محبت به همسر | ترفندهای ابراز محبت به همسر

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

آیا می‌دانید محبت به همسر و ابراز عشق به یکدیگر از چه اهمیتی برخوردار است؟ در دنیای امروز با پیچیده‌تر شدن مشکلات، افراد بیش از همیشه از هم غافل‌اند؛ حتی زن و شوهرهایی که زیر یک سقف زندگی می‌کنند نیز گاهی آن قدر درگیر جریان بی‌انتهای روزمرگی‌ها می‌شوند که همدیگر را از یاد می‌برند. طلاق، خیانت، اعتیاد به کار و آسیب دیدن کودکان تنها بخش کوچکی از نتایج سرد شدن روابط است.

در ازدواج‌های ناموفق زن و مرد پس از مدتی شبیه به دو همخانه می‌شوند که تنها به زندگی کنار هم عادت دارند اما بر عکس در ازدواج‌های موفق، عشق و شور زندگی از ابتدا تا انتهای رابطه جریان دارد و هر دو طرف محبت و ابراز عشق را به خوبی بلدند. با آگاهی از روش‌های ابراز محبت به همسر و دریافت کمک از متخصصین، رابطه عاشقانه خود را تقویت‌کرده و خانواده سالم خود را تشکیل دهید.

برای دریافت مشاوره در زمینه محبت به همسر می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

اهمیت ابراز محبت به همسر

بسیاری از افراد به خصوص آقایان از ابراز عشق فراری‌اند. این مسئله می‌تواند به دلایل مختلفی پیش بیاید اما دلیل شما برای این مسئله هرچه که هست باید این را بدانید که ابراز عشق برای دوام یک رابطه ضروری است. اگر شما کسی را دوست داشته باشید اما عشقتان را به او ابراز نکنید، مثل این می‌ماند که به گلی علاقه داشته باشید اما هرگز به او آب ندهید. در این صورت گل شما خشک می‌شود و می‌میرد.

رابطه عاطفی نیز همینطور است و در صورت عدم رسیدگی و ابراز محبت به همسر از بین می‌رود. از آسیب‌های عدم ابراز محبت در روابط می‌توان به سرد شدن رابطه اشاره کرد. یک رابطه سرد و یک خانه بی محبت قطعا فرزندان خوبی پرورش نخواهد داد و همچنین مستعد رشد علف‌های هرز خیانت و طلاق خواهد بود. با کمک‌گرفتن از یک فرد متخصص از این آسیب‌ها پیشگیری نمایید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره خانواده کلیک کنید.

راه‌های ابراز محبت به همسر

راه های زیادی برای ابراز محبت به همسر وجود دارند که شما با یادگیری آن‌ها می‌توانید رابطه خود را تقویت نمایید و عشق و صمیمیت میان خود را افزایش دهید. این محبت ها به همسر موجب برآورده‌شدن ملاک های خانواده سالم تان خواهد شد.

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو دیدن نمایید.

1. هدیه دادن

هدیه‌دادن یک راه بی نظیر برای ابراز عشق است. به یاد داشته باشید که لازم نیست همیشه هدیه‌های گران و خاص بخرید، گاهی هدیه دادن یک بسته شکلات می‌تواند طرف مقابل شما را خوشحال کند. درباره هدیه دادن بهتر است یک سری نکات را در نظر بگیرید:

-در هدیه دادن به سلیقه و نیاز طرف مقابلتان توجه کنید. همه با شکلات، گل یا هدیه گران قیمت خوشحال نمی‌شوند و ممکن است همسر شما با یک کتاب بیشتر خشنود شود.

-برای هدیه دادن همیشه نیاز به مناسبت ندارید، البته درست است که در مناسبت‌های خاص باید هدیه خوبی تهیه کنید اما در روزهای عادی هم می‌توانید با هدیه کوچکی مثل یک شاخه گل همسرتان را شگفت زده کنید.

برای دریافت ایده برای بهترین هدیه برای همسر کلیک کنید.

2. محبت به همسر | غذای رمانتیک

برای ابراز محبت به همسر تان برایش غذا بپزید. و به نحو خاصی آن را تزئین‌کنید یا اگر زمان و حوصله غذا پختن ندارید از بیرون یک غذای خوب تهیه کنید یا او را به یک رستوران خاطره انگیز دعوت کنید. غذا فقط وعده شام و ناهار نیست. شما می‌توانید یک صبحانه مفصل برای همسرتان ترتیب بدهید یا یک میان وعده خوشمزه برای او در نظر بگیرید.

3. غافلگیر کننده باشید

برای غافلگیر کردن همسرتان یک شب معمولی را انتخاب کنید. شبی که خسته از سرکار بر می‌گردد یا در خانه ساعت‌ها مشغول کار بوده است. در آن شب به طور ویژه‌ای همسرتان را سورپرایز کنید.

4. محبت به همسر | انجام کارهای مشترک

در هفته یا در روز زمانی را اختصاص دهید که با هم به انجام یک فعالیت خاص بپردازید. مثلا با هم فیلم ببیند، با هم تجربه‌های جدید کسب کنید، با هم به پیاده روی بروید، یک قرار دو نفره بگذارید، با هم فوتبال ببینید یا آشپزی کنید، با هم کلیپ‌های خنده دار ببینید یا برای همدیگر چیزهای خنده دار تعریف کنید.

برای آشنایی با روش های مختلف ایجاد صمیمیت با همسر کلیک کنید.

5. تماس فیزیکی

منظورم از تماس فیزیکی فقط رابطه جنسی و به طور خاص دخول نیست؛ تماس فیزیکی بعنی همدیگر را مدام در آغوش بگیرید و یکدیگر را ببوسید. حتما پیش از رابطه جنسی معاشقه داشته باشید، همدیگر را نوازش کنید و یا ماساژ بدهید. همه این موارد راه حل‌های فیزیکی برای نشان‌دادن عشق و محبت به همسر است.

6. جشن بگیرید

مناسبت‌ها را فراموش نکنید؛ تولدها، سالگردها، اعیاد و… بهانه‌هایی برای جشن‌گرفتن و توجه به یکدیگر است. برگزاری مراسم‌هایی هرچند کوچک برای مناسبت‌های خاص علاوه بر این که راهی برای ابراز محبت است، روحیه شما را نیز تازه می‌کند. برای جشن‌گرفتن و ابراز محبت به همسر نیازی به هزینه و تدارک زیاد نیست. با یک کیک کوچک نیز می‌توانید جشن رمانتیک و دو نفره‌ای بگیرید.

حتما برای درک بهتر مساله درباره مادری کردن برای همسر کلیک کنید.

7. همیشه هنگام ورود و خروج به استقبال او بروید

این که آخرین چهره هنگام خارج شدن از منزل و اولین چهره هنگام وارد شدن به منزل شما باشید، بسیار در به یاد سپردن محبت هایتان تاثیر دارد. هرگز این کار را کوچک نشمارید. این کار باعث می شود که همیشه همسرتان خانه را با وجود گرم شما به یاد بیاورد. اگر باور ندارید حتما مقاله استقبال از همسر را بخوانید.

انواع ابراز محبت به همسر

گاهی افراد گله می‌کنند از این که برای ابراز محبت به همسر خود نمی‌توانند پول یا زمان زیادی صرف کنند. در ادامه به روش‌ها ابراز محبت کم خرج و بسیار موثر می‌پردازیم. پیشنهادداریم که حتما مقاله رفتار با همسر را بخوانید.

1. ابراز محبت‌های کلامی

-روزی چندین وعده به همسرتان بگویید دوستش دارید.

-مدام از همسرتان تعریف کنید

-تشکر کردن را فراموش نکنید

-به همدیگر اعتماد به نفس بدهید

-به اوبگویید که وجودش در زندگیتان یک شانس بزرگ و یک موهبت الهی است.

-از او مشورت بگیرید و اگر از شما مشورت خواست فعالانه نظر خود را ابراز کنید.

-حتما درباره اتفاقات روزمره با او صحبت کنید و به صحبت‌های او واکنش نشان بدهید.

-خاطرات شیرینی که با هم داشتید را یاد آوری کنید.

2. محبت به همسر | ابراز محبت های غیر کلامی

-به او توجه کنید. اگر مشغول صحبت با شماست همه چیز را کناربگذارید و فقط به او گوش بدهید. یا اگر تغییری در ظاهر و رفتارش به وجود‌آمده به آن واکنش داشته باشید.

-مهارت گوش کردن فعال را بیاموزید

-مردان می‌توانند در ماشین را گاهی برای همسرشان باز کنند یا به نشانه احترام بایستند تا او اول وارد شود.

-مناسبت‌های مهم را فراموش نکنید

-مراقب هم باشید به خصوص در شرایط بیماری

-برای یکدیگر آراسته باشید

-موقع صحبت کردن کنار هم بنشینید، به هم نگاه کنید و لبخند بزنید.

-عشق بی قید و شرط خود را ابراز کنید.

برای آشنایی با انواع روش های وقت گذاشتن برای همسر کلیک کنید.

3. محبت های نوشتاری به همسر

-برای هم نامه‌های عاشقانه بنویسید

-در یک تکه کاغذ کوچک برای هم یادداشت محبت آمیز بگذارید.

-به هم پیامک بدهید و در طول روز یادآوری کنید که دوستش دارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه محبت به همسر می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی خانواده با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن های ثابت شهری با شماره 9099070354 تماس بگیرید.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره