خیانت شوهر در دوران بارداری

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

خیانت شوهر در دوران بارداری ازجمله مسائلی است که حتی فکر کردن به آن می‌تواند برای خانم‌ها نگران‌کننده باشد. اگرچه تولد فرزند یکی از تجربیات شیرین زندگی برای هر زوجی است اما بااین‌حال دوران بارداری به همان میزان که می‌تواند شیرین باشد، ممکن است مشکلات و بحران‌هایی را نیز به همراه بیاورد. تغییرات ظاهری زنان، بی‌توجهی آن‌ها به رابطه جنسی و توجهی که تا حد زیاد از همسر خود دریغ و صرف کودک می‌کنند، ازجمله مسائلی است که می‌تواند احتمال خیانت مرد به زن در دوران بارداری را افزایش دهد. نوع ارتباط شما با همسرتان در این موضوع بسیار تأثیرگذار خواهد بود. درنتیجه شاید بهتر باشد در کنار تمام برنامه‌ریزی‌هایی که برای تولد فرزند خود انجام می‌دهید، زمانی را نیز به مشاوره خانواده و حتی مشاوره جنسی اختصاص دهید. برای دریافت مشاوره خیانت کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت شوهر در دوران بارداری می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو  از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

خیانت شوهر در دوران بارداری

خیانت شوهر آن هم در زمانی که شما فرزند او را در شکم  دارید، حتما ضربه سختی وارد می‌کند. خانم ها در دوران بارداری دچار تغییرات هورمونی زیادی می‌شوند و توانایی آن ها را در مدیریت هیجانات پایین می‌آورد. خیانت شوهر در دوران بارداری آن‌ها را با سردرگمی و احساسات ضد و نقیض زیادی مواجه می‌کند. مسلما دریافت کمک و خدمات مشاوره بیش از پیش ضرورت داشته و برای حفظ بنیان خانواده مداخله درمانی باید با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

دوران بارداری و محدودیت‌های برقراری رابطه جنسی

از گذشته تا امروز فرض بر این بوده که برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جدی برای سلامت کودک باشد. اگرچه علم نوین نیز این باور را تأیید می‌کند اما بااین‌حال نتایج پژوهش‌ها بیانگر این است که شما نیازی به قطع کامل رابطه جنسی در تمامی ماه‌های بارداری ندارید بلکه می‌توانید با کمک گرفتن از متخصصین روانشناسی جنسی، پوزیشن‌های مناسب‌تری را برای برقراری رابطه در دوران بارداری آموزش ببینید و یا با کمک گرفتن از سایر رفتارهای جنسی، تا حدودی رضایت خود و همسرتان را در این زمینه فراهم کنید.

به عبارتی می‌توان گفت اگرچه شما و همسرتان باید در دوران بارداری محدودیت‌هایی را در ارتباط جنسی خود مدنظر قرار دهید، اما بهتر است ارتباط خود را به‌طور کامل قطع نکنید.

برای آشنایی با راه های تشخیص خیانت کلیک کنید.

دلایل خیانت شوهر در دوران بارداری

محدودیت‌هایی که برای برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری وجود دارد، گاهی اوقات باعث می‌شود که خانواده‌ها با موضوعی به نام خیانت مواجه شوند. خیانت مرد به زن در دوران بارداری می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه آن‌ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

البته بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که بارداری و مشکلاتی که در این دوران ایجاد می‌شود صرفاً بهانه یا دست‌آویزی برای نمایان شدن مشکلات خواهد بود. به‌طورقطع مردان و زنانی که رابطه مطلوبی با یکدیگر دارند با این مشکل مواجه نخواهند شد و خیانت مرد به زن در دوران بارداری بیانگر این است که از قبل مشکلاتی در رابطه میان زوجین وجود داشته است. به‌علاوه روانشناسان معتقدند که خیانت تا حد زیادی تحت تأثیر شخصیت فرد قرار دارد و افرادی که مرتکب چنین رفتارهایی می‌شوند، معمولاً دیدگاه‌ها و افکار اشتباهی دارند که اجازه چنین رفتاری را به آن‌ها می‌دهد. 

1. بی‌توجهی به نیازهای جنسی مردان

برخی از خانم‌ها به دلیل ترسی که از برقراری رابطه جنسی و آسیب دیدن فرزندشان دارند و یا به دلیل سردمزاجی که در اثر تغییرات هورمونی دوران بارداری ایجاد می‌شود، از برقراری رابطه جنسی با همسرشان به‌طورکلی اجتناب می‌کنند. این موضوع می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل برای خیانت مردان در دوران بارداری باشد. هنگامی‌که شما نسبت به نیازهای جنسی همسر خود بی‌توجه باشید، باید این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است او برای ارضا این نیازها به سراغ فرد دیگری برود. اگر احساس می‌کنید به هر دلیلی آمادگی برقراری رابطه با همسر خود را ندارید و یا از بابت آسیب دیدن فرزندتان نگرانید، بهتر است با کمک گرفتن از یک روانشناس متخصص درزمینهٔ مسائل جنسی، اطلاعات خود را در مورد نزدیکی با همسرتان در طول دوران بارداری افزایش دهید.

ترس از آسیب دیدن فرزند به‌ویژه در خانم‌هایی که تجربه سقط ‌جنین را داشته‌اند، می‌تواند شدت بیشتری پیدا کند یا حتی گاهی تبدیل به وسواسی بی‌دلیل در فرد شود. با توجه به اینکه اضطراب مادر در طول دوران بارداری به‌طورقطع بر جنین تأثیر خواهد گذاشت، بهتر است در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید.

2. خیانت شوهر در دوران بارداری | تغییرات ظاهری

تغییرات هورمونی و افزایش وزن در دوران بارداری معمولاً باعث می‌شود که ظاهر خانم‌ها نسبت به گذشته تغییراتی داشته باشد و این مسئله می‌تواند تا حدودی باعث دلسردی آقایان از برقراری رابطه جنسی شود.

3. احساس بی‌توجهی

خبر بارداری برای برخی از خانم‌ها باعث خواهد شد که آن‌ها تمامی حواس خود را معطوف به فرزندشان کنند و این موضوع می‌تواند برای همسر شما ناراحت‌کننده باشد. برخی مطالعات نشان می‌دهد یکی از دلایلی که باعث خیانت مرد به زن در دوران بارداری می‌شود این است که آن‌ها احساس می‌کنند دیگر به‌اندازه کافی موردتوجه و محبت همسر خود نیستند و این موضوع می‌تواند باعث ناراحتی آن‌ها شده یا حتی وی را به پیدا کردن شریک عاطفی دیگری که صرفاً به او توجه کند، سوق دهد.

بیشتر بخوانید : نشانه های خیانت مردان 

راهکارهای جلوگیری از خیانت شوهر در دوران بارداری

اگرچه خیانت تا حد زیادی به شخصیت فرد و رشد اخلاقی او بستگی دارد اما بااین‌حال شما می‌توانید با حذف برخی از عوامل خطر و مدیریت شرایط موجود، از بروز این موضوع در خانواده خود جلوگیری کنید. ازجمله راهکارهایی که برای جلوگیری از خیانت مرد به زن در دوران بارداری مطرح می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. به همسرتان اهمیت بدهید

همان‌طور که گفته شد یکی از اصلی‌ترین دلایل خیانت شوهر به زن در دوران بارداری این است که مردان احساس می‌کنند چه به لحاظ عاطفی و چه به لحاظ جنسی چندان‌که باید موردتوجه قرار نمی‌گیرند. برای دور کردن چنین احساسی از همسر خود در این دوران حتی بیش از گذشته به وی توجه داشته باشید. سعی کنید با استفاده از لباس‌ها و آرایش مناسب تا حد ممکن ظاهر خود را برای وی مطلوب نگه‌دارید؛ در این دوران بیش از گذشته به او بگویید که دوستش دارید و بزرگ‌تر شدن خانواده‌تان تا چه میزان برای شما خوشایند است.

2. هدف مشترک خلق کنید

برای جلوگیری از خیانت شوهر در دوران بارداری این باور را در ذهن همسرتان ایجاد کنید که شما و او هدفی یکسان دارید و برای موضوع مشترکی تلاش می‌کنید. این مسئله تا حد زیادی باعث می‌شود که او نیز درگیر موضوع مورد نظر شما شده و در مقابل آن احساس مسئولیت داشته باشد. برای مثال سعی کنید تصویری از آینده خانواده به او ارائه دهید و یا همواره در جملاتتان از عبارت‌هایی مثل فرزند ما یا خانواده ما استفاده کنید.

3. از یک مشاور کمک بگیرید

پیش از آنکه برای بارداری اقدام کنید، با یک مشاور خانواده مشورت کرده و از این موضوع که شرایط زندگی و فضای خانواده شما برای این تغییر بزرگ آماده است مطمئن شوید. درصورتی‌که مشاورین مشکلاتی را در ارتباط میان شما و همسرتان گوشزد می‌کنند، بهتر است ابتدا آن‌ها را برطرف کرده و سپس برای بارداری اقدام نمایید. علاوه بر این کمک گرفتن از مشاورین در طول بارداری می‌تواند باعث شناخت نیازهای همسر برای زوجین باشد و به هردوی آن‌ها نکات مهمی را راجع به چگونگی تعامل با یکدیگر آموزش خواهد داد.

بیشتر بخوانید : برخورد با خیانت مردان

راهکارهایی برای کنار آمدن با خیانت شوهر در دوران بارداری

اگر با خیانت شوهر و همسرتان در دوران بارداری مواجه شدید، باید بتوانید شرایط را مدیریت کنید. با استفاده از راهکارهای زیر می‌توانید این شرایط را مدیریت نمایید. برای رفع ناراحتی های پیش آمده حتما برای درمان آسیب های خیانت اقدام کنید.

1. بر خود مسلط باشید

اگرچه خیانت شریک عاطفی همیشه موضوع ناراحت‌کننده‌ایست اما بااین‌حال خیانت شوهر به زن در دوران بارداری می‌تواند به‌مراتب مشکلات بیشتری را برای فرد ایجاد نماید. این واقعیت که همسرتان در یکی از نقاط عطف زندگی خانواده و آن‌هم در شرایطی که شما به او نیاز دارید دست به چنین رفتاری زده، می تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. در چنین شرایطی شما نیاز دارید که در درجه اول آرامش خود را مجدداً به دست آورید.

برای رسیدن به آرامش بهتر است برای مدتی احساسات خود را به‌خوبی بپذیرید. هرگز سعی نکنید در مقابل آنچه احساس می‌کنید مقاومت به خرج دهید زیرا این موضوع می‌تواند باعث بروز مشکلات جسمی و روحی جدی‌تری در شما بشود. پیش از آرام شدن احساسات و مسلط شدن بر خودتان هیچ اقدامی نکنید.

2. با همسرتان صحبت کنید

هنگامی‌که شرایط روحی و هیجانی بهتری پیدا کردید، با همسرتان نیز در ارتباط با اتفاق پیش‌آمده صحبت کنید و نظرات او را هم بشنوید. از او بخواهید دلایل خود را بیان کند و به این موضوع نیز توجه داشته باشید که آیا وی از رفتار خود پشیمان است و یا تصمیمی برای جبران گذشته ندارد. این موضوع می‌تواند در تصمیم‌گیری شما تأثیر بسیاری داشته باشد.

3. خیانت شوهر در دوران بارداری | تصمیم بگیرید

قدم بعدی پس از مسلط شدن بر خود و شنیدن صحبت‌های همسرتان این است که برای آینده ارتباط خود برنامه‌ریزی کنید. آنچه مسلم است شما باید در این برنامه‌ریزی به سرنوشت و زندگی فرزند خود نیز توجه داشته باشید. به همان میزان که رشد کردن در خانواده‌ای که والدین ارتباط عاطفی مناسبی با یکدیگر ندارند برای فرزند شما آسیب‌رسان خواهد بود، فرزند طلاق بودن نیز تبعاتی را به همراه خواهد داشت. سعی کنید به‌خوبی منافع و مضرات هر تصمیمی را بررسی کنید و با سنجیدن سود و زیان هر موقعیت تصمیم‌گیری نمایید. می‌توانید برای تصمیم‌گیری در این زمینه نیز از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

4. مشاوره خانواده را جدی بگیرید

صرف‌نظر از تصمیمی که برای ادامه زندگی با همسرتان گرفته‌اید، بهتر است راجع به نحوه مدیریت شرایط پیش‌آمده از یک روانشناس کمک بگیرید. درصورتی‌که می‌خواهید به هر دلیلی زندگی خود را با همسرتان ادامه بدهید، نیاز خواهید داشت تا روش‌هایی را برای جلوگیری از بروز مجدد این موضوع آموزش ببینید. علاوه بر این بسیاری از زوجینی که فکر می‌کنند می‌توانند بدون کمک گرفتن از مشاورین موضوع خیانت شوهر در دوران بارداری را بین خود حل کرده و همسرشان را ببخشند، دیر یا زود متوجه می‌شوند که خاطره این موضوع و بی‌اعتمادی نسبت به همسرشان بر تمامی زندگی آن‌ها سایه انداخته است.

چنانچه برای جدا شدن از همسرتان تصمیم قطعی گرفته‌اید نیز بهتر است در ارتباط با تربیت کودک و همین‌طور خلأهایی که او در آشنایی با مفهوم خانواده و والدین با آن‌ها مواجه خواهد شد، از یک متخصص کودک کمک بگیرید. علاوه بر فرزندتان شما نیز نیاز دارید تا از طریق دریافت مشاوره، راه‌هایی را برای فراموش کردن اتفاقات پیش‌آمده و ادامه زندگی دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت شوهر در دوران بارداری می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو  از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

 

 

سؤالات متداول

چه دلایلی برای خیانت شوهر در دوران بارداری وجود دارد؟

محدودیت‌های برقراری رابطه جنسی، تغییرات ظاهری خانم‌ها و همین‌طور احساس عدم دریافت توجه از جانب همسر در آقایان باعث بروز چنین پدیده‌ای می‌شود.

چطور می‌توان از خیانت شوهر در دوران بارداری جلوگیری کرد؟

سعی کنید تا حد ممکن به نیازهای جنسی و عاطفی همسرتان توجه داشته باشید. تا حد امکان در حضور او به‌ظاهر خود توجه داشته باشید و تلاش کنید تا تصویری مثبت از آینده خانواده برای او ترسیم نمایید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره