ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی | زندگی در کنار سایکوپات چگونه است؟

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی امکان پذیر است؟ این افراد ظاهر و کلام بسیار فریبنده‌ای دارند و می‌توانند در برخورد اول اطرافیان را تحت تاثیر قرار داده و حتی آنان را دلباخته خود کنند. اما حقیقت این است که این گونه افراد تنها به دنبال منافع خود هستند و به زندگی زناشویی و فرد مقابل خود اهمیتی نمی‌دهند. رفتارهای سنگدلانه و قانون گریزی‌های شخصیت ضد اجتماعی، زندگی مشترک را با مشکلات جدی و پیچیده‌ای مواجه می‌سازد. اگر قصد ازدواج با چنین فردی را دارید، توصیه می‌شود از ویژگی‌های او و آینده‌ای که در انتطارتان است آگاهی به دست آورید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شخصیت ضد اجتماعی و ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی می‌توانید در ساعت از روز برای مشاوره تلفنی از طریق شماره 02191002360 و یا از طریق تلفن‌های ثابت با شماره 9099070354 با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو تماس حاصل نمایید.

پیش از ازدواج، شخصیت ضد اجتماعی را بشناسید

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

قبل از آنکه ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی را بررسی کنیم. باید با خود این افراد آشنا شوید. افراد با شخصیت ضد اجتماعی حقوق دیگران را رعایت نمی‌کنند، تصمیمات آنی می‌گیرند و به آینده فکر نمی‌کنند. دروغ گفتن، بی احتیاطی و پرخاشگری از مشخصه‌های عمده این افراد است. شخصیت‌های ضداجتماعی عواقب اعمال منفی خود را درک نمی‌کنند و هیچ گاه احساس پشیمانی و شرمندگی ندارند. برای این گروه رسیدن به آنچه می‌خواهند مهم‌تر از هر چیزی است. در این راستا امکان دارد که به اطرافیان خود نیز صدمه وارد کنند.

آنان خودخواه، خود محور و متکبر هستند. خود را مرکز دنیا می‌بینند و انتظار دارند همه آن‌ها را ستایش کنند. خصوصیت مهم این افراد عدم احساس همدلی و رفتارسنگدلانه با مردم است. مسلما ازدواج با چنین فردی مانند سایر ازدواج‌ها پیش نمی‌رود. اگر قصد ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی دارید، باید ویژگی‌های این افراد را بشناسید تا در صورت مشاهده این علائم تصمیم درستی بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شخصیت ضد اجتماعی کلیک کنید.

داستان ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی | جک و کاترین

برای اینکه موضوع ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی را بهتر متوجه شوید؛ داستانی را برای شما توضیح می‌دهم.

پرده اول ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی: کاترین به شدت علاقه مند به مسابقات رالی بود و برای مشاهده مسابقه رالی همراه با دوستان خود بلیت تهیه کرد. اما خبر از روزگاری که پیش رویش است؛ نداشت. هنگام شروع مسابقه او به شدت حامی ماشین قرمزی بود که با سرعت بالا و شجاعتش همه افراد را مبهوت کرده بود. کاترین به شدت تحت تاثیر راننده ای که داخل ماشین بود قرار گرفته بود و تلاش بسیار کرد تا چهره راننده را مشاهده کند. اما به دلیل لباس و کلاه محافظ صورت او به خوبی قابل مشاهده نبود. 

پرده دوم ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی: اما اندکی بعد مسابقه به پایان رسید و ماشین قرمز برنده شد و مقام اول را از آن خود کرد. کاترین از بین تماشاچیان خود را به سمت جلو هدایت کرد تا فرد برنده که او را مبهوت خود کرده بود مشاهده کند. پسری جسور و شجاع از ماشین پیاده شد تا کاپ طلایی را بالا ببرد. تمام فکر و ذکر کاترین، پسر جسوری بود که با رانندگی پر سرعت خود همه را حیرت زده کرده بود. کاترین به همراه دوستان به سوی پسر جوان قدم برداشتند تا به بهانه آشنایی کاترین و او عکس یادگاری بی‌اندازند. 

پرده سوم ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی: بعد از اینکه عکاسی تمام شد؛ کاترین خیره‌وار به پسر جوان نگاه می‌کرد و به او توضیح می‌داد که چه رانندگی پر سرعت و شجاعانه ای داشته است. پسر که از کاترین و تعریف های او خوشش آمده بود؛ خود را جک معرفی کرد و شماره کاترین را گرفت تا قرار ملاقات بگذارند. بعد از رفت و آمدهای مداوم؛ جک جسارت و شجاعت خود را به شیوه های دیگری نشان داد. و این موضوع فقط داخل پیست رالی مشاهده نشد. اما کاترین عاشق این شجاعت شده بود و پیشنهاد ازدواج جک را قبول کرد. 

پرده چهارم ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی: بعد از آغاز زندگی مشترک؛ کاترین همیشه شاهد دعوا، سرعت بالای رانندگی، مصرف الکل و مواد مخدر جک بود. که بعد از مشاوره از روانشناس، متوجه شد این فرد جسور؛ شخصیت ضد اجتماعی دارد. و به مرور زمان این شخصیت را در تمام زمینه های زندگی نشان داده است. کاترین که از زندگی با جک و نقص های قوانین دائمی او خسته شده بود، دیگر جسارت جک برای او جذابیتی نداشت. و همیشه باید همسر خود را از کلانتری یا مراجع قضایی بیرون می‌آورد. به همین دلیل دادخواست طلاق داد و برای همیشه از افراد جسوری که با سرعت بسیار بالا رانندگی می‌کنند و هیچ ترس منطفی ندارند؛ دوری کرد. 

حتما از صفحه اینستاگرام ذهن نو و کانال تلگرامی ذهن نو دیدن نمایید.

ارتباط با شخصیت ضد اجتماعی قبل از ازدواج

شخصیت‌های ضد اجتماعی در برخوردهای اول به شدت خوش اخلاق، خوش برخورد و فریبنده به نظر می‌رسند، به گونه‌ای که شما را عاشق و دلباخته‌ی خود می‌کنند. این افراد هوش بالایی هم دارند. تا زمانی که آن‌ها را به اهدافشان برسانید با شما با احترام رفتار می‌کنند و همواره لبخند بر لب دارند. اما حقیقت این است که تنها به عنوان یک ابزار به طرف مقابلشان در رابطه نگاه می‌کنند و بعدها متوجه می‌شوید که چقدر در ابراز علاقه‌های خود به شما دروغ گفته‌اند. برای شخصیت ضد اجتماعی به غیر از خودش هیچ کس ارزشی ندارد. و در ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی دچار مشکل خواهید شد. 

اگر طرف مقابلش از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار باشد، تنها به موقعیتی که می‌تواند برای او بسازد فکر می‌کند و تنها به همین دلیل با او در رابطه می‌ماند. ممکن است در رابطه با این فرد مدام کوتاه بیایید و زمانی که او متوجه قدرت خود در برابر شما ‌شود، بیشتر سوءاستفاده می‌کند. زنان اغلب بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی متوجه می‌شوند که همسرشان این رفتار را از خود بروز می‌دهد. و  بعد از سال‌ها رنج و عذاب به خاطر صلاح فرزندان به دنبال راه چاره می‌افتند.

چگونه متوجه اختلال شخصیت ضد اجتماعی شویم؟

برای اینکه بتوانید افراد با شخصیت ضد اجتماعی را شناسایی کنید؛ باید با نشانه ها و علائم رفتاری آنها مطلع باشید. تا از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی اجتناب کنید. در این بخش مقاله به این نشانه ها اشاره کرده ایم.

? این اختلال قبل از 15 سالگی شروع می‌شود. اما بعد از 18 سالگی قابل تشخیص هستند. 

? بسیار مغرور و مستبد هستند. 

?به دیگران بی احترامی می‌کنند. 

? اهمیتی به رفتارهای اشتباه خود نمی‌دهند. 

? به طور دائمی دروغ می‌گویند. 

?تحریک پذیری های خود را به شیوه درگیری های فیزیکی نشان می‌دهند. 

? حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارند. 

? عدم احساس گناه در قبال رفتارهای ناهنجار 

?از قوانین اجتماعی اطاعت نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تست شخصیت شناسی کلیک کنید. 

چرا به ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی تن می‌دهیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان دهنده ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی است. دختر ها اغلب جذب پسرانی با ویژگی هایی می‌شوند که در ادامه ذکر کرده ایم.

? مبهوت ویژگی های جسورانه او می‌شوید. 

? در حضور خانواده شما رفتارهای فوق العاده از خود بروز می‌دهد. 

?دارای ویژگی هایی است که شما فاقد آن هستید. 

? یکی از اهداف شما کمک و نجات اوست. 

چرا افراد جذب شخصیت‌های ضد اجتماعی می‌شوند؟

افراد مبتلا به شخصیت ضد اجتماعی به دلیل قدرت فریبندگی و جذابیت ظاهریشان، مهارت بالایی هم در جذب جنس مخالف دارند. گاه به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گمان می‌کنید در نظرش بسیار خاص و متفاوت از دیگران هستید. بسیار خوش‌تیپ و ورزشکار به نظر می‌رسد و به خوبی می‌تواند اعتماد طرف مقابل را به خودش جلب کند. ممکن است در مدت کوتاهی با شما صمیمی شوند اما همچنان با زنان دیگری نیز در ارتباط باشند و خیانت کنند. او در رابطه عاطفی بسیار شوخ طبع است و مشتاق ارتباط با شما به نظر می‌رسد. اما بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی با اصل اخلاق او روبرو خواهید شد. 

به همین دلیل است که می‌گوییم فرد ضد اجتماعی ظاهر سازی مثبتی دارد و همین امر، شناخت باطن او را در رابطه بسیار سخت می‌کند. اغلب افرادی که جذب چنین شخصیت‌هایی می‌شوند، خود دارای اعتماد به نفس پایین هستند و در برخی جنبه‌های شخصیتی مشکل دارند.

برای آشنایی با ویژگی های اختلالات شخصیت دسته b (کلاستر B)  کلیک کنید. 

پیامدهای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی پیامدهایی دارد، اگر بعد از ازدواج متوجه نشانه های این اختلال در همسرتان شدید، پیشنهاد می کنیم مقاله برخورد با شخصیت ضداجتماعی را هم مطالعه کنید، در ادامه برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

? درگیری‌های فیزیکی

بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی احتمالا کارتان به درگیری و کتک‌کاری می‌کشد و او بدون هیچ پشیمانی شما را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد. حتی بعد از شکایت‌های همسر در دادگاه، او به آزارهای خود به شیوه‌های مختلف ادامه می‌دهد و در نهایت کار به طلاق و جدایی کشیده می‌شود. فرزندان نیز در چنین ازدواجی بسیار آسیب می‌بینند.

? دروغگویی شخصیت ضد اجتماعی

ممکن است بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی، به طور ناگهانی به محل کار او بروید و متوجه شوید که اصلا در آن‌ جا کار نمی‌کند یا به طور کل اداره‌ای در آن مکان وجود ندارد! این نشان می‌دهد که همسر ضد اجتماع شما تا چه حد دروغگوست. قضیه جایی بدتر می‌شود که هیچ وقت نمی‌توانید با مچ گیری به این اخلاق او پایان بدهید و او بارها و بارها شما را متقاعد می‌کند و باز هم دروغ می‌گوید.

? بی‌توجهی شخصیت ضد اجتماعی نسبت به همسر

شخصیت ضد اجتماعی نسبت به همسر خود بی‌توجه است و تنها به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافش به او نگاه می‌کند و زمانی که این اهداف محقق شوند دیگر به رابطه عاطفی با همسر خود اهمیتی نمی‌دهد. بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی متوجه می‌شوید که همسرتان دیگر مانند روزهای اول آشنایی نسبت به رابطه‌تان مشتاق نیست و علاقه‌ای به شما ندارد.

? زندگی با همسری خلافکار

تقریبا هیچ خلافی نیست که شخص ضد اجتماع مرتکب آن نشود و به تبع شما مجبور می‌شوید مدام برای آزاد کردن او از زندان خود را درگیر ماجراها و مشکلات بسیار کنید. او ممکن است دست به کتک زدن دیگران و یا حتی قتل بزند؛ الکل و مواد مخدر مصرف کند و یا حتی دوستان خود را برای کشیدن مواد به خانه‌تان دعوت کند. واضح است که در چنین شرایطی نمی‌توانید فرزند خود را به خوبی تربیت کنید. شخصیت ضد اجتماعی اغلب توسط مراجع قضایی دستگیر می‌شود. و بعد از ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی باید دائم در مراکز قانونی باشید. 

آیا می‌توان با شخصیت ضد اجتماعی ازدواج کرد؟

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی دردسر های بسیار زیادی به همراه دارد. هر فردی شایسته داشتن زندگی‌ای سرشار از آرامش است. اینکه خانه برای خودتان و فرزندانتان محل امن و با آرامشی باشد حق مسلم شماست. پرخاشگری، ضرب و شتم و خود را بر حق دانستن فرد مقابلتان بخشی از نتایج ازدواج شما با فرد دچار اختلال شخصیت ضد اجتماعی است. اگر می‌خواهید جسم و روحتان هر روز در معرض آسیب نباشد و همیشه خود را بابت انتخاب نادرست سرزنش نکنید، از افراد مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی فاصله بگیرید.

اغلب افراد نمی‌توانند به سادگی اختلالات شخصیت را پیش از ازدواج در فرد مورد نظر خود شناسایی کنند به همین دلیل لازم است برای شناخت کامل کسی که قصد ازدواج با او را دارید از مشاوره پیش از ازدواج راهنمایی بگیرید تا دست به انتخابی آگاهانه و عاقلانه بزنید.

درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی

درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی دردسر های زیادی دارد. و اغلب خانواده ها به دنبال درمان این شخصیت هستند. روش هایی برای کنترل نشانه های این افراد وجود دارد که با کمک رواندرمانی می‌توانید آن را کنترل کنید. در ادامه به این روش ها اشاره کرده ایم.

روان درمانی فردی

یکی از روش های کاهش نشانه ها در ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی، روان درمانی فردی است. در این روش سعی می‌شود تا رفتار در مقابل دیگران کنترل شود و به شیوه بهتری فکر کنید. 

روان درمانی خانوادگی 

از دیگر روش های درمانی برای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی، روان درمانی گروهی است. در این روش درمانی مسئولیت پذیری، مهارت های اجتماعی و خانوادگی به فرد آموزش داده می‌شود تا اختلال بهبود پیدا کند. 

دارو درمانی

دارو درمانی از روش های درمانی برای ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی است. علاوه بر اینکه روان درمانی به صورت قطعی نمی‌تواند این اختلال را درمان کند؛ دارو درمانی نیز نمی‌تواند. به همین جهت از دارو برای کاهش خشم و اضطراب استفاده می‌کنند. 

کلام آخر

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی را در این مقاله به طور کامل توضیح داده ایم. و متوجه این موضوع شدید که ابتدا به خوبی شیفته این افراد می‌شوید؛ و بعد از اینکه ازدواج شکل گرفت، متوجه شخصیت او خواهید شد. این افراد به شدت در زندگی مشترک همسر خود را اذیت می‌کنند و تنها با کمک روانشناس می‌توانید قبل از ازدواج از شخصیت او مطلع شوید. مرکز مشاوره ذهن نو به صورت تلفنی و حضوری به شما مراجعین گرامی خدمات ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه شخصیت ضد اجتماعی و ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی می توانید در هر زمان از روز برای مشاوره تلفنی با برترین متخصصان در مرکز مشاوره روانشناسی ذهن نو از طریق شماره 02191002360 تماس بگیرید.

سوالات متداول

ازدواج با شخصیت ضد اجتماعی می‌تواند موفق باشد؟

افراد مبتلا به این اختلال شخصیت به دیگران اهمیتی نمی‌دهند و ازدواج‌شان نیز برای منافع شخصی است. در شرایطی که یکی از طرفین هیچ تلاشی برای ازدواج نمی‌کند، موفقیت آن تقریبا غیر ممکن است.

کانال تلگرام روانشناسی      اینستاگرام روانشناسی


شماره تماس ذهن نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره