ارضا شدن زنان | علائم ارضای زن ها و راه های ارضا کردن زنان

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

آیا از نشانه‌های ارضا شدن زنان آگاهی دارید؟ ارضا شدن یا رسیدن به ارگاسم یکی از موضوعات اساسی در رابطه جنسی و زناشویی محسوب می‌شود. عوامل متعددی بر ارضا شدن و یا رسیدن به ارگاسم در زنان وجود دارد که می‌تواند تاثیر منفی یا مثبت بر این فرایند داشته باشد. بعد از ارضا شدن تغییراتی فیزیکی مختلفی در بدن زن رخ می‌دهد که دانستن آن‌ها می‌تواند برای شریک جنسی مفید باشد. با آگاهی از نشانه‌ها و عوامل موثر بر ارگاسم زنان و همچنین کمک گرفتن از یک فرد متخصص می‌توانید گامی اساسی در جهت بهبود کیفیت رابطه جنسی خود بردارید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید. 

نشانه‌های رسیدن به ارگاسم زنان

آشنایی با نشانه‌های رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن در زنان برای شریک جنسی اهمیت زیادی دارد. ارضا شدن در زنان با نشانه‌های روانی و جسمانی همراه است که با شناختن این ویژگی‌ها می‌توان متوجه ارضا شدن زنان شد. از جمله نشانه‌های جسمانی می‌توان در درجه اول به انقباض واژن و افزایش شدت نبض واژن اشاره کرد. همچنین سفت شدن نوک پستان و تغییر رنگ لبه‌های واژن و افزایش سطح پرولاکتین نیز از دیگر نشانه‌های ارگاسم زنان هستند.

نشانه‌های روانی می‌تواند تجربه‌ای از احساسات پیچیده باشد، به طوری که برخی زنان خلق شاد و بالایی را تجربه می‌کنند و برخی دیگر دچار احساساتی مانند غم و حتی گریه کردن می‌شوند. همانند آقایان برخی خانم‌ها ممکن است بعد از رابطه جنسی و ارضا شدن تمایل به خوابیدن داشته باشند.

 

عوامل روانی موثر بر ارضا شدن زنان

عوامل روانی و اجتماعی مختلفی می‌تواند بر ارگاسم زنان موثر باشد که از آن‌ها می‌توان به سن، تحصیل، سطح استرس و اضطراب و ارتباط بین فردی خوب با شریک جنسی اشاره کرد. یکی از شایع‌ترین عواملی که مانع ارضا شدن خانم‌ها می‌شود افکار منفی و اضطراب در حین رابطه است. نگرانی در حین رابطه جنسی علاوه بر اینکه مانع ارگاسم زنان می‌شود باعث کاهش لذت جنسی هم خواهد شد. علاوه بر این عواملی مانند عزت نفس پایین، تجارب منفی قبلی، خصومت‌ و پرخاشگری بین زوجین، فقدان صمیمیت میان زن و شوهر و عدم رضایت زن برای رابطه جنسی می‌تواند از عوامل دیگر تاثیرگذار در ارضا نشدن زنان باشد.

چگونگی ارضا شدن زنان

ارضا شدن در زنان می‌تواند به طور مستقیم در حین دخول و به طور غیر مستقیم از طریق مالش، خود ارضایی و استفاده از ابزار‌های جنسی رخ دهد. ارضا شدن در زنان به نسبت مردان فرایند پیچیده‌تری دارد؛ به طور کلی زنان به مدت زمان بیشتری برای رابطه جنسی نیاز دارند تا به ارگاسم برسند. این زمان برای هر شخصی متفاوت است اما به طور میانگین 10 الی 15 دقیقه طول می‌کشد تا زنان اوج لذت رابطه جنسی را تجربه کنند.

 یکی دیگر از تفاوت‌های میان مردان و زنان این است که لزوما قانون خاصی برای ارگاسم زنان وجود ندارد. به طوری که برخی  زنان در هر بار رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نمی‌کنند اما برخی دیگر ممکن است در طول یک رابطه چندبار ارضا شوند. یکی از مسائلی که بسیار اهمیت دارد تحرک عضلات قسمت پایین لگن و انجام تمرینات کگل است که می‌تواند زنان را برای ارضا شدن آماده کند.  با این‌حال اگر در دفعات متعدد ارگاسم را تجربه نمی‌کنید، بهتر است با یک روانشناس یا مشاور متخصص در زمینه امور جنسی مشورت نمایید تا موانع احتمالی ارضا نشدنتان مورد بررسی قرار بگیرد. 

 

نقش نقاط محرک در ارضا شدن زنان

زنان ارگاسم پیچیده‌تری را نسبت به مردان تجربه می‌کنند. برای مردان صرف داشتن رابطه جنسی برای رسیدن به ارگاسم کفایت می‌کند اما زنان معمولاً به چیزی بیش از این مسئله نیاز دارند. مردان باید با نقاط تحریک آمیز بدن زن به اندازه کافی آشنایی داشته باشند تا بتوانند با تحریک همه این نقاط، رسیدن به ارگاسم را برای همسرشان راحت‌تر کنند. ازجمله مهم‌ترین این نقاط می‌توان به کلیتوریس اشاره کرد که در بخش بالایی و بیرونی واژن قرار دارد. تحریک این قسمت توسط کلاهک آلت تناسلی، مالش و یا تحریک با زبان می‌تواند لذت زیادی برای زن به وجود بیاورد.

ناحیه‌ تحریک پذیر دیگر بدن زنان نقطه جی است که در دیواره بالایی و داخلی واژن قرار دارد. تحریک کردن این ناحیه با دست و یا آلت تناسلی در حین دخول امکان پذیر است. برای پیدا کردن مکان دقیق این ناحیه توصیه می‌شود که حتما با همسر خود گفتگو کنید. برای آشنایی با نقاط حساس بدن زنان کلیک کنید.

 

نقش پوزیشن‌های رابطه جنسی در ارضا شدن زنان

به طور کلی در حین دخول، بیشترین ناحیه تحریک پذیر که لذت جنسی بالایی برای زن دارد، ناحیه جی است. موقعیت‌هایی وجود دارد که می‌تواند بیشترین میزان تحریک را برای نقطه جی و رسیدن به ارگاسم به وجود بیاورد. بهترین موقعیت برای تحریک نقطه جی، قرار گرفتن زن در بالاست؛ در این حالت زاویه آلت تناسلی طوری قرار دارد که بیشترین میزان تحریک را به وجود می‌آورد. به طور کلی مناسب‌ترین موقعیت‌ها برای ارضا شدن، موقعیت‌هایی هستند که مرد بتواند به تمام نقاط تحریک پذیر همسرش دسترسی داشته باشد و در حین رابطه آن نواحی را لمس کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره جنسی تلفنی از طریق شماره 02166419012 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

-چرا برخی زنان در حین رابطه جنسی ارضا نمی‌شوند؟

دلایل مختلفی برای ارضا نشدن زنان در حین رابطه جنسی وجود دارد. از جمله شایع‌ترین این موارد می‌توان به فقدان صمیمت بین زوجین و عوامل روانشناختی نظیر استرس، اضطراب و افسردگی اشاره کرد.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره