مشاوره ازدواج در آمل | بهترین مشاور قبل ازدواج آمل

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

مشاوره قبل ازدواج در آمل توسط چه کسانی ارائه می شود؟ در این مراکز چه خدماتی به زوجین باید ارائه شود؟ مشاوره ازدواج یکی از خدماتی است که توسط روانشناسان حرفه‌ای در حیطه زوج و خانواده ارائه می‌شود. در این سبک از مشاوره، روانشناس به طرفین کمک می‌کند تا به شناخت بیشتری در مورد خود و دیگری دست پیدا کنند و با بررسی ملاک‌هایی که در مورد ازدواج دارند، واقع بینانه‌تر در مورد آینده خود تصمیم بگیرند.

در ادامه این مقاله برای رفاه حال شما به معرفی بهترین مراکز مشاوره ازدواج در آمل پرداخته‌ایم. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره از متخصصان حاذق در پایتخت از هر جایی در کشور تنها با یک تماس به صورت تلفنی و یا انلاین خدمات دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره قبل ازدواج در آمل می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

لیست بهترین متخصصان روانشناسی حوزه مشاوره قبل ازدواج در آمل

در این قسمت به معرفی متخصصان حوزه مشاوره قبل ازدواج در مجموعه ذهن نو می پردازیم. شما می توانید به صورت تلفنی و آنلاین از آمل خدمات مشاوره دریافت نمایید.

  • جناب آقای دکتر مسعود تندرو (دکترای روانشناسی و استاد دانشگاه)
  • سرکار خانم پرستو کوکبی (کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده)
  • سرکار خانم الهام ضیاء (کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی)
  • سرکارخانم مه تا پاکباز (کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی)
  • سرکار خانم سارا فرجی (کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده)
  • سرکار خانم دکتر پلنگانی (دکترای روانشناسی و استاد دانشگاه)
  • سرکارخانم بدیعیان (کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی)
بیشتر بخوانید : انواع ازدواج

مشاوره ازدواج در آمل

این روزها استفاده از خدمات مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج در آمل بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. چرا که دیگر زنان و مردان می‌دانند که انتخاب آن‌ها می‌تواند تاثیر چشم گیری بر آینده و خانواده شان بگذارد. یکی از مهم ترین پارامترها در ازدواج، استفاده از خدمات مشاوره ازدواج آن هم از کسی است که تجربه و دانش کافی در این زمینه داشته باشد. مجموعه مشاوره روانشناسی ذهن نو این امکان را فراهم کرده تا بتوانید از بهترین و مجرب ترین متخصصان ازدواج در ایران مشاوره دریافت کنید.

مشاوره های جامع ازدواج این مجموعه شامل بررسی خصوصیات شخصیتی، انجام تست های سلامت روان و شخصیت، مصاحبه با طرفین، سنجش میزان موفقیت ازدواج، نیازهای جسمی و روانی، میزان استقلال، مهارت های زندگی و…. می شود. برای آن که به اهمیت این مسائل پی ببرید، حتما مقاله روانشناسی ازدواج را بخوانید.

 

آیا در شهری مثل آمل باز هم باید مشاوره ازدواج بگیرم؟

خیلی از دختران و پسران می‌گویند که همسر آینده شان را به واسطه های مختلف می‌شناسند و به درستی این ازدواج هیچ شکی ندارند. برای اطمینان سوال‌های زیر را از خود و همسر آینده تان بپرسید. برای آشنایی با مراحل ازدواج کلیک کنید.

آیا او اولین کسی است که برای ازدواج در نظر گرفته اید؟

آیا در سن پایین می‌خواهید ازدواج کنید؟ یا بر عکس دیر به فکر ازدواج افتاده اید؟

آیافکر می کنید که می توانید همسر آینده تان را آن طور که خودتان می خواهید تغییر دهید؟

آیا نسبت به گذشته او یا خودتان ابهاماتی وجود دارد؟

آیا شما و همسرتان می‌توانید در سختی های زندگی در کنار هم از پس مشکلات بر بیایید؟

آیااو تنها کسی است که می تواند شما را خوشبخت کند؟

آیا این ازدواج راهی برای فرار از مشکلات خانه تان است؟

آیا فکر می کنید با این ازدواج همه مسائل زندگی حل شده و دیگر نیازی به سختی کشیدن ندارید؟

آیانیازها و خواسته های همسر آینده تان را می شناسید؟

آیا شما یا همسر آینده تان ازدواج را فقط برای رفع نیازهای جنسی می خواهید؟

آیا شما و همسر آینده تان وابستگی مالی به خانواده دارد؟

آیاشما یا همسر آینده تان در تصمیم گیری یا انجام کارها نیاز به تایید خانواده دارید؟

آیا مهارت کافی برای برخورد با دخالت خانواده ها را دارید؟

آیا شما یا همسر آینده تان با خانواده خود مشکلات حل نشده ای دارید؟

آیاتعریف از ازدواج برای خود دارید؟

اگر حداقل به 3 سوال بالا جواب مثبت داده‌اید، متخصصان توصیه می‌کنند که حتما برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره ازدواج در آمل اقدام نمایید. بی توجهی به این مسائل باعث می‌شود که در آینده ای نه چندان دور با عواقب آن روبرو بشوید. برای آشنایی با مهارت های لازم برای ازدواج کلیک کنید.

تاثیر مشاوره ازدواج در آمل

برای آن که بتوانید در مورد تاثیر مشاوره های ازدواج، نتیجه گیری کنیم باید به جای تکیه بر حرف‌های اطرافیان به آمارها اطمینان نمایید. طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه فردوس‌مشهد، بیش از 70 درصد کسانی که مشاوره پیش از ازدواج دریافت کرده اند، توانسته اند یک ازدواج موفق داشته باشند. به عبارتی بعد از ده سال پیگیری زوج های شرکت کننده در این تحقیق، مشخص شد که مشاوره های ازدواج می‌توانند تاثیری زیادی در کاهش احتمال طلاق و سایر مشکلات ازدواج داشته باشند.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

چه کسانی نتیجه بهتری از مشاوره ازدواج در آمل می گیرند؟

طبق بررسی ها مشخص شد که عواملی وجود دارد که می‌تواند تاثیر جلسه های مشاوره ازدواج را بیشتر کند. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند.

1- باور زن و مرد به اهمیت جلسات

2- زوج هایی که توانایی پذیرش عیب ها و آمادگی تغییر را دارند

3- زن و مردهایی که به حضور در جلسات مشاوره اهمیت داده و به صحبت های طی جلسه فکر می کنند.

4- زوج هایی که به هم علاقه دارند

5- زن و یا مردی که به توصیه های مشاور ازدواج عمل می کنند.

6- زن و مردی که صادقانه مسائل اش را در جلسه بیان می کند

چه کسانی نمی توانند از جلسه های مشاوره ازدواج در آمل نتیجه بگیرند؟

برای افزایش میزان اثربخشی جلسات مشاوره ازدواج، باید عواملی که مانع از نتیجه بخشی می شدند را پیدا می‌کردیم. محققان بعد از بررسی های مختلف متوجه شدند که عوامل زیر باعث کاهش نتیجه بخش بودن جلسه های مشاوره ازدواج می شوند.

_ زوج هایی که حداقل یکی از آن ها سابقه طلاق دارد

_ زوج هایی که مدت ها مشکلات شان را پشت گوش انداخته و برای حل آن ها مراجعه نکرده اند

_ زن و مرد هایی که باور به تغییر ندارند و دائما از روش های ناپخته برای حل مسائل استفاده می کنند

_ زن یا مردی که دچار بیماریهایی مثل اختلالات شخصیت یا یکی از انواع اعتیاد باشد

برای آشنایی با انواع سوالات مهم قبل از ازدواج کلیک کنید.

ویژگی های بهترین مراکز مشاوره ازدواج در آمل

برای اینکه بتوانید مرکز مشاوره قابل اعتمادی را برای مشاوره ازدواج انتخاب نمایید، در نظر گرفتن چند ملاک مهم می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک نماید. ما در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین ملاک‌ها اشاره کرده ایم. برای آشنایی با ملاک انتخاب همسر کلیک کنید.

1- برخورداری از متخصصین حرفه ای  

یک مرکز مشاوره معتبر تلاش می‌کند از متخصصین حرفه‌ای برای ارائه خدمات مشاوره ازدواج کمک بگیرد. روانشناسان بالینی در گرایش خانواده و سایر روانشناسانی که دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد هستند و در حوزه زوج درمانی فعالیت می‌کنند، از جمله متخصصینی هستند که می‌توانند به ارائه خدمات مشاوره ازدواج بپردازند. یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که باید توسط این افراد مورد ارزیابی قرار گیرد، انگیزه های ازدواج طرفین است.

2- داشتن مجوز رسمی برای فعالیت

مراکز مشاوره معتبر و قابل اعتماد مراکزی هستند که از نهادهای رسمی دارای مجوز فعالیت هستند. در کشور ما دو نهاد سازمان بهزیستی کشور و سازمان نظام روانشناسی نهادهایی هستند که مجوز فعالیت را برای مراکز مشاوره عمومی و تخصصی صادر می‌کنند. 

حتما درباره معایب و مزایای رابطه قبل ازدواج بخوانید.

3- انعطاف پذیری در ارائه خدمات

امروزه مراکز مشاوره تلاش می کنند تا برای رفاه حال مراجعان انعطاف پذیری بیشتری در ارائه خدمات خود به خرج دهند. از همین رو بسیاری از آن ها علاوه بر مشاوره حضوری، امکان برگزاری جلسات به صورت تلفنی و آنلاین را هم فراهم می کنند. این مسئله به افراد کمک می کند تا از هرجای کشور با بهترین متخصصین تماس بگیرند و به این ترتیب در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایند.

برای اطلاع از شرایط لازم برای بهترین زمان برای ازدواج مجدد کلیک کنید.

آدرس مراکز مشاوره ازدواج در آمل

1- مشاوره روانشناسی ذهن نو _ 02191002360

2- مشاوره روانشناسی آواژه – 02166419012

سخن آخر

مشاوره ازدواج در آمل و یا هر شهر دیگری برای زوج ها لازم و ضروری است. شما در حال گرفتن مهم ترین تصمیم زندگی تان هستید. تصمیم گیری درباره این انتخاب کار راحتی نیست. با توجه به بالا رفتن آمارهای ازدواج متخصصان حوزه سلامت روان و جامعه شناسان، انجام مشاوره های پیش از ازدواج را برای همه گروه های سنی ضروری می دانند. شما اگر امکانات لاز برای دریافت خدمات مشاوره ازدواج در آمل را ندارید، کافی است از طریق شماره های درج شده با مجموعه ذهن نو تماس بگیرید.

تمامی خدمات به صورت تلفنی یا آنلاین قابل ارائه است. بسیاری از کسانی که به دنبال مراکز مشاوره ازدواج در آمل گشته اند، به دلیل نبود متخصص ازدواج از این خدمات بی بهره مانده اند. به همین منظور مجموعه ذهن نو این امکان را فراهم نموده تا شما از هر منطقه و ناحیه ای بتوانید به برترین متخصصان خانواده و ازدواج دسترسی پیدا کنید.

برای دریافت مشاوره قبل ازدواج در آمل می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره ازدواج با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا می توانیم به صورت انفرادی برای مشاوره ازدواج مراجعه کنیم؟

بله، جلسات مشاوره ازدواج می توانند به صورت انفرادی یا هم زمان با حضور هر دو نفر برگزار شوند.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره