سعی کنید تا این دلایل را از بین ببرید. برای مثال ممکن است پس از صحبت با همسرتان به این نتیجه برسید که می‌بایست زمان‌های بیشتری را به صحبت از احساسات خود با همسرتان اختصاص دهید و یا می‌بایست برخی رفتارهایتان که باعث ناراحتی او شده را کنار بگذارید. سعی کنید تا جای ممکن با دقت بیشتری این دلایل را مشخص کرده و برای برطرف کردن آنها برنامه ریزی داشته باشید. اگر احساس می‌کنید راهکارهای مناسب برای برطرف کردن این دلایل را نمی‌دانید می‌توانید از روانشناسان خانواده در این زمینه کمک بگیرید.

زبان همسرتان را بشناسید

توجه داشتن به طرف مقابل می‌تواند در ذهن هریک از ما معنایی متفاوت با دیگری داشته باشد. برای مثال ممکن است همسر شما نسبت به ظاهرتان بی توجه باشد اما تلاش خود برای رفاه شما را به منزله توجه بداند و یا بسیاری از مردان در بیان احساسات خود دچار ضعف هستند و ترجیح می‌دهند توجهشان را در رفتار نشان دهند. در این شرایط این شما هستید که می‌بایست زبان بیان توجه و علاقه در همسر خود را شناخته و خود را با آن تطبیق دهید. البته می‌توانید با او صحبت کرده و از وی بخواهید در کنار تطبیق یافتن شما با تفکرات او، همسرتان نیز به شما و نوع ابراز توجهی که می‌پسندید اهمیت بدهد.

برخی از زوجین در چنین شرایطی به این نتیجه می‌رسند که دنیای آنها و همسرشان با یکدیگر تفاوت بسیاری داشته و هرگز نمی‌توانند زبان مشترکی میان خود پیدا کنند. با توجه به اینکه این باور می‌تواند تا حد زیادی کیفیت زندگی مشترک شما را تحت تأثیر خود قرار دهد بهتر است برای جلوگیری از آن از یک مشاور کمک بگیرید. روانشناسان خانواده به شما کمک خواهند کرد تا با استفاده از راهکارهای مشخصی دستیابی به یک درک مشترک را میان خود افزایش دهید.

برخورد با مردان بی توجه | هویت مستقل داشته باشید

اگر می‌خواهید با نادیده گرفته شدن از جانب همسرتان مبارزه کنید بهتر است تلاش کنید تا هویتی ثابت برای خود داشته باشید. همه ما برای افرادی که کمتر دنباله روی دیگران هستند و برای خود اصول مشخصی دارند احترام بیشتری قائل هستیم. البته به این مسئله نیز توجه داشته باشید که داشتن اصول مشخص در زندگی و پایبندی به آنها به معنای بی توجهی به نظرات دیگران یا عدم انعطاف پذیری و گذشت نیست. بلکه صرفاً به این معناست که شما خود را در رضایت دیگران غرق نکنید و به همسرتان نشان دهید که در چالش‌های زندگی می‌تواند روی شما و نظراتتان حساب کند.

تلاش‌های همسرتان را تشویق کنید

اگر رفتار شما همسرتان را به این نتیجه برساند که هرگز نمی‌تواند تغییری در شما ایجاد کند این موضوع تبدیل به دلیلی برای بی توجهی خواهد شد. در نتیجه سعی کنید با ایجاد تغییراتی در رفتار خود به او این پیام را بدهید که نظراتش برای شما ارزشمند هستند و به آنها توجه خواهید کرد. حتی اگر احساس می‌کنید خواسته یا نظر همسرتان برخلاف میل شماست و نمی‌خواهید آن را عملی کنید بهتر است از او بابت توجه و نظراتش تشکر کنید و دلایل خود را برای عمل نکردن به نظراتش بیان کنید. اما بد نیست گاهی و در برخی مسائل برخلاف میل باطنیتان به خواسته همسر خود توجه کنید.

از مشاورین کمک بگیرید

اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید به تنهایی دلایل بی توجهی همسر خود را پیدا کنید و یا راهکارهایی که تا به حال از آنها استفاده کرده‌اید تغییری در شرایط ایجاد نکرده بهتر است در این زمینه از یک روانشناس خانواده کمک بگیرید. مشاورین به دلیل تخصص و تجربه‌ای که در زمینه برخورد با این مشکلات دارند می‌توانند راهکارهای مناسبی را به شما ارائه کنند. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند از طریق صحبت با شما و همسرتان آسیب‌ها و مشکلات ریشه‌ای که خود را در رفتارهایی مانند بی توجهی نشان می‌دهد پیدا کرده و از طریق رفع آنها کیفیت ارتباط میان شما و همسرتان را بهبود ببخشند. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

نحوه برخورد با مردان بی توجه | تصمیم برای آینده رابطه

بی توجهی طرف مقابل گاهی می‌تواند شما را به این نتیجه برساند که بهتر است به رابطه خود خاتمه بدهید. اگرچه ارتباط با افرادی که محبت و توجهشان نسبت به شما را به خوبی نشان می‌دهند یکی از حقوق طبیعی هر فردی است با این حال بهتر است برای جلوگیری از به پایان رسیدن رابطه و فشار روانی که جدایی برایتان ایجاد خواهد کرد تا جای ممکن تلاش خود را برای بهبود رابطه انجام دهید. اما اگر احساس می‌کنید ادامه این رابطه دیگر برایتان ممکن نیست بهتر است جدایی از همسرتان را براساس اصول مشخصی پیش ببرید تا آسیب کمتری از این شرایط ببینید.

در اولین قدم به خوبی جوانب مختلف تصمیم خود را بررسی کنید و مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید. اگر احساس می‌کنید مزایای جدایی بیشتر از ادامه رابطه است در این باره با همسرتان صحبت کنید. احساسات خود و تصمیمتان را با وی درمیان بگذارید و از او بخواهید تا او نیز در این زمینه نظراتش را بیان کند. گاهی اوقات وقتی همسرتان متوجه شود رفتارش تا چه حد باعث آزار شما شده برای تغییر تصمیم خواهد گرفت. اما اگر او تمایلی به تغییر در رفتار خود ندارد بهتر است تصمیمتان را عملی کنید. با توجه به اینکه پایان دادن به یک رابطه عاطفی آسیب‌های روحی بسیاری را برای شما ایجاد خواهد کرد و حتی روابط آینده شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد بهتر است در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خانواده می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02166419012 تماس بگیرید.

 

 

سؤالات متداول

بهترین شیوه برخورد با مردان بی توجه چیست؟

بهتر است ابتدا با طرف مقابل بابت آنچه احساس می‌کنید صحبت کنید و علاوه بر بیان احساساتتان صحبت‌های طرف مقابل را نیز بشنوید. همچنین تلاش برای یافتن زبان مشترک با همسر و کمک گرفتن از مشاورین خانواده نیز راهکارهای مناسبی هستند.

چرا بعضی از مردان به همسر خود توجهی ندارند؟

ناتوانی در بیان احساسات و یا نبود زبان مشترک میان زوجین از مهمترین دلایل این موضوع هستند. گاهی اوقات نیز برخی مردان متوجه اهمیت این مسئله برای همسرشان نیستند و به همین خاطر توجه خود را به او نشان نمی‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره