ارتباط با دختران و نحوه درخواست دوستی

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

چگونگی ارتباط با دختران یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از آقایان پیش خواهد آمد و اگر نتوانید جوابی برایش پیدا کنید ممکن است اعتمادبه‌نفس خود را تا حدودی از دست بدهید. برقراری رابطه با جنس مخالف یک نیاز طبیعی در هر انسانی است؛ اما گاهی اوقات افراد شیوه انجام آن را به‌خوبی نمی‌دانند یا ممکن است در ارتباط با یک فرد خاص به مشکل بخورند. اگرچه ارتباط برقرار کردن با هر فردی با توجه به شرایط محیطی و فرهنگی و همین‌طور میزان آشنایی که میان شما وجود دارد می‌تواند متفاوت باشد اما بااین‌حال برخی از اصول را تقریباً می‌توانید در تمامی شرایط به کار ببرید. درصورتی‌که احساس می‌کنید در برقراری ارتباط طولانی‌مدت با دختران مشکل دارید یا اعتمادبه‌نفس شروع یک رابطه را ندارید، می‌توانید برای دریافت برای دریافت مشاوره رابطه دختر و پسر کلیک کنید.

 

ارتباط با دختران | پیشنهاد دوستی

اولین قدم در شروع یک رابطه این است که بتوانید پیشنهاد نامزدی خود را با طرف مقابل در میان بگذارید. به همین خاطر اگر شما هم به دنبال پیدا کردن پاسخ این سؤال هستید که چطور با دختران ارتباط برقرار کنیم بهتر است ابتدا توانایی‌های خود برای شروع نامزدی را مورد بررسی قرار دهید. در شروع نامزدی با یک خانم به این مسائل توجه داشته باشید:

1. تحمل شنیدن پاسخ منفی را داشته باشید

یکی از جدی‌ترین مشکلاتی که پسران را از شروع رابطه یا مطرح کردن درخواست نامزدی منصرف می‌کند این است که آن‌ها از شنیدن پاسخ منفی نگرانند. این باور را در خود ایجاد کنید که دریافت پاسخ منفی از جانب یک نفر به این معنا نیست که شما از تمامی دختران پاسخ منفی خواهید شنید. درنتیجه حتی اگر فردی به پیشنهاد شما جواب رد داد سایر فرصت‌های موجود را از خود نگیرید.

 گاهی اوقات مخالفت دختران به این خاطر است که می‌خواهند از میزان سماجت شما در این تصمیم مطلع شوند؛ به خاطر داشته باشید که تکرار درخواست آشنایی موضوعی است که برای بسیاری از خانم‌ها خوشایند است. به همین خاطر اگر از دختر خاصی خوشتان می‌آید که پیشنهاد شما را رد کرده حداقل یک‌بار دیگر این کار را انجام دهید. اما دقت داشته باشید سماجت شما برای وی تبدیل به مزاحمت نشود. به همان میزان که پیگیری شما می‌تواند احتمال شنیدن پاسخ مثبت را افزایش دهد، مزاحمت نیز می‌تواند احساسات منفی را در فرد موردنظرتان زنده کند.

2. با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند زنان را به ارتباط با مردی علاقه‌مند کند اعتمادبه‌نفس است. سعی کنید درخواست خود را خیلی محکم و بدون تردید یا اضطراب بیان کنید. اگر طرف مقابل بی‌اعتمادی شما به خودتان را در رفتار یا صحبت‌هایتان احساس کند احتمالا نخواهید توانست پاسخ مثبت او را برای شروع یک رابطه به دست آورید.

3. ارتباط با دختران | مقدمه‌چینی

برای مطرح کردن درخواستتان کمی مقدمه‌چینی کنید. بیان ناگهانی درخواست نامزدی یا داشتن شماره تماس باعث شوکه شدن طرف مقابل می‌شود و ممکن است بدون تفکر و ناگهانی به شما پاسخ منفی بدهد. عباراتی مانند اینکه (مدتی است به شما توجه دارم…) علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند تا پیش از مطرح کردن درخواست اصلی کمی برای خود زمان بخرید، طرف مقابل را نیز تا حدودی به لحاظ ذهنی درگیر کرده و تحت تأثیر قرار خواهد داد.

4. کمک بگیرید

اگر مطرح کردن تقاضای نامزدی برایتان کار دشواری است می‌توانید از دوستان خود یا طرف مقابل بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. به‌ویژه اگر میان شما و طرف مقابلتان دوست مشترکی وجود دارد بهتر است او را واسطه کنید تا صحبت‌های شما را به گوش طرف مقابل برساند.

 

راهکارهای برقراری ارتباط با دختران

برای پاسخ به این سؤال که چگونه با دختران ارتباط برقرار کنیم باید گفت که این موضوع تا حد زیادی به شخصیت شما و طرف مقابل و همین‌طور میزان آشنایی‌تان برمی‌گردد. درنتیجه اصلی‌ترین موضوع این است که شرایط و روحیات طرف مقابل را بررسی کنید و ببینید او از چه برخوردی بیشتر خوشش خواهد آمد. بااین‌حال برخی از اصول در ارتباط میان دو جنس مخالف همواره می‌توانند به شما کمک کنند. برخی از این اصول عبارتند از:

1. خواسته‌هایتان را مشخص کنید

پیش از آنکه دنبال راهکاری برای ارتباط برقرار کردن با یک خانم باشید با خود به این موضوع فکر کنید که هدف شما از برقراری رابطه چیست؟ آیا به شخص خاصی فکر می‌کنید و یا معیارهایی دارید که دنبال فردی با آن ویژگی‌ها هستید؟ هدفتان از برقراری رابطه با یک خانم چیست؟ پس‌ازاینکه با خودتان به این سؤالات پاسخ دادید تا حدودی متوجه خواسته‌ها و نیازهایتان می‌شوید و این می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده باشد. اگر شما به دنبال برقراری رابطه برای ازدواج هستید و یا صرفاً می‌خواهید یک دوستی اجتماعی را شروع کنید می‌بایست راهکارهای مختلفی را در پیش بگیرید. درنتیجه بهتر است در صحبت کردن با خودتان صادقانه پیش بروید.

2. اعتمادبه‌نفس داشته باشید

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باعث جلب‌توجه یک دختر به شما می‌شود این است که احساس کند به حد کافی اعتمادبه‌نفس دارید. دختران حتی اگر در ظاهر این موضوع را انکار کنند اما بنا به یک میل غریزی ترجیح می‌دهند مردی را انتخاب کنند که قابل‌اتکا باشد و نداشتن اعتمادبه‌نفس اولین ضربه‌ایست که شما به چنین تصویری از خود در ذهن دیگران می‌زنید.

 یکی از شروط اعتمادبه‌نفس این است که سعی کنید دنبال دریافت تأیید بیش‌ازحد نباشید. زنان دوست دارند شما مستقلانه عمل کنید. درنتیجه سعی کنید حتی اگر از درون به رفتار خود شک دارید این موضوع را به‌صورت علنی نشان ندهید. اگر احساس می‌کنید در ارتباط با اعتمادبه‌نفس مشکلات جدی‌تری دارید بهتر است در این زمینه از یک روانشناس کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که ممکن است شما فردی با اعتمادبه‌نفس بالا باشید اما صرفاً در زمینه برقراری رابطه با جنس مخالف مشکل داشته باشید. کمک گرفتن از مشاورین روانشناسی برای افزایش مهارت‌های جرئت‌مندی می‌تواند تا حد زیادی در این زمینه کمک‌کننده باشد.

3. ارتباط با دختران | مهارت‌های ارتباطی را یاد بگیرید

ادامه دادن یک رابطه نیاز به این دارد که شما از مهارت‌های ارتباطی خوبی برخوردار باشید. مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی که باید مدنظر داشته باشید آداب صحبت کردن و همین‌طور گوش دادن هستند. در ارتباط با خانم‌ها به میزانی که بتوانید شنونده مشتاقی باشید می‌توانید آن‌ها را به وجد بیاورید. به‌عنوان یک شنونده شما می‌بایست با تکان دادن سر، پرسیدن سؤال راجع به موضوعی که طرف مقابل در حال تعریف آن است و همین‌طور هم‌حسی با هیجانات وی به او نشان دهید که به صحبت‌هایش توجه می‌کنید.

برای صحبت کردن با دختر موردنظرتان بیشتر از هر چیزی سعی کنید خودتان باشید. استفاده از الفاظ بیش‌ازحد رسمی یا تلاش برای جلب‌توجه طرف مقابل ازجمله رفتارهایی هستند که به‌خوبی قابل‌تشخیص بوده و حتی ممکن است احساس غریبگی را به طرف مقابلتان بدهد. اگرچه در صحبت کردن با یک خانم هرگز نباید با همان ادبیاتی صحبت کنید که با همجنسانتان صحبت می‌کنید اما سعی کنید بیش‌ازحد از شخصیت اصلی خود فاصله نگیرید.

 بهتر است در صحبت‌هایتان به موضوعاتی که طرف مقابل به آن‌ها علاقه دارد نیز توجه داشته باشید. یکی از بهترین راهکارها برای شروع صحبت این است که برای طرف مقابل توضیح دهید روز خود را چطور گذرانده‌اید یا از او بخواهید در این‌باره صحبت کند. این بحث برای شروع یک گفت‌وگو به حد کافی خنثی هست و همین‌طور به شما اجازه می‌دهد تا در کنار آشنایی با شرایط دختر موردنظرتان از درون صحبت‌های وی موضوعات دیگری را برای صحبت انتخاب کنید که برای او نیز جذاب خواهند بود.

4. توجه داشته باشید

یکی از راهکارهایی که می‌تواند شما را در نظر خانم‌ها جذاب‌تر کند این است که به آن‌ها توجه داشته باشید. این توجه از موضوعات ساده‌ای مثل ظاهر شروع می‌شود. تحسین کردن ظاهر و نشان دادن علاقه نسبت به تغییرات ظاهری ساده مثل لباس یا آرایش می‌تواند تا حد زیادی برای یک زن خوشایند باشد.

توجه گاهی می‌تواند به این صورت باشد که از طرف مقابل راجع به موضوعی که چند روز پیش برایتان مطرح کرده سؤال کنید. برای مثال اگر او یک مصاحبه کاری را پیش رو داشته از وی راجع به آن بپرسید. یا در حین صحبت‌های وی آنچه را در گذشته برایتان گفته و به بحث امروز مربوط است بیان کنید. این موضوع نشان می‌دهد که شما به او توجه داشته و صحبت‌هایش را گوش می‌کنید. ایجاد چنین باوری در ذهن طرف مقابل او را به برقراری رابطه بیشتر با شما متمایل خواهد کرد. برای کسب اطلاعات در زمینه شناخت زنان کلیک کنید.

5. مردانه رفتار کنید

هنگامی‌که می‌خواهید یک زن را به سمت خود جذب کنید باید به حد کافی مثل یک جنتلمن رفتار کنید و این باور را در او ایجاد نمایید که همه‌چیز تحت کنترل شماست. درنتیجه نسبت به ظاهر و رفتار خود بیش از همیشه حساسیت داشته باشید. سعی کنید رفتار شما تا حد ممکن نشان‌دهنده مراقبت کردن و توجه به طرف مقابل باشد. این احساس را در او ایجاد کنید که راحتیش برای شما اهمیت بالایی دارد. برای آشنایی با اصول اولیه رفتار با دوست دختر کلیک کنید.

6. ارتباط با دختران | محبت داشته باشید

شاید بتوان گفت محبت اصلی‌ترین موضوعی است که برای برقراری رابطه با یک دختر باید به آن توجه داشته باشید. محبت باید در گفتار، رفتار و حتی زبان بدن شما وجود داشته باشد. بعضی از آقایان فکر می‌کنند بیان محبت می‌تواند باعث سوءاستفاده زن شده و یا دلیلی برای محبت کلامی نمی‌بینند. به این موضوع توجه داشته باشید که محبت و به‌ویژه کلام محبت‌آمیز از مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند ارتباط شما با یک خانم را در قلب و ذهن او محکم کند.

7. تفاوت‌های جنسیتی را در نظر داشته باشید

توجه داشته باشید که طرف مقابل شما به دلیل تفاوت جنسیتی نسبت به شما و دوستانتان محدودیت‌های بیشتری خواهد داشت. آن‌ها گاهی ممکن است نتوانند در حضور خانواده به‌راحتی پاسخگوی تماس‌های شما باشند و یا به درخواست خانواده باید قبل از ساعت مشخصی به خانه برگردند. اگر می‌خواهید ارتباط خود را با یک خانم حفظ کنید هرگز این محدودیت‌ها را مسخره نکنید و حتی به‌گونه‌ای رفتار نکنید که آن‌ها مجبور باشند دائماً این محدودیت‌ها را به شما یادآوری کنند. برای کسب اطلاعات در زمینه تفاوت زن و مرد از دیدگاه روانشناسی کلیک کنید.

8. ارتباط با دختران | همدلی داشته باشید

اگر به دنبال پاسخ این سؤال هستید که چگونه با دختران ارتباط برقرار کنید بهتر است به اهمیت همدلی کردن توجه جدی داشته باشید. همه افراد دوست دارند در شرایط سخت با دوستانشان درد و دل کنند و از آن‌ها برای حل مشکلاتشان کمک بگیرند. اگر بتوانید این احساس را در یک دختر ایجاد کنید که در شرایط روحی سخت می‌تواند راجع به مشکلات و ناراحتی‌هایش با شما صحبت کند تا حد زیادی می‌توانید اعتماد او را برای داشتن یک رابطه عاطفی محکم به دست آورید. همواره این موضوع را به خاطر داشته باشید که همدلی به معنای توجه به احساسات طرف مقابل و همراهی با آن است. به همین خاطر بهتر است تا جای ممکن از بیان راهکار یا شمردن اشتباهات طرف مقابل خودداری کنید.

یکی از نکاتی که شما را تبدیل به فردی همدل و همراه می‌کند این است که به اعتقادات طرف مقابلتان احترام بگذارید و حتی اگر با آن‌ها مخالف هستید این احساس را به زبان نیاورید. به دیگران اجازه دهید متفاوت با شما فکر کنند و بر اساس افکار و احساسات خودشان رفتار نمایند. این موضوع شما را به‌مراتب خواستنی‌تر از شرایطی خواهد کرد که می‌خواهید دیگران را شبیه به خود کنید یا برایشان قانون وضع کنید.

9. استرس ایجاد نکنید

هیچ‌کس رابطه‌ای که در آن احساس اضطراب و نگرانی می‌کند را ادامه نخواهد داد! پس اگر به دنبال راهکاری برای جذب دختران هستید به این موضوع توجه داشته باشید که تحت‌فشار گذاشتن طرف مقابل به هر دلیلی، ایجاد بحث و دلخوری و در نظر گرفتن محدودیت‌هایی برای طرف مقابل صرفاً به این خاطر که او را دوست دارید نه‌تنها به بهبود رابطه شما کمک نمی‌کند بلکه باعث از بین رفتن آن می‌شود. اگر به دنبال داشتن رابطه‌ای پایدار هستید هرگز طرف مقابلتان را برای برقراری رابطه جنسی، رفتن به مسافرت یا به هر دلیل دیگری تحت‌فشار قرار ندهید. به عبارتی بهتر است همواره رابطه خود را به شکلی مدیریت کنید که طرف مقابل مجبور نباشد دائماً محدودیت‌هایش را برای شما توضیح دهد و یا به خاطر ارتباط با شما با خانواده خود دچار مشکل شود. برای کسب اطلاعات در زمینه شکست عشقی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه ارتباط با جنس مخالف می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

 

 

سؤالات متداول

چطور به یک دختر برای شروع رابطه پیشنهاد بدهیم؟

برای مطرح کردن پیشنهادتان بهتر است از طرف مقابل بخواهید زمانی را به صحبت‌های شما گوش کند و سپس باکمی مقدمه‌چینی درخواست خود را مطرح نمایید. اگر فکر می‌کنید مطرح کردن این موضوع برایتان دشوار است می‌توانید از یک دوست مشترک کمک بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

‫9 دیدگاه ها

  1. من اگه تو خیابون ، دانشگاه یا محل کار (انشاالله) یه پسر ازم خواستگاری قبول می کنم البته تحقیق می کنم راجع به عقبش ببینم هم کف هس یا نه اینقدر بدم میاد از این مرداییکه کسر شانشون با زن حرف بزنن نکبت های رو اعصاب افاده ای از دماغ فیل افتادن انگار

    1. سلام خانم خواستم از شما مشورت بگیرم چونکه خانم هستین و می دونید خانم ها چی می خوان چی نمی خوان یا از چه چیزی خوششون میاد یا نمیاد من تو دانشگاه به یه دختری خیلی وابسته شدم ولی روم نمیشه برم درباره ازدواج بش درخواست بدم می تونید راهنماییم کنید لطفاً

      1. سلام برای درخواست آشنایی احتمالا خیلی اضطراب دارید ولی باید بدونید که این درخواست یه چیز طبیعی هست که شما به جنس مخالف میدهید. اما برای این کار باید اصولی رو رعایت کنید. پیش از هر چیز باید فرهنگ و خواسته های خانم را برای این آشنایی در نظر بگیرید. شما باید نسبت به محدودیت های دختر خانم ها آگاهی داشته و به آن ها احترام بزارید. پس در صحبت هایتان از ایشون بخواهید که برای آشنایی به شما یه راه نشون بدن تا با موافقت خودشون رابطه به جلو برود.

        1. انقدرم پیج و خم نداره الکی حرف نزن و جوان مردم روگمراه نکن کاری نداره بره حرفشو با احترام به خانمه بگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره