شروع رابطه عاشقانه

شاید شروع رابطه عاشقانه و عاطفی به نظر برخی مردم کاری بسیار آسان و پیش پا افتاده باشد، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شاید برقراری یک رابطه عاشقانه چندان سخت نباشد ولی مهم تداوم و ادامه دار بودن این عشق است. یعنی شما باید با تمام اصول آغاز یک رابطه عاطفی و عاشقانه آگاهی داشته باشید تا بتوانید طرف مقابلتان را برای همیشه و در طول زندگی مشترک کنار خود نگه دارید. برخی از افراد تصور می‌کنند که شروع یک رابطه عاشقانه، تنها به اوایل آشنایی خلاصه می‌شود اما واقعیت این است که اگر می‌خواهید در طول زندگی مشترک به صورت پیوسته جذابیت‌های خودتان را برای طرف مقابل نمایان کنید، باید از تکنیک‌ها و اصول صحیح آن آگاهی داشته باشید. برای آشنایی با چهارچوب‌های دوستی دختر و پسر کلیک کنید.

 

نحوه برقراری رابطه و شروع مقدمه

اگر قصد آغاز برقراری یک رابطه عاشقانه را دارید، پس در ابتدا از خصوصیات اخلاقی و شخصیتی طرف مقابل به طور کامل آگاهی پیدا کنید. تا بر اساس معیارهای مورد نظرتان، بتوانید شخص مورد علاقه‌تان را برای شروع رابطه عاشقانه انتخاب نمایید. چرا که شما به هیچ عنوان نمی‌توانید خصوصیات فردی یک نفر را جهت رضایت شخصی خود تغییر دهید. بنابراین در آغاز برقراری یک رابطه عاشقانه بر اساس معیارهای خودتان تمایلات جنسی و عواطف طرف مقابل را مشخص کنید. طبق همین معیارها، فرد مورد نظر خود را پیدا کنید. معیارهای ذکر شده، به منظور انتخاب همسر و شریک زندگی نیز گزینه‌های بسیار تاثیرگذاری محسوب می‌شوند. اگر قصد ازدواج دارید توصیه می‌شود از یک روانشناس کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره قبل از ازدواج کلیک کنید. 

 

آیا در شروع رابطه عاشقانه از جملات زیبا استفاده کنم؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که به زبان آوردن جملات عاشقانه و بسیار زیبا در ملاقات‌های اولیه، مصنوعی به نظر می‌آید و به هیچ عنوان کار جالبی نیست. طبیعتا در روزهای اول برقراری یک رابطه عاشقانه، افراد شور و هیجان بسیار زیادی دارند اما بهتر است شور و شوق بیش از حد خود را مدیریت کرده و سعی کنید ملاقات‌های خود را نیز برای فواصل زمانی کوتاه برنامه ریزی نکنید. همان طور که می‌دانید توجه و عاطفه از موارد تاثیر گذار در افزایش جذابیت یک رابطه عاشقانه به شمار می‌روند اما  در دسترس بودن زیاد، کمی ناخوشایند بوده و ممکن است در مدت زمان کوتاهی طرف مقابل را از شما دلزده و دلسرد کند.

اگر هر دو نفر شما مشتاق هستید که زود به زود یکدیگر را ببینید، بهتر است قرار ملاقات‌هایتان را افزایش دهید اما در صورتی که تنها شما خواهان دیدار با طرف مقابل هستید، پیشنهاد دیدار را مطرح نسازید، چرا که این کار ممکن است بی میلی طرف مقابل را به همراه داشته باشد. بنابراین در هفته‌های اولیه بهتر است به یکدیگر فرصت دهید تا زمان کافی برای تصمیم‌گیری و انتخاب داشته باشید.

بیشتر بخوانید : رابطه سالم

اصول مهم در شروع رابطه عاشقانه

برای اینکه رابطه عاشقانه خوب و موفقی را داشته باشید، باید در ابتدا اصولی را رعایت کنید. این موارد به شرح زیر هستند:

1. تصور رابطه جنسی را از ذهن خود دور سازید

اگر قصد و هدف شما از شروع یک رابطه عاشقانه، برقراری رابطه جنسی با طرف مقابل است، بدانید که کار کاملا اشتباهی انجام می‌دهید و در آینده با مشکل مواجه می‌شوید. برقراری یک رابطه جنسی سالم، به پیش نیازهای مهمی همچون صمیمیت، اعتماد و تعهد احتیاج دارد. به طور معمول مردان ممکن است پس از برقراری رابطه جنسی، علاقه اولیه خود را از دست بدهند، در حالی که میزان وابستگی دختران  بعد از رابطه جنسی افزایش می‌یابد. بنابراین توصیه می‌شود در اوایل آشنایی، رابطه جنسی با طرف مقابل نداشته باشید. برای اطلاع از معایب و مزایای برقراری رابطه جنسی قبل ازدواج کلیک کنید.

2. تصویرسازی یک رابطه عاشقانه

شما علاوه بر مطالعه در زمینه شروع یک رابطه عاشقانه، باید رابطه عاشقانه را در ذهن خود تصویرسازی کرده و در جهت تقویت روابط عاطفی و اجتماعی خود تلاش نمایید. در واقع داشتن حس مالکیت بر روی طرف مقابل در اوایل آشنایی، یک امتیاز منفی به شمار می‌رود. چرا که حس مالکیت نشان می‌دهد شما در وجودتان احساس ناامنی می‌کنید. بنابراین اگر قصد دارید رابطه عاشقانه شما ادامه دار باشد، بهتر است از نمایان کردن حس حسادت و مالکیت خود، به خصوص در اوایل رابطه دوری کنید. چرا که شما نمی‌توانید کسی را محدود کرده و از او انتظار داشته باشید تمام رفت و آمدهایش را برای شما بازگو کند.

3. شروع رابطه عاشقانه | عدم استفاده از جملات کلیشه‌ای فدایت شوم

در چنین مواردی بهتر است ابتدا احساسات خود را بسنجید و از خود بپرسید آیا واقعا به طرف مقابل علاقه دارید یا قصد جلب کردن نظرش را دارید. مطمئن باشید که اگر شما به منظور جلب نظر طرف مقابلتان از کلمات کلیشه‌ای استفاده کنید، فرد مورد نظر متوجه رفتارهای نمایشی و دروغین شما خواهد شد. پس بهتر است ابتدا از احساس و عشق خود اطمینان پیدا کرده و سپس آن را ابراز کنید.

بیشتر بخوانید : روانشناسی عشق

4. پرهیز از هزینه های غیر ضروری

برخی از افراد تصور می‌کنند که با صرف هزینه‌های میلیونی می‌توانند نظر طرف مقابل را جلب کرده و او را عاشق خود کنند. این کار شاید به ظاهر تکنیک خوبی به نظر برسد اما در باطن کار کاملا اشتباهی است. در واقع قبل از ازدواج افراد برای راضی نگه داشتن یکدیگر ممکن است کارهایی را انجام دهند اما پس از شروع رابطه لازم نیست که هزینه‌های بالا را تدارک ببینید.

5. خود را انسانی قابل اعتماد جلوه دهید

یکی از قطب‌های اساسی یک رابطه عاشقانه، اعتماد نام دارد. اگر خودتان را انسانی قابل اعتماد جلوه دهید، مطمئن باشید طرف مقابل شما به صورت انفجاری عاشقتان خواهد شد. شما باید به این درک و آگاهی برسید که برقراری یک رابطه عاشقانه ادامه دار، به سخت کوشی و تلاش زیاد احتیاج دارد. بنابراین ابتدا اطمینان حاصل کنید که به شخص دیگری علاقه ندارید و سپس رابطه عاشقانه جدید خود را آغاز نمایید.

6. شروع رابطه عاشقانه | رفتار مرموز و غیر قابل پیش بینی داشته باشید

داشتن رفتار مرموز و غیر قابل پیش بینی باعث افزایش جذابیت‌تان شده و شما را فردی جذاب جلوه می‌دهد. همچنین مرموز بودن موجب چالش برانگیز شدن رابطه عاشقانه شده و باعث می‌شود طرف مقابل برای دیدار با شما لحظه شماری کند. در واقع وقتی شما تمام مهره‌های خود را برای طرف مقابل خود نمایان می‌کنید، دیگر مرموز نیستید و پیش بینی رفتار و یا حرکت بعدی شما برای طرف مقابل کار بسیار ساده‌ای خواهد بود که این امر به مرور زمان، باعث خسته کننده شدن رابطه می‌شود. برای آگاهی بیشتر درباره رمز و راز عاشقی قبل ازدواج کلیک کنید.

7. به دنبال موفقیت فوری نباشید

 شروع یک رابطه عاشقانه و رویایی باید به گونه‌ای باشد که شما هر روز بر روی باورهای خود کار کنید و جهت شناخت، به یکدیگر زمان کافی بدهید تا مراحل آشنایی به تدریج و به مرور زمان طی شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ انسانی کامل نیست. بنابراین برای شروع رابطه عاشقانه سخت گیری زیادی به خرج ندهید. در نهایت اگر هنوز برای شروع رابطه با مشکل مواجه هستید حتما از خدمات مشاوره رابطه دختر و پسر استفاده نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق و رابطه می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

آیا شروع رابطه عاشقانه بدون شناخت طرف مقابل صحیح است؟

خیر، اگر قصد آغاز برقراری یک رابطه عاشقانه را دارید، بهتر است در ابتدا از خصوصیات اخلاقی و شخصیتی طرف مقابل به طور کامل آگاهی پیدا کرده و بر اساس معیارهای مورد نظر شخص مورد علاقه‌تان را برای شروع رابطه عاشقانه انتخاب نمایید.

آیا رابطه جنسی در شروع رابطه عاشقانه صحیح است؟

رابطه جنسی به هیچ عنوان در ابتدای یک رابطه عاشقانه پیشنهاد نمی‌شود. هر چند دختر و پسر ممکن است به واسطه احساسات  کشش زیادی به یکدیگر داشته باشند ولی  برقراری یک رابطه جنسی سالم، به پیش نیازهای مهمی همچون صمیمیت، اعتماد و تعهد احتیاج دارد. به طور معمول مردان ممکن است پس از برقراری رابطه جنسی، علاقه اولیه خود را از دست بدهند. در حالی که میزان وابستگی دختران  بعد از رابطه جنسی افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره